Inteligenty klucz, szklany dach, tapicerka skóra czy pół?

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
patryk102
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 16 lut 2011, 20:32
Czym jeżdzę: Nowy Sportage-2.0crdi 4x4 + full opcja.

Inteligenty klucz, szklany dach, tapicerka skóra czy pół?

Postautor: patryk102 » 16 lut 2011, 21:48

Witam.

Tak jak w temacie czy warto zainwestawać w inteligenty klucz, szklany dach i co lepiej wziąć skóre czy pół?
Czy w inteligentym kluczyku działa domykanie szyb?
Jak jest z hałasem ze szklanym dachem?

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Inteligenty klucz, szklany dach, tapicerka skóra czy pół

Postautor: kijaS » 16 lut 2011, 22:13

Wszystko kosztuje ale:
-pół skóra jest ekologiczna, pełna jest naturalna, jak brać skórę to dlatego, żeby przy dzieciach było łatwiej odczyścić, pół skóra tego nie zaoferuje
-szklany dach podobno jest głośniejszy, może być elementem który się zepsuje ale wygląda rewelacyjnie (szzcególnie z białym, srebrnym), użytkowo jedni twierdzą, że nie używają, inni chwalą, że fajnie się przewietrza (szczególnie ci co palą papierosy w samochodzie :paw: )
-inteligentny kluczyk w/g mnie chyba najmniej ciekawy dodatek, typowy bajer, mam nadzieję, że mniej awaryjny niż w Lagunie
Ale jak masz za dużo kasy, można spróbować... będziesz służył innym doświadczeniem ;)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

patryk102
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 16 lut 2011, 20:32
Czym jeżdzę: Nowy Sportage-2.0crdi 4x4 + full opcja.

Re: Inteligenty klucz, szklany dach, tapicerka skóra czy pół

Postautor: patryk102 » 16 lut 2011, 22:35

A ty jaką zamówiłeś ze szklanym? z pełną skórą?

W salonie panowie doradzają mi pół bo podobno lepiej wygląda niż pełna.
Szklany dach poważnie się zastanawiam ale boje się tego że będzie głośniej w samochodzie.. ( kolor auta jaki chce to czarny )
A co się działo z tym kluczykiem w lagunie? jesli moge wiedzieć.

nanek
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 15 lut 2011, 08:32
Czym jeżdzę: Scenic 1,5 dci 106KM

Re: Inteligenty klucz, szklany dach, tapicerka skóra czy pół

Postautor: nanek » 16 lut 2011, 22:41

patryk102 pisze:Witam.

Tak jak w temacie czy warto zainwestawać w inteligenty klucz, szklany dach i co lepiej wziąć skóre czy pół?
Czy w inteligentym kluczyku działa domykanie szyb?
Jak jest z hałasem ze szklanym dachem?


Panoramiczny dach szklany otwierany mam w Scenicu jak i kartę wolne ręce i inne cuda typu automatyczny ręczny itp.

O dachu napisałem tu: viewtopic.php?f=11&t=581&start=10#p6078

Dach oczywiście zamawiam a co do karty " wolne ręce" bardzo się przyzwyczaiłem i jest genialna ale! ale!!! nie w POLSCE :( (scenic)
Nie miałem z nią nigdy problemu aż do przyjazdu w zimę do Polski, auto zamarzło w nocy (miałem problem z otworzeniem auta) a czujnik w jednej z klamek się uszkodził.

Jest to szalenie wygodne (zapominasz o karcie kluczyku)bo do samochodu nosze tylko torbę z dokumentami, kartą, a tej nigdy nie wyciągam z torby, teraz boję się ze gdybym miał auto z zwykłym kluczykiem za chwilę bym go zgubił albo zatrzasnął.

Jeśli chodzi o domykanie szyb, wychodzisz naciskasz klamkę 2x , szyby jak i dach się zamykają (scenic)


PS.
na jezdzie testowaj Sportage zapomniałem ze jest ręczny i ruszałem bez [papa] odblokowania he he :lol: tak się przyzwyczaiłem do ręcznego automat.

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Inteligenty klucz, szklany dach, tapicerka skóra czy pół

Postautor: kijaS » 17 lut 2011, 00:17

Nie, dachu nie zamawiałem, choć bardzo mi się podoba, to finanse nie ten tego
Kluczyka w środku nie zatrzaśniesz, bo... musisz go mieć w ręce, żeby włączyć alarm/zablokować zamki - na pewno łatwo się przyzwyczaić do komfortu, ale dla mnie pozostanie bajerem (może dopóki go nie będę miał [hihihi] ). W Lagunie były problemy bo karta się rozkodowywała, przestawała "robić" i niektórym zdarzało się to kilkukrotnie
Jeżeli pół skóra wygląda lepiej... to pewnie lepiej wziąć środek orange - tam jest sam materiał który bardzo ładnie wygląda. Dla mnie skóra to wygoda wyczyszczenia np po dzieciach, piesku, kotku albo takich tam. Ale każdy ma oczywiście swój gust i własną opinię
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Awatar użytkownika
wentyl
Uzależniony
Posty: 245
Rejestracja: 01 lis 2010, 23:22
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Inteligenty klucz, szklany dach, tapicerka skóra czy pół

Postautor: wentyl » 17 lut 2011, 01:43

Oj patryk102, aleś wsadził kij w mrowisko :lol: Pewnie ilu jest forumowiczów, to tyle będziesz miał różnych opinii na te tematy. Ja mogę tylko przedstawić swoje skromne zdanie, poparte wieloletnią praktyką kierowcy i pasażera różnych samochodów.
Zacznę może od "inteligentnego kluczyka". Co nieco już na ten temat powiedziano w tym topicu http://www.mojasportage.pl/viewtopic.php?f=11&t=566. Są różne argumenty (ekonomiczne, bezpieczeństwa itp.) za i przeciw, ale jedno jest pewne, że jest to niezwykle wygodne rozwiązanie. Na pewno żadna kobieta, która wcześniej poznała walory tego wynalazku nie będzie w stanie zrezygnować z niego w kolejnym samochodzie. Trzymanie kluczyka w torebce i otwieranie oraz uruchamianie samochodu bez konieczności wysypywania całego salonu kosmetycznego :lol: z tej torebki jest dla pań zbawiennym rozwiązaniem :) Ale i faceci łatwo przyzwyczajają sie do wygód tego typu i szybko doceniają ich zastosowanie. Moim zdaniem warto to mieć, choć cena nie jest mała jak za taki "bajer". Rzeczywiście, kilka lat temu, gdy wynalazek ten wszedł do powszechniejszego użytku, bywały z nim małe problemy (głównie w autach francuskich - sam miałem kłopoty w "renówce" zimą z tą pieprzoną kartą :oops:), ale obecnie jest to już temat lepiej rozpoznany i mechanizm stał się bardziej niezawodny. W "kijance" przynajmniej na razie działa bez zarzutu :) Polecam.
Dach panoramiczny to zupełnie coś innego, ale również rzecz budząca emocje http://www.mojasportage.pl/viewtopic.php?f=11&t=581. Dla nieletnich pasażerów to miłe urozmaicenie podróży autem. Dorośli pewnie mogą się bez tego obejść. Wyrośniętym ;) może przeszkadzać podsufitka obniżona około 3cm w porównaniu z wersją bez otwieranego dachu. To niewiele, ale jednak odczuwalne dla wysokich pasażerów zasiadających z tyłu Sportage. Co do szybszego nagrzewania się samochodu z dachem szklanym w lecie lub jego łatwiejszego wychładzania zimą, bądź skaraplania wilgoci etc. to jest to raczej kwestia użytych materiałów. Rzetelną opinię poznamy dopiero po pełnym roku eksploatacji właścicieli Sportage z dachem. Dla tych, co cierpią jesienną szarugą i w pochmurne dni na niedoświetlenie wpływające negatywnie na psychikę, dach panoramiczny jest lekarstwem poprawiającym samopoczucie za kierownicą. Innym, którzy prawo jazdy zdobywali np. na BWP (bojowy wóz piechoty ;) taka ilość światła i ekspozycja pasażerów na spojrzenia niskoprzelatujących ciekawskich pilotów na pewno bedzie przeszkadzać :lol: Moim zdaniem brać tę opcję tylko, gdy się jest meteopatą lub ma się małe dzieci na tylnych siedzeniach i chce się mieć święty spokój za kierownicą.
No i w kwestii "półskóry" czy "ekoskóry" czy jak ją tam zwać. Ja właśnie wybrałem tę opcję, bo w porównaniu do skórzanej tapicerki to chyba (subiektywnie) przyjemniej się siedzi na materiałowym poszyciu niż na skórzanym. Cieplej jest zimą (no chyba że się ma podgrzewane siedzenia to bez różnicy), nie klei się czlowiek do siedzenia latem (no chyba, że się ma skórzane ale wentylowane fotele) i nie wyglądają wiele gorzej niż siedziska w tzw. pełnej skórze. W porównaniu zaś do siedzeń z tapicerką welurową, to rzeczywiście skóra czy też półskóra daje większe możliwości utrzymania jej w czystości. Najczęściej jednak zabrudzają się i wycierają boczki foteli, rzadziej środek siedziska, dlatego właśnie sugeruję półskórę, a nie pełną skórzaną tapicerkę. To wystarczy. A zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na inteligentny kluczyk :)
Kiedyś czarna kijanka, teraz czarny tuk tuk ;-)

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Inteligenty klucz, szklany dach, tapicerka skóra czy pół

Postautor: kijaS » 17 lut 2011, 12:07

No widzisz, dopiero dwie osoby wypowiedziały się w temacie i już zaprezentowały dwa odmienne zdania [hihihi] . Czekam co będzie dalej :rotfl2:
Nota bene, pół skórę już mam, innych udogodnień nie sprawdzałem (jeszcze :?: )
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

patryk102
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 16 lut 2011, 20:32
Czym jeżdzę: Nowy Sportage-2.0crdi 4x4 + full opcja.

Re: Inteligenty klucz, szklany dach, tapicerka skóra czy pół

Postautor: patryk102 » 17 lut 2011, 12:11

Wziąłem tą pełną skórę, trudno najwyżej będę żałować. ;] dach też ;] zobaczymy co to będzie :) mam nadzieje że będziemy zadowoleni :)


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap