Homologacja 1.6 - auto 4 osobowe - co robicie?

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: Homologacja 1.6 - auto 4 osobowe - co robicie?

Postautor: excile » 15 paź 2010, 15:39

saber pisze:Panowie,


Swoją drogą czy ktoś z Was jeździł/jeździ z kratką i miał kontrole policji, która zwracała na to uwagę czy wręcz ukarała mandatem ? Oczywiście ryzyko zawsze jest, ale nie przesadzajmy - 5 osób to nie 18 jak w ostatnim tragicznym wypadku, a 5 miejsce jest i to w cale nie drewniany zydelek...


Popieram kolege. Ja jezdzilem Carnivalem "ciezarowym" z kanapami na 7 osob i bez kratki a podczas kontroli byla tylko chwila rozmowy ze tak wlasciwie to bez kratki nie wolno i ze to skarbowe przestepstwo i na tym sie skonczylo


pzdr
dc
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

Kruk68
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 12 paź 2010, 21:32
Czym jeżdzę: Vectra C 1.9cdti, zamówiłem Sportage 1.7crdi
Gadu Gadu: 7453455

Re: Homologacja 1.6 - auto 4 osobowe - co robicie?

Postautor: Kruk68 » 18 paź 2010, 11:54

Tak naprawdę to nie oto chodzi, czy kontrolują czy nie, tylko czym się kierowałem w czasie wyboru auta. od 1996 jeżdziłem Vectrą , potem B, teraz mam C kombi i oczywiście chciałem pozostać wierny marce kupując insignię (też ładna linia-przyznajcie) ale okazało się że wersja hatchback i kombi mają homologacje na 4 osoby. to szukałem dalej np citroen c5 kombi-5 osób - 7 tys tańszy od Sportage w wersji którą chciałem ale zdecydowałem się na Sportage i to że się na nią zdecydowałem - zaważył fakt że była na 5 osób i przy tym bardzo ładny wygląd i niezłe wyposażenie bo wybrałem wersje L 1.7crdi zamiast M 2.0crdi która jest na 5 osób (w podobnej cenie ), a teraz juz nie mogę zamienić wersji - a chciałem.

LUKI
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 09 paź 2010, 09:38
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange, Vectra C GTS

Re: Homologacja 1.6 - auto 4 osobowe - co robicie?

Postautor: LUKI » 18 paź 2010, 14:43

Widzę kolega Kruk68 miał podobne dylematy jak i ja. Również jeździłem Vectrą B potem C i myślałem o Insignii a tu proszę Sportage. Co do homologacji to czym wy się przejmujecie? Jak Was zatrzymają za prędkość to im wystarczy i na pewno nie będą Wam zaglądać na tylną kanapę gdzie wieziecie pasażera, który ma pasy i nie siedzi na podłodze jak w ostatnim wypadku...
Policjanci też ludzie :)
KIA Sportage 1,6 GDI L Techno Orange , Opel Vectra C GTS

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Homologacja 1.6 - auto 4 osobowe - co robicie?

Postautor: saber » 18 paź 2010, 14:57

koledze "krukowi" chodzi chyba o wolność wyboru, którą mu odebrano i zadecydowano za niego. Jeśli to był dla niego priorytet to słusznie się wqrza - jeśli dealer nie chce zgodzić się na zmianę zamówienia, a czas nie gra roli, to zawsze można się wycofać z zamówienia i złożyć je w innym salonie na taką wersję jakiej poszukuje ...

mnie też w pewnym sensie postawiono w takiej sytuacji, ale ponieważ odliczenie VATu jest dla mnie priorytetem, wiec mówiąc wprost - olałem to, bo kilka prostych obliczeń pokazało mi, że nie ma o co bić piany. Piątego jak trzeba zapakuje, jak nie na kanapę to do bagażnika - za kratę, tzn. za karę :)

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Homologacja 1.6 - auto 4 osobowe - co robicie?

Postautor: aBARTh » 18 paź 2010, 15:06

A Ja mam pytanie, czy ktoś z was ma już odebranego Sportaga z kratką ?? Bo jestem ciekaw czy macie jakieś zdjęcie, żeby porównać tę kratkę "ciężarową" z tą, która dostępna jest w katalogu akcesoriów Sportagea

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Homologacja 1.6 - auto 4 osobowe - co robicie?

Postautor: saber » 18 paź 2010, 15:54

też jestem ciekaw zdjęć,

choć w katalogu widać, że to akcesorium nie ma blachy za oparciem kanapy więc daje możliwość złożenia oparć (np: do przewozu długich przedmiotów),

obawiam się jednak, że to jest po prostu zwykłe akcesorium bo krata ciężarowa na podstawie której dostajemy homo, jednak musi odpowiadać przepisom,

dealer tak mi opisał kratę homologacyjną, którą mi założą:

Kratka w samochodzie jest zamontowana w ten sposób że sięga do samej podłogi. Górna cześć to tzw. kratka, w dolnej części ( od linii oparć ) blacha. Siedzenia oczywiście dają się składać ale de facto nie powiększa się tym samy powierzchni załadunku.

LUKI
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 09 paź 2010, 09:38
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange, Vectra C GTS

Re: Homologacja 1.6 - auto 4 osobowe - co robicie?

Postautor: LUKI » 18 paź 2010, 16:03

I dobrze Ci odpisał bo krata jest określona ustawowo i nie jest ozdobą a zabezpiecza część pasażerską przed przesunięciem ładunku. Mi zamontowali krzywo tzn. opada z jednej strony w dół więc umówiłem się już na poprawkę bo podobno kratka miała jedno mocowanie krótsze :) i stąd ten byk. Generalnie krata jako krata ozdobą nie jest i nie ma się nad czym rozwodzić jak chce się 22% mniej zapłacić i już! W końcu mamy wówczas samochód "prawie" ciężarowy.
KIA Sportage 1,6 GDI L Techno Orange , Opel Vectra C GTS

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Homologacja 1.6 - auto 4 osobowe - co robicie?

Postautor: saber » 18 paź 2010, 16:10

racja, nie kombinujmy - pogodzimy się z blachą za te 22% "rabatu" :)

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Homologacja 1.6 - auto 4 osobowe - co robicie?

Postautor: aBARTh » 18 paź 2010, 16:11

no ja wiem, że nie ma co kombinować...tylko własnie mnie zastanawiało, że ta krata w katalogu nie ma blachy za oparciami, a jest tylko kratka u góry. bo jakby takie coś montowali to luzik..można coś dłuższego przewieźć czy coś.. a druga sprawa, że jak te blachę da sie odczepić to kratka u góry będzie, a blacha za oparciami w garażu zostaje :)

Awatar użytkownika
olin
Uzależniony
Posty: 161
Rejestracja: 01 wrz 2010, 09:21
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi L Sand Track
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Homologacja 1.6 - auto 4 osobowe - co robicie?

Postautor: olin » 18 paź 2010, 20:44

Witam
Już pytałem jak jest zamocowana bo zamierzam zaraz odkręcić ją Podobno w przepisach nie jest jasno napisane ze brak kraty = mandat Chyba ze trafi się na nadgorliwca max Prędzej czepią sie jak 5 osób będzie jechać Mocowana jest na 4 śruby i demontaż jest łatwy pytałem u dealera

ismahel
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 09 paź 2010, 17:15
Czym jeżdzę: Kia Sportage III L 1.7CRDI Techno Orange
Gadu Gadu: 1250534

Re: Homologacja 1.6 - auto 4 osobowe - co robicie?

Postautor: ismahel » 18 paź 2010, 20:54

Mandat w tym momencie to jest małe miki . Mandat to możesz dostać za zbyt wielu pasażerów . Nie daj boże trafisz na kontrolę mieszaną z inspektorem ruchu drogowego , to masz bankowe pismo do urzędu skarbowego i w dupę VAT + odsetki ....
Kia Sportage L 1.7CRDI Techno Orange + pakiet Orange + alu 18"

gozdal
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 01 lis 2010, 01:08
Czym jeżdzę: zamówiony 2.0 CRDI wersja XL AWD z homologacją

Re: Homologacja 1.6 - auto 4 osobowe - co robicie?

Postautor: gozdal » 01 lis 2010, 01:25

Czy ktoś odebrał już model 2.0 CRD z AWD lub Automatem ( jedno do wyboru) z homologacją? I co było wpisane w dowodzie 4 osoby czy 5?

Awatar użytkownika
Wandal
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 06 lis 2010, 22:03
Czym jeżdzę: M 1,7 D orange
Lokalizacja: Płońsk

Re: Homologacja 1.6 - auto 4 osobowe - co robicie?

Postautor: Wandal » 06 lis 2010, 22:52

ismahel pisze:No cóż , zanosi się że 1.7 CRDI także ma homologację zmienioną na 4 osoby ... potwierdzę w poniedziałek ...

tak tak ma własnie zamówiłem, a dla pewności sprawdziłem u innego dilera
M 1,7 orange

Frugo
Uzależniony
Posty: 158
Rejestracja: 07 lis 2010, 14:14
Czym jeżdzę: 1.6 GDI

Re: Homologacja 1.6 - auto 4 osobowe - co robicie?

Postautor: Frugo » 07 lis 2010, 15:12

kratka jest do samej podłogi w bagażniku, złożenie siedzeń nic nie daje, mi poradzili odciąc dolną blaszaną cześć i pozostawic tylko górną kratkę :)
raczej tego nie zrobię, ale jest myśl...

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: Homologacja 1.6 - auto 4 osobowe - co robicie?

Postautor: excile » 07 lis 2010, 22:14

z tym odcieciem to dobry pomysl, ale przy przegladzie za kilka lat moze byc zakwestionowana ciezarowosc samochodu
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

KRKIA
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 05 paź 2010, 14:09
Czym jeżdzę: Wkrótce KIA SPORTAGE 1.6GDI WERSJA L
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Homologacja 1.6 - auto 4 osobowe - co robicie?

Postautor: KRKIA » 07 lis 2010, 22:46

Witam.
Przegląd nowego auta jest dopiero za 3 lata. Zostaw sobie odciętą częśc i w razie czego sobie na przegląd założysz.
A jak znam życie pewnie za 3 lata nikt nie będzie już na to zwracał uwagi.
Pozdr.
KIA SPORTAGE 1.6GDI WERSJA L, D5U

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: Homologacja 1.6 - auto 4 osobowe - co robicie?

Postautor: excile » 08 lis 2010, 09:58

Pamietaj ze kratka jest tka naprawde dla urzedu skarbowego wiec wszelkie manipulacje moga skonczyc sie kara z US lub nawet rzadaniem zwrotu VAT - w naszym kraju nie zdziwilbym sie :))))
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

KRKIA
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 05 paź 2010, 14:09
Czym jeżdzę: Wkrótce KIA SPORTAGE 1.6GDI WERSJA L
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Homologacja 1.6 - auto 4 osobowe - co robicie?

Postautor: KRKIA » 08 lis 2010, 12:16

Witam,
Żeby przyczepił się US musisz stracić homologację ciężarową a do tego długa droga. A jak się tak boisz to kup osobówkę.
Pozdrawiam
KIA SPORTAGE 1.6GDI WERSJA L, D5U

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: Homologacja 1.6 - auto 4 osobowe - co robicie?

Postautor: excile » 08 lis 2010, 13:12

oj od razu boisz sie. To takie luzne rozwazania na tematy okolopodatkowe. :)
A tak naprawde to bardziej w tej kratce denerwuja mnie wzmocnienia na bokach bagaznika niz niemoznosc wozenia dluzyzn bo to wozimy okazjonalnie. A top zdemontowac nie bedzie juz tak latwo
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Homologacja 1.6 - auto 4 osobowe - co robicie?

Postautor: saber » 08 lis 2010, 13:15

już była chyba taka prośba na forum - czy może ktoś zrobić zdjęcie tej kratki i pokazać na nim detale dot. mocowania?
Z góry dziękuję z imieniu swoim i wszystkich zainteresowanych.

ismahel
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 09 paź 2010, 17:15
Czym jeżdzę: Kia Sportage III L 1.7CRDI Techno Orange
Gadu Gadu: 1250534

Re: Homologacja 1.6 - auto 4 osobowe - co robicie?

Postautor: ismahel » 08 lis 2010, 19:37

Wycinajcie na zdrowie , natomiast pamiętajcie o dwóch rzeczach :

1. kontrola Policji z Krokodylami i macie bankowe pismo do US i strata Vatu + odsetki - generalnie ciężko zaliczyć taką kontrolę ale się zdarza .

2. Poważny wypadek po którym nie macie czasu ( holowanie na parking policyjny ) lub możliwości fizycznie ( auto uszkodzone tak że za nic się tej brakującej części kratki nie uda wstawić w sposób nie budzący podejrzeń ) i możecie być pewni na 200% że ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania za ingerencję naruszającą homologację , plus jak się zaczniecie rzucać pismo do US i patrz punkt pierwszy .

Jeśli ktoś świadomie poniesie to ryzyko to ok . W razie czego nie może mieć do nikogo pretensji .
Kia Sportage L 1.7CRDI Techno Orange + pakiet Orange + alu 18"


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap