Oczekiwanie na odebranie modelu w salonach

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
kaczy
Bywalec
Posty: 116
Rejestracja: 03 gru 2010, 17:24
Czym jeżdzę: Olałem sprawę i już nie czekam :)

Re: Oczekiwanie na odebranie modelu w salonach

Postautor: kaczy » 22 lut 2011, 11:37

Więc właśnie mnie o to chodzi o czym piszesz z tym , że to też są twoje prywatne domysły jakie są przyczyny opóźnien. Nie było by prościej i z twarzą, zachować się jak na taki koncern, jak opisujesz przystało i wydać oficjalne pismo ze strony KMC i rozesłać je nie tylko po polsce, ale na całą europę z wyjaśnieniem przyczyn tak dużych opóźnień.Chyba tak powinno wyglądać postępowanie poważnego koncernu samochodowego dbającego o dobre imię, jak i o klientów.A tak właśnie powstały i krążą plotki,domysły i teorie spiskowe.Ja jestem informowany raz na tydzień że może już bedzie auto pomimo , że mam w umowie koniec marca,zamówienie od grudnia.Polityka chaosu, a nie rzetelności.

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Oczekiwanie na odebranie modelu w salonach

Postautor: soul » 22 lut 2011, 11:44

Wszystko co wypunktowałem od 1-4 można znaleźć w internecie lub w prasie codziennej-śledząc ją co jakiś czas
Nie są więc to moje domysły tylko wnioski po przeczytaniu znalezionych informacji.

Nad PR to KMP sama musi popracować bo klienci za nich tego nie załatwią.
Obrazek

kaczy
Bywalec
Posty: 116
Rejestracja: 03 gru 2010, 17:24
Czym jeżdzę: Olałem sprawę i już nie czekam :)

Re: Oczekiwanie na odebranie modelu w salonach

Postautor: kaczy » 22 lut 2011, 12:10

Wnioski , domysły zwał jak zwał.Nie miałbyś lepszego samopoczucia i lepszego zdania o firmie jak były by podane konkrety.
Dealer się gimnastykuje przedemną bo sam nie wie co ma mi powiedzieć , KMP nie wie co ma przakazać dealerom, a KMC robi swoje i PR ma w :doopa3: i to na każdej płaszczyźnie współpracy.Na blogu gosć pisał , że rozbił KS III i na wachacz czekał 2 miesiące :) Polityka identyczna dealer :puk: KMP :puk: ,a KMC jednego i drugiego miało przez 2 miesiące gdzie , a no jak zawsze w :doopa3: I faktycznie ktoś dobrze na forum napisał jak mamy wierzyć w 7 lat gwarancji.

Awatar użytkownika
bryndzio
Uzależniony
Posty: 222
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:08
Czym jeżdzę: autem, rowerem...

Re: Oczekiwanie na odebranie modelu w salonach

Postautor: bryndzio » 23 lut 2011, 19:47

soul pisze:Wszystko co wypunktowałem od 1-4 można znaleźć w internecie lub w prasie codziennej-śledząc ją co jakiś czas
Nie są więc to moje domysły tylko wnioski po przeczytaniu znalezionych informacji.

Nad PR to KMP sama musi popracować bo klienci za nich tego nie załatwią.


Soul bzdury wnioskujesz!!!!
jakby tak było jak pisze to był by luz dla KIA bo o tych sprawach by napisali i kazdy by zrozumiał.
Rzecz tkwi w całkiem czymś innym...

dowiecie sie niedługo
Na początku stycznia, lutego,marca, może... będzie SportAge 1.6 czarna elka
ps
Na początku stycznia, lutego,marca,kwietnia, maja, może... będzie SportAge 1.6 czarna elka
... i tak od listopada (czytaj: "i tak do zajebania")

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Oczekiwanie na odebranie modelu w salonach

Postautor: soul » 23 lut 2011, 19:54

Oświeć wszystkich.
Zdradź tą tajemnice [rotfl1]
Obrazek

Awatar użytkownika
bryndzio
Uzależniony
Posty: 222
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:08
Czym jeżdzę: autem, rowerem...

Re: Oczekiwanie na odebranie modelu w salonach

Postautor: bryndzio » 23 lut 2011, 19:58

byś chciał :czujnik: przecież ja jestem głupi i nic do forum nie wnosze

[zlosnik2]

niech tak zostanie

jak widzisz zawsze mam swieze info i na temat

ps
1 bosch.................... :fuck4:

reszta może kiedyś [hihihi] [hihihi] [hihihi]
Na początku stycznia, lutego,marca, może... będzie SportAge 1.6 czarna elka
ps
Na początku stycznia, lutego,marca,kwietnia, maja, może... będzie SportAge 1.6 czarna elka
... i tak od listopada (czytaj: "i tak do zajebania")

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Oczekiwanie na odebranie modelu w salonach

Postautor: jaro » 23 lut 2011, 19:59

To dopiero dozowanie napięcia, wg. najlepszych standardów Hitchcock'a. :brawo:
Nie można by skrócić tego czasu niepewności , please :przebacz:
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Oczekiwanie na odebranie modelu w salonach

Postautor: soul » 23 lut 2011, 20:04

Układy wtryskowe dla GDi to mały pikuś.

Ostatnie informacje: (polecam uwadze wytłuszczony fragment)
"Po wielomiesięcznych negocjacjach ostatecznie doszło w Noszowiczach do porozumienia i Hyundai może budować kolejną halę produkcyjną
Nie jest to co prawda jeszcze decyzja prawomocna, ale wszystko wskazuje na to, iż hala, w której będą produkowane przekładnie do samochodów Hyundai i Kia, zostanie wybudowana w najbliższych miesiącach.

Dzięki temu będzie można zwiększyć roczną produkcję z 300 tys. do 500 tys. przekładni. Będą one dostarczane do zakładów w Noszowicach, Żylinie i Rosji, gdzie Hyundai ma nowy zakład produkcyjny.

Do momentu zakończenia budowy i rozpoczęcia produkcji w nowej hali, przekładnie będę importowane z Korei.
"
Obrazek

musol
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 12 sty 2011, 12:30
Czym jeżdzę: Kia Sportage -biała - prawie
Lokalizacja: Kraków

Re: Oczekiwanie na odebranie modelu w salonach

Postautor: musol » 23 lut 2011, 22:22

Czyli diler mial racje na kijanke trzeba bedzie czekac nawet i do maja [zly2]

plackipankracki
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 09 lis 2010, 17:55
Czym jeżdzę: renault megane

Re: Oczekiwanie na odebranie modelu w salonach

Postautor: plackipankracki » 24 mar 2011, 23:00

Teraz odbierają ostatni z sierpnia.Można sobie policzyć kiedy zadzwonią.

Awatar użytkownika
leszekkurk
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 07 gru 2010, 10:16
Czym jeżdzę: Sportage
Gadu Gadu: 4062

Re: Oczekiwanie na odebranie modelu w salonach

Postautor: leszekkurk » 25 mar 2011, 14:27

Nie wiem czy ostatni z sierpnia, bo ja czekam od 11 sierpnia i nawet nie mam informacji ze jest w produkcji.
Już mamSportage 2,0 Diesel Automat, 4wd, dach, 18 tki Navi. (Cewkałem 8 miesięcy i 5 dni)

dagaada
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 15 paź 2010, 21:47
Czym jeżdzę: M 1,6
Lokalizacja: śląsk

Re: Oczekiwanie na odebranie modelu w salonach

Postautor: dagaada » 25 mar 2011, 15:42

Dziś otrzymałam kolejną miłą wiadomość [angry]

Witam,
uprzejmie informujemy, że na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie precyzyjnie określić daty dostarczenia zamówionego przez Panią samochodu do salonu. Gdy będzie to możliwe, informacje w tej sprawie zostaną przekazane do dealera, u którego zamawiała Pani auto.
Realizacja zamówień z miesiąca grudnia 2010 roku przewidziana jest w miesiącach kwiecień/maj.

Z poważaniem,
Rafał Wróblewski
Infolinia KIA Motors Polska
0801 542 542


Dealer był (lub udawał) zaskoczenie majem do poniedziałku ma się dowiedzieć co i jak.
po 178 dniach wyczekiwania odebrana biała M 1,6

recento
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 03 mar 2011, 23:33
Czym jeżdzę: Toyota
Avensis kombi 1,6 VVTI

Re: Oczekiwanie na odebranie modelu w salonach

Postautor: recento » 25 mar 2011, 17:40

dowiedz sie jeszcze,którego roku,bo zupełnie dobrze moze to być maj 2012 [papa]

dagaada
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 15 paź 2010, 21:47
Czym jeżdzę: M 1,6
Lokalizacja: śląsk

Re: Oczekiwanie na odebranie modelu w salonach

Postautor: dagaada » 25 mar 2011, 18:02

do recento : mam nadzieje że to będzie 2011, bo jak ja odbiorę w 2012 [panna] to Ty chyba w 2014 [rotfl1]
po 178 dniach wyczekiwania odebrana biała M 1,6

recento
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 03 mar 2011, 23:33
Czym jeżdzę: Toyota
Avensis kombi 1,6 VVTI

Re: Oczekiwanie na odebranie modelu w salonach

Postautor: recento » 25 mar 2011, 21:04

dagaada pisze:do recento : mam nadzieje że to będzie 2011, bo jak ja odbiorę w 2012 [panna] to Ty chyba w 2014 [rotfl1]

do dagaada ;No tak to już nie jestem zderminowany,oczywiscie mogę troche poczekać,akurat dealer wyciagnął od mnie 3000 zaliczki,ale jak minie termin umowy /czewiec/ lipiec/ to sie bedę zastanawiał.Dzisiaj w TVN turbo ogladałem test Lexusa z silnikiem hybrydowanym/dokładnie nie pamiętam nazwy/ ale cena od 106 tys/ czyli juz nie taka duza róznica miedzy cena za kijankę , a autko tez ładne,wprawdzie nie "mały SUV" ale tez samochód.Kto wie? A moze ix 35 ta sama stajnia ,wyposazenie i silnik identyczne,przód brzydszy od kijanki ,ale tył ładniejszy,5 lat gwaracji i bezpłatnego serwisu Cena ta sama .Bo na Yeti jak micieksweden to sie nie zdecyduje.Na razie mam czym jezdzić.Autko musi sie podobać ,bo Multipli z super osiagami nie chciałbym. [papa]

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Oczekiwanie na odebranie modelu w salonach

Postautor: kijaS » 25 mar 2011, 22:57

Tam w ix-ie to nie jest 5 lat bezpłatnego serwisu, tylko 5 lat bezpłatnej kontroli stanu. A to jest różnica...
Tył ładniejszy, to fakt, reszta raczej dla Kii. Cena nie ta sama. Dla benzyny podobna, ale już diesel odjeżdza z ceną. No ale z kolei ma mocniejszego diesla. A czas oczekiwania bedzie podobny. To ta sama fabryka go produkuje.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

recento
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 03 mar 2011, 23:33
Czym jeżdzę: Toyota
Avensis kombi 1,6 VVTI

Re: Oczekiwanie na odebranie modelu w salonach

Postautor: recento » 25 mar 2011, 23:16

Sprawdzałem ceny tylko dla benzyny , a na ich stronie sa jeszcze samochody z 2010 od ręki/ i to z rabatami ,parę dni temu było ich wiecej,jest tez pare disli 1,7.W sumie nie załapałem tego ,ze to tylko kontrola stanu .Ale jeśli chodzi o ceny dla benzyny nie ma tak wielkiej róznicy.Wyglad z boku raczej remis .

krzysiek_kpk
KRZYSIU....od szufladek
Posty: 140
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:31
Czym jeżdzę: Biały prosiak 2.0CRDI

Re: Oczekiwanie na odebranie modelu w salonach

Postautor: krzysiek_kpk » 26 mar 2011, 11:53

kijAS pisze: Cena nie ta sama. Dla benzyny podobna, ale już diesel odjeżdza z ceną. No ale z kolei ma mocniejszego diesla. A czas oczekiwania bedzie podobny. To ta sama fabryka go produkuje.


Co do IX35:
Ze dwa tygodnie temu byłem w salonie i porównywałem ceny względem sportaga. Okazało się, że cena ix35 w przypadku 1.7crdi była korzystniejsza o około 9-10tyś PLN przy uwzględnieniu rabatów, które mi naliczono. Cena ix wraz z lakierem metalicznym wyliczono mi około 81tyś, a sportaga wychodzi około 91tyś(przy doliczeniu lakieru i pół skóry).
Porównywałem wersje L z Comfortem w IX35, bo to są wg mnie wersje porównywalne.

Pozdrawiam
KPK
Ostatnio zmieniony 26 mar 2011, 12:27 przez krzysiek_kpk, łącznie zmieniany 1 raz.

recento
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 03 mar 2011, 23:33
Czym jeżdzę: Toyota
Avensis kombi 1,6 VVTI

Re: Oczekiwanie na odebranie modelu w salonach

Postautor: recento » 26 mar 2011, 12:22

no i wszystko jasne,jak nie dadzą w terminie to wezmę ix35 ,najwyzej nie będę się na niego patrzył z przodu :P

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Oczekiwanie na odebranie modelu w salonach

Postautor: kijaS » 26 mar 2011, 13:06

krzysiek_kpk pisze:cena ix35 w przypadku 1.7crdi była korzystniejsza o około 9-10tyś PLN przy uwzględnieniu rabatów, które mi naliczono

To ileż oni dają tego rabatu? [zdziwiony]
Ja patrzyłem po cenniku i dlatego stwierdziłem, że w dieslu jest różnica. Patrząc na S i Classica różnice wynoszą odpowiednio (cennikowo):
dla 1.6 GDi +2000 zł
dla 1.7 CRDi +4500zł
Może faktycznie trzeba popatrzyć w salonie (i pogadać) o tym ix-ie, skoro takie rabaty, to moze przeżyję ten wygląd (dla mnie przód jest mniejszym problemem niż boki - jakieś takie pokemonowate) :roll:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

recento
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 03 mar 2011, 23:33
Czym jeżdzę: Toyota
Avensis kombi 1,6 VVTI

Re: Oczekiwanie na odebranie modelu w salonach

Postautor: recento » 26 mar 2011, 13:23

ogladajac ich cennik bardziej korzystne są niż w Kia sa wersje wypasione bo wiele bajerów jest w standarcie np.wersja premium.W wersji premium dla 1,6 ,skóra, dach ,kluczyk ,pogrzewane siedzenia w standarcie -85tys.


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap