Oczekiwanie na odebranie modelu w salonach

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
Awatar użytkownika
irekpol1
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 11 gru 2010, 00:28
Czym jeżdzę: Teraz Czarna XL, 1,7 CRdi

Oczekiwanie na odebranie modelu w salonach

Postautor: irekpol1 » 13 lut 2011, 11:10

Dla wszystkich zainteresowanych odbiorem i oczekiwaniem na swoją KIE załączam pismo KIA Polska.
Możemy tutaj zobaczyć jak długo będziemy czekać na soje "ukochane" autko.
Ja czekam na 1.6 GDi od listopada - termin odbioru połowa kwietnia - może? [angry]
Załączniki
Pisma KIA1.jpg
Pisma KIA1.jpg (68.05 KiB) Przejrzano 8803 razy
Sportage 1.7 CRDi XL Czarna

Awatar użytkownika
Dezet
Uzależniony
Posty: 154
Rejestracja: 22 sie 2010, 20:33
Czym jeżdzę: Ford C-MAX 1,6 Ecoboost 150KM
Lokalizacja: WJ

Re: Oczekiwanie na odebranie modelu w salonach

Postautor: Dezet » 13 lut 2011, 11:30

I to właśnie jest powodem, dla którego rozważam zakup pojazdu innej marki. Pojazd będę musiał kupić "od ręki", a nie mam możliwości czekania pół (lub więcej) roku, gdyż nawet w piśmie występuje takie słowo-klucz "orientacyjna". Czyli żadnych gwarancji nawet dla tak długiego terminu. Mieliśmy doświadczenie jak KMP potraktowała VAT-owców, więc nie można mieć złudzeń.
Cóż, pozostaje mi liczyć na przysłowiowe szczęście, że w momencie zmiany samochodu akurat taka KS jaką potrzebuję będzie gdzieś w Polsce dostępna od ręki. Ale znając moje szczęście... [zly1]
Pozdrawiam Dezet

backuz
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: 09 paź 2010, 00:16
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 GDI L CZARNA PERŁA !!! - jedyny słuszny kolor :)

Re: Oczekiwanie na odebranie modelu w salonach

Postautor: backuz » 13 lut 2011, 12:34

Dezet - nie kumam... przecież samochód zamawiasz to nie musisz wpłacić za niego całej kwoty. Tylko zaliczka - a i o tą można powalczyć o zmniejszenie ze względu na "orientacyjność" oferty... Chyba, że będziesz musiał swoje bieżące "wozidło" sprzedać żeby zapłacić za Sportage... No chyba, że zabawka ma być tu i teraz - a nie później :)
KIA SPORTAGE 1.6 GDI L CZARNA PERŁA !!! - jedyny słuszny kolor :)

Awatar użytkownika
Dezet
Uzależniony
Posty: 154
Rejestracja: 22 sie 2010, 20:33
Czym jeżdzę: Ford C-MAX 1,6 Ecoboost 150KM
Lokalizacja: WJ

Re: Oczekiwanie na odebranie modelu w salonach

Postautor: Dezet » 13 lut 2011, 13:42

Widzisz, wpłacenie zaliczki (pomijając fakt, że trzeba na nią mieć) zamraża Ci kasę, z czego nie masz absolutnie żadnej korzyści. Nie chodzi tu o kwotę, a o zasadę. Poza tym, jak zauważyłeś, zadatkowanie samochodu niczego nie rozwiązuje, gdyż jak wykazuje praktyka, ludzie pomimo wpłacenia zaliczek samochodów w określonym terminie nie dostali. Tak więc masz zamrożona kasę i zero gwarancji. Ja nie lubię absurdów. A żaden salon nie pójdzie na karne odsetki, możesz mi wierzyć. Tracić ma tylko klient ;)
Ja obecny samochód mam w kredycie. W momencie jego spłacenia przekazuję auto członkowi rodziny bez zapłaty (takie tam zobowiązania rodzinne). Czyli zostaję bez kasy i samochodu, a mam małe dziecko, które muszę wozić do żłobka i dojeżdżać do pracy. Dlatego też boję się obiecanek-cacanek KMP i wolę przygotować sobie wariant B i C. Cóż, taki już jestem. Jak dotąd ta zasada świetnie sie sprawdza.

Jest jeszcze inna sprawa.
Przez pół roku, to wiele może sie zmienić. Mogą wyjść inne modele Kii, czy innych marek, które będą dla mnie bardziej odpowiednie wyglądem/cenowo/wyposażeniem itp. Może znajdzie się akurat taka promocja, która w zakładanym przeze mnie poziomie cenowym pozwoli na sięgnięcie po auto innej marki z wyższej półki?
Może być i tak, że na ulicy pojawi sie tak wiele KS-ów, że jej widok mi spowszednieje i nie będzie mi się już tak podobać jak w tej chwili. Nie wiem co będzie za pół roku.
Dlatego chcę mieć samochód od ręki, a nie wyczekiwać i drżeć o to czy dealer dotrzyma terminu, bo mam już dość komunikacji miejskiej.
Pozdrawiam Dezet

rouman01
Uzależniony
Posty: 246
Rejestracja: 29 paź 2010, 18:28
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI
Lokalizacja: Niemcy, Bawaria

Re: Oczekiwanie na odebranie modelu w salonach

Postautor: rouman01 » 14 lut 2011, 19:58

O, rany...
Zamówiłem 1.6 GDI, dopiero kwiecień...
Muszę pogadać w tym tygodniu z dealerm.

Niemniej dzięki za info.

Pozdrawiam

musol
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 12 sty 2011, 12:30
Czym jeżdzę: Kia Sportage -biała - prawie
Lokalizacja: Kraków

Re: Oczekiwanie na odebranie modelu w salonach

Postautor: musol » 15 lut 2011, 21:30

Irekpol1

Skąd masz to pismo ? :-) mi dealer mowil do dzis ze moja kijanka byla zamowiona juz w 2010 roku przez KMP stad odbiore rok 2011 na początku marca... mam nadzieje ze tak bedzie

Awatar użytkownika
irekpol1
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 11 gru 2010, 00:28
Czym jeżdzę: Teraz Czarna XL, 1,7 CRdi

Re: Oczekiwanie na odebranie modelu w salonach

Postautor: irekpol1 » 15 lut 2011, 22:28

Pismo mam od dealera. Ja zamawiałem Kianke 7 listopada , no i na nią będę czekał do kwietnia, chociaż wcześniej miałem informacje , że koniec grudnia początek stycznia. Oczywiście 1,6 GDi L Sound Track.
:zły2:
Sportage 1.7 CRDi XL Czarna

Awatar użytkownika
irekpol1
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 11 gru 2010, 00:28
Czym jeżdzę: Teraz Czarna XL, 1,7 CRdi

Re: Oczekiwanie na odebranie modelu w salonach

Postautor: irekpol1 » 15 lut 2011, 22:30

musol pisze:Irekpol1

Skąd masz to pismo ? :-) mi dealer mowil do dzis ze moja kijanka byla zamowiona juz w 2010 roku przez KMP stad odbiore rok 2011 na początku marca... mam nadzieje ze tak bedzie


Jesteś z Krakowa . Biała M 1.6 GDI stoi w M1 . Potrzeba tylko wygrać 6 marca i bedzie Twoja. :lol:
Sportage 1.7 CRDi XL Czarna

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Oczekiwanie na odebranie modelu w salonach

Postautor: jaro » 15 lut 2011, 22:45

Dezet, bierz inny samochód, to absurd czekać tyle. Ja bym już dawno śmigał innym wozem, gdybym otrzymał takie info od dilera zamiast auta.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

musol
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 12 sty 2011, 12:30
Czym jeżdzę: Kia Sportage -biała - prawie
Lokalizacja: Kraków

Re: Oczekiwanie na odebranie modelu w salonach

Postautor: musol » 15 lut 2011, 23:07

irekpol1 pisze:
musol pisze:Irekpol1

Skąd masz to pismo ? :-) mi dealer mowil do dzis ze moja kijanka byla zamowiona juz w 2010 roku przez KMP stad odbiore rok 2011 na początku marca... mam nadzieje ze tak bedzie


Jesteś z Krakowa . Biała M 1.6 GDI stoi w M1 . Potrzeba tylko wygrać 6 marca i bedzie Twoja. :lol:


jak nie bedzie w marcu to tak zrobie :) wezme to z M1 :P

a gdzie zamawiales ?

Awatar użytkownika
irekpol1
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 11 gru 2010, 00:28
Czym jeżdzę: Teraz Czarna XL, 1,7 CRdi

Re: Oczekiwanie na odebranie modelu w salonach

Postautor: irekpol1 » 16 lut 2011, 20:21

Patecki Kraków
Sportage 1.7 CRDi XL Czarna

musol
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 12 sty 2011, 12:30
Czym jeżdzę: Kia Sportage -biała - prawie
Lokalizacja: Kraków

Re: Oczekiwanie na odebranie modelu w salonach

Postautor: musol » 17 lut 2011, 20:42

mnie Patecki jakos nie przekonal obslugą.... a cos dostales gratis ?

plackipankracki
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 09 lis 2010, 17:55
Czym jeżdzę: renault megane

Re: Oczekiwanie na odebranie modelu w salonach

Postautor: plackipankracki » 19 lut 2011, 13:13

irekpol1 pisze:Dla wszystkich zainteresowanych odbiorem i oczekiwaniem na swoją KIE załączam pismo KIA Polska.
Możemy tutaj zobaczyć jak długo będziemy czekać na soje "ukochane" autko.
Ja czekam na 1.6 GDi od listopada - termin odbioru połowa kwietnia - może? [angry]


Witam. Ja też od listopada.Ale ciekaw jestem jaki termin wpisali ci w umowę? Mnie wpisali tylko rok odbioru a miesiąc na gębę, jak się potem okazało kłamliwą.

musol
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 12 sty 2011, 12:30
Czym jeżdzę: Kia Sportage -biała - prawie
Lokalizacja: Kraków

Re: Oczekiwanie na odebranie modelu w salonach

Postautor: musol » 20 lut 2011, 18:38

ja mam wpisane 3 miesiące tylko ze ja zamawialem na początku stycznia kiedy byly jeszcze auta zamowienione przez KMP, teraz czas realizacji to ok 6 miesiacy, moje auto powinno byc max do konca marca

Lorkovsky
Uzależniony
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2010, 21:17
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange XL

Re: Oczekiwanie na odebranie modelu w salonach

Postautor: Lorkovsky » 20 lut 2011, 19:46

Skąd masz wiadomość że auto dostaniesz tak szybko? Ja zamówiłem 11.12.2010 i w salonie nie wiedzą kiedy może być. Ja mam w umowie 3-4 miesiące.

randon
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 22 gru 2010, 13:19
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL

Re: Oczekiwanie na odebranie modelu w salonach

Postautor: randon » 20 lut 2011, 19:58

Byłem w piątek tj.: 18.02.2011r. u mojego dealera w Radomiu, auto zamówiłem 21.12.2010r. 1.6 gdi, XL i twierdzi, że odbiore na koniec marca, tak też mam w umowie 31.03.2011. :rotfl2:

Awatar użytkownika
irekpol1
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 11 gru 2010, 00:28
Czym jeżdzę: Teraz Czarna XL, 1,7 CRdi

Re: Oczekiwanie na odebranie modelu w salonach

Postautor: irekpol1 » 20 lut 2011, 21:17

Ja miałem bez terminu a wpisali mi, że jeżeli odbiór 2010 to Vat 22 % a jeżeli w 2011 r to Vat 23 %. zaliczkę wpłaciłem początek listopada. teraz mówi, że zgodnie z pismem najwcześniej początek kwietnia.
Sportage 1.7 CRDi XL Czarna

Lorkovsky
Uzależniony
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2010, 21:17
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange XL

Re: Oczekiwanie na odebranie modelu w salonach

Postautor: Lorkovsky » 21 lut 2011, 08:18

randon pisze:Byłem w piątek tj.: 18.02.2011r. u mojego dealera w Radomiu, auto zamówiłem 21.12.2010r. 1.6 gdi, XL i twierdzi, że odbiore na koniec marca, tak też mam w umowie 31.03.2011. :rotfl2:


Ja jednak myślę że poczekasz co najmniej do kwietnia tak jak ja. u mnie też 1.6 gdi, XL w pakiecie orange. :(

musol
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 12 sty 2011, 12:30
Czym jeżdzę: Kia Sportage -biała - prawie
Lokalizacja: Kraków

Re: Oczekiwanie na odebranie modelu w salonach

Postautor: musol » 22 lut 2011, 07:34

"Termin 6 miesięcy na 1.6 dotyczy zamówień indywidualnych, czyli takich aut, które nie zostały zamówione przez Kia. Tak jak wspominałem przy zamówieniu poruszamy się terminem ok. 3 miesięcy. Nie ma niestety reguły, kiedy dokładnie auto zjedzie. Wg ostatnich informacji Kia pierwsze 1.6 zjadą koniec lutego/początek marca, jednak będą to na pewno samochody pod klientów, którzy zamawiali auta jeszcze w zeszłym roku. Wszystko zależy jakie auta zjadą i w jakim kolorze.
Pozdrawiam,"


To jest odpowiedz ktora mam od dilera wiec ja czekam na odbior w marcu :)

kaczy
Bywalec
Posty: 116
Rejestracja: 03 gru 2010, 17:24
Czym jeżdzę: Olałem sprawę i już nie czekam :)

Re: Oczekiwanie na odebranie modelu w salonach

Postautor: kaczy » 22 lut 2011, 09:40

Gdybanie dealera, nikt nic nie wie,raz na jakiś czas pokazują sie oficjalne komunikaty dotyczące dostaw i troche prostują domysły.Natomiast dealer wie tyle co KMP im przekaże, a KMP nie ma nic do gadania, bo też wiedzą tylko tyle na ile KMC pozwala im wiedzieć.Klijent wogóle nie jest informowany w żaden sposób bo jedyne informcje to przecieki właśnie po publikacji tych sporadycznych komunikatów.Treść tych pism zawsze wygląda tak samo "proszę uwzględnić powyższe terminy w umowach przy zamawianiu samochodów" :zły2: a moim zdaniem powinno być również "proszę przekazać powyższe terminy oczekującym klientom" Żadnych sprecyzowanych informacji, a już napewno dla oczekujących.Od początku problemów z dostawami nikt niewysilił się w KMC żeby opracować oficjalny komunikat z przyczynami tych opóźnień.Założe się , że znacząco rozłądowało by to niepotrzebne napiecia, bo napewno spotkało by się to ze zrozumieniem ze strony klientów , może nie wszystkich ale napewno w większości.A tak przynajmniej ja czuje się jak w kinie na horrorze :) zaraz coś się wydarzy ale nie wiem co :) i o ile w kinie za 10 minut już wiem co sie wydarzyło, to niektórzy w kraju żyją tym niepokojem kilka miesiecy [zlolta]

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Oczekiwanie na odebranie modelu w salonach

Postautor: soul » 22 lut 2011, 11:11

Czy ktoś z Was zastanawiał się jaki interes ma KMC czy KMP w tym aby aut nie było?
Koncern KIA/HYUNDAi to nie jest sklep spożywczy czy handlarz z allegro.
To jest olbrzymi kapitał i instytucja nastawiona na zysk-jak największy zysk.
Manipulacja i wartościowanie lepszy-gorszy klient nie wchodzi tu w rachubę bo to jest strzelanie sobie w stopę.
Na skutek zbiegu pewnych okoliczności sytuacja z oczekiwaniem na Sportage wygląda tak a nie inaczej.
Jakie to okoliczności?
1.Napięta sytuacja między południem i północą
2.Somalia i piractwo w zatoce co wymusza drogę okrężną z podzespołami nie mówię już o całych samochodach np. model Soul
3.Odmowa rozbudowy hali w Żylinie gdzie miały być robione przekładnie kierownicze po to aby nie musiały przypływać z Korei
4.Duże zainteresowanie kupujących w związku z zawieszeniem możliwości odliczania podatku vat i jakby nie patrzeć atrakcyjnego auta

Dealer też sam sobie auta nie wyprodukuje jest zależny od KMP.
Obieg informacji w KMP jak widać nie jest najlepszy bo informacja o możliwych problemach z zamówionymi wersjami powinna trafić do wszystkich szybciej.

Wieszanie psów nic tu nie zmieni.
Jeśli ktoś czuje się pokrzywdzony i uważa , że poniósł straty a dodatkowo ma odpowiednio skonstruowaną umowę z dealerem bo auto sprzedaje dealer nie KMP to powinien dochodzić swoich praw na drodze cywilnej w postępowaniu sądowym.

Jednocześnie bardzo proszę o nie tworzenie teorii spiskowych bo nie mają one żadnego pokrycia w rzeczywistości.
Plotka i kłamstwo powtarzana wielokrotnie staje się niekiedy prawdą wygodną dla niektórych.
Obrazek


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap