SONDA TAK/NIE - warto czy nie kupić Sportage?!

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
Orion66
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 17 sty 2011, 01:37
Czym jeżdzę: Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM

Re: SONDA TAK/NIE - warto czy nie kupić Sportage?!

Postautor: Orion66 » 11 maja 2011, 10:04

Gregory6 pisze:Nie warto kupic
1) zawieszenie przednie wali jak diabli, KMP i serwisy nic nie robią -byłem już ze cztery razy.
2)blach cienka jak diabli każde lekkie puknięcie zostawia ślad,lakier tak miękki jak plakatówka .
3)Wyciszenie nie jest tak wcale dobre, słychac każdy kamyk i zawirowania powietrza przy tylnej klapie.
4)Rdzewiejące elemęty niklowane u mnie jeszcze nie ale u znajomego wyszła rdza na klamkach.


A ostrzegali mnie żeby nie kupowac KIA - no i mam za swoje.


Aż przykro się to czyta. Ja sam jak niektórzy forumowicze wiedzą zrezygnowałem z zamówienia po 2 miesiącach czekania. Co i jak zainteresowani znajdą na forum.
Widzę że zrobiłem dobry wybór. To co czasami tutaj czytam jeży włos na głowie.
A z innej beczki. Na dniach odbieram Insygnie. Napiszę swoje wrażenia. Mam nadzieję że trafię na dobry egzemplarz.
Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM (a miała być Sportage... bogu dzięki nie ma...)

Awatar użytkownika
cyberiusz
Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 19 sie 2010, 14:14
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1.6 GDI wersja XL + orange premium
Gadu Gadu: 766557
Lokalizacja: Płock

Re: SONDA TAK/NIE - warto czy nie kupić Sportage?!

Postautor: cyberiusz » 11 maja 2011, 10:08

Ja odebrałem 7 października 2010 i również mam 814. No i na razie nie widzę żadnych usterek. Ostatnio nawet uległem nagonce i usłyszałem jakieś stuki :) Poleciłem przy okazji wymiany kół aby mi to sprawdzili, nic nie znaleźli poza wardającą się i obijającą gaśnicą w bagażniku. Od tego czasu stuki ustały :lol:
KIA Sportage III 1.6 GDI wersja XL (D2A) + orange premium

Piotr2011
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 14 mar 2011, 19:23
Czym jeżdzę: Camaro 2SS RS

Re: SONDA TAK/NIE - warto czy nie kupić Sportage?!

Postautor: Piotr2011 » 11 maja 2011, 16:07

Warto, pracownicy jak na razie się cieszą. Zobaczymy jak długo.
5x Sportage 2.0 CRDI, AWD, BLACK PEARL,SKÓRA, ogólnie full kluczyk itp
2x Sorento full
zamówione 4.01.2011 i są

patryk102
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 16 lut 2011, 20:32
Czym jeżdzę: Nowy Sportage-2.0crdi 4x4 + full opcja.

Re: SONDA TAK/NIE - warto czy nie kupić Sportage?!

Postautor: patryk102 » 11 maja 2011, 16:17

Ale im dobrze :) hojny szef z Ciebie ;) heh

Informuj jak tam się sprawują bo pewnie większe przebiegi będą pracownicy nimi robić.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: SONDA TAK/NIE - warto czy nie kupić Sportage?!

Postautor: soul » 12 maja 2011, 08:06

Posty off top zostały przeniesione do działu HYDE PARK.
Proszę o trzymanie się tematu.
Proszę nie prowokować kłótni i zwracać się do siebie w wypowiedziach z szacunkiem.
Bryndzio nas pożegnał na zawsze. Nie wykorzystał danej szansy i nie zmienił retoryki.
Obrazek

rouman01
Uzależniony
Posty: 246
Rejestracja: 29 paź 2010, 18:28
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI
Lokalizacja: Niemcy, Bawaria

Re: SONDA TAK/NIE - warto czy nie kupić Sportage?!

Postautor: rouman01 » 12 maja 2011, 17:38

Warto, jestem zachwycony.

nemezis
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 31 mar 2011, 22:53
Czym jeżdzę: opel astra

Re: SONDA TAK/NIE - warto czy nie kupić Sportage?!

Postautor: nemezis » 12 maja 2011, 22:38

ŁOWCĘ JELENI(jak w salonach sprzedawcy mówią na to auto) warto kupić bo jak powiedział wielki poeta największa przyjemność jest "między ustami a brzegiem pucharu".Poza tym poszkodowani-oczekujący się integrują, spotykają.W grupach wizualizują sobie że jadą razem ŁOWCĄ na majówkę. Albo bardziej perwersyjnie - każdy swoim. :kierownik: :kierownik: :kierownik: :kierownik: :kierownik: :kierownik:

marcel05m
Bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 03 lis 2010, 11:04
Czym jeżdzę: sportage 1.6gdi L
Lokalizacja: Stargard (ZST)

Re: SONDA TAK/NIE - warto czy nie kupić Sportage?!

Postautor: marcel05m » 16 maja 2011, 22:02

Pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne. To początek i zobaczymy jak będzie dalej. Moja benzynka spala jak na razie 8,4 średnio. W zawieszeniu nic nie słyszę no ale dopiero kilkaset km. Nie ma żadnych problemów z dławieniem podczas przyspieszania, nie wiem czy silnik ma poprawione oprogramowanie ale zmiana biegów to prawdziwa poezja. Mój egzemplarz 1.6 zszedł z linii w kwietniu a jeżdżę nim od 30 kwietnia. Przy zamykaniu drzwi oczywiście słynna poduszka powietrzna, szczególnie lewe tylne. Polecam listwy na drzwi, moje już "coś" wyłapały na parkingu.
jeżdżę 1.6 GDI L sirius silver (ZST)

Bandi
Uzależniony
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:03
Czym jeżdzę: Kia Optima SW GT-Line FULL
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: SONDA TAK/NIE - warto czy nie kupić Sportage?!

Postautor: Bandi » 17 maja 2011, 14:42

A widzisz kolego a ją zamówiłam 10.12.2010 i czekam dalej i nawet nikt nie może się określić kiedy będzie. Mam nadzieję że nie długo sam tu napisze co nieco o ty samochodzie.

sieben70
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 26 lut 2011, 17:25
Czym jeżdzę: OPEL ASTRA CZEKAM NA 1,6 L

Re: SONDA TAK/NIE - warto czy nie kupić Sportage?!

Postautor: sieben70 » 06 wrz 2011, 10:09

Od maja przybyło trochę użytkowników więc postanowiłem reaktywować ten wątek gdyż mój termin minął 1-go września a dealer mówi coś o końcu października/listopad [zly1] moja cierpliwość się kończy i coraz więcej myślę o kompakcie (astra,focus) i czekam na opinie gdyż coraz więcej zaczynam wymiękać i mieć KIA :doopa2:

jerry
Uzależniony
Posty: 171
Rejestracja: 23 wrz 2010, 21:58
Czym jeżdzę: Czarny Sportage XL 2.0 CRDI

Re: SONDA TAK/NIE - warto czy nie kupić Sportage?!

Postautor: jerry » 06 wrz 2011, 12:01

Od siebie powiem, że warto czekać. Auto rekompensuje cały dyskomfort czekania.
Nie wiem jaką wersję zamówiłeś i jakim budżetem dysponujesz, ale może warto podzwonić po dealerach w kraju i wybrać coś zbliżonego, a może wręcz trafisz to na co tyle czekasz?
Jeżdżę czarnym 2.0 CRDI, XL

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: SONDA TAK/NIE - warto czy nie kupić Sportage?!

Postautor: kasia_mm » 06 wrz 2011, 14:30

ja też bym swojej "czarnuli" nie zamieniła na nic innego.... naprawdę warto podzwonić po dealerach, albo poszukać na allegro - salony wystawiają tam swoje niesprzedane sztuki, badz umieszczają ogłoszenia co do nich jedzie i bedzie do odbioru w najbliższym czasie... Ja tak swoją znalazłam:)
powiem Ci jedno - jeżdzę od połowy marca i niezmiennie mam takiego samego "banana" na twarzy jak nią jadę:) dawno już mnie tak długo nic nie cieszyło jak to auto!

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: SONDA TAK/NIE - warto czy nie kupić Sportage?!

Postautor: aBARTh » 06 wrz 2011, 15:06

Podpinam się pod opinię kasi_mm, ja już mam Sportka prawie rok i każda podróż jest wyczekiwana. Jak otwieram garaż to aż sam ryjek się cieszy na widok błyszczącej pomarańczki. W swoim nie za długim jeszcze życiu jeździłem wieloma samochodami (własnymi, rodziny + firmowymi) i mało który dawał taką frajdę i wzbudzał takie zainteresowanie innych ludzi.

Przykładowo ostatnio byłem w jednym z lokalnych dealerstw Hondy ( w celu nawiązania współpracy medialnej z moim portalem motoryzacyjnym ). Po wyjściu z salonu samochód był oblegany przez pracowników Hondy, którzy cmokali i zachwycali się nad Sportkiem.

krawcu68
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 22 sie 2011, 21:51
Czym jeżdzę: 1.6 GDI M dark gun metal
Lokalizacja: wrocław

Re: SONDA TAK/NIE - warto czy nie kupić Sportage?!

Postautor: krawcu68 » 06 wrz 2011, 15:35

Ostatnio dzwoniłem do salonu Kia w Jeleniej Górze. Mówili , że będą mieli jakieś modele na zbyciu - ale co dokładnie nie wiem. jeśli ktoś ma dość już oczekiwania niech tam łomocze do drzwi. Powodzenia. :)


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap