SONDA TAK/NIE - warto czy nie kupić Sportage?!

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: SONDA TAK/NIE - warto czy nie kupić Sportage?!

Postautor: dealer » 05 lut 2011, 22:44

na chwilę obecną jestem zadowolony z samochodu, czy kupiłbym jeszcze raz? zdecydowanie TAK
zobaczę jak się auto będzie sprawowało i nie wykluczam, że mogę zostać przy marce jeśli przywrócą odliczanie VAT to nie wykluczam optimy kombi i nowego picanto VAN ale czas pokaże :D
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi

Awatar użytkownika
Grabicak
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 04 lut 2011, 21:36
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 4x4
Lokalizacja: Grabice k. Gubina

Re: SONDA TAK/NIE - warto czy nie kupić Sportage?!

Postautor: Grabicak » 06 lut 2011, 20:55

Czytam i się zastanawiam czy temat brzmi "czy warto kupić Sportage" czy też "czy warto kupić nową Sportage"?? Bo widzę same opinie o nowych wózkach a ja mogę się wypowiedzieć z poziomu Kijanki w wieku Żaba ;)

Dla mnie Sportage to bardziej mała terenówka niż SUV. Kupiłem dla mojej księżniczki bo chciała się przesiąść na coś wyższego. Sportage to mój wybór (Ona chciała Gallopera lub Pajero). Ale się jej podoba a to dobrze świadczy o autku :)

Jak w każde auto kupione jako używane musieliśmy trochę włożyć (półoś, łożyska) ale ceny części nie powalają a zrobił nam to znajomy koleś.
Żona jeździ, cieszy się ciągle mocno ale to co mnie naprawdę oczarowało do zachowanie Sportage w terenie. Kolega (na co dzień śmigający Range Roverem) zabrał nas w teren i jak tylko żona stwierdziła że ma dość dopadłem się do kółka i poużywałem sobie trochę. REWELACJA. W porównaniu z typowo terenowym Rangem kumpla ograniczały mnie wyłącznie mniejsze kąty natarcia i zjazdu. Wyrywki na Youtubcu

Opinia co do zakupu ZDECYDOWANIE TAK.

LUKI
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 09 paź 2010, 09:38
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange, Vectra C GTS

Re: SONDA TAK/NIE - warto czy nie kupić Sportage?!

Postautor: LUKI » 11 lut 2011, 23:17

Będę pierwszy - ale powiem NIE. Krótko o powodach - silnik 1,6 to jakaś masakra (spalanie i dynamika) [zly1] . Jak żona się najeździ to będzie to jeden z pierwszych wystawionych na allegro.
KIA Sportage 1,6 GDI L Techno Orange , Opel Vectra C GTS

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: SONDA TAK/NIE - warto czy nie kupić Sportage?!

Postautor: Meduzes » 12 lut 2011, 11:06

Luki - najwidoczniej wcześniej jeździłeś jakimiś potęgami mocy z cyframi po 2.0 i pewnie z jakimś turbo :) stąd pewnie twoje złe postrzeganie silniczka 1,6l :) ja natomiast przesiadłem się z Opla Corsy 1,4 (90KM) i powiem szczerze że silniczek 1,6l do normalnej codziennej jazdy jak najbardziej wystarcza a nawet pozytywnie zaskakuje biorąc pod uwagę wagę i gabaryty Kijanki ... Owszem przydało by się więcej mocy podczas wyprzedzania ... ale że nie mam nutki samochodowego rajdowca (bo mam motor na którym się wyżywam) śmiało stwierdzam że silnik 1.6 jest ok ;)

a czy spalanie duże ?! hm....Kijanka pali o 1l więcej niż Opel Corsa D 2008 więc nie dramatyzuje 8-)

a co do przyśpieszeń ?? kup se motor :twisted: tam masz odejście w 7 sek do 200km/h ... nie będziesz narzekał na brak dynamiki :lol:
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: SONDA TAK/NIE - warto czy nie kupić Sportage?!

Postautor: kijaS » 12 lut 2011, 11:24

Wiele osób przesiadających się na SUVa z niższego, węższego i niżej zawieszonego, a przede wszystkim z lżejszego (czasem nawet około 30%) spodziewa się, że kupując taki samochód nie zauważy różnicy w osiągach (nawet jeśli moc bedzie większa).
Zauważy! Te samochody (wbrew nazwie) nie są budowane, aby uzyskiwać wysokie prędkości, duże przyspieszenia. To są samochody, w których mniej straszne jest wjechanie w dziurę, na krawężnik, do których wygodniej się wsiada i z których masz lepszy ogląd sytuacji drogowych (nie sprawdza się w nowym sportku, przy zerkaniu do tyłu i tyło-skosu :lol: )
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

LUKI
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 09 paź 2010, 09:38
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange, Vectra C GTS

Re: SONDA TAK/NIE - warto czy nie kupić Sportage?!

Postautor: LUKI » 14 lut 2011, 10:47

Albo odnoszę złe wrażenie albo koledzy nie doczytali tematu posta. Pytanie brzmiało TAK czy NIE i tyle. Komentarze są zbędne pod czyjąś opinią akurat w tym poście. (Bo jak rozumiem mam sobie kupić teraz corsę, pojeździć pół roku następnie przesiąść się do Sportaga i powiedzieć WOW jaki zaj...... mam samochód, który jeździć nie musi ale krawężniki to owszem!) Chyba nie tędy droga :lol:
KIA Sportage 1,6 GDI L Techno Orange , Opel Vectra C GTS

Awatar użytkownika
morgun
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 04 lis 2010, 12:48
Czym jeżdzę: Fiat Panda 1.1
Kia Sportage III 1.6 GDI M
Lokalizacja: Kraków

Re: SONDA TAK/NIE - warto czy nie kupić Sportage?!

Postautor: morgun » 14 lut 2011, 10:57

obecnie jestem na TAK.

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: SONDA TAK/NIE - warto czy nie kupić Sportage?!

Postautor: Meduzes » 14 lut 2011, 13:26

Kolego LUKI:

kupiłeś auto klasy SUV, oczekujesz spalania auta kompaktowego , wydałeś śmieszne niskie pieniądze( w porównaniu do np niemieckiej konkurencji), z najsłabszym silnikiem no bo co będziesz przepłacał i OCZEKUJESZ CUDÓW 8-) wybacz ale nie widzę w tym logiki 8-)

to tak jakbyś kupił skuter i oczekiwał osiągów rasowego ścigacza 8-) a później piszesz na forum że ten skuterek nie ma w ogóle dynamiki

kup se Audi Q7 4,2l quattro za 300 tys zł i gwarantuje tobie że będziesz zadowolony ...

Reasumując:
przepraszam za takie dygresje ale po prostu nie rozumiem ludzi którzy stawiają bardzo wygórowane wymagania dla tego auta a przy tym oczekują że auto będzie banalnie tanie ... Albo świadomie kupuje się auto, albo na chybił trafił 8-) przy okazji zapytam: czy coś takiego jak jazda próbna to istniała w twoim salonie ?! czy może kupiłeś auto bo zobaczyłeś ogłoszenie w gazecie !?

Ja wybrałem silnik 1.6 świadom jego osiągów, odbyłem 2 jazdy próbne, sprawdziłem jego możliwości, w 100% one mi wystarczają, spalanie jak na tego typu gabaryty auta jest akceptowalne o zestawieniu jakości do ceny nie wspominając !!

Podkreślam słowa: JAKOŚĆ DO CENY i MOŻLIWOŚCI !!!!!!!
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: SONDA TAK/NIE - warto czy nie kupić Sportage?!

Postautor: kasia_mm » 14 lut 2011, 14:12

ja ogólnie na TAK
jedynym minusem dla mnie (robiącej masę km rocznie) jest ... gwarancja:) i35 ma 5 lat bez limitu kilometrów a w Sportage ten limit jest - więc ja 7 lat z gwarancją nie przejeżdzę...
porównuję już właściwie tylko i35 i Sportage i gernealnie wszystko u mnie przechyla szalę na Kię...:)

LUKI
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 09 paź 2010, 09:38
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange, Vectra C GTS

Re: SONDA TAK/NIE - warto czy nie kupić Sportage?!

Postautor: LUKI » 14 lut 2011, 15:40

Kolego Meduzes - napisz w poście, że jesteś na TAK i tyle a Twoje wywody na temat tego jakie były moje pobudki do kupna samochodu i czy jest on dla Ciebie śmiesznie tani nikogo chyba nie obchodzą. Zastanawia mnie Twoja tak głęboka analiza zachowania kogokolwiek po jednym poście. Jak widzę musisz być niezłym psychoanalitykiem, że po moim jednym zdaniu rozpisałeś się na pół strony na temat moich preferencji zakupowych (GRATULUJĘ:) Jak widzę inne zdanie niż większości nie jest przyjmowane z demokracją. A więc powtórzę NIE nie kupił bym tego auta raz jeszcze - poza silnikiem z wielu jeszcze innych powodów ale jak widać nie ma co tu o nich pisać. Proponuję zmienić zatem temat postu "Jakie jest Twoje zdanie na temat kupna Sportage i dlaczego jest ono na TAK"
Ja jestem na NIE.
KIA Sportage 1,6 GDI L Techno Orange , Opel Vectra C GTS

Festexx
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 04 lis 2010, 15:17
Czym jeżdzę: CHEVROLET CAPTIVA LT+ 2,2 VCDI 184 KM 4x4

Re: SONDA TAK/NIE - warto czy nie kupić Sportage?!

Postautor: Festexx » 14 lut 2011, 16:33

No ja kupiłem IXa 35 i nie żałuję, jeździłem pare razy Sportage na jeździe próbnej, no ale sorry materiały wykończeniowe nie dorównują Hyundaiowi, poza tym samo auto jest bardziej praktyczne, lepsza widoczność do tyłu, w wersji premium kompletne wyposażenie łącznie ze skórą i szklanym dachem.
Ja myślę, że warto sie zastanowić, pojezdzić jednym i drugim i zdecydować.
Chevrolet Captiva LT+ 2,2 VCDI 184 KM 4x4

sabb
Uzależniony
Posty: 271
Rejestracja: 23 gru 2010, 22:21
Czym jeżdzę: sp 2.0 crdi awd 184 km odebrana 30 10 2014 biała perła

Re: SONDA TAK/NIE - warto czy nie kupić Sportage?!

Postautor: sabb » 14 lut 2011, 19:08

a mi to wisi [hihihi] ja jeżdże i nie narzekam [hihihi]

Awatar użytkownika
Grabicak
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 04 lut 2011, 21:36
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 4x4
Lokalizacja: Grabice k. Gubina

Re: SONDA TAK/NIE - warto czy nie kupić Sportage?!

Postautor: Grabicak » 14 lut 2011, 22:12

Meduzes nawet jeśli masz rację w swoich argumentach to nie zmienia to faktu że Luki ma prawo do takiej a nie innej opinii na temat swojej Kijanki. Moja księżniczka swoją chwali a on może być niezadowolony. Jak wiadomo punkt widzenia zależy od .......... preferencji prowadzenia. :)

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: SONDA TAK/NIE - warto czy nie kupić Sportage?!

Postautor: jaro » 21 lut 2011, 11:00

LUKI pisze:Jak widzę inne zdanie niż większości nie jest przyjmowane z demokracją. A więc powtórzę NIE nie kupił bym tego auta raz jeszcze - poza silnikiem z wielu jeszcze innych powodów ale jak widać nie ma co tu o nich pisać. Proponuję zmienić zatem temat postu "Jakie jest Twoje zdanie na temat kupna Sportage i dlaczego jest ono na TAK"
Ja jestem na NIE.



Zgadzam się z Lukim, każdy może mieć swoje zdanie :oki: . Niestety są na tym forum osoby, które chciałyby, by o nowym Sportage'u pisać wyłącznie pozytywnie( taka cenzura chyba?).
Odnośnie tematu: po 6000 tys km, które przejechałem tym autem moja odpowiedź brzmi - nie wiem(choć nie ma takiej opcji wyboru). Nie wiem, bo są rzeczy, które mi się w tym aucie podobają ale też inne strasznie irytują.
Większość użytkowników na tym forum ma auto kilka m-cy lub tygodni. Oceniają więc pierwsze wrażenia a te jak wiadomo moga się zmienić. Osobiście podjąłbym się pierwszej oceny na tak/nie zakupu KIA dopiero po przejechaniu ok. 40-50 tys km. :kierownik:
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

sabb
Uzależniony
Posty: 271
Rejestracja: 23 gru 2010, 22:21
Czym jeżdzę: sp 2.0 crdi awd 184 km odebrana 30 10 2014 biała perła

Re: SONDA TAK/NIE - warto czy nie kupić Sportage?!

Postautor: sabb » 21 lut 2011, 12:31

mysle ze rok wystarczy ja swojego pro ceeda poznałem dopiero po 30tys km :kierownik: sportkiem zrobiłem dopiero 3000 i jeszcze jestem na tak [hihihi]

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: SONDA TAK/NIE - warto czy nie kupić Sportage?!

Postautor: Meduzes » 21 lut 2011, 17:45

tak panowie ... można mieć swoją opinię ... tyle że jeżeli ktoś mi pisze że silnik jest za słaby to ja pytam:

- gdzie powyższy użytkownik był i co robił podczas jazdy próbnej ?!
- na jakiej podstawie wybierał silnik ?!
- czy powyższy użytkownik w ogóle odbył jazdę próbną ?? czy może kupował auto na chybił trafił ??

owszem można się czepiać innych detali: tak jak ja stukającego zawieszenia które wyszło po kilkuset kilometrach (to dla tych co niby piszą że wypowiadam się tylko w superlatywach) no ale na miłość Boską albo się robi rozeznanie przed kupnem albo strzela na chybił trafił a później narzeka ...

czy kupując buta nie sprawdzacie jak on leży na waszej nodze ?! i czy numer pasuje ?!Ja rozumiem że po miesiącu powyższy but może się rozlecieć (bo to nie adidas) ... ale przynajmniej wiecie że numer był dobry ...
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

sabb
Uzależniony
Posty: 271
Rejestracja: 23 gru 2010, 22:21
Czym jeżdzę: sp 2.0 crdi awd 184 km odebrana 30 10 2014 biała perła

Re: SONDA TAK/NIE - warto czy nie kupić Sportage?!

Postautor: sabb » 21 lut 2011, 21:49

ja tez tak kupowałem bez jazdy ,bez rozeznania, podobał mi sie i kupiłem! na moją korzyść działa to że wczesniej kupowałem u nich proceeda i zaufałem ze tez będzie dobry jak ceed [hihihi]

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: SONDA TAK/NIE - warto czy nie kupić Sportage?!

Postautor: jaro » 22 lut 2011, 16:58

Meduzes, daj już spokój! Nie ma póki co obowiązku jazd próbnych, można nie robić żadnego rozeznania przed zakupem auta, można auto kupić "oczami" :galy: (część moich koleżanek z pracy tak robi), zaraz po wejściu do salonu a później się rozczarować i ...trochę ponarzekać. Co Ci to przeszkadza? :niewiem:
Przynajmniej w tym aspekcie jesteśmy wolnymi ludźmi.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: SONDA TAK/NIE - warto czy nie kupić Sportage?!

Postautor: Meduzes » 22 lut 2011, 17:27

spox ... odpuszczam ... ;)
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: SONDA TAK/NIE - warto czy nie kupić Sportage?!

Postautor: aBARTh » 22 lut 2011, 20:05

NIe ma się co spinać..
I jeden i drugi ma trochę racji. Wiadomo, że każdy ma prawo ponarzekać, ale Meduzes ma rację pod tym względem, że faktycznie, jeśli ktoś kupuje nowy samochód i może wybierać kolor, silnik, wersję wyposażenia no i oczywiście MODEL i MARKA to chyba wie co wybiera. Nie znam osoby co widzi auto na zdjęciu i jedzie je kupić. Chyba każdy analizuje zanim zapłaci ileśdziesiąt tysięcy za auto, które ma sie mu podobać i będzie jeździł ileś lat.
Nie chce dolewać oliwy do ognia, ale jeśli faktycznie wybieram wersję X, bo np. nie stać mnie na wersję Y, to potem nie narzekam, że jest ch**owa.
Chyba, że chciałbyś za 80-100 tys zł kupić samochód z osiągami Ferrari, spalaniem Lupo 3L, obszernością wnętrza VW T5, jakością wykonania Bentleya..to takie rzeczy tylko w ERZE.

Jedynie nasuwają mi się pytania:
PO CO W TAKIM RAZIE KUPIŁEŚ SPORTAGE?
CO W TAKIM RAZIE WG. CIEBIE BYŁOBY LEPSZE?

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: SONDA TAK/NIE - warto czy nie kupić Sportage?!

Postautor: jaro » 23 lut 2011, 17:33

O rany, Meduzes już dał spokój, to następny znowu zaczyna. :w łeb:
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap