KIA Sportage 4 - awaryjne czy niezawodne auto?

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
Kritik
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 03 wrz 2018, 22:48
Czym jeżdzę: moze bedzie KIA
Lokalizacja: Krakow

KIA Sportage 4 - awaryjne czy niezawodne auto?

Postautor: Kritik » 03 wrz 2018, 23:04

Witam [papa]

Rozważam zakup nowego auta, Kia Sportage 4 FL
Po 6 używanych autach i częstych wizytach u mechanika, zdecydowałem się na zakup nowego auta żeby jeździć a nie naprawiać.
Bylem w salonie Kia Inter Auto Kraków, miałem jazdę testową nową Kia Sportage FL 1.6 tgdi Gt-line
Generalnie byłem milo zaskoczony. Chociaż rozważam zakup wersji M, ale generalnie auto udało się ocenić.

Jut byłem prawie zdecydowany na zakup i kolejną wizytę w salonie dla zakupu, ale zacząłem czytać rankingi niezawodności, takie jak TUV, gdzie Sportage ma "poważne" ostatnie miejsce.

Szukając dalej informacji trafiłem na ten forum, i przeczytałem temat http://www.mojasportage.pl/viewtopic.php?t=4343

Gdzie puder12 pisze że
Osobiście mam bardzo dobre doświadczenie jeśli chodzi o korzystanie z gwarancji. W jej ramach w moim aucie zostały wymienione poniższe elementy:
łącznik stabilizatora; tempomat; sprężyny tylne; kamera cofania; tapicerka fotela kierowcy; wkład lewego lusterka; przyciski sterowania tempomatem, przyciski sterowania radiem w kierownicy; połamane kluczyki; gałka zmiany biegów (wytarta); amortyzator klapy bagażnika; emblematy KIA (przód i tył); poduszka powietrzna w kierownicy; lampy kierunkowskazów tylnych (prawa i lewa); czujnik temperatury kompresora klimy.

Sporo tego, ale wcale nie uważam, że KIA to badziewny samochód.

Moim zdaniem, to nie jest opis dobrego, nowego auta.
Nie miałem nowego auta z salonu, ale mniej rzeczy naprawiałem w swoich starych autach.
Czy może to wszystkie nowe auta teraz są takie?

Proszę podzielić się swoim doświadczeniem o tym aucie, bo ja już naprawdę nie wiem co mam kupić.
Całe życie myślałem i słyszałem ze KIA to jest bardzo niezawodne auto, a tu tyle usterek i awarii.
Marzyłem o wzorowej gwarancji KIA na 7 lat, a okazuje się że ona jest tylko na 3 lata na potrzebne rzeczy, a i tak jest problem żeby coś naprawić po gwarancji.

Dziękuję bardzo
Pozdrawiam :pub:

geegles
Nasz Człowiek
Posty: 457
Rejestracja: 30 paź 2014, 12:56
Czym jeżdzę: Kia Proceed GT 1.6T 204 KM Full :|
Gadu Gadu: 2382783

Re: KIA Sportage 4 - awaryjne czy niezawodne auto?

Postautor: geegles » 03 wrz 2018, 23:16

Ja czytałem ranking jakiś czas temu, gdzie Sportage był najmniej awartjnym autem, który importer ile zapłaci tak napiszą. TUV akurat bym się nie sugerował, tam zawsze wygrywa VW. Ja mam już 2 Sportka (takiego jak jeździłeś) i wcześniej 2 Ceedy. Auta nigdy nie zawiodły, a jeżeli zdarzy się skrzypiący zawias czy inne pierdoły, to automatycznie zrobią na gwarancji. Zrobią, bo z VW wykopaliby Cię na zbity... :-)
Według mnie nie będziesz żałował.
Jest: Kia Proceed 1.6T 204 KM FULL
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI 245KM GT-Line + ECS + RED + TEC + SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI GT-Line
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: KIA Sportage 4 - awaryjne czy niezawodne auto?

Postautor: listomek2014 » 04 wrz 2018, 07:20

Ja też miałem 3 a teraz kupilem 4 bo takie awaryjne [rotfl1] tak jak kolega zero problemów a te rankingi :paw: wczoraj czytałem kupno przez osoby prywatne w pierwszej 15 niema żadnej skody a to przodownik ponoć a na trzecim venga na 1.2 Hyundai i30 i 20
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: KIA Sportage 4 - awaryjne czy niezawodne auto?

Postautor: diselboy » 04 wrz 2018, 10:00

jak chcesz coś wiedzieć o awaryjności marek idź do sklepu z częściami motoryzacyjnymi i zapytaj do jakich najwięcej sprzedają części zamiennych i do naprawy, niestety prym wiodą "niezawodne" , zajmujące w rankingach TUV pierwsze miejsca marki koncernu VAG. i tyle w temacie "rzetelności" wszelkich rankingów.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Kritik
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 03 wrz 2018, 22:48
Czym jeżdzę: moze bedzie KIA
Lokalizacja: Krakow

Re: KIA Sportage 4 - awaryjne czy niezawodne auto?

Postautor: Kritik » 04 wrz 2018, 10:31

geegles pisze:...TUV akurat bym się nie sugerował, tam zawsze wygrywa VW. ...

No nie, w tym rankingu TUV wygrywa Mercedes + Mazda/Toyota. Akurat VAG (oprócz Porsche i Audi) jest na kiepskich miejscach
Nie sądzę żeby VAG miał jakiś wpływ na ten ranking. To jest statystyka z przeglądów technicznych, kto przeszedł a kto nie.

Daje link na TUV
https://www.wyborkierowcow.pl/ranking-awaryjnosci-tuv-2018-raport/
12.6% aut do 3 lat mieli poważne usterki....

:galy:

Ale też widziałem ranking z USA gdzie Sportage jest na pierwszych miejscach. Ale to inna część świata, inna produkcja, i t.d.
listomek2014 pisze:Ja też miałem 3 a teraz kupilem 4 bo takie awaryjne [rotfl1]

kupno to nie to. Ludzie kupują to co jest tańsze i ma lepsze wyposażenie. I tutaj Koreańczyki oczywiście wygrywają Mnie interesuje co się dzieje dalej z tym autem. Tak jak mówiłem, że mam dość jeżdżenia po mechanikach, i chce wydać dożo kasy żeby mieć spokój na 3-5 lat.
diselboy pisze:jak chcesz coś wiedzieć o awaryjności marek idź do sklepu z częściami motoryzacyjnymi i zapytaj do jakich najwięcej sprzedają części zamiennych i do naprawy.

tutaj tez jest różnie, bo to zależy od dostępności zamienników, a na koreńczyków ich nie jest tak dużo po drodze do pracy rano liczyłem auta, to było 3 Sportage, i około 20 Octavii. Jasne że sprzedaż części do VAG będzie większa, bo tych aut jest o wiele więcej

Zaczynacie mnie przekonywać, ale jeszcze się waham :ups:

:zlosnik:

geegles
Nasz Człowiek
Posty: 457
Rejestracja: 30 paź 2014, 12:56
Czym jeżdzę: Kia Proceed GT 1.6T 204 KM Full :|
Gadu Gadu: 2382783

Re: KIA Sportage 4 - awaryjne czy niezawodne auto?

Postautor: geegles » 04 wrz 2018, 11:16

Jeżeli widzę Opla nad Toyotą to z definicji raport idzie do kosza.
Jest: Kia Proceed 1.6T 204 KM FULL
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI 245KM GT-Line + ECS + RED + TEC + SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI GT-Line
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

artemise
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 23 sie 2018, 08:29
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6 T-GDI L+BL przed liftem

Re: KIA Sportage 4 - awaryjne czy niezawodne auto?

Postautor: artemise » 04 wrz 2018, 14:02

Tez sie przymierzam do zakupu i to co najbardziej się obawiam, to wszelka elektronika w tym aucie (zreszta jak w kazdym teraz, są watki ludzi na forum tutaj gdzie bez wizyty w ASO w takim przypadku się nie obędzie przy systemie AEB, BLIND itp). Ale ja chyba tak jak Ty wezme wersję M (plus Smart) więc odpadaja wszystkie drogie w wymianie rzeczy typu radar przedni (kilka tys), czujniki tylne i martwego pola w lusterkach itd. Ale nawet jak się zdecydujesz na te opcje bezpieczenstwa to chyba obejmuje je 7-letnia gwarancja więc jak coś to zawsze do ASO mozesz oddac (gorzej po tym czasie lub np. po kolizji jezeli gwarancje sie na to straci).

geegles
Nasz Człowiek
Posty: 457
Rejestracja: 30 paź 2014, 12:56
Czym jeżdzę: Kia Proceed GT 1.6T 204 KM Full :|
Gadu Gadu: 2382783

Re: KIA Sportage 4 - awaryjne czy niezawodne auto?

Postautor: geegles » 04 wrz 2018, 15:23

Nie stracisz jeśli robisz w ASO.
Jest: Kia Proceed 1.6T 204 KM FULL
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI 245KM GT-Line + ECS + RED + TEC + SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI GT-Line
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

Kritik
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 03 wrz 2018, 22:48
Czym jeżdzę: moze bedzie KIA
Lokalizacja: Krakow

Re: KIA Sportage 4 - awaryjne czy niezawodne auto?

Postautor: Kritik » 04 wrz 2018, 15:46

artemise pisze:... Ale ja chyba tak jak Ty wezme wersję M (plus Smart) ...

tak, ja też myślałem o M+smart. Czytam już kilka dni forum. Łuszczące się tylne kierunki, Łuszczące się lampy przód, Łuszczy się lampy tył, Łuszczą się relingi. fabrycznie krzywo zamontowany zderzak, coś z klapą bagażnika, coś z hamulcami, i t.d.
przeraża mnie to.
a jeszcze czytałem o tym jak KIA odmawia w gwarancji i że to jest problem ASO a ASO ma w pupie.
:haker: :puk:

artemise
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 23 sie 2018, 08:29
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6 T-GDI L+BL przed liftem

Re: KIA Sportage 4 - awaryjne czy niezawodne auto?

Postautor: artemise » 04 wrz 2018, 16:04

Zawsze można mieć nadzieje, że podczas Liftingu troche jednak dopracowali to auto i tego typu przypadłości będzie jednak mniej (a może bedą nowe :czujnik: )

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: KIA Sportage 4 - awaryjne czy niezawodne auto?

Postautor: Thomaster » 04 wrz 2018, 16:56

Kup forda albo vw i sprobuj zareklamowac na gwarancji cokolwiek z powyższej listy - bez szans. Spora ilosc opisanych usterek to mankmenty wizualne powstale po latach użytkowania auta. Większość producencentów w takich przypadkach będzie miala głęboko w poważaniu propozycje naprawy na ich koszt. W KIA z reguły nie ma z tym problemu.
Jako przyklad podam, że u mnie lampy w zderzaku zaczeły sie łuszczyć po ok. 4 latach - wymiana bezproblemowa. Ciekawe ile marek na rynku samochodowym działa w ten sposób...

Kritik
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 03 wrz 2018, 22:48
Czym jeżdzę: moze bedzie KIA
Lokalizacja: Krakow

Re: KIA Sportage 4 - awaryjne czy niezawodne auto?

Postautor: Kritik » 04 wrz 2018, 17:05

Wydając 85.900 zł za auto, chciałoby się mieć pewność a nie nadzieje)

artemise - byles juz w salonie? ile ci wycenili M+Smart? Jaki silnik?

Mi wycenili 1.6 GDI na manualu FL M+Smart z kolorem = 85900
nie mam grup zawodowych, cena z rabatem dla prywatnej osoby
Ciekawie czy da się jeszcze coś wynegocjować. Czy może jest na forum ktoś z salonu sprzedaży? Kto może zrobić dużo lepszą ofertę?
Wiem że na innych forach (Octavia, Astra) jest dużo osób które pracują w salonach i robią dla forumowiczów super ceny.

Kriss86
Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 05 sie 2018, 14:06
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6Gdi 2018 business line cassa white
Lokalizacja: Woj.Śląskie

Re: KIA Sportage 4 - awaryjne czy niezawodne auto?

Postautor: Kriss86 » 04 wrz 2018, 18:08

Ja1.6 GDI buisnes line z ksenonami za 92 tys.zł bez żadnej zniżki na firmę, czy na grupę zawodową [zlosnik2]

artemise
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 23 sie 2018, 08:29
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6 T-GDI L+BL przed liftem

Re: KIA Sportage 4 - awaryjne czy niezawodne auto?

Postautor: artemise » 04 wrz 2018, 18:56

Ceny jeszcze nie negocjowałem, bo wybierałem silnik, ale wydaje mi sie ,że dostałeś całkiem ładny ten rabat. Odbyłem jazdę testową używaną 1.6 GDI (bo nie znalazłem dealera który ma taki silnik do testów) i nową 1.6 T-GDI, obydwie manual bo taki będę brał. Zdecydowałem, że dopłacę do turbo. Zastanawiam się jeszcze nad tym czy nie znaleźć jeszcze jakiejś sztuki przed FL ze względu na GPF w nowym modelu. Robię małe przebiegi (ok 7-8 tys rocznie) - dużo krótkich tras i nie wiem czy ten filtr w moim przypadku nie będzie się zapychał jak w DPF-ach. To po elektronice druga rzecz jeżeli chodzi o awaryjność, którą bym się teraz przejmował (ale to też wszędzie teraz montują prawie - w KIA na filtr cząstek stałych dają 3 lata gwarancji) .

Kriss86
Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 05 sie 2018, 14:06
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6Gdi 2018 business line cassa white
Lokalizacja: Woj.Śląskie

Re: KIA Sportage 4 - awaryjne czy niezawodne auto?

Postautor: Kriss86 » 04 wrz 2018, 21:35

Też mam IV z przed lifta.

kjs62
Nasz Człowiek
Posty: 491
Rejestracja: 04 paź 2013, 10:40
Czym jeżdzę: Sportage CRDi 150 KM

Re: KIA Sportage 4 - awaryjne czy niezawodne auto?

Postautor: kjs62 » 07 lut 2019, 13:35

W życiu nie kupiłbym takiego auta z wolnossakiem 1,6. To po obciążeniu kompletem pasażerów i bagażu pod górę trzeba by pchać.

Kriss86
Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 05 sie 2018, 14:06
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6Gdi 2018 business line cassa white
Lokalizacja: Woj.Śląskie

Re: KIA Sportage 4 - awaryjne czy niezawodne auto?

Postautor: Kriss86 » 07 lut 2019, 13:53

[zdziwiony] Ciekawe nigdy nie pchalem, jest takie cos6jak Redukcja biegu na niższy, chyba że twój model nie posiada tej funkcji?

kjs62
Nasz Człowiek
Posty: 491
Rejestracja: 04 paź 2013, 10:40
Czym jeżdzę: Sportage CRDi 150 KM

Re: KIA Sportage 4 - awaryjne czy niezawodne auto?

Postautor: kjs62 » 07 lut 2019, 15:07

Taka "funkcja" wymusza wysokie obroty silnika podnosi spalanie i obniża komfort jazdy a także dział do określonej prędkości wymuszonej przełożeniem.
Powyzej tej prędkości autko mówi "ja ustała nie magu"

Kriss86
Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 05 sie 2018, 14:06
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6Gdi 2018 business line cassa white
Lokalizacja: Woj.Śląskie

Re: KIA Sportage 4 - awaryjne czy niezawodne auto?

Postautor: Kriss86 » 07 lut 2019, 17:15

[hihihi] Nie wiem jak jeździsz, jednym wystarcza innym nie

JanuszK
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 10 mar 2016, 13:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 1,6 GDi M
Lokalizacja: Kęty/ k. Bielska-Białej

Re: KIA Sportage 4 - awaryjne czy niezawodne auto?

Postautor: JanuszK » 08 lut 2019, 11:32

kjs62 pisze:W życiu nie kupiłbym takiego auta z wolnossakiem 1,6. To po obciążeniu kompletem pasażerów i bagażu pod górę trzeba by pchać.

Witam,
Ostatnie wakacje: w aucie 2 osoby, duży ponton z pawężą, silnik, kotwice , akumulatory, drabinki i masa innych pierdół,
plus bagaże osobiste. Wszystko do samego sufitu w bagażniku, na tylnej kanapie i między siedzeniami. Na autostradzie 140 do 160,
w mieście częste redukcje do trójki ale nie było żadnego dyskomfortu w jeździe. Pewnie ,że auto tak zapakowane nie jest demonem
elastyczności ale spokojnie da się jeździć.
Pozdrawiam
Janusz

kjs62
Nasz Człowiek
Posty: 491
Rejestracja: 04 paź 2013, 10:40
Czym jeżdzę: Sportage CRDi 150 KM

Re: KIA Sportage 4 - awaryjne czy niezawodne auto?

Postautor: kjs62 » 22 lut 2019, 14:59

Wszystkim się da - zależy jakie ktoś ma wymagania.
Poprzednio miałem Scenica 2,016V był dużo szybszy od kijanki 1,6 a i tak mi było mało tzn lubię duże prędkości przy niskich obrotach silnika a tu nie ma zmiłuj się - albo benzyna 3 litry albo mniejsze silniki z turbo. Turbo niestety to komplikacja i dodatkowe koszty serwisowe.
Dlatego zazdroszczę motoryzacji mieszkańcom USA bo mają proste silniki o dużej pojemności i paliwo w cenie naszego LPG a do tego 4x krócej pracują na litr.
Ten silnik 1,6 to powinien być w tym crossoverku o nazwie Stonic.


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap