Wycieraczki - pytanie

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Wycieraczki - pytanie

Postautor: color1 » 25 sty 2011, 17:50

Od jakiegoś czasu obserwuję, że wycieraczki przednie - zwłaszcza ta większa, okropnie mażą i niedokładnie zbierają (najgorzej z końcówką, jakieś 20 cm, jakby w ogóle nie dociskała szyby). Czy jest to spowodowane tym, że kilka razy zdarzyło się jej przymarznąć i teraz guma jest odkształcona, czy to efekt (dość długo utrzymujący się) wizyty w myjni i pozostałość po wosku ?

Przy okazji, jakie wycieraczki polecacie do kijanki i jakie są długości przednich wycieraczek ?
Pozdr.
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: Wycieraczki - pytanie

Postautor: dealer » 25 sty 2011, 23:08

mogły przymarznąć
co do kupna masz kilka opcji
zasadne jest wyposażenie się w miarkę i zmierzenie tego założyli w fabryce
1. aso :) - oszczędzasz na miarce i jeszcze Ci wymienią - ile za to skasują inna sprawa
2. super market lub hipermarket tanio więc możesz kupić kilka kompletów a przydadzą się bo trzeba raczej często wymieniać ba zaczynaja hałasować lub mazać
3. internet
a. wersja uboga kupujesz to samo co w markecie zalety i wady są takie same
b. wersja "na bogato" kupujesz coś uznanego producenta i masz spokój przy odrobinie farta rok może trochę dłużej albo do pierwszego przymarznięcia :D
ja mam zwichrowanie na punkcie czystej szyby zwłaszcza tej przedniej bo dużo jeżdżę w nocy i w ogólnym rozrachunku te tanie wcale nie są takie tanie ale 100-150zł albo trochę więcej masz rozłożone na raty
a tak swoją droga to podniesienie wycieraczek na noc nic nie kosztuje
jest opcja nr 4 związana z rosnąca popularnością sportka niestety mało legalna więc można ją pominąć
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Wycieraczki - pytanie

Postautor: soul » 25 sty 2011, 23:15

Mam fabryczne pióra już trzeci rok.
Jeśli mażą to użyj ściereczki nasączanej np. takiej dostępnej w Lidlu i wytrzyj gumę/pióro wycieraczki porządnie. Usuniesz tłuszcz i być może wycieraczka zabangla jak nowa. Moim to pomaga zawsze. Możesz tez użyć jakiegoś innego detergentu byle nie agresywnego. Przymarzanie do szyby im nie szkodzi pod warunkiem, że ich nie odrywasz na silę.
Obrazek

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: Wycieraczki - pytanie

Postautor: dealer » 25 sty 2011, 23:19

były jeszcze sposoby na to żeby skórką od cytryny przetrzec albo skórką od chleba ja nie sprawdzałem
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Wycieraczki - pytanie

Postautor: soul » 25 sty 2011, 23:26

Żart i aluzja nie trafione.
Wiesz , też już chciałem lecieć po pióra wycieraczek po kilku miesiącach eksploatacji ale ktoś życzliwy poradził żeby spróbować. Sprawdziło się.
Obrazek

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: Wycieraczki - pytanie

Postautor: dealer » 26 sty 2011, 11:15

o sposobie z cytryną i skórką chleba czytałem w jakiejś gazecie motoryzacyjnej
wszystko zależy od podejścia do tematu skoro piszesz, że przetarcie wycieraczek ściereczką pomaga to ja w to wierzę bo nigdy nie bawiłem sie w nasączane ściereczki bo robiłem to zwykła chusteczką higieniczną (nie uzywaną :D) i jeżeli czynność wycierania musiałem powtarzać zbyt często to podmianka na nowe
żywotność wycieraczek zależy od tego gdzie jeździmy ja pewnie się nie zbliżę do 3 lat na jednym komplecie bo dużo jeżdżę po drogach gruntowych i błoto jest na całym samochodzie a bańki z czystą wodą do płukania szyby nie wożę i to sie odbija na trwałości wycieraczek i szyby niestety też
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap