Problem Policja vs Kia

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
sabb
Uzależniony
Posty: 271
Rejestracja: 23 gru 2010, 22:21
Czym jeżdzę: sp 2.0 crdi awd 184 km odebrana 30 10 2014 biała perła

Re: Problem Policja vs Kia

Postautor: sabb » 24 sty 2011, 21:48

to chyba rutyna ?bo w głowie mam zakonotowane ze auto w ruchu ma miec swiatła bo lepiej je widac!!!i czesto sie łapie na tym ze samochód bez swiateł pózno zauwazam i jestem wtedy zły na gośćia ze jezdzi bez swiateł chodzi mi tu o teren niezabudowany, las :kierownik: itp

Awatar użytkownika
selva
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 23 lis 2010, 11:10
Czym jeżdzę: Sportage III 2.0 benzyna maści brąz 'M'

Re: Problem Policja vs Kia

Postautor: selva » 25 sty 2011, 10:51

Brak tylnych świateł w dzień nie jest niedopatrzeniem legistratora, lecz ma swoje powody wprowadzenia: zmniejszenie ryzyka najechania na pojazd z tyłu z powodu pomylenia tylnych świateł ze światłami stop. W dzień o wiele łatwiej niezauważyć stopów niż w nocy.

Swoją drogą nie wyobrażam sobie żeby ktoś jechał nań we mgle na przykład. Ja nie mam czujnika i muszę się pilnować, by przy zmianie warunków włączyć mijania od razu.
_________________
Brązowy Sportage III 2.0 CVVT 4x4
_________________

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Problem Policja vs Kia

Postautor: kijaS » 26 sty 2011, 22:19

aBARTh pisze:Panowie, nie macie o co się kłócić?

W żadnym wypadunku nie mam zamiaru się kłócić. :aha: Chciałem tylko usłyszeć argumenty kontra, bo ja takich nie znajduję, a chciałem być choć trochę mądrzejszy :oops:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: Problem Policja vs Kia

Postautor: excile » 28 sty 2011, 11:38

kijAS pisze:
excile pisze:szczegolnie z tyłu :lol:

Ponowię więc pytanie do kolegi, z dwóch postów wcześniej, "po kiego grzyba"? I dlaczego lepsze są mijania niż dzienne (nawet jeśli na trasie pomiędzy Borkowem a Straszynem brakuje słońca ;) )


Może inaczej. Problemem nie jest świecenie bądź nieświecenie świateł z tyłu a odstępstwo od reguły jakim jest nieświecenie niczego z tylu gdy są włączone światła dzienne gdy przeświadczenie większości kierowców jest, że coś powinno świecić. Zresztą koledzy wcześniej już ten temat poruszali. Błąd legislatora, który prowadza zamieszanie czego przykład mamy na początku wątku. Policja jadąc za Tobą nie jest w stanie sprawdzić czy masz światła włączone czy ich nie masz;)

Choć przewrotnie można powiedzieć, że samochód bez świateł z tyłu jest bardziej zauważalny bo jest odstępstwem od reguły ehh ta filozofia :lol:
pzdr
dc
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

makuwa21
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 10 paź 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sorento 2,0 DOHC XL SUNSET RED
Lokalizacja: Pawłowice

Re: Problem Policja vs Kia

Postautor: makuwa21 » 28 sty 2011, 12:12

Jeżeli wszystko jest zgodne z polskim prawem to dlaczego ja mam się dostosowywać do innych niedouczonych użytkowników
polskich dróg.
Mam Peugeota 307 cc z pięknymi światłami ledowymi z tyłu ,które przy światłach dziennych się nie załączają.
Ico z tego.
Być może starsi z nas pamiętają jak policja kiedyś scigała kierowców którzy zamontowali sobie trzecie dodatkowe światło stop
na wzór samochodów przywiezionych z zachodu.
A teraz?-Obowiazek.
Wiec jeśli pogoda sprzyja-Cieszmy sie wszyscy ledami a inni...Niech pukają się w czoło i zazdroszczą. [ura]

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: Problem Policja vs Kia

Postautor: excile » 28 sty 2011, 16:00

nie o wygląd tu chodzi a o bezpieczeństwo i nawet niedouczonemu jak to nazwałeś kierowcy (no właśnie krótki konkurs kto mając już prawo jazdy kilkanaście, kilkadziesiąt lat zajrzał do kodeksu drogowego i go przeczytał?) bezpieczeństwo należy się. Płacimy niemało naszym panom posłom aby wymyśli prawo spójne i niewykluczające się.

pzdr
dc
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

makuwa21
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 10 paź 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sorento 2,0 DOHC XL SUNSET RED
Lokalizacja: Pawłowice

Re: Problem Policja vs Kia

Postautor: makuwa21 » 28 sty 2011, 19:16

Masz rację.Z czytaniem kodeksu przez długo jeżdzących jest tak samo jak z przejeżdzającymi przez skrzyżowanie
na zielonej strzałce.
Jeden na sto zatrzyma się przed sygnalizatorem.


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap