Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
Awatar użytkownika
mariuszeks
Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 21 lis 2011, 21:02
Czym jeżdzę: KS 1,6 GDI/L/D2A/SRK....
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: mariuszeks » 22 cze 2012, 09:44

oskar12121212 pisze:Ja dostalem 1.7 CRDI + dodatki w 4 dni... heheehe


Tak, a ja świadomie wybrałem opcję silnika, wyposażenie i kolor ... a nie brałem co popadnie z placu [hihihi].

Awatar użytkownika
boso49
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 03 kwie 2012, 01:31
Czym jeżdzę: KS 1,6 GDI "L" Phoenix Silver
Lokalizacja: Kraków

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: boso49 » 26 cze 2012, 00:07

Już w ankiecie o wersjach podałem te dane, ale jeszcze w tym temacie poinformuje Was że:
w Krakowie złożyłem zamówienie 18-02-2012 na 1,6 GDI kolor AA4 Phoenix Silver wersja L
Termin odbioru umowny początek września, realny miał być koniec czerwca. 2 tygodnie temu dostałem informację że w planach montażu jest to autko na 15 lipiec 2012 odbiór ma być na 25-07-2012. :(
Nie jest to wiadomość oficjalna więc czekam spokojnie dalej.
Po odbiorze powiadomię wszystkich o tym szczęśliwym zdarzeniu. :D

andonikos
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 04 sty 2012, 09:21
Czym jeżdzę: SPORTAGE 1,6 GDI L Techno Orange + CP1
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: andonikos » 26 cze 2012, 08:06

Witam wszystkich forumowiczów.
Śpieszę poinformować wszystkich niecierpliwie oczekujących, że czekałem, czekałem, no i wreszcie się doczekałem [ura]
Zamówienie złożyłem 14.02.2012 roku i początkowo dealer wskazywał termin odbioru na połowę sierpnia, z możliwością jego skrócenia.
18.06. Sportage był już u dealera, następnie oczekiwanie na dokumenty auta, przygotowanie samochodu, a teraz jeszcze załatwianie ostatnich formalności związanych z leasingiem i w piątek 29.06. odbiór wymarzonego Sportage [ura]
Akurat na wakacje, będzie jak znalazł na wypady w plener :kierownik:
Reasumując, czas oczekiwania od złożenia zamówienia do odbioru, to w moim przypadku dokładnie 4,5 miesiąca, czyli chyba nienajgorzej :D
Pozdrawiam wszystkich, zarówno niecierpliwie oczekujących, jak i już szczęśliwych posiadaczy pięknych Kia Sportage :)
Zamówiona 14.02.2012r., odebrana 29.06.2012r. 1,6 GDI "L" Techno Orange + orange premium

Awatar użytkownika
boso49
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 03 kwie 2012, 01:31
Czym jeżdzę: KS 1,6 GDI "L" Phoenix Silver
Lokalizacja: Kraków

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: boso49 » 18 lip 2012, 20:28

Ja dzisiaj dostałem wiadomość że moje zamówione auto przyjechało do Krakowa i jest już na placu. Jutro jadę go oglądnąć :o
Zamówiłem 18-02-2012 jest w Krakowie 18-07-2012 a więc równe 5 miesięcy. Myślę że wszystkie formalności pozałatwiam w tydzień i w Polskę jedziemy. :D

johnny11
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 07 kwie 2012, 14:36
Czym jeżdzę: L 2.0 DOHC A/T
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: johnny11 » 24 lip 2012, 09:27

2 miesiące czekałem (salon wysłał zamówienie 12.05, a 19.07 otrzymałem telefon, że auto przyjechało)

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: Zibi70 » 14 wrz 2012, 16:56

To chyba najdłuższy wątek na tym forum [hihihi]
Dołożę więc swoje:

Z jakim mniej więcej wyprzedzeniem informowano Was o odbiorze samochodu, czyli dawano informację, że już jedzie i niedługo będzie?
Tak się chciałem zapytać, bo teoretycznie zostały 2 tygodnie do planowanego terminu i właśnie wystawiłem swój samochód na sprzedaż :shock:
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: mint » 14 wrz 2012, 18:21

Ja zadzwoniłem do swojego dealera kilka dni przed odbiorem i usłyszałem że jest już na placu.Zapytałem dlaczego nie dostałem telefonu z info, odpowiedź była taka, że informują dopiero jak dostają papiery. Za dwa dni były papiery. Odbiór był dokładnie po 8 i pół miesiąca, tak jak zapowiadał sprzedawca.
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: Zibi70 » 04 paź 2012, 22:15

Noooo...
...i miało być tak pięknie a wyszło jak zawsze :?
Miało być miesiąc a nawet szybciej przed terminem wpisanym w umowie a teraz mamy dwa dni po terminie i ani słychu ani widu. Moja Pani sprzedawczyni wysłała zapytanie do KIA o termin dostawy i jak na razie nie mam odpowiedzi. :roll:
Czy to ja mam takie zezowate szczęście, czy to nadal standard, że trzeba czekać dłużej a opowiadanie o krótszych terminach to przysłowiowy "chłyt marketingowy".
I po diabła sprzedawałem wcześniej samochód :evil: Ciekawe ile jeszcze będę czekał i kto mi da samochód zastępczy na czas przekroczenia terminu? :|
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: cisco » 04 paź 2012, 23:02

Zibi, jak kupowałem Ceeda 5 lat temu miałem identyczny problem, zbliżał się termin więc sprzedałem poprzedni samochód, a później przez ponad miesiąc czekałem na tel z salonu. Dodam tylko, że też AS Motors :x
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: Zibi70 » 05 paź 2012, 10:57

Cisco - nie jestem pewien czy mnie pocieszyłeś ;)
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1312
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: ZygJe » 05 paź 2012, 11:25

Ja jak zamówiłem w 2008 w listopadzie Fiata Bravo z odbiorem na 23.12 i auto przyjechało w lutym 2009 to dostawałem od Carserwisu co tydzień na tydzień nowe auto do testowania :) i tak aż do odbioru. Tak więc co poniektórzy dbają o klienta.
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: mint » 05 paź 2012, 11:32

My jak byliśmy zaiteresowani sportkiem i pojechaliśmy do carserwisu na 1 sierpnia, to widać było że sprzedawcy generalnie mają w :doopa: tych co byli oglądać sportka. Przecież i tak się sprzedawał jak świerze bułki. Na wysockiego zupełnie odwrotnie.
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: kasia_mm » 05 paź 2012, 11:43

Rozumiem Zibi, że panienka w AS Motors nie sprawdziła w systemie co sie dzieje z Twoim autem, czy wogole wyprodukowane na zasadzie "bo nie da sie" i odeslala Cie teraz do KMP? Masz chłopie cierpliwość w tym salonie, ja już bym zrobiła dziką awanturę [zly2] kierowi salonu...

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: Zibi70 » 05 paź 2012, 11:51

Pani mi reglamentuje dostęp do informacji :roll: Dowiedziałem się jednak, że VIN w systemie już jest. Dostałem też maila, że moja "opiekunka handlowa" wysłała zapytanie do KIA o termin przyjazdu samochodu. Dziś zamierzam się skontaktować z salonem i wydobyć jakieś bardziej wiążące informacje. Pracuje w dużej firmie i nie mogę sobie przesuwać co tydzień urlopu, zaplanowanego na odbiór i załatwianie formalności bo zaczynam wychodzić na wariata a po wtóre, za każdym razem muszę wpisywać do aplikacji HR uzasadnienie, które musi mi zatwierdzać szef.
Zamierzam także przedstawić sugestię ZygJe'a, bo wydałem już dość na taksówki :?
W prawdzie dostałem na prawdę dobrą ofertę ale umowa, to umowa i trzeba się czegoś trzymać.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

xxrobson20xx
Uzależniony
Posty: 287
Rejestracja: 11 lut 2011, 13:35
Czym jeżdzę: Biala 1.6 GDi + L + szklany dach
Gadu Gadu: 3780833
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: xxrobson20xx » 05 paź 2012, 13:59

Zibi zaznacz w rozmowei z pania z salonu ze oczekujesz bonifikaty za przeciagajacy sie termin :) Zrób to jak najszybciej :) Bo pozniej Ci powiedza ze oni by tez poczekali kilka dni zebys mogl dozbierac kase np :)

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: Zibi70 » 05 paź 2012, 14:17

Dzięki Robson za wskazówkę, ale akurat kwestię terminów na uregulowanie należności ze strony klienta precyzyjnie reguluje umowa. De facto, to jak się zachowa dealer będzie jedynie wyznacznikiem jego dojrzałości marketingowej i stosunku do własnych klientów, bo kwestie formalne dotyczące spóźnienia dostawy w zasadzie (choć bardzo ogólnie i tu jest jakieś pole do manewru) reguluje umowa towarzysząca zamówieniu. AS Motors chce się uważać za najlepszego dealera KIA w Warszawie - zobaczymy jak zda taki egzamin.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: kasia_mm » 10 paź 2012, 14:29

Zibi odebrales???

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: Zibi70 » 10 paź 2012, 17:43

Jeszcze nie ale wiem już, że auto jest i czekam na kartę pojazdu, która ma być na piątek. Jak bedzie dostane info, że mogę przelewać kasę. Jak ją przeleje to mam nadzieję pojechać po papierki w poniedziałek (jeśli mi się uda, bo mam napięty dzień), potem rejestracja i ubezpieczenie we wtorek i jak nic się nie wywali i nie będę miał się do czego przyczepić przy odbiorze, to w środę zaszczycę asflat [hihihi]
Łoj! To dopiero będzie!

Swoją drogą...
To trochę dziwna procedura - płacisz za kota w worku bo furę możesz dokładnie obejrzeć i przetestować dopiero po uregulowaniu faktury i rejestracji. A co jeśli wyjdzie jakiś zonk? Auto już zarejestrowane? [zdziwiony]
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: kasia_mm » 10 paź 2012, 18:58

Jakaś bzdura- podpisałeś umowę, dałeś zaliczkę i teraz aby zobaczyć auto musisz wpłacić resztę?? [zdziwiony] Tak masz czarno na białym na umowie?? [zdziwiony] Sporo umów różnorakich mi się przez ręce w kancelarii przelewa ale takiej to nie widziałam... Po to jest zaliczka aby producent miał gwarancję odbioru... Weź no przepatrz tą umowę i sprawdz to, przecież jeśli to auto w drodze (tfu tfu) z fabryki do AS Motors spadnie z lawety albo je zwiną a będzie już Twoje to Ty masz kłopot a nie KMP! Możesz zlecić wcześniej przelew w danym dniu ale warunkowałabym jego zrealizowanie wcześniejszymi oględzinami auta albo chociażby informacją, że jest, dojechało! Szok to dla mnie bo ja swoją kupowałam z placu, ktoś wcześniej zmienił zamówienie - więc mogłam oglądać do bólu, zdecydować się, zapłacić i dopiero wyjazd z serwisu... Ale płacić za coś czego fizycznie nie ma? [zlolta]

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: Zibi70 » 10 paź 2012, 20:19

W zasadzie tego, że mnie wpuszczą na plac - do samochodu dopiero po wpłaceniu, to mi nie powiedziano. Taka kolejność postępowania jest jednak opisana w "instrukcji" dla klienta. Prawdę mówiąc zamierzam to zrobić tak, by w sobotę wybrać się do Nadarzyna i polookać, co i jak. Mam nadzieję, że moja Pani sprzedawczyni mi to załatwi. Ale, ale - chyba powinniśmy o takich rzeczach gadać w wątku na temat odbioru, bo nam zaraz Soul uszu natrze. [hihihi]
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap