Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: mint » 14 maja 2011, 19:03

Witam wszystkich oczekujących. Czytałem na tym forum negatywne opinie o dilerze CarDroom z Warszawy. Ja z żoną właśnie tam zamówiliśmy swoją kjankę dokładnie 12 marca tego roku. Zamówiliśmy z silnikiem 1.6 sprzedawca usilnie namawiał nas na disla 1.7 bo twierdził że są bardzo długie terminy oczekiwania na 1.6 spytaliśmy jak długie, powiedział 6-8 miesięcy mimo wszystko spokojnie poczekamy, nawet daliśmy sobie na luz i poczekamy do marca-kwietnia. Mój znajomy na toyotę avensis drugiej generacji czekał 10 miesięcy. Nasza znajoma w zeszłym roku na audi Q7 też czekała 10 miesięcy i musiała wpłacić zaliczkę wysokości 10 tysięcy. Jak widać nie tylko na sportka czeka się tak długo. Życzę wszystkim więcej wiary i optymizmu!!!
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

recento
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 03 mar 2011, 23:33
Czym jeżdzę: Toyota
Avensis kombi 1,6 VVTI

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: recento » 14 maja 2011, 19:39

Nie ma co sie podniecać tymi terminami,to było do przewidzenia,powiedzmy sobie cena samochodu w wersji podstawowej o wiele nizsza niz u konkurencji , do tego ciekawa stylistyka zrobiły swoje.Dlatego u nas i zagranicą Ks zdobyła sobie duza popularność ,/+ bajer z 7 letnią gwarancją/

Bandi
Uzależniony
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:03
Czym jeżdzę: Kia Optima SW GT-Line FULL
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: Bandi » 14 maja 2011, 19:43

Witam zapomniałem dopisać do poprzedniej wypowiedzi słów sprzedawcy cytat "nie chcę pana zdenerwować ale wczoraj w systemie wyskoczyło auto wyprodukowane z zamówienia z 05.01.2011r silnik 1.6" on sam powiedział że nie wie gdzie tu logika a gdzie sens? To mnie najbardziej rozzłościło, ale nic nie możemy na to poradzić, nie mam pojęcia jak to działa które auto ma być w którym momencie produkowane i kto o tym decyduje? chciał bym tego gościa osobiście poznać przypuszczam że było by nas więcej co by go chciało poznać [zly1] ale on zapewne by nie chciał :haha1:

Awatar użytkownika
db_77
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 13 sty 2011, 21:39
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI BLACK PEARL
Lokalizacja: Rzgów / koło Łodzi

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: db_77 » 14 maja 2011, 19:45

To powinni wykorzystać, że jest taki popyt i puścić wszystkie moce fabryki na łowcę jeleni.
Odebrałem i już śmigam.

nemezis
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 31 mar 2011, 22:53
Czym jeżdzę: opel astra

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: nemezis » 14 maja 2011, 19:49

Oj pojechało by się Łowcą na majówkę.

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: RobaL » 14 maja 2011, 22:07

Bandi pisze:"nie chcę pana zdenerwować ale wczoraj w systemie wyskoczyło auto wyprodukowane z zamówienia z 05.01.2011r silnik 1.6" on sam powiedział że nie wie gdzie tu logika a gdzie sens?


No to mialem podobna sytuacje. Moj dealer zamowil sobie autko "na zapas" na pazdziernik 2011 i sam nie wiedzial jak ale juz sie wyprodukowalo. A ma jeszcze ludzi czekajacych na auta zamowione w pazdzierniu 2010. Gdzie tu sens i logika widac nie wiem ja, Ty, nasi sprzedawcy i setki osob na tym forum :D

anngor
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 12 gru 2010, 22:38
Czym jeżdzę: skoda

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: anngor » 15 maja 2011, 09:35

bartdobr pisze:Teoria mocno naciągana :) Na benzynę czekałbym dalej od stycznia ale dostałem bardziej korzystną ofertę - zmieniłem zamówienie i teraz jeżdżę dieslem [zlosnik2]


Zrobiłam dokładnie tak samo zamówienie na 1.6 w styczniu zamieniłam na 1.7 i już autkiem jeżdze.

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: MarekA » 16 maja 2011, 14:21

No to mam nadzieję ze w piąteczek juz odbiorę samochód czarniutki [ura]
Od impulsywnej decyzji o "konieczności" [hihihi] zmiany Qashqaia na cos nowego minie trzy tygodnie i będę miał nowego Sportka 1,7 L z szkalnym dachem.
Dokładnie z takim silnikiem , kolorze i w takiej wersji i wyposażeniu jak chciałem ( trochę zbędny ten przeszklony dach , ale trudno ).
Wystraczyło podzwonić po całej Polsce i można naprawdę coś znaleźć od ręki dla siebie.
Jedyna niedogodnośc że drugi koniec Polski do odbioru ( salon polecę albo nie ;) po odbiorze)

Jak by ktoś chcial fajną podemonstracyjną czarną 1,7 L to wiem gdzie będzie za miesiąc do wzięcia ( nie mogłem czekac tyle, a cena super, przebieg malutki) - sprzedam info za piwko :D

nemezis
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 31 mar 2011, 22:53
Czym jeżdzę: opel astra

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: nemezis » 16 maja 2011, 15:48

W KIA mówią że tylko głupi by czekał tak długo na samochód.

Bandi
Uzależniony
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:03
Czym jeżdzę: Kia Optima SW GT-Line FULL
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: Bandi » 16 maja 2011, 16:28

Dokładnie oni dążą do tego żebyśmy sami zrezygnowali z samochodów to by samoczynnie wyszli na plus. Ciekawe jak długo będą przetrzymać dostawy samochodów? Ciekawe czy szefostwo w Korei wie co się tu wyprawia?albo działa to za ich przyzwoleniem. Kto wie?

nemezis
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 31 mar 2011, 22:53
Czym jeżdzę: opel astra

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: nemezis » 16 maja 2011, 16:36

Na Facebooku szykuję się olbrzymi protest przeciwko KIA.Ludzie mają dość poniewierania.

eathan
Uzależniony
Posty: 153
Rejestracja: 09 maja 2011, 17:36
Czym jeżdzę: Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)
Lokalizacja: Katowice

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: eathan » 16 maja 2011, 17:35

MarekA pisze:Wystraczyło podzwonić po całej Polsce i można naprawdę coś znaleźć od ręki dla siebie.
Jedyna niedogodnośc że drugi koniec Polski do odbioru ( salon polecę albo nie ;) po odbiorze)


Mogę potwierdzić. Kupowałem w ten sam sposób po tym jak znudziło mi się oczekiwanie od grudnia 2010. Swoje auto znalazłem w Łodzi w Marvelu. Z tego co wiem to mają jeszcze kilka innych autek (mieli dostawę kilka dni temu).
--
Eathan
Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)

Tosiak
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 08 kwie 2011, 22:23
Czym jeżdzę: Audi
Lokalizacja: Łódź

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: Tosiak » 16 maja 2011, 21:33

dostawę w Marvelu to może i mieli ale ja od listopada czekam cały czas...

strzygam
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 30 lis 2010, 21:50
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI M

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: strzygam » 17 maja 2011, 03:15

Ktoś kto pisał o uczciwości salonu Cardroom w Warszawie to lepiej niech poczeka do dnia, kiedy samochód miał odebrać a wtedy z szyderczym uśmiechem panie z salonu powiedzą, że przecież to ich dobra wola, że nie rozwiązały umowy hehehehehehehehehe

Przecież to takie normalne, że od dnia złożenia zamówienia mija ponad pół roku, a dealer nawet nie potrafi określić, kiedy można spodziewać się samochodu.

W cardroom w Warszawie przesuwają termin dostawy jak tylko im się chce i co im ślina na język przyniesie - oszukiwaniem klientów sami przechodzą siebie i już każdy z ich sprzedawców wymysla nowe ściemy.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: kasia_mm » 17 maja 2011, 07:22

Strzygam wczytaj się w forum:) tak jest wszędzie nie tylko w CarDroomie! To forum odwiedza wiele osób które mają zamówienia powyżej 6 miesięcy i nadal czekają... są rekordziści z zamówieniem z września ubiegłego roku!

skwiera10
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 02 gru 2010, 22:01
Czym jeżdzę: Kia sportage

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: skwiera10 » 17 maja 2011, 19:16

Witam serdecznie :) Dzisiaj dostałem telefon od swojego dilera ze samochód juz jest wyprodukowany i za 2-3 tyg będzie do odebrania w salonie. Zamawiałem 18 stycznia 1.6 GDI D5U. Wiec jakies optymistyczne wieści dla pozostałych oczekujacych.

Raf1
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:52
Czym jeżdzę: Sportage 1,6 XL + dach+Ikluczyk

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: Raf1 » 17 maja 2011, 19:21

jaką wersje zamawiałeś, brałeś jakieś bajery (dach, kluczyk..)?

Awatar użytkownika
gugus9
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 06 lut 2011, 14:25
Czym jeżdzę: już śmigam KIA Sportage 1,6 GDi XL / D5U / + LST
Lokalizacja: Łódź i okolice

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: gugus9 » 17 maja 2011, 19:24

Gratulacje. Pochwal się co konkretnie zamówiłeś, bo wersja i wyposażenie dodatkowe decydują o terminie produkcji.
już śmigam KIA Sportage 1,6 GDi XL Sand Track Metalic / D5U /+ LST

Obrazek

skwiera10
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 02 gru 2010, 22:01
Czym jeżdzę: Kia sportage

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: skwiera10 » 17 maja 2011, 19:26

Podstawowa wersja S plus 18 koła :) A dodam wiecej, ze rozmawiałem z dealerem w czwartek w zeszłym tygodniu i sam nie umiał odpowiedzieć kiedy bedzie, chociaz musze zaznaczyć, ze nigdy mnie nie zbywał tanimi bajkami czytanymi na dobranoc dzieciom. Po prostu mowil ,ze KIA ich nie informuje praktycznie wcale, az tu dzisiaj zadzwonił. Wskoczyło mu w piatek ze wyprodukowana,ale dopiero dzisiaj zadzwonił,gdy był juz pewny.

Raf1
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:52
Czym jeżdzę: Sportage 1,6 XL + dach+Ikluczyk

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: Raf1 » 17 maja 2011, 19:29

Koła 18 do wersji z silnikiem 1,6? zamawiałeś w Polsce?

skwiera10
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 02 gru 2010, 22:01
Czym jeżdzę: Kia sportage

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: skwiera10 » 17 maja 2011, 19:31

Ogólnie to mieszkam w Białymstoku, jednakże tutaj wcale nie chcieli słyszeć o negocjacji cenowej to zaczełem dzwonić i znalazłem wspolny język z dealerem w Łomży ( Depczyńscy) -ok. 70 km od Białegostoku


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap