Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
zuchmeg
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 04 lis 2010, 18:57
Czym jeżdzę: już mam 2.0 DOHC kolor SAND TRUCK D5U L 4x4

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: zuchmeg » 06 maja 2011, 21:18

Więc dziś odebrałam 2.0 DOHC 4x4 brąz cacko jak tralala :rotfl2:

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: kasia_mm » 06 maja 2011, 21:23

rouman01 pisze:Kasiu_mm, może rzeczywiście się gdzieś na "autobahnie" spotkamy.
A jeżeli na na parkingu - wtedy bym Cię uściskał za to pragmatyczne, kobiece spojrzenie, które pomogło mi w decyzji.

Pozdrawiam


no nie wiem co moj maz na to powie ale zaryzykujmy hihihih [hihihi] ; jak sie bede wybierala to Ci na PW napisze

co do ASX to ja tez go poczatkowo rozwazalam, aczkolwiek u mnie przewazyla ubogosc wyposazenia versus Sportage, jedynym plusem ASX-a byly regulowane w poziomie tylnie siedzenia (dzieci czesto nam zasypiaja jeszcze a juz nie sa fotelikowe wiec takie lekkie odchylenie bylo by ok..); poza tym mial byc ASX diesel ale tyle sie na forum ASXa naczytalam o filtrze czastek stalych ze w koncu zdecydowalismy sie szukac 2.0 DOHC .. no i znalezlismy:) i nie zaluje szczerze mowiac:)

rouman01
Uzależniony
Posty: 246
Rejestracja: 29 paź 2010, 18:28
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI
Lokalizacja: Niemcy, Bawaria

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: rouman01 » 06 maja 2011, 22:31

A, tam, nie biędziemy się przejmować współmałżonkami...

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: kasia_mm » 06 maja 2011, 22:46

co racja to racja:) w koncu sama jade do Berlina hihihih;)
a swoją drogą to Ty się najpierw pochwal ze odebrales!:)

TomekT
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 27 sty 2011, 10:28
Czym jeżdzę: w oczekiwaniu na
Sportage 1.6 XL

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: TomekT » 07 maja 2011, 20:54

jaro pisze:Właśnie -zarobi jak sprzeda Ci ten samochód. W tej chwili możesz natychmiast (jeżeli został przkroczony termin odbioru określony w zamówieniu) zabrać swoje pieniądze i podziękować za współpracę.
Niestety, dilerzy nie wiedzieli, że się KMC nie wywiąże z terminów.
Możesz się złościć na dilera ale to absurd. To tak, jak wściekanie się na lekarza, że są do niego kolejki. Przyczyna leży gdzie indziej.

Jak to mówią wykrakałeś :foch: . Zrezygnowałem z zamówienia z powodu braku możliwości realizacji zamówienia w terminie. Są takie przypadki gdzie nie można już dłużej czekać. Kijanka była tym czego szukałem, ale rozsądek wziął górę. Po prostu ryzyko graniczące z pewnością, że KMC się nie wyrobi spowodowała, że zacząłem szukać innych opcji. Wybrałem Astrę IV ST w identycznej cenie i podobnym wyposażeniu, która była dostępna od ręki w salonie. Zanim zacząłem poszukiwania innych opcji, rozejrzałem się za innymi Sportage, ale ceny tych dostępnych od ręki odstraszały skutecznie. Latem czeka mnie podróż, której mój obecny samochód mógłby nie podołać.

Do rezygnacji skłoniło mnie również podejście wszystkich "zaangażowanych" w łańcuch dostaw. Dealer twierdzi, że nie ma żadnych informacji, w co akurat wierzę bo sam widziałem. KMP żadnych informacji nie udziela i odsyła do dealera. Tylko do fabryki nie pisałem. Uważam nadal, że sprawą powinien zająć się UOKiK. [zlolta]

Tak więc w Malibu Auto Centrum w Warszawie będzie dostępna 1.6 GDI XL w kolorze srebrnym ze "stażowym" o 4 mc krótszym.

Jednocześnie chciałem podziękować wszystkim tu obecnym za rzeczowe odpowiedzi i życzę krótszych terminów oczekiwania oraz rzetelności ze strony KMP. :oki:

Tosiak
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 08 kwie 2011, 22:23
Czym jeżdzę: Audi
Lokalizacja: Łódź

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: Tosiak » 07 maja 2011, 22:15

Znalazłem coś takiego gdyby ktoś się dogadał wcześniej przez tel to mogę w łodzi to obejrzeć, chociaż ogłoszenie nie ma pełnych danych
http://otomoto.pl/kia-sportage-C18766770.html

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: kijaS » 07 maja 2011, 22:30

4x4 ? bez znaczka? żeby sąsiedzi nie zazdrościli?
Automat ? Z dzwignią od manuala? żeby się łatwiej przestawić?
Ksenony ? bez spryskiwaczy? żeby płynu za dużo nie szło?
:bajer:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: saber » 07 maja 2011, 22:35

no właśnie, ogłoszenie trochę dziwne - pomijam, że walnęli się w treści ogłoszenia - "skrzynia automatyczna" , a na zdjęciu manual. Poza tym nie podają przebiegu ani wersji wyposażenia, choć widać szklany dach i po zegarach, chromach i ledach w lusterkach można sądzić że to L lub XL - w tej sytuacji cena podejrzanie niska ...

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: aBARTh » 07 maja 2011, 22:44

to na 100% jest wersja L :) bo nie mam tych dupsli na zderzaku, które zasłaniają spryskiwacze lamp

nemezis
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 31 mar 2011, 22:53
Czym jeżdzę: opel astra

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: nemezis » 08 maja 2011, 18:09

Blacha jak papier, stukające zawieszenie, zbieżność leci po kilkunastu kilometrach, silnik szarpie, w baku wir, plastiki z kiermaszu itd. i rok oczekiwania.Zastanawiam się czy nie muszę odpocząć i przemyśleć pewną sprawę?

skwiera10
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 02 gru 2010, 22:01
Czym jeżdzę: Kia sportage

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: skwiera10 » 08 maja 2011, 21:24

HEHE troche przesadzasz :P zawsze możesz zrezygnowac :)

nemezis
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 31 mar 2011, 22:53
Czym jeżdzę: opel astra

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: nemezis » 09 maja 2011, 12:54

Czytając posty dociera do mnie smutna prawda że ta gehenna z samym zakupem tego auta, to poniżanie przez KMP, to przygrywka, Jak czytam że ludzie po pół roku czekają na części zamienne to coś jest nie tak.Zachłysnąłem się wyglądem samochodu ale na tym się nie jeździ.Widać że ten sukces KIA jest czysto przypadkowy.Trafiło się im jak ślepej kurze ziarno.Widać to po podśmiechujkach Szyszki w telewizji( a ludzie pół roku na rowerze do pracy jeżdzą)Ten samochód to zatrute jabłko.To wszystko wcale już mnie nie śmieszy.Ktoś mówi zrezygnuj.Ja np. zamawiąjąc auto w listopadzie nabyłem komplet opon zimowych.Okazały się niepotrzebne.A z tego co czytam auto może być nawet na wiosnę 2012!Tylko S-Max ratuje.

Tosiak
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 08 kwie 2011, 22:23
Czym jeżdzę: Audi
Lokalizacja: Łódź

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: Tosiak » 09 maja 2011, 13:13

Przyznam szczerze, że mało tu logiki i to mnie wkurza. W tamtym tygodniu dzwoniłem do dealera dowiedziałem się, że moje zamówienie jesto zmodyfikowane przez KMP ze 136 na 184 no niby fajnie ale dalej nie wiadomo ile czekania. Z kolei dealer mówi do mnie, że jeżeli się bardzo niecierpliwie to ma 184KM w XL tylko z gorszym wyposażeniem nie ma inteligentnego kluczyka, skóry i czegoś tam jeszcze. To ja się pytam jak to jest czekam 7 miesięcy na moje zamówienie i wywdawało mi się, że zamówienia są produkowane w jakiejś kolejności po mojejmu FIFO. Skoro udało im się wyprodukować samochód powiedzmy od marca bo wtedy weszło 184KM w nowym cenniku to gdzie jest moje auto, przecież zamówiłem wcześniej?....

newzgred
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 27 sty 2011, 20:49
Czym jeżdzę: Black Leon 1.6 z
Lokalizacja: Radom

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: newzgred » 09 maja 2011, 13:51

Nie ma żadnej reguły tu rządzi przypadek u mojego dealera zostały nie zrealizowane zamówienia z 2010 roku. Z roku 2001 mam zamówienie numer 3 i na razie ani widu ani słychu . KMP zrealizowała ponad miesiąca temu zamówienie nr1. na tam sam z takim samym silnikiem co mój 2.0 dohc, tydzień temu człowiek dostał zamówienie nr 4 w najbogatszej wersji i wyposażeniu które w salonie stało już od ponad dwóch tygodni. Największy problem to to ,ze KMP nie gra z klientami uczciwie w te karty.
Mam wrażenie ,że spora część kart rozdaje pod stołem. Bo jeśli było by inaczej co komu by przeszkadzało podanie ,który jest w kolejce i od czego uzależnione jest wyprodukowanie danego samochodu. Chodzi mi np. o podanie co jest np aktualnie produkowane np preferencje maja np samochodu z silnikiem 2.00 .

donka
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 05 kwie 2011, 21:07
Czym jeżdzę: asx
Lokalizacja: Katowice

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: donka » 09 maja 2011, 14:28

Na szczęście jestem już wolna od frustracji i zaglądam tutaj czysto towarzysko. Z ciekawości :) Sprzedawca u którego zamawiałam mówił, że dostają jedno autko na tydzień.. W takim tempie to może dostałabym je w 2012 r. :D

donka
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 05 kwie 2011, 21:07
Czym jeżdzę: asx
Lokalizacja: Katowice

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: donka » 09 maja 2011, 14:31

nemezis pisze:Czytając posty dociera do mnie smutna prawda że ta gehenna z samym zakupem tego auta, to poniżanie przez KMP, to przygrywka, Jak czytam że ludzie po pół roku czekają na części zamienne to coś jest nie tak.Zachłysnąłem się wyglądem samochodu ale na tym się nie jeździ.Widać że ten sukces KIA jest czysto przypadkowy.Trafiło się im jak ślepej kurze ziarno.Widać to po podśmiechujkach Szyszki w telewizji( a ludzie pół roku na rowerze do pracy jeżdzą)Ten samochód to zatrute jabłko.To wszystko wcale już mnie nie śmieszy.Ktoś mówi zrezygnuj.Ja np. zamawiąjąc auto w listopadzie nabyłem komplet opon zimowych.Okazały się niepotrzebne.A z tego co czytam auto może być nawet na wiosnę 2012!Tylko S-Max ratuje.


Nemezis, nie ma na co czekać. Szkoda czasu - męska decyzja i do innego salonu! :)

Tosiak
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 08 kwie 2011, 22:23
Czym jeżdzę: Audi
Lokalizacja: Łódź

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: Tosiak » 09 maja 2011, 15:14

KMP chyba nie zdaje sobie sprawy z tego ilu klientów zyskało Mitsubishi w tym całym bałaganie z KIA, może wtedy ktoś wyciągnąłby wnioski..

darbek
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 25 paź 2010, 09:32
Czym jeżdzę: Avensiss - czekam XL +NAVI

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: darbek » 09 maja 2011, 16:18

Panowie I Panie - o jakich wnioskach mówicie .. Liczycieże jak jesteśmy w UE to ktoś się z nami klientami (Polakami) liczy. Ja czekam od 12.10 ubiegłego roku - i NIC. Wysłałem kilkanaście maili do PANA dyrektora W.SZYSZKO - do poniższych oraz ich komórki PR - jak grochem o ścianę. TO JEST BARDZO NIEPOWAŻNE TOWARZYSTWO - dlatego mają taki stosunek do NAS. Kto tych ludzi miał tego nauczyć ? Gdyby w KMC istniał jakikolwiek model szkolenia, to już dealerzy w salonach pokazaliby to w kontakcie z klientem. A w salonach KIA - PRL , nie ma tłumaczenia , pomimo zgłaszanych stuków w zawieszeniu panowie demetują te plotki ... i tak prawdę mówiąc z czym się do nich nie zwrócicie to Ci na dole zwalają na tych na górze ( W-wa itp) a W-wa w odpowiedzi na maile pisze proszę o kontakt z dealerem. I tak nas wszystkich robią w durnia... [zly1] . Moje myśli też skierowałem do innych salonów z profesjonalną obsługą i z buractwem w XXI wieku trzeba skończyć. Myślę, że otrzymanie samochodu już nie będzie mnie cieszyć - bo jak sobie wspomnę, ten brak info przez blisko 7 m-cy i to że już w grudniu samochód był w produkcji - to byłbym nieuczciwy wobec siebie czekając w nieskończoność. ILE MOŻNA - ktoś odpowie MI na te pytanie ?
1,6 GDI XL NAVI DACH - biały

kaczy
Bywalec
Posty: 116
Rejestracja: 03 gru 2010, 17:24
Czym jeżdzę: Olałem sprawę i już nie czekam :)

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: kaczy » 09 maja 2011, 16:32

Mnie już nie raz życie nauczyło żeby nie prosić się o zakup auta.Jak ktoś mnie olewał bo np nie mógł dojechac na umówione spotkanie to znaczyło , że kończy malowanie samochodu.Zostawiałem takiego gościa bez informacji dlaczego mnie już nie ma w umówionym miejscu.Olewać panów cwaniaków.Tak samo uczyniłem z KMP cwaniakami, a i tak byłem mega cierpliwy [zly1](7miesięcy oczekiwania)
Właśnie zrezygnowałem z zamówienia i pod domem już stoi luksusowe BMW 5 E60 bez porównania do Sportaga i jeszcze starczyło na S-Maxa dla żony.Obydwa auta w takim wyposażeniu w którym w KIA mógłbym tylko pomarzyć. Utrata wartości mniejsza,komfort nieporównywalny,osiągi,dostępność części,serwisy o 50 % tańsze,zamienniki sam wybieram itp,itd.
A za zaliczkę może jakaś Teneryfa lub inna Kreta ???

krzysiek_kpk
KRZYSIU....od szufladek
Posty: 140
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:31
Czym jeżdzę: Biały prosiak 2.0CRDI

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: krzysiek_kpk » 09 maja 2011, 20:23

Kaczy podjąłeś odważną decyzję i kupiłeś ciekawe auta - aczkolwiek niestety używane.
Życzę bezwarunkowej jazdy nowymi nabytkami.

Pozdrawiam
KPK

PS.
jakie silniczki wybrałeś w tych autach?

fan64
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 12 kwie 2011, 22:01
Czym jeżdzę: Land crusier

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: fan64 » 09 maja 2011, 21:01

Tosiak pisze:Przyznam szczerze, że mało tu logiki i to mnie wkurza. W tamtym tygodniu dzwoniłem do dealera dowiedziałem się, że moje zamówienie jesto zmodyfikowane przez KMP ze 136 na 184 no niby fajnie ale dalej nie wiadomo ile czekania. Z kolei dealer mówi do mnie, że jeżeli się bardzo niecierpliwie to ma 184KM w XL tylko z gorszym wyposażeniem nie ma inteligentnego kluczyka, skóry i czegoś tam jeszcze. To ja się pytam jak to jest czekam 7 miesięcy na moje zamówienie i wywdawało mi się, że zamówienia są produkowane w jakiejś kolejności po mojejmu FIFO. Skoro udało im się wyprodukować samochód powiedzmy od marca bo wtedy weszło 184KM w nowym cenniku to gdzie jest moje auto, przecież zamówiłem wcześniej?....

Witam jakim sposobem załatwiłeś że będzie 184 km ,ja czekam 8 miesięcy.Jak zgłosiłem chęć zwiększenia mocy to powiedziałby sprzedawca że dodatkowo czekałbym jeszcze min 6 miesięcy.pozdrawiam


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap