Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
andi
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 21 kwie 2011, 18:29
Czym jeżdzę: 1,6 GDI 135KM

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: andi » 05 maja 2011, 14:23

Witam Szanownych uzytkowników lub oczukujacych,
ja mogę pochwalić sie niestety tylko niespełna 7 miesiecznym stażem, ale tak jak inni jestem w kleszczach oczekiwania i trudnej decyzji rezygnacji.
Natomiast chciałbym poddać pod dyskusję sprawę regresu prawnego i mozliwościw stosunku do nie sprzedawcy (w moim przypadku AS Motors), ale importera KIA MOTORS, a mianowicie:
1.Pozew zbiorowy klientów wobec KIA MOTORS
2.Ochrony prawa konsumenta,
3.Nadużyciach mających znamina przekroczenia ustalonego w umowie zapisów dostarczenia przedmiotu umowy w okreslonym terminie (parwo cywilne).
4.O nierzetelności realizacji usług przez spółke prawa handlowego,
5. Ochrona konsumenta w EU - rozdział 5 Warunki umów muszą być uczciwe dla konsumentów
6.Portale społecfznościowe ukazujące parwdziwe oblicze producenta w PL oraz nierówne traktowanie obywateli - konsumentów w krajach EU.
itd.
Aby nie byc głosłowny napisałem 1-szy e-mail do PR KIA MOTORS, z wiadomością dilera. Będę robił to systematycznie łącznie HQ KIA w Europie.
pozdrawiam
wkurzony traktowaniem i lekceważeniem klienta

Awatar użytkownika
trener
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 23 sty 2011, 23:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage wersja M, Czarna Perełka - Śliczna
Lokalizacja: okolice Rybnika

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: trener » 05 maja 2011, 14:24

Potwierdzam mój dealer też stwierdził, iż fabryka musi dostarczyć samochody z 2010 roku do końca czerwca pod rygorem kary. Tylko jaka to będzie kara, to już nie wiem.

dagaada
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 15 paź 2010, 21:47
Czym jeżdzę: M 1,6
Lokalizacja: śląsk

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: dagaada » 05 maja 2011, 15:25

W czerwcu mają zacząć produkować 1,6 [zdziwiony]
czy w czerwcu mają być odbiory 1,6 zamawiane w 2010? [zdziwko]
po 178 dniach wyczekiwania odebrana biała M 1,6

nemezis
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 31 mar 2011, 22:53
Czym jeżdzę: opel astra

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: nemezis » 05 maja 2011, 15:38

Są informacje że KIA po tej porażce i hańbie ma się wycofać z produkcji aut.Samochody będą produkowane dalej pod nazwą Hyundai.

dagaada
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 15 paź 2010, 21:47
Czym jeżdzę: M 1,6
Lokalizacja: śląsk

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: dagaada » 05 maja 2011, 15:44

Teraz rozumiem dlaczego robiąc przedwczoraj-wczoraj ok. 200km w okolicach Żyliny nie spotkałam żadnego Sportage tylko 6 ix35.
po 178 dniach wyczekiwania odebrana biała M 1,6

strzygam
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 30 lis 2010, 21:50
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI M

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: strzygam » 05 maja 2011, 18:13

Co pozwu zbiorowego przeciwko Kia to chętnie dołączę do zainteresowanych. Potrzebujemy 10 chętnych osób i kogoś, kto ma znajomego prawnika i wtedy podzielimy się kosztami żeby dostać jakiekolwiek rekompensaty za to, że nas oszukują.
Kierujcie maile na priva lub na mój adres mailowy: marcin.strzyga@gmail.com

Dziś po 2 godzinnej awanturze u dealera Cardroom w Warszawie kierowniczka serwisu powiedziała, że się gdyby wiedziała, że będę się wykłócał to rozwiązałaby umowę ze mną i miałaby sprawę z głowy.... [zlosnik2]
Nie polecam tego dealera. Przy składaniu zamówienia samochód miał być w grudniu 2010r. Później ta sama pani katarzyna kominek przesunęła termin na styczeń, a później już się zarzekała, że do końca marca. W styczniu znalazłem samochód do odbioru od ręki w Katowicach i wtedy pani kominek powiedziała, że na 100% auto będzie za 2 tygodnie więc żebym już nie anulował zamówienia. Jawnie [wymoderowano] mnie przy składaniu zamówienia ponieważ już wtedy wiedziała, że samochodu nie będzie w 2010r. Myślę, że jest to podstawa do roszczenia ponieważ dealer zawierał umowę w złej wierze.

Inną rzeczą jaką zauważyłem dziś to [wymoderowano] też innych klientów - obok siedział człowiek z podobnym problemem z kia wenga i terminem odbioru samochodu.

Terminy odbioru samochodów 1.6 będą w przybliżeniu znane w drugiej połowie czerwca 2011r. Tzn. samochody wtedy dopiero będą orientacyjnie planowane na produkcję i taką informację słyszałem jak udzielał pan sebastian domeracki z kia prze telefon dealerowi.
Faktyczne daty odbioru samochodów 1.6 nie są znane i dopiero w czerwcu możliwe, że podadzą nam informację o szacowanym terminie dostawy na 2011 lub 2012.
To są [wymoderowano] i kombinatorzy. Bez żadnego problemu można od ręki kupić samochód w wersji XL za ponad 100 tyś. i na tym żerują, że niektórzy się zgodzą i sprzedadzą droższe samochody.
Ale za 100 tyś to można już bez żadnego problemu szukać innej marki z podobnym wyposażeniem.

anngor
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 12 gru 2010, 22:38
Czym jeżdzę: skoda

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: anngor » 05 maja 2011, 19:30

Dzisiaj anulowałam zamówienie na Kia 1,6 XL a w poniedziałek jak wszystko pójdzie sprawnie i gladko wyjeżdzam z salonu Kia Sportage 1.7 CRDI black pearl :D :D :D :D
A stało się to dlatego ,że postanowiłam podjechać do salonu z awanturą a tu niespodzianka- 1 szt zamówiona tak luźne i czekała CHYBA na nas. Zdecydowaliśmy sie zaraz wprawdzie troche żałuję ,że nie bedzie XL ale za to w przyszłym tygodniu będę jeździć no i mam już spokoją głowę ,że na urlop pojadę :lol: Jako przeprosiny dostaliśmy: kolor metalik bez dodatkowej opłaty , autoalarm, czujniki cofania, dywaniki i kartę rabatową 10% na serwis. Jednak co chce wszystkim przekazać to w innych salonach bywają auta które zamówiły salony jako pojedyńcze egzemplarze ( nie pod klienta) i które już przyszły np. 3 szt KIA 1,6 w Łaziskach ale zaraz poszly alw mają na stanie do wzięcia od ręki ( góra do 7 dni ale są już w Polsce) 1,7 i 2,0 .

Ponizej lista jaka otrzymałam dzisiaj mailem na auta dostępne:

1,7 CRDi wersja L + panoramiczny dach --> 93 300 techno orange
1,7 CRDi wersja L + panoramiczny dach --> 93 300 sand track
1,7 CRDi wersja L + panoramiczny dach --> 93 300 black pearl

1,7 CRDi wersja L + felgi R18 à 90 800 black pearl
1,7 CRDi wersja XL + skóra, dach, kluczyk inteligentny, felgi R18 --> 103 00 sand track


2,0 CRDi wersja L 4x4 136 KM --> 104 300 dark gun metal
2,0 CRDi wersja XL + skóra, nawigacja, felgi R18 4x4 136 KM --> 116 800 black pearl
2,0 DOHC wersja XL 163 KM benzyna 4x4 --> 98 300 techno orange
2,0 DOHC wersja L + półskóra , benzyna 4x4, 163 KM --> 96 300 black pearl
2,0 CRDi wersja XL + skóra, 4x4 automat 184 KM --> 119 800 techno orange

Dowiedzialam się też od dealera ,że opóźnienia są wynikiem tego ,że nie spodziewali się takiego zainteresowania ,że ilość ich powaliła i nie wyrabiają tym bardziej ,że produkowane są równocześnie auta Kia I hyundai'e na jednej "taśmie" ...Ale to nie zmienia faktu,że wiekszośc nadal czeka czeka i będzie czekać a do kiedy nic nie wiadomo...

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: jaro » 05 maja 2011, 19:44

TomekT pisze:Wiesz, mój dealer to tak trochę średnio jest zrobiony w jajo. trzyma moją zaliczkę, która bez 332 pln jest jego prowizją po odliczniu rabatu, ma pieniążki na bieżącą działalność przyjmując zamówienia. Tak więc czy samochód przyjdzie w terminie czy kiedyś tam to tak czy inaczej na sprzedaży dużo więcej na mnie nie zarobi. Jeżeli się rozmyślę to on odda mi zaliczkę i tyle. Samochód dojdzie za jakiś czas, zgadza się, dealer będzie musiał go kupić. Powiesz, biedny dealer, naraża się na koszty, ale zauważ, że te samochody sprzedają sie na pniu. Nie kupię ja, kupi ktoś inny. Kilkunasto - procentowy wzrost sprzedaży w zeszłym roku KIA w Polsce, klienci ustawiający się w kolejkach w całej Europie. Sprawa jest prosta, woda sodowa uderzyła im do łbów. Dealer reprezentuje konkretną markę, autoryzacja ma dawać gwarancję fachowej obsługi. To dealer powinien stawać na głowie, żeby zapewnić klientowi przynajmniej minimum informacj...


Nie wiem ile dałeś zaliczki ale ja zapłaciłem 1000zł - tyle wystarczyło. Rzeczywiście to ogromne pieniądze [hihihi] , z których diler utrzyma budynki, pracowników itd. Może faktycznie kupi ktoś inny Twój samochód ale sądzę, że po takim zachowaniu KIA wobec klientów już każdy się zastanowi 3x zanim to zrobi. I słusznie.

W Polsce sprzedaż w ubiegłym roku była nakręcona VAT-em, teraz KIA co miesiąć notuje 10% spadek sprzedaży (dane Samar).

Nie bronię dilerów ale oni są w takiej samej sytuacji co Ty - czekają na samochód. Myślisz, że mają krocie z Twojej zaliczki, procenty im rosną w banku?
To nie diler jest winny tej sytuacji - to wina KMP a tak naprawdę pewnie KMC. I to jest najgorsze, bo pokazuje stosunek centrali do klientów.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

TomekT
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 27 sty 2011, 10:28
Czym jeżdzę: w oczekiwaniu na
Sportage 1.6 XL

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: TomekT » 05 maja 2011, 20:39

jaro pisze:Nie wiem ile dałeś zaliczki ale ja zapłaciłem 1000zł - tyle wystarczyło. Rzeczywiście to ogromne pieniądze [hihihi] , z których diler utrzyma budynki, pracowników itd


Dealer ma 6% prowizji od sprzedanego samochodu od ceny katalogowej. 1.6 XL 81300 + metalik 2000 = 83300. Prowizja wynosi więc 4998 - Rabat dealerski 2% z prowizji 1666. Łącznie dealer na samej sprzedaży zarobi na mnie 3332. Zaliczka wynosiła 3000. Sądzisz, że zaliczka to nic nie znaczące drobniaki. Wystarczą 2/3 zamówienia i masz mc pensję dla pracownika. Jeżeli nie wierzysz w to co mówię to poszukaj postów osób które dawały po 10 tys zaliczki.

Co do sprzedaży:
Sprzedaż Sportage'a w Europie (EU+EFTA) wg kmcir.com
Styczeń 2011 4 035
Luty 2011 4 752
Marzec 2011 6 431
Sprzedaż ogółem w Europie:
Styczeń 2011 16 603 (18 793 w 2010)
Luty 2011 16 847 (18 020 w 2010)
Marzec 2011 29 706 (31 227 w 2010)
YTD 2011 I kwartał 63 156 (68 040 w 2010)

Dane Samar które przytaczasz dotyczą sprzedaży ogółem. Jak na razie nie widzę słabnącego popytu na Sportage'a, tym bardziej, że dotyczą faktycznej sprzedaży / dostawy samochodu, a nie ilości złożonych zamówień o których ilości de facto nie mamy już pojęcia.

A tak przy okazji, umowę zawierasz z dealerem a nie KMP czy KMC. Dealerzy tym czasem odwołują się do nieudolności producenta jak do pojęcia "siły wyższej". Mogli nie przyjmować zamówień, skoro wiedzieli, że się z nich nie wywiążą.

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: MarekA » 05 maja 2011, 21:36

Anngor , który to salon?

anngor
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 12 gru 2010, 22:38
Czym jeżdzę: skoda

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: anngor » 05 maja 2011, 22:21

MarekA pisze:Anngor , który to salon?


Etrans PUH Sp. z o.o. ul. Wyzwolenia 30 43-170 Łaziska Górne
tel. ( 32 ) 3243879, ( 32 ) 3243269

anngor
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 12 gru 2010, 22:38
Czym jeżdzę: skoda

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: anngor » 05 maja 2011, 22:48

Anngor , który to salon?
Etrans PUH Sp. z o.o. ul. Wyzwolenia 30 43-170 Łaziska Górne
tel. ( 32 ) 3243879, ( 32 ) 3243269

Przepraszam pomieszałam salony ten wykaz pochodzi od Pana Błażeja Wacławika z salonu
Euro-Kas Katowice ul. 73 Pułku Piechoty.

W Łaziskach będzie pod koniec czerca auto z jazd próbnych do kupienia wersja XL, czarna perła, Diesel 1,7 ale ja niestety nie mogłam na nia czekać bo 10.06 już muszę wyjechać na wakacje :oczko:

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: jaro » 06 maja 2011, 14:26

TomekT pisze: Łącznie dealer na samej sprzedaży zarobi na mnie 3332. ...
A tak przy okazji, umowę zawierasz z dealerem a nie KMP czy KMC. Dealerzy tym czasem odwołują się do nieudolności producenta jak do pojęcia "siły wyższej". Mogli nie przyjmować zamówień, skoro wiedzieli, że się z nich nie wywiążą.


Właśnie -zarobi jak sprzeda Ci ten samochód. W tej chwili możesz natychmiast (jeżeli został przkroczony termin odbioru określony w zamówieniu) zabrać swoje pieniądze i podziękować za współpracę.

Niestety, dilerzy nie wiedzieli, że się KMC nie wywiąże z terminów. Centrala słała im uspakajające maile jeszcze do początku grudnia, że ze wszystkim zdążą, sam je widziałem. Dopiero w połowie grudnia 2010 były już informacje, że z niektórymi wersjami będą poślizgi a półroczne terminy oczekiwania na Sportage'a oficjalnie przesłano dilerom w styczniu 2011. Ja dostałem auto w terminie tylko dlatego, że kupiłem to, co było na stocku, gdybym domówił cokolwiek czekałbym z Wami do dziś.

Możesz się złościć na dilera ale to absurd. To tak, jak wściekanie się na lekarza, że są do niego kolejki. Przyczyna leży gdzie indziej.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

wlodek123
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 22 lut 2011, 11:23
Czym jeżdzę: L titanium silver 2.0crdi 4x4

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: wlodek123 » 06 maja 2011, 16:50

Panowie, co wy wszyscy w takiej gorącej wodzie kompani!!!

Na ten model czeka się wszędzie w Europie, zobaczcie sobie inne fora, średnio 7-9 miesięcy, w zależności od modelu i szczęścia a w Belgii nawet ROK. Oczywiście dealerzy nie powinni wprowadzać w błąd mówiąc o 6-ciu miesiącach itd. W dodatku wygląda na to że okres oczekiwania systematycznie się wydłuża, w miarę jak rosną zamówienia.

http://www.kia-forums.com/3g-2011-sport ... ope-5.html

Moja rada - Każdy kto zamówił niech zapomni że zamówił, jeździ sobie swoim starym gratem, a pewnego miłego dnia niespodziewanie odbierze telefon od dealera że samochodzik już jest. W tym roku czy w przyszłym. Ja zamawiałem na początku kwietnia i dealer warszawski był ze mną szczery mówiąc że może w tym roku będzie. Dałem sobie z góry deadline do końca maca 2012 i spokojnie czekam.

dagaada
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 15 paź 2010, 21:47
Czym jeżdzę: M 1,6
Lokalizacja: śląsk

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: dagaada » 06 maja 2011, 17:13

Jak zamawiałam to czekało się 3 mies. i "starego gruchota" sprzedałam. Chyba muszę go odkupić !!! Nie wiem czy Ci wszyscy co zamówili tak jak ja w listopadzie, grudniu 2010 bo chcieli mieć auto z początku roku będą zachwyceni jak odbiorą w grudniu 2011.
po 178 dniach wyczekiwania odebrana biała M 1,6

donka
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 05 kwie 2011, 21:07
Czym jeżdzę: asx
Lokalizacja: Katowice

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: donka » 06 maja 2011, 19:06

A ja zamówiłam nowy samochód. INNY :przebacz:
[zlosnik2]

patryk102
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 16 lut 2011, 20:32
Czym jeżdzę: Nowy Sportage-2.0crdi 4x4 + full opcja.

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: patryk102 » 06 maja 2011, 19:41

jaki jeśli można wiedzieć?

Awatar użytkownika
AldenteSaba
Uzależniony
Posty: 299
Rejestracja: 16 gru 2010, 10:12
Czym jeżdzę: Cosmo Blue 1,6 t-gdi 7 dct AWD GT-Line, Yamaha FJ1200
Lokalizacja: Opole

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: AldenteSaba » 06 maja 2011, 19:42

No właśnie. Dla jakiej marki nas zdradziłaś. :lol: :cfaniak:

rouman01
Uzależniony
Posty: 246
Rejestracja: 29 paź 2010, 18:28
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI
Lokalizacja: Niemcy, Bawaria

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: rouman01 » 06 maja 2011, 20:44

Kasiu_mm, może rzeczywiście się gdzieś na "autobahnie" spotkamy.
A jeżeli na na parkingu - wtedy bym Cię uściskał za to pragmatyczne, kobiece spojrzenie, które pomogło mi w decyzji.

Pozdrawiam

donka
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 05 kwie 2011, 21:07
Czym jeżdzę: asx
Lokalizacja: Katowice

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: donka » 06 maja 2011, 21:04

Zdecydowałam się na Mitsubishi ASX. Odbieram za... 2 tygodnie :kierownik:

rouman01
Uzależniony
Posty: 246
Rejestracja: 29 paź 2010, 18:28
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI
Lokalizacja: Niemcy, Bawaria

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: rouman01 » 06 maja 2011, 21:17

Też o nim zaczynałem myśleć, ale na szczęście estetyka przeważyła.

Homo sapiens to jednak zwierzę stanowczo emocjonalne.

Emocje uzasadniłem sobie jednak racjonalnie (jak to zwykle u homo sapiens) doświadczeniami przyjaciela, który oczywiście strasznie chwali swojego Mitsu Outlandera, tylko, że dieslem, i ze sprzęgłem/hamulcami miał już masę problemów i spędził sporo czasu w serwisie - nie narzeka bo wymianiali mu na gwarancji.

Pozdrawiam.


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap