Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: kijaS » 02 maja 2011, 19:55

Ten kolor beż-piaskowy w Polsce znany jest jako Sirius Silver. Sand Track to dość ciemny brąz
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

rouman01
Uzależniony
Posty: 246
Rejestracja: 29 paź 2010, 18:28
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI
Lokalizacja: Niemcy, Bawaria

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: rouman01 » 02 maja 2011, 20:52

Może coś pokręciłem. Po niemiecku to idzie "Sandbeige Metalik". Choć "beige" to napewno po ojczystemu "beżowy".

Drogi Soul kiedyś gdzieś pisał, że lakiery metalik w KIA są lepsze.

Właśnie powoli, powoli, ten "Sandbeige" (co przynajmniej na stronie polskiej stronie internetowej KIA funkcjonuje pod hasłem "Sand Trak") po sugestiach żony też mi się zaczyna podobać...

A propos upustów, to te kosmiczne 20% od niemieckiej listy cenowej to w Polsce nie jest żadna rewelacja, bo (choć to zależy od zmieniających się kursów złotego) ta lista niemiecka jest sporo droższa.


Pozdrawiam.

rouman01
Uzależniony
Posty: 246
Rejestracja: 29 paź 2010, 18:28
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI
Lokalizacja: Niemcy, Bawaria

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: rouman01 » 02 maja 2011, 21:03

A jak się tak patrzę, to rzeczywiście (choć nigdy nie miałem talentów do nazw kolorów), bardziej wygląda mi po prostu na brązowy...

Pozdrawiam.

Lorkovsky
Uzależniony
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2010, 21:17
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange XL

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: Lorkovsky » 04 maja 2011, 13:08

Otrzymałem oficjalne stanowisko KMP termin dostawy wszystkich 1.6 rozpocznie sie koncem czerwca 2011 r. Obecnie nie sa produkowane zadne 1.6 na Polske. Produkcja 1.6 rozpocznie sie dopiero końcem czerwca wtedy to rozpocznie sie realizacja zamowien z 2010 r. :-[ I jeśli chodzi o 1.6 to wszyscy czekajacy maja juz posprzatane. Auta pewnie w lipcu lub sierpniu jesli nie bedzie zadnych opoznien z planami produkcji a ze Kia ma ciagle z tym problemy to juz mozecie myslec o zimowkach.

TomekT
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 27 sty 2011, 10:28
Czym jeżdzę: w oczekiwaniu na
Sportage 1.6 XL

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: TomekT » 04 maja 2011, 13:17

Lorkovsky pisze:Otrzymałem oficjalne stanowisko KMP termin dostawy wszystkich 1.6 rozpocznie sie koncem czerwca 2011 r.

To bylo moze oficjalne pismo skierowane do dealerow czy odpowiedz KMP na twojego maila / telefon ? Coraz bardziej sklaniam sie zeby kupic cos innego.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: kasia_mm » 04 maja 2011, 13:19

Rouman - mam nadzieję, że tez będziesz zadowolony! ja od piątku zrobilam trase W-wa-Berlin-W-wa i po raz kolejny (tym razem moje plecy i zadek) powiedzialy: TAK, to byl dobry wybor! :) a ten kolorek, ktory wybrales widzialam 2 dni temu w trasie wlasnie - rewelka! slonce swiecilo to sie blyszczala z daleka i nie bylo osoby ktora by sie nie obejrzala!
w Niemczech tak a'propos - wzbudzalam sensacje bo na blachach niemieckich nie widzielismy ani sztuki.... pare razy na autostradzie ludzie wyprzedzali, zrownywali sie i patrzyli co to za auto heheheheh:)

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: RobaL » 04 maja 2011, 13:23

kasia_mm pisze:a ten kolorek, ktory wybrales widzialam 2 dni temu w trasie wlasnie - rewelka! slonce swiecilo to sie blyszczala z daleka i nie bylo osoby ktora by sie nie obejrzala!


Tzn. ktory, bo ja juz zglupialem. Sirius silver czy sand track?

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: kasia_mm » 04 maja 2011, 13:27

hihih no ten jasny bez czylu Sirius Silver:) a brązową widziałam w salonie - też całkiem fajna:)

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: RobaL » 04 maja 2011, 13:39

kasia_mm pisze:hihih no ten jasny bez czylu Sirius Silver:)


Czyli dobrze wybralem. A zdecydowal ten filmik http://www.youtube.com/watch?v=96Exv5teUYY :)

Lorkovsky
Uzależniony
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2010, 21:17
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange XL

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: Lorkovsky » 04 maja 2011, 14:01

[quote="TomekT"To bylo moze oficjalne pismo skierowane do dealerow czy odpowiedz KMP na twojego maila / telefon ? Coraz bardziej sklaniam sie zeby kupic cos innego.[/quote]
Oficjalne pismo do Dealera w sprawie zamówień z 2010 r.

zuchmeg
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 04 lis 2010, 18:57
Czym jeżdzę: już mam 2.0 DOHC kolor SAND TRUCK D5U L 4x4

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: zuchmeg » 04 maja 2011, 14:23

No i właśnie dlatego zamiast 1.6 GDI XL będzie chyba 2.0 CRDI 136 M L za długo czekam a nikt mi nie powie kiedy będzie autko

kaczy
Bywalec
Posty: 116
Rejestracja: 03 gru 2010, 17:24
Czym jeżdzę: Olałem sprawę i już nie czekam :)

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: kaczy » 04 maja 2011, 14:37

A ja dzis zachęcony info z forum , że można dostać auto zastępcze w postaci ceeda , dzwoniłem i ustalałem.Więc tak po krótce to dealer ma w d...e , że czekam, bo to nie jego brocha , że auta nie ma !? Nie chce mi udostępnic samochodu, bo nie wie do kiedy miałby to zrobić i nie będzie ponosił kosztów, bo nie on zawalił dostawy.Jedynie mogą mi odpłatnie udostępnić do wypożyczenia serwisowego ceeda i nie pomogły naciski ,że mam chore dziecko i nie mam czym jeździć. Gotów bym był nawet skorzystać z wynajmu ale potraktowali mnie jak prestiżowego klienta i przyjebali stawkę 100 pln netto za dobę + paliwo oczywiście.
Informację o ropoczęciu produkcji dopiero w czerwcu z mglistym terminem odbioru na lipiec skłaniają i mnie jako następną już osobe do rezygnacji z zamówionego samochodu.Wogóle chyba już nie będę szukał nowego auta, bo to wszystko, co się dzieje na rynku aut nowych wcale nie jest lepsze od rynku aut używanych ,a przynajmniej utrata na wartosci samochodu jest mniejsza.No i oczywiście za te same pieniądze będe jeździł segmentem XC 90, a nie obsranej KIA która zamiast budować markę po sukcesie ceeda ,sytematycznie ją niszczy.

Tosiak
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 08 kwie 2011, 22:23
Czym jeżdzę: Audi
Lokalizacja: Łódź

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: Tosiak » 04 maja 2011, 14:41

Poszukaj innego Sportage, który stoi od ręki w innym mieście.

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: soul » 04 maja 2011, 15:08

Kaczy ma trochę racji.
Pakowanie się w auto salonowe w Polsce jak widać kończy się drenażem portfela i nerwami w strzępkach.
Za te same pieniądze można mieć auto 2 letnie z wyższego segmentu o które sam zadbasz bez łaski dealera i importera/przedstawiciela w Polsce.
Obrazek

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: kasia_mm » 04 maja 2011, 15:13

no racje ma ale tez ja bym na to popatrzyla innaczej - cena 1,6 do 2,0 to w kazdej opcji wyposazenia roznica 7 tys zl - - - szczerze mowiac wolalabym doplacic te 7, zrezygnowac z np skory, alu czy nawigacji i miec niz pakowac sie w 2-letni samochod... moze jak ktos zmienia auta co 1-2 lata to jest sluszne kupienie uzywanego lekko - ale jak podobnie jak ja - jezdzi minimum caly okres leasingu (5 lat) plus troche jeszcze - to chyba lepiej zaczac od nowego auta... latwiej potem sprzedac 5 latka niz 10-cio....
no ale oczywiscie to kwestia indywidualnego podjescia.... no i (co ja tak z tym "no" :) ) - tych 2.0 DOHC jest od sporo od ręki!

kaczy
Bywalec
Posty: 116
Rejestracja: 03 gru 2010, 17:24
Czym jeżdzę: Olałem sprawę i już nie czekam :)

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: kaczy » 04 maja 2011, 16:02

Moim zdaniem jeżeli chodzi o zakup 2.0 to tylko w połączeniu z napędem na 2 oski,a ja nie potrzebuje napędu 4x4.Jeżeli silnik ma palic 12-15 litrów benzyny to nie w KIA, ale niech to będzie coś co jest warte tych przepalonych pieniędzy.Więc po co kupowac paliwożere KIa i jeździć autem które nie jeździ(moim zdaniem 163 KM, jezdzi jak 135 GDI),częsci do niego niema,jest plastikowe,koszt utrzymania równy Q7(szyba 4 tys.zł,klockli 1200 zł),gwarancja nie działa,jak działa to krócej niż miała itp,itd
Wiec niech to będzie 3.0 dizel ze 200 KM , albo jakieś V6 bądz nawet V8 200KM-300 KM,używane z sekwencja to te same pieniądze co plastusiowy koreaniec nieoferujący poza wyglądem nic więcej.
Ale nie offtopujmy na temat trafności wyboru każdy ma inne kryteria.Poprostu KIa zabija wszystkie plusy którymi górowała nad konkurencją , a bez nich niech jest poprostu miernotą.

TomekT
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 27 sty 2011, 10:28
Czym jeżdzę: w oczekiwaniu na
Sportage 1.6 XL

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: TomekT » 04 maja 2011, 16:08

kasia_mm pisze:no racje ma ale tez ja bym na to popatrzyla innaczej - cena 1,6 do 2,0 to w kazdej opcji wyposazenia roznica 7 tys zl - - - szczerze mowiac wolalabym doplacic te 7, zrezygnowac z np skory, alu czy nawigacji i miec

Widzisz Kasiu_mm, problem polega na tym, że skoro tak sie traktuje klienta przed zakupem, to strach pomyśleć co będzie później w trakcie eksploatacji, serwisowania i ewentualnego korzystania z gwarancji. Do tej pory nie miałem styczności z KIA i nie wiem czego "jeszcze" mogę się po nich spodziewać. Dlaczego to zawsze klient ma ustepować,"dopłacać" i brać co akurat jest albo spadać na drzewo. Jeszcze ostatecznie nie podjąłem decyzji, ale w sobotę wybiorę się na pewno do salonów kliku innych marek i jeżeli tylko otrzymam korzystną ofertę to z ulgą zrezygnuję ze Sportage'a...

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: kasia_mm » 04 maja 2011, 16:22

Tomek - faktycznie mi np latwiej bylo podjac decyzje bo juz 3 lata jezdzilam Ceedem, wiem z czym sie "je" ten kociolek z nazwa KIA.... fakt faktem, ze zakup auta w granicach 100 tys zl to nie jest pstrykniecie palcami a czesto tak w salonach traktuja klientow - jakby to nie byl zaden wydatek, chcesz to kupuj, nie to nie....


Kaczy - oczywiscie decyzja to jest indywidualna sprawa - ja tylko wyrazilam swoje zdanie - ze jesli bym miala tyle czekac to bym sie przeniosla na 2.0 (ktore mam jak wiesz i jestem zadowolona i WCALE tyle nie pali :P )..... kwestia indywidualnego podjescia i sytuacji:)

musol
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 12 sty 2011, 12:30
Czym jeżdzę: Kia Sportage -biała - prawie
Lokalizacja: Kraków

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: musol » 04 maja 2011, 16:40

moj dlier nie dostal zadnego pisma mowiacego ze auta zaczna sie zjawiac dopiero w czerwcu

TomekT
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 27 sty 2011, 10:28
Czym jeżdzę: w oczekiwaniu na
Sportage 1.6 XL

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: TomekT » 04 maja 2011, 17:19

musol pisze:moj dlier nie dostal zadnego pisma

Ja informacje o realizacji zamowien z 2010 roku do konca czerwca otrzymalem z KMP w zeszlym tygodniu, jednak z zaznaczeniem ze nie jest to stanowisko oficjalne. Swoja droga to przezabawane zeby dzial sprzedazy podawal osobom trzecim informacje o terminach realizacji, ktore jednoczesnie nie trafiaja taka czy inna droga do dealera. Moze my kontaktujemy sie nie z dzialem sprzedazy a komorka dezinformacji...

keisyzrk
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 08 lis 2010, 11:48
Czym jeżdzę: Honda Civic 1.4

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: keisyzrk » 04 maja 2011, 17:53

Drogi TomkuT!
raz piszesz o realizacji zamówień z 2010r. na 1.6 od końca czerwca, w innym poście o realizacji zamówień do końca czerwca - to dosyć drastyczna różnica... prawie jak "dać" a "dostać" :shock:


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap