Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
recento
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 03 mar 2011, 23:33
Czym jeżdzę: Toyota
Avensis kombi 1,6 VVTI

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: recento » 16 kwie 2011, 19:53

no wreszcie cos optymistycznego.Super, super,super !!!! [ura]

TomekT
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 27 sty 2011, 10:28
Czym jeżdzę: w oczekiwaniu na
Sportage 1.6 XL

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: TomekT » 16 kwie 2011, 19:56

ramon pisze:Koledzy i koleżanki SZOK normalnie SZOK - dziś rano otrzymałem tel. od dealera że w systemie pojawiła się informacja że moje autko będzie w ciągu 2 tygodni

Chciałbym, żeby to nie był wyjątek potwierdzający regułę [zdziwko] Tylko 4 mc oczekiwania to chyba istny rekord [rotfl1] A więc jest jakaś nadzieja... :swieca:

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: aBARTh » 17 kwie 2011, 10:11

donka pisze:Czy ktoś z obecnych Forumowiczów zamówił swojego sportage w salonie w Katowicach (eurokas) ?



Ja tam kupiłem :)

Awatar użytkownika
trener
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 23 sty 2011, 23:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage wersja M, Czarna Perełka - Śliczna
Lokalizacja: okolice Rybnika

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: trener » 17 kwie 2011, 13:07

ramon pisze:Koledzy i koleżanki SZOK normalnie SZOK - choć nie powinienem zapeszać ale z drugiej strony wiem że taka informacja choć trochę może dodać nadziei oczekującym na swoje KS więc do rzeczy - dziś rano otrzymałem tel. od dealera że w systemie pojawiła się informacja że moje autko będzie w ciągu 2 tygodni [zlosnik2] [ura] . Mam nadzieję że to nie jakaś pomyłka ale wszystko wskazuje na to że nie. Dobra informacja jest też taka że coraz więcej autek zaczyna sukcesywnie zjeżdżać. Aha z tego co widzę kolejność zamawiania nie ma większego znaczenia ponieważ mój teść ma zamówioną KS w listopadzie 2010 (moja z grudnia 2010) też 1,6 Gdi "L" ale o jego aucie jeszcze nie ma informacji choć dealer przypuszcza że również niebawem powinien się pojawić.

No to mnie dobiłeś. Już nie widzę tu logiki. Jak mogą wydawać samochody poza kolejnością. Ja też mam samochód zamówiony w listopadzie a tu ktoś odbiera sobie auto z grudnia. Nie życzę nikomu źle, ale widać, że dla KMP są równi i równiejsi. Gratulacje ramon mam nadzieję, że ja też się w końcu doczekam.

TomekT
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 27 sty 2011, 10:28
Czym jeżdzę: w oczekiwaniu na
Sportage 1.6 XL

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: TomekT » 17 kwie 2011, 13:45

ramon pisze:mój teść ma zamówioną KS w listopadzie 2010 (moja z grudnia 2010) też 1,6 Gdi "L" ale o jego aucie jeszcze nie ma informacji choć dealer przypuszcza że również niebawem powinien się pojawić.


Ramon, a można się zapytać którego listopada teść składał zamówienie, a którego grudnia ty ? Mój dealer coś przebąkiwał o terminie wysłania zamówienia do fabryki, że to niby raz w miesiącu, zazwyczaj 13-tego. Nie bardzo to rozumiem, ale być może właśnie tutaj jest pies pogrzebany.

ramon
Uzależniony
Posty: 192
Rejestracja: 19 lut 2011, 21:01
Czym jeżdzę: KIA S. V M+Smart 1,6 TGDI 150KM KIA S. III 1,6 GDi 135KM
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: ramon » 17 kwie 2011, 14:05

TomekT: chodzi o to że ja razem z teściem składałem zamówienie w lutym w jednym dniu, a auta były zamawiane wcześniej przez dealera - teścia była zamawiana w listopadzie ale niestety nie wiemy w jakim dniu a moja w grudniu dokładnie 16.12.2010 (znam dokładną datę ponieważ dealer wysłał mi skan zamówienie z ich systemu na moje życzenie). Być może jest tak jak mówisz. Ja sobie tak myślę choć pewnie jestem w błędzie że może kolor ma jakieś znaczenie. Ja mam w techno orange a takich i czarnych schodzi najwięcej i po prostu może taka parta akurat była pomarańczowych - nie mam pojęcia co ma ostatecznie wpływ na kolejność produkcji.
PS
teścia jest kolor sirrus silver (nie wiem czy dobrze napisałem)
1,6 GDi "L" Techno Orange + pakiet orange + szklany dach

zuchmeg
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 04 lis 2010, 18:57
Czym jeżdzę: już mam 2.0 DOHC kolor SAND TRUCK D5U L 4x4

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: zuchmeg » 17 kwie 2011, 14:37

Ramon gratuluję, ja zamawiałam 03.11.2010 i nadal nic nie słychać o autku :(

TomekT
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 27 sty 2011, 10:28
Czym jeżdzę: w oczekiwaniu na
Sportage 1.6 XL

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: TomekT » 17 kwie 2011, 14:56

ramon pisze:TomekT: chodzi o to że ja razem z teściem składałem zamówienie w lutym w jednym dniu, a auta były zamawiane wcześniej przez dealera

Czyli autka nie byly z zamowienia indywidualnego, ktore ma nizszy priorytet. Teraz wyjasnia sie skad biora sie takie roznice w czasie dostaw.

Awatar użytkownika
trener
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 23 sty 2011, 23:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage wersja M, Czarna Perełka - Śliczna
Lokalizacja: okolice Rybnika

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: trener » 17 kwie 2011, 19:07

TomekT pisze:Czyli autka nie byly z zamowienia indywidualnego, ktore ma nizszy priorytet. Teraz wyjasnia sie skad biora sie takie roznice w czasie dostaw.

Wydaje mi się, że to jednak wszystko przypadek w jaki sposób auta trafiają do klientów. Bo na swoje samochody czekają od listopada osoby, które kupiły od dealera (np. ja), ale tak samo osoby, które kupują indywidualnie. Po raz kolejny brak logiki. :puk:

Zlosliwy
Bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 21 lut 2011, 19:59
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: Zlosliwy » 17 kwie 2011, 20:28

W piątek, na trasie z Warszawy do Katowic mijałem lawetę ze Sportage'ami. Nie mam pojęcia jakie wersje, ale na pewno benzyniaki bo nie miały znaczka CRDI. Były w różnych kolorach. Oj...rozmarzyłem się... :)

nemezis
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 31 mar 2011, 22:53
Czym jeżdzę: opel astra

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: nemezis » 17 kwie 2011, 23:12

Wiem że wyślecie mnie do psychiatry ale nie mogąc doczekać się auta zamówionego w listopadzie zacząłem je robić sam.Też będzie z kija.Stelaż to giętkie kijki z wierzby które okładam sreberkiem z czekolady(srebrny metalik zamówiłem).Od tej czekolady bardzo się roztyłem a żona mówi że jestem czubek.Chyba ma rację.

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: kijaS » 18 kwie 2011, 08:31

Czubek jesteś... Przecież nie można konstrukcji z kija wierzbowego robić! A jak będziesz jeździł w deszczu? Przecież takie wierzbowe dostaną trochę wilgoci i od razu zaczną skrzypieć i geometria inna! A tak z ciekawości zawodowej jeszcze zapytam: a pneumatyki jakie będą?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Awatar użytkownika
trener
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 23 sty 2011, 23:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage wersja M, Czarna Perełka - Śliczna
Lokalizacja: okolice Rybnika

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: trener » 18 kwie 2011, 13:47

Właśnie spróbowałem na własną rękę sprawdzić co dzieje się z moim zamówionym autem. Zadzwoniłem sobie do dealera no i ten powiedział mi, że nie wie jak długo trzeba czekać bo nie mają żadnych informacji. potem zadzwoniłem na infolinię i tam znajomy pan Rafał Wróblewski udzielił mi, jakże zaskakującej, odpowiedzi, że nie wie nic i nie może udzielać żadnych informacji a poza tym nie ma możliwości sprawdzenia w systemie. Następnie dodzwoniłem się do centrali KMP (bo tam ponoć coś mieli wiedzieć), ale jakież było moje zdziwienie tam facet powiedział mi, że NIC NIE WIE!!! To już jest totalna "ciemność". Zapytałem go więc czy pan Szyszko może będzie coś wiedział. I wiecie co nie wiedział. Tak oto pokrótce przedstawia się komunikacja pomiędzy firmą KIA a resztą tzw plebsu. P.S. chciałem jeszcze obdzwonić fabrykę Kii na Słowacji i pogadać z Prezesem KMC w Korei ale jakoś mi się odechciało :zyg:

darkmanpl
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 07 mar 2011, 22:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 2.0 CRDI manual

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: darkmanpl » 18 kwie 2011, 14:08

A do mnie dzwonili że w tym tygodniu będzie auto, zamawiałem na początku grudnia. 2.0 CRDI manual 4x4.
Pozdrawiam wszystkich czekających.

blazejwaclawik
DEALER KIA
Posty: 22
Rejestracja: 14 paź 2010, 09:34
Czym jeżdzę: 1,7 CRDi , L + AW8, SAND TRACK
Lokalizacja: KATOWICE / euro-kas / tel. 785 088 840

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: blazejwaclawik » 18 kwie 2011, 15:00

Witam.

Jako pracownik jednego z salonów dzisiaj otrzymałem oficjalne stanowisko od KMP

- wszystkie auta zamówione w 2010 mają zostać dostarczone NAJPÓŹNIEJ do końca czerwca.

Nam auta sporadycznie zjeżdżają. Dzisiaj 3, w zeszłym tygodniu 4, więc ruszyło się...

Myślę, że warto czekać

Pozdrawiam.

Błażej Wacławik

kaczy
Bywalec
Posty: 116
Rejestracja: 03 gru 2010, 17:24
Czym jeżdzę: Olałem sprawę i już nie czekam :)

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: kaczy » 18 kwie 2011, 15:23

Przydało by się oficjalne stanowisko dotyczące rabatów dla osób oczekujących po terminie. O ile rabat przy zmianie zamówienia na 1.7 wyklarował się na poziomie 3 tys zł , to ja nadal nie wiem z czym moge sie liczyc przy odbiorze jeśli zdecyduje się zaczekać. Może lojalnie stuknę 7 miesięcy oczekiwania, a wtedy propozycja bedzie żadna ,bo albo odbiór, albo przepada zaliczka, bo przecierz tak skonstruowane są umowy , że jak dysponują autem to możemy zrezygnować, ale wpłacone pieniądze przepadają.Dziś moge zaliczkę odebrac i to jeszcze z procentami od momentu wpłacenia im na konto.Jak bym wiedział, że takowy rabat wynosi np. 3 tys zł, to odliczając sobie tą sume od kwoty za którą wytargowałem auto, to wtedy robi mi się bardzo atrakcyjna propozycja w stosunku do innych marek na rynku i dopiero wtedy opłaca mi się zaczekać.

Yahoo82
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 09 lis 2010, 17:37
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 GDI Pomarańczka ze szklanym dachem :D

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: Yahoo82 » 18 kwie 2011, 15:24

A ja się dzisiaj dowiedziałem, że moja zamówiona 17 stycznia Kijaneczka jest już w Polsce i po świętach będzie do odebrania [zlosnik2]
Najlepsze jest to, że mam rękę w gipsie, więc pierwszą jazdę zaliczę jako pasażer, a żona siądzie za kółkiem :) Zazdroszczę jej :D

patryk102
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 16 lut 2011, 20:32
Czym jeżdzę: Nowy Sportage-2.0crdi 4x4 + full opcja.

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: patryk102 » 18 kwie 2011, 15:41

jaka wersja i jaki silniczek?

Tosiak
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 08 kwie 2011, 22:23
Czym jeżdzę: Audi
Lokalizacja: Łódź

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: Tosiak » 18 kwie 2011, 15:43

blazejwaclawik pisze:Witam.

Jako pracownik jednego z salonów dzisiaj otrzymałem oficjalne stanowisko od KMP

- wszystkie auta zamówione w 2010 mają zostać dostarczone NAJPÓŹNIEJ do końca czerwca.



to super bo ja już takie pismo widziałem nawet gdzieś na forum jest załączone tak samo miało być koniec lutego/marca. Też było oficjalne pismo...

donka
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 05 kwie 2011, 21:07
Czym jeżdzę: asx
Lokalizacja: Katowice

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: donka » 18 kwie 2011, 15:51

Otóż to. Tak można w nieskończoność. Ja zamówiłam 3 stycznia i max termin to 16 tygodni, który kończy się 25 kwietnia. Ostatnia wiadomość o terminie realizacji to: "maj, ale nie jesteśmy w stanie powiedzieć czy początek czy koniec". Teraz czytam post P. Wacławika u którego sama zamówiłam samochód, że do końca czerwca będą zrealizowane zamówienia ale z 2010 r. Dzisiaj w radiu usłyszałam, że z innymi samochodami też są coraz większe problemy przy okresie oczekiwania (np. volkswagen, o toyota już nie wspominając). Wyraźnie było powiedziane, że w przypadku KIA problem nie jest związany z sytuacją w Japonii, ale przede wszystkim z ogromnym zainteresowaniem na te samochody. Tak więc popyt przewyższył podaż i się wszystko posypało.

Yahoo82
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 09 lis 2010, 17:37
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 GDI Pomarańczka ze szklanym dachem :D

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: Yahoo82 » 18 kwie 2011, 17:16

Gdy zamawiałem 18 stycznia pomarańczową Lkę ze szklanym dachem (1.6) dealer wpisał w umowę kwiecień/maj ze wskazaniem na maj. Ostatnio wspominał, że maj jest jaj najbardziej realny, ale bardzo dużo zależy od dużej dostawy, która ma trafić do Polski na koniec kwietnia. Wspominał też, że od czasu do czasu dostają też autka z tego roku. Wyszło na to, że miałem szczęście (zwłaszcza, że sam sprzedawca czeka na swój model od października). Teraz tylko Święta i odbieram [zlosnik2]


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap