Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
donka
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 05 kwie 2011, 21:07
Czym jeżdzę: asx
Lokalizacja: Katowice

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: donka » 13 kwie 2011, 13:39

Z ciekawości zadzwoniłam do Mitsubishi i zapytałam o model ASX.. Termin realizacji przy zamówieniu dzisiaj to koniec maja, połowa czerwca. Zakładam, że po przygodach ze Sportage wiedzą jakie są ich możliwości. Fakt, że ceny wyższe, ale zaczynam się zastanawiać. Moje zamówienie jest z 3 stycznia b.r. więc na razie grzecznie czekam i czytam Wasze posty :)
Pozdrawiam! [papa]

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: kasia_mm » 13 kwie 2011, 13:52

donka polecam forum ASXa - tez zanim nie znalazlam swojej Sportki juz prawie ASXa kupowalam..

http://forum.mitsumaniaki.pl/index.php? ... ae069afafd

anngor
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 12 gru 2010, 22:38
Czym jeżdzę: skoda

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: anngor » 13 kwie 2011, 17:00

musol pisze:ano niestety raczej 1.6 beda realizowane maj/czerwiec i to optymistyczna wersja udalo mi sie skontaktowac z dzialem sprzedazy w KIA w Wawie. Maja problemy z dostawami czesci stad opoznienia. czy ktos kto zamawial 1.6 mial termin dostawy 3 miesiace ?


Ja pierwszy raz się udzielamna forum a to dlatego ,że właśnie przed chwilka dzwoniono do mnie z salonu Kia ( zamowienie złożone 11.01.2011 na 1,6 benzyna wersja XL ) i okazało się ,że jak dobrze pójdzie to może w maju będzie do odbioru. Jak widziałam w postach to co już było przez niektórych pisane to problem wynika z braku części do produkcji. Tyle,że nam nikt nie wspomniał ,że termin oczekiwania to 6 mc tylko powiedziano nam ze 3 m-ce!!! [zly2] Mam tylko pytanie czy ktoś kierował już jakąś reklamacje odnośnie nie dotrzymania warunków umowy. Chodzi mi o to ,że na umowie podano nam datę odbioru auto która już minęła i chcemy walczyć o zadośćuczynienie tyle ,że nie do końca wiem jak sie do zabrać? Może ktoś mi coś podpowie?

TomekT
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 27 sty 2011, 10:28
Czym jeżdzę: w oczekiwaniu na
Sportage 1.6 XL

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: TomekT » 13 kwie 2011, 20:50

AldenteSaba pisze:Nie no żarty żartami :roll: Życzę wiele szczęścia, radości i miłości [ura] , a może i Sportek zdąży na wesele ?
Trzymam kciuki. [papa]


Nie dziękuję, żeby nie zapeszyć :oki: Miło by było, ale zapewne niewiele z tego wyjdzie. Wolę się w tej chwili już nie nastawiać, żeby sobie później nerwów nie psuć. Po prostu, jak dealer nie dotrzyma terminu, otrzyma rachunek do zapłacenia :kontrakt:

dagaada
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 15 paź 2010, 21:47
Czym jeżdzę: M 1,6
Lokalizacja: śląsk

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: dagaada » 13 kwie 2011, 20:56

do anngor : mój dealer od siebie nic nie da ponieważ to nie jego wina że samochodu nie ma i nikt nie wie kiedy na 100% będzie.Wie o rekompensacie obiecanej przez dyr. Szyszko w TVN i czeka na jakieś wytyczne. Rabat ma być przy odbiorze samochodu raczej cenowy. Śmiałam się że za każdy dzień po terminie 1% - "może być w takiej formie jednak nie taki procent".
po 178 dniach wyczekiwania odebrana biała M 1,6

musol
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 12 sty 2011, 12:30
Czym jeżdzę: Kia Sportage -biała - prawie
Lokalizacja: Kraków

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: musol » 13 kwie 2011, 21:37

ja mam zamowienie z 15 stycznia juz powoli mam dosc ale jeszcze trwam... rece opadaja ale coz... poki co smigam autobusem...

Tosiak
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 08 kwie 2011, 22:23
Czym jeżdzę: Audi
Lokalizacja: Łódź

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: Tosiak » 14 kwie 2011, 09:38

muszę powiedzieć, żę przynajmniej u mnie dealer się zachował i dał mi zastępczego ceed'a...

Yahoo82
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 09 lis 2010, 17:37
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 GDI Pomarańczka ze szklanym dachem :D

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: Yahoo82 » 14 kwie 2011, 16:35

Hmmm z tego co widzę sporo osób może mieć pretensje do swoich dilerów. Ja zamawiałem 17 stycznia i zostałem uprzedzony o realnym czasie oczekiwania, odbiór podpisaliśmy na kwiecień/maj (z akcentem na maj) i wciąż wierzę, że się uda. Dlatego póki co się nie denerwuję i nie mam do nikogo pretensji.
Inna sprawa, że codziennie przejeżdżam koło salonu i ostatnio się tam coraz więcej autek pojawia. Z tego co wiem od dealera to z końcówki 2010. No i ciągle czekają na obiecaną dużą dostawę, która ma się pojawić w Polsce pod koniec kwietnia.

dagaada
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 15 paź 2010, 21:47
Czym jeżdzę: M 1,6
Lokalizacja: śląsk

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: dagaada » 14 kwie 2011, 17:26

do Yahoo82 : ja też się nie denerwowałam styczeń, luty ,1/2 marca później już było gorzej- teraz termin 4 mies. minął i nikt nie wie kiedy odbiorę samochód [zly2] Mam nadzieje że się coś zmieni i nie będziesz tego przechodził.
po 178 dniach wyczekiwania odebrana biała M 1,6

kaczy
Bywalec
Posty: 116
Rejestracja: 03 gru 2010, 17:24
Czym jeżdzę: Olałem sprawę i już nie czekam :)

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: kaczy » 14 kwie 2011, 17:28

Ale o czym mowa ? Mam zamówienie z grudnia i nawet VINu nie ma ! Żeby sie wyrobić do końca kwietnia z jakąkolwiek dostawą to musieli by prosto z fabryki zarejestrowanego dostarczyc mi pod dom DHL-em. [rotfl1]
Realny termin to koniec czerwca. I to pod warunkiem , że znowu im czegoś nie braknie.
Niewspominając o tych co przede mną , żeby ich nie wkurzać [zly1]

TomekT
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 27 sty 2011, 10:28
Czym jeżdzę: w oczekiwaniu na
Sportage 1.6 XL

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: TomekT » 14 kwie 2011, 18:24

Yahoo82 pisze:Hmmm z tego co widzę sporo osób może mieć pretensje do swoich dilerów. Ja zamawiałem 17 stycznia i zostałem uprzedzony o realnym czasie oczekiwania, odbiór podpisaliśmy na kwiecień/maj (z akcentem na maj) i wciąż wierzę, że się uda.

Widzisz, mam nadzieję, że twój dealer się nie myli. Gdy wybierałem samochód, odwiedziłem również jeden z salonów Hyundaia, gdzie sprzedawca wprost powiedział, że pomimo iż HMP utrzymuje 3 mc termin dostawy (taki sam jak KIA) na silnik 1.6, on mi go nie zagwarantuje i wskazywał, że czas oczekiwania to min 6 mc. W salonie Kii mówili o 3 mc okresie oczekiwania co wtedy do mnie bardziej przemawiało. Człowiek jednak jest naiwny, tydzień później po, moim zresztą, telefonie, termin przesunięto mi o te "brakujące" 3 mc.

ramon
Uzależniony
Posty: 192
Rejestracja: 19 lut 2011, 21:01
Czym jeżdzę: KIA S. V M+Smart 1,6 TGDI 150KM KIA S. III 1,6 GDi 135KM
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: ramon » 14 kwie 2011, 18:35

Mój dealer wysłał mi na maila skan z ich systemu zamówień gdzie są wszystkie dane mojej zamówionej KS (16.12.2010) i jest tam taka pozycja: "Data przypis./prod. 15.03.2011 oraz 1/02/2011 1". W związku z powyższym czy ktoś z szanownych forumowiczów mógłby mi powiedzieć co oznaczają te daty???, jakieś sugestie?? domyślam się że chodzi o datę przypisanej produkcji ale czemu są 2 daty i czy np. jedna z nich oznacza że na 100% w tym dniu rozpoczęła się produkcja mojego auta??
PS pozycja VIN jest pusta :(
1,6 GDi "L" Techno Orange + pakiet orange + szklany dach

dagaada
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 15 paź 2010, 21:47
Czym jeżdzę: M 1,6
Lokalizacja: śląsk

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: dagaada » 14 kwie 2011, 19:52

jeżeli od 15.03. :shock: składają Ci samochód to powinieneś być bardzo z niego zadowolony będzie "perfekcyjnie dopracowany" :lol:
po 178 dniach wyczekiwania odebrana biała M 1,6

TomekT
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 27 sty 2011, 10:28
Czym jeżdzę: w oczekiwaniu na
Sportage 1.6 XL

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: TomekT » 14 kwie 2011, 19:56

dagaada pisze:jeżeli od 15.03. :shock: składają Ci samochód to powinieneś być bardzo z niego zadowolony będzie "perfekcyjnie dopracowany" :lol:

żeby nie okazało się, że samochód jest złożony, ale z braku pewnych elementów trafił na plac...

ramon
Uzależniony
Posty: 192
Rejestracja: 19 lut 2011, 21:01
Czym jeżdzę: KIA S. V M+Smart 1,6 TGDI 150KM KIA S. III 1,6 GDi 135KM
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: ramon » 14 kwie 2011, 20:06

tak też właśnie pomyślałem [zly1] pewnie rdzewieje na placu bo brakło pomarańczowej farby ;) a tak na poważnie dealer powiedział że niby okablowanie montowane sportkach sprowadzają z Japonii a z racji tsunami tamtejsze fabryki mają problemy z wysyłką tych kabli...nieważne że tsunami było w marcu a oni nie mogą dostarczyć aut zamówionych we wrześniu, październiku, listopadzie 2010...
1,6 GDi "L" Techno Orange + pakiet orange + szklany dach

Tosiak
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 08 kwie 2011, 22:23
Czym jeżdzę: Audi
Lokalizacja: Łódź

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: Tosiak » 14 kwie 2011, 20:54

Słuchajcie czas produkcji Sportage to 40 minut, pogadajcie z dealerem większość była widziała fabrykę, jeżeli czegoś nie mają tgo nie produkują...W tej fabryce produkują przynajmniej 4 modele samochdów. Nie byłem nie widziałem tylko słyszałem. Ale myślę, że mniej roboty mają jak nie wyprodukują niż jak wyprodukują niekompletne i potem dorabiają...

recento
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 03 mar 2011, 23:33
Czym jeżdzę: Toyota
Avensis kombi 1,6 VVTI

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: recento » 14 kwie 2011, 21:01

Cos sciema z tą Japonią ,Koreańce wszedzie by zamawiali kabelki tylko nie w Japonii/bardzo sie lubią :lol: /

dagaada
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 15 paź 2010, 21:47
Czym jeżdzę: M 1,6
Lokalizacja: śląsk

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: dagaada » 14 kwie 2011, 21:31

każdy dealer teraz siedzi i wymyśla :mam: sobie historyjki dla klienta :? byle ten choć przez tydzień dał mu czas na wymyślenie :mam: nowej bajeczki [zlosnik2]
po 178 dniach wyczekiwania odebrana biała M 1,6

marcel05m
Bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 03 lis 2010, 11:04
Czym jeżdzę: sportage 1.6gdi L
Lokalizacja: Stargard (ZST)

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: marcel05m » 14 kwie 2011, 21:51

Czy ktoś wie ile sportage'ów zjeżdża z taśmy dziennie, jakie są moce produkcyjne fabryki? Ktoś z koleżanek lub kolegów pytał swojego sprzedawcy? mój nie wiedział. Pytam czysto teoretycznie bo z ciekawości chciałbym policzyć ile od 12 grudnia mogło być wyprodukowanych aut tego modelu. U mnie minęły 4 miesiące i cisza.
jeżdżę 1.6 GDI L sirius silver (ZST)

Tosiak
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 08 kwie 2011, 22:23
Czym jeżdzę: Audi
Lokalizacja: Łódź

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: Tosiak » 14 kwie 2011, 22:01

ok 229500 w 2010 sobie policz:)

marcel05m
Bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 03 lis 2010, 11:04
Czym jeżdzę: sportage 1.6gdi L
Lokalizacja: Stargard (ZST)

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: marcel05m » 14 kwie 2011, 22:10

dzięki, myślałem, że ok 80-100 tys. (te 230 tys to chyba produkcja całej fabryki w Żylinie a tam powstają z tego co wiem 3 modele)To może do końca kwietnia wyprodukują, chociaż w umowie do tego czasu mam wpisany odbiór. No ale to przecież żart. Wielu z nas usłyszy kolejne bajki o braku kolejnych podzespołów.
jeżdżę 1.6 GDI L sirius silver (ZST)


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap