Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
Awatar użytkownika
Dezet
Uzależniony
Posty: 154
Rejestracja: 22 sie 2010, 20:33
Czym jeżdzę: Ford C-MAX 1,6 Ecoboost 150KM
Lokalizacja: WJ

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: Dezet » 15 lut 2011, 21:05

bryndzio pisze:Dezet no dawaj kogoś kto odebrał 1.6.
Cwaniak, pisze by pisać a pojęcia nie ma o sytuacji

Nie mam pojęcia dlaczego usiłujesz mnie obrazić i nie wiem w czym przejawiać się ma moje cwaniactwo?
Rzuciłem pomysł, jak wprowadzić dealera w zakłopotanie i... tyle.
A jeśli dalej będziesz mnie lub innych obrażał... nawet zmienne IP z których piszesz nie pomogą.
Pozdrawiam Dezet

Awatar użytkownika
bryndzio
Uzależniony
Posty: 222
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:08
Czym jeżdzę: autem, rowerem...

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: bryndzio » 15 lut 2011, 21:12

straszysz mnie??? zaczynasz bzdury pisać i się czepiasz!

masz cos do mojego IP?? to se z nim pogadaj


DEZET dzięki Panie i Władco za ostrzeżenie

postrasz jeszcze


aaa i kim Ty tu jestes aby ujawniać czy mam stałe czy zmienne IP, czy piszę z kompa i z telefonu... itp [zlosnik2]
Na początku stycznia, lutego,marca, może... będzie SportAge 1.6 czarna elka
ps
Na początku stycznia, lutego,marca,kwietnia, maja, może... będzie SportAge 1.6 czarna elka
... i tak od listopada (czytaj: "i tak do zajebania")

taskarinos

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: taskarinos » 16 lut 2011, 23:33

Usłyszałem od sprzedawcy, że fabryka na Słowacji mogłaby spokojnie produkować więcej, ale ponoć nie dostają odpowiedniej ilości wtrysków ( wytłumaczenie dla 1. GDI ). Nie wiem ile w tym prawdy, ale mam wrażenie, że KIA nie tyle przeliczyła się z możliwościami produkcyjnymi co z zainteresowaniem nabywców i nie zakontraktowała odpowiedniego poziomu dostaw podzespołów. Chociaż mam świadomość, że dla mnie i innych oczekujących znaczenie ma to, że na auto czeka się bardzo długo, a sama przyczyna jest mało ważna...bo co mnie interesują braki wtrysków w fabryce ? No cóż...auto zamówione i padnę, ale doczekam się !!!

P.S. Znowu mogłem zamienić benzynę na 1.7 CRDI i odebrać za dwa tygodnie, ale ja uparty jestem...

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: kijaS » 17 lut 2011, 00:23

Z drugiej strony czytałem gdzieś, swego czasu, że KIA prognozuje bardzo duży udział silnika GDI w ogólnej sprzedaży (grubo ponad 50%, czym byłem bardzo mocno zaskoczony), więc może rzeczywiście coś bardzo mocno poszło im nie tak, tym bardziej, że w tej chwili przewidują go jako ostatniego w kolejce produkcyjnej
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

taskarinos

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: taskarinos » 17 lut 2011, 10:07

kijAS pisze:...więc może rzeczywiście coś bardzo mocno poszło im nie tak, tym bardziej, że w tej chwili przewidują go jako ostatniego w kolejce produkcyjnej


no właśnie...moce produkcyjne są, ale nie ma z czego produkować :) ...ech...ja będę szczęśliwy jeżeli przejadę się Sportagem w wakacje...
Sprzedawca przewiduje dostawę mojego auta między czerwcem, a sierpniem...liczę na lipiec :)

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: kasia_mm » 17 lut 2011, 12:32

salony zaczynają sp;rzedawac powoli auta testowe.... moze warto się zastanowić nad kupnem takiego autka... nie wszystkie są jeżdzone - większość salonów miała jedno auto w budynku, do oglądania a jedno do jeżdzenia.... ja już namierzyłam takiego Sportage XL :)

taskarinos

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: taskarinos » 17 lut 2011, 14:00

kasia_mm pisze:salony zaczynają sp;rzedawac powoli auta testowe.... moze warto się zastanowić nad kupnem takiego autka... nie wszystkie są jeżdzone - większość salonów miała jedno auto w budynku, do oglądania a jedno do jeżdzenia.... ja już namierzyłam takiego Sportage XL :)


...nie wiem na ile to aktualne, ale np. Carserwis na Połczyńskiej w Warszawie miał do sprzedania "testówkę" 2.0 DOHC w wersji L ( kolor: silver machine ). Cena: 76 000 ( do negocjacji ), przebieg: 5000 km. Zastanawiałem się nawet nad tą ofertą, ale nie chcę silnika 2.0...reszta mi pasowała. Calkiem niezła oferta...szczególnie, że auto było do wzięcia od ręki :)

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: kasia_mm » 17 lut 2011, 16:05

sprzedali ją i czekają na dwa testowe diesla i benzyne 2.0 z automatem - więc też potencjalnie będą do kupienia za 2-3 miesiące - cały czas krócej niż nowa na zamówienie.... ja nie chcę automatu więc mi to potencjalnie odpada
a swoje cudo znalazłam na południu Polski:)

Festexx
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 04 lis 2010, 15:17
Czym jeżdzę: CHEVROLET CAPTIVA LT+ 2,2 VCDI 184 KM 4x4

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: Festexx » 17 lut 2011, 16:51

Koleżanko 2-3 miesiące to Ci bajek naopowiadali. Auto testowe musi być u dealera 150 dni od momentu rejestracji, jeżeli dealer sprzeda auto wcześniej straci wszystkie bonifikaty jakie dostał na ten samochód i będzie miał problem z dostaniem następnego.
Chevrolet Captiva LT+ 2,2 VCDI 184 KM 4x4

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: kasia_mm » 17 lut 2011, 16:58

auto testowe do jazd tak - ale auto wystawowe które nie jezdzi już nie. Kolego:)

Festexx
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 04 lis 2010, 15:17
Czym jeżdzę: CHEVROLET CAPTIVA LT+ 2,2 VCDI 184 KM 4x4

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: Festexx » 17 lut 2011, 17:02

No odwiedziłem masę salonów, ale o czymś takim jak auto wystawowe to nie słyszałem, ja tylko mówię co mi powiedziało paru znajomych dealerów m.in kia, opel, vw i honda. U nich demo to demo nie ma że nie jeździ, musi być pół roku zarejestrowane i tyle, dopiero wtedy zostaje zamortyzowane i mogą je sprzedać.
Chevrolet Captiva LT+ 2,2 VCDI 184 KM 4x4

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: kasia_mm » 17 lut 2011, 17:08

zauważ ze te stojące w salonach - do których sobie tylko wsiadasz zeby się przypasowac, które oglądasz - nie są zarejestrowane - nie mają tablic:) stricte testowe musza mieć i tablice i ubezpieczenie co jasne
ale te ze środków salonów - a chyba każdy dealer takie ma - już nie - i to są właśnie wystawówki normalnie na stanie salonu ale do sprzedania. Zasadniczo każdemu salonowi zalezy żeby klient miał i do czego wsiąść i co "pomacać" hihi - ale prędzej niż testowe jeżdzące moga je sprzedać:)
zauważ, ze jak salony wystawiają na allegro auta "testowe" to są takie z przebiegiem do 4-5 tysięcy i takie z przebiegiem 0 km.

Festexx
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 04 lis 2010, 15:17
Czym jeżdzę: CHEVROLET CAPTIVA LT+ 2,2 VCDI 184 KM 4x4

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: Festexx » 17 lut 2011, 17:15

No jak dla mnie auto które stoi w salonie to nie jest żadne testowe tylko nowe, to że ktoś do niego wsiada to normalne, każdy salon ma w środku auta i można je kupić od ręki, ale nikt mi nie powie, że to jest auto testowe, ja się nie spotkałem z samochodem demo z 0 przebiegiem.
Chevrolet Captiva LT+ 2,2 VCDI 184 KM 4x4

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: kasia_mm » 17 lut 2011, 18:11

no na pewno nie jest takie jak prosto z salonu - jednak pare miesiecy nawet klienci wsiadają, oglądają, przesuwają, "macają" etc - auto takie łatwiej kupić ze zniżką ze względu na drobne ryski czy ewidentne zabrudzenia w srodku:) zależy to od marki i salonu - ale przeważnie jest wciągane na stan magazynowy firmy bez rejestracji jak testowe do jezdzenia.
http://otomoto.pl/kia-sportage-salon-ki ... 94702.html to jest takie auto np:)

juz jest dobry link
Ostatnio zmieniony 17 lut 2011, 21:51 przez kasia_mm, łącznie zmieniany 1 raz.

malinabend
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 15 gru 2010, 21:05
Czym jeżdzę: focus2 1.6 tdci

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: malinabend » 19 lut 2011, 22:08

panowie auto testowe jest opisane i stoi przed salonem jest do jazd probnych a te w srodku to są auta klijentow ktore czeją na odbior jest z nimi rotacja jak je klijent odbierze to wstawiają nastepne i tak to sie kreci z autem na ktore trzeba czekac co innego jak niema zbytu jak inne modele wtedy są od ręki [ura]

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: kasia_mm » 20 lut 2011, 10:48

no nie do końca się zgodzę:) salon nie może bez zgody zaliczkodawcy czy już właściciela - przed odbiorem auta - udostępniać go do "zwiedzania" innym klientom. Chciałbys aby w aucie które masz odebrac, w czasie kiedy załatwiasz formalności - przewinął Ci sie tłum ludzi którzy otwierają, zamykają, wsiadają, trzaskają, naciskają i generalnie brudzą? Zwróć uwagę, ze auta wystawowe do w/w czynności stoją po kilka miesięcy i dopiero są zmieniane:)

malinabend
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 15 gru 2010, 21:05
Czym jeżdzę: focus2 1.6 tdci

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: malinabend » 20 lut 2011, 11:58

niewiem jak powinno byc ale wiem jak jest bylem ogladalem i trzaskalem drzwiami cudzym autem nie 1 raz za kazdym razem sprzedawca twierdzil ze auto czeka na konkretnego klijenta do odbioru i bylo konkretna wersja na zamowienie a stoi bo czeka na klijenta , specjalnie opuzniają odbior auta aby inni mogli popatrzec , nawet odpalali silnik czego niewolno robic [papa]

ROBBAN
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 27 sty 2011, 02:26
Czym jeżdzę: 1,7 crdi orange
Lokalizacja: malmö

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: ROBBAN » 20 lut 2011, 15:40

witam ja odebralem wczoraj,czekalem dokladnie 3 tygodnie tak jak obiecali (1,7 crdi )

taskarinos

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: taskarinos » 20 lut 2011, 15:54

Gratuluję...popsułeś mi humor na resztę dnia :( ...ja odbiorę może w czerwcu, a pewnie będzie to lipiec...
...ale tak serio...życzę szerokiej drogi i samych pozytywnych wrażeń z jazdy :)

Awatar użytkownika
bryndzio
Uzależniony
Posty: 222
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:08
Czym jeżdzę: autem, rowerem...

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: bryndzio » 20 lut 2011, 16:19

w salonie w Szcz stoi 1.7 od ręki z rabtem chyba 2 tysie
Na początku stycznia, lutego,marca, może... będzie SportAge 1.6 czarna elka
ps
Na początku stycznia, lutego,marca,kwietnia, maja, może... będzie SportAge 1.6 czarna elka
... i tak od listopada (czytaj: "i tak do zajebania")

taskarinos

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: taskarinos » 20 lut 2011, 22:07

W Kia Malibu 1.7 są dostępne właśnie z 2-3 tygodniowym oczekiwaniem. Taką informację dostałem kilka dni temu jak byłem załatwiać jakiś drobiazg z ceedem. Sprzedawca namawiał mnie nawet na zmianę zamówienia. Jemu też nie uśmiecha się mówić napalonemu klientowi, że za jedyne pół roku wsiądzie do swojego wymarzonego auta...


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap