Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
wlodek3
Bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 15 mar 2011, 19:55
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 CRDI 184KM 4WD
Lokalizacja: Warsaw

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: wlodek3 » 19 sie 2011, 09:42

Chwaliłem się niedawno że mam samochód po 4 miesiącach oczekiwania (zamawiałem 8 kwietnia bodajże), lecz okazało się że salon się pomylił - samochód przyjechał identyczny, tylko że ze słabszym silnikiem, a to mnie nie interesuje. Także czekam dalej - termin odbioru do końca listopada. Z obecnych postów wynika, że ciągle standardem jest 6-7 miesięcy oczekiwania.
Cieszę się swoim 2.0 CRDI 184KM 4WD, ATE, SRK, LST, NVN, SRN, AW8, MET, itp.. itd..

Awatar użytkownika
Bodzio_s40
Uzależniony
Posty: 169
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:54
Czym jeżdzę: Kia SPORTAGE 1.7CRDI FUSION (WD)

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: Bodzio_s40 » 19 sie 2011, 19:01

moj znajomy wczoraj anulowal zamowienie.Zamawial w styczniu(1,7CRDi full wypas bez dachu i pakietu orange,pierwszy odbior na maja,pozniej czerwiec,pozniej lipiec,nastepnie sierpien,z sierpnia zrobil sie wrzesien, a wczoraj zadzwonili ze jednak pazdziernik-wkurzyl sie,anulowal i zamowil jeszcze wczoraj Tiguana-odbior na koniec pazdziernika(wyposazenie to samo oprocz kamerki,dachu i podgrzewanej tylniej kanapy, a cenowo to niecale 2 tys euro drozej od Sportage)
Zycze duuuuuuuzo cierpliwosci bo to sa jakies jaja normalnie

softdentis
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 02 gru 2010, 13:24
Czym jeżdzę: Nissan Quashqai

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: softdentis » 22 sie 2011, 17:16

Witam,
Moja Sportage, 2.0, AT, 4WD, zamówiona w grudniu 2010 z terminem odbioru do końca czerwca 2011. I rzeczywiście wydawało się, ze nadejdzie – termin odbioru był wyznaczony na 18-go czerwca, miałam załatwiać finansowanie, ubezpieczenie – czyli poważne przygotowania. Termin jednak minął, później przesuwany co parę dni – nagle auto znikło kompletnie z komputerowej logistyki – i pojawił się nowy termin 20 – sierpnia, teraz znów następny - wrzesień.

Ja mam dziwne wrażenie z tym „zniknięciem” auta. Czy możliwe, ze moje zamówienie „zrealizował” ktoś inny ? Czy ktoś zetknął z podobnym przypadkiem? Jeśli tak jak to sprawdzić (mam numer zamówienia fabrycznego) ?

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: soul » 22 sie 2011, 17:55

Może był jednym z tych co spadł z lawety.
Obrazek

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: RobaL » 22 sie 2011, 19:37

Moze byc tak jak mowi Soul. Dam jeszcze linka jakbys nie sledzil forum na bierzaco http://www.youtube.com/watch?v=3_KECWuDbHs Dzwon byl 25 lipca, takze moze faktycznie Twoje autko tam jechalo.

dkotus
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 08 lis 2010, 20:06
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: dkotus » 23 sie 2011, 10:16

Witam, wiecie czego się boję, że wyklepią te Sportki i wydadzą klientom jako nowe.

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: aBARTh » 23 sie 2011, 22:56

Nie mogą tak zrobić. Teoretycznie za takie zagranie KMP może takiemu dealerowi cofnąć koncesje na sprzedaż ich pojazdów. Jeśli samochód się nadaje do naprawy, to klient który czekał na dany samochód może zadecydować czy czeka X miesięcy na nowy, czy zgodzi się na naprawę, ale otrzymuje mega rabat np. 20-25%.

Mam na myśli samochód który ma nie naruszoną strukturę, tylko np. kosmetycznie uszkodzony błotnik, wgniecione drzwi itp. blacharskie drobnostki.

Parę lat temu, jak zaczynałem moje doświadczenie zawodowe od miesięcznej praktyki w salonie VW/Audi była taka partia Passatów 2.0 TDI i 2ch Golfów V GTi DSG. Laweta transportowa wpadła w poślizg i zjechała do rowu. Auta sie uszkodziły, ale były to drobne uszkodzenia jak porysowane drzwi, błotniki i pęknięte czołowe szyby. Zaoferowano potencjalnym nabywcom 20% dodatkowego rabatu. Z uśmiechem na twarzy każdy z tych 5 samochodów znalazł nabywców.

softdentis
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 02 gru 2010, 13:24
Czym jeżdzę: Nissan Quashqai

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: softdentis » 24 sie 2011, 13:04

Witam,
temat troche odmienny.
Moje pytanie było, jaką mam możliwość sprawdzenia, czy dealer nie przekierował mojego zamowienia na innego klienta.
Pozdr.

Awatar użytkownika
Artur
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 03 cze 2011, 00:02
Czym jeżdzę: Sportage !
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: Artur » 24 sie 2011, 14:55

Miałem dzisiaj telefon z salonu w związku z moim zapisem w umowie o terminie realizacji zamówienia. Otóż mam tam napisane: "6 miesięcy (okres nie uwzględnia okoliczności nadzwyczajnych)". Najpierw przypomniano mi o tym zapisie, a następnie oświadczono, że nastąpiła taka nadzwyczajna okoliczność i... rozpoczęto przygotowywanie dokumentów!! Samochód będzie za 2-3 tygodnie do odbioru :D Pewnie potraficie sobie wyobrazić banana na mojej twarzy:D Zamówienie składałem 9 czerwca, a tu po 3 miesiącach autko do odbioru [ura] Także może ktoś z Was, kto zamawiał diesla 2.0 w podobnym terminie, dostanie niebawem niespodziewaną wiadomość :)
Sportage 2.0 crdi XL srebrna

dkotus
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 08 lis 2010, 20:06
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: dkotus » 24 sie 2011, 15:45

to gratulacje:) a ja czekam na 1.6 od lutego i narazie nie ma jeszcze VINu w systemie. Co zrobić, na pocieszenie dostałem samochód zastępczy, śmigam KIA ale czekam na Sportka. Ktoś odebrał 1.6 z lutego/marca?

+szulczyna+
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 28 lut 2011, 18:43
Czym jeżdzę: Kia L 1,6 GDI

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: +szulczyna+ » 24 sie 2011, 16:06

zamawiałem 3 marca termin odbioru do 31.08. własnie wracam z salonu ani widu vinu. Informacja od dilera od końca przerwy technologicznej nie dostali jeszcze ani jednego sportka z 1,6. Zaczynam szykować sie na negocjacje :galy: bo jak widzę przed koncem września chyba nie dostane autka. pozdrawiam

recento
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 03 mar 2011, 23:33
Czym jeżdzę: Toyota
Avensis kombi 1,6 VVTI

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: recento » 24 sie 2011, 16:47

dkotus pisze:to gratulacje:) a ja czekam na 1.6 od lutego i narazie nie ma jeszcze VINu w systemie. Co zrobić, na pocieszenie dostałem samochód zastępczy, śmigam KIA ale czekam na Sportka. Ktoś odebrał 1.6 z lutego/marca?

zamawiałem 5 lutego,juz dwa tygodnie jeżdzę [papa]

simana
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 20 cze 2011, 20:18
Czym jeżdzę: Sportage 1,7crdi L
Gadu Gadu: 5181214
Lokalizacja: PYSKOWICE

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: simana » 24 sie 2011, 19:56

ZAMOWIELEM 6 TYGODNI TEMU I JUTRO PO PODPISANIU UMOWY LEASINGOWEJ ODBIERAM [zlosnik2]
KIA SPORTAGE 1,7CRDI, L , BIAŁA+18

TeDe
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 05 kwie 2011, 19:14
Czym jeżdzę: czekam na 1.6GDi, L

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: TeDe » 25 sie 2011, 16:33

simana pisze:ZAMOWIELEM 6 TYGODNI TEMU I JUTRO PO PODPISANIU UMOWY LEASINGOWEJ ODBIERAM [zlosnik2]

No to przyśpieszyli z produkcja!!;) Moje auto ma status: w produkcji. To znaczy ze kiedy mozna sie go spodziewać??

Awatar użytkownika
bercik201
Bywalec
Posty: 97
Rejestracja: 12 gru 2010, 13:51
Czym jeżdzę: Sportage L 1.6GDI. Orange, RSW, CP1, SRN
Gadu Gadu: 4474870
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: bercik201 » 27 sie 2011, 21:08

TeDe pisze: No to przyśpieszyli z produkcja!!;) Moje auto ma status: w produkcji. To znaczy ze kiedy mozna sie go spodziewać??



Siema. A powiedz mi gdzie można uzyskać taklie informacje jak Vin przyszłego autka i śledzić jego historię produkcyjną, Jestem teraz poza domem i z internetu korzystam za pośrednictwem komóreczki więc jest ciężko :(

POZDRAWIAM
I siódmego dnia ...... stworzono Sportage :-)

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: aBARTh » 27 sie 2011, 21:33

najlepiej u swojego dealera. on ma wgląd do systemu gdzie się to wyświetla :)

+szulczyna+
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 28 lut 2011, 18:43
Czym jeżdzę: Kia L 1,6 GDI

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: +szulczyna+ » 28 sie 2011, 11:16

do TeDe od dealera mam taka informacje jezeli jest juz widoczny vin a toznaczy że auto albo jest w produkcji albo juz zostało wyprodukowane należ oczekiwać od 1,5 do 2,5 tugodnia do odbioru wszystko zalezy od szybkości tarnsportu bo przygotowanie do auta do wydania u wszystkich dealerów jest takie samo. Pozdrawiam :D

Awatar użytkownika
misia175
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 25 gru 2010, 20:56
Czym jeżdzę: sportek L

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: misia175 » 28 sie 2011, 12:44

Do TeDe to że samochód ma status w produkcji to nie znaczy że jest produkowany porostu fabryka przyjeła twoje zamówienie moja xl zamówiona ma status w produkcji do dzisiejszego dnia a mineło już pół roku i 8 dni dlatego zakupiłem samochód z którego najprawdopodobniej zrezygnował klient.Życzę ci wytrwałości
kupiona czarnulka wersia L a miała być xl

makuwa21
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 10 paź 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sorento 2,0 DOHC XL SUNSET RED
Lokalizacja: Pawłowice

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: makuwa21 » 28 sie 2011, 16:43

[ bo przygotowanie do auta do wydania u wszystkich dealerów jest takie samo. Pozdrawiam :D[/quote]
Niestety ,nie u wszystkich.
Jeśli chodzi o VIN to faktycznie jeśli się pojawi w systemie,to czas dostarczenia samochodu do dilera jest bardzo szybki.

Awatar użytkownika
misia175
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 25 gru 2010, 20:56
Czym jeżdzę: sportek L

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: misia175 » 28 sie 2011, 21:09

jak jest VIN to samochód jest już wyprodukowany i stoi na parkingu
kupiona czarnulka wersia L a miała być xl

Awatar użytkownika
AWP
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 03 mar 2011, 23:23
Czym jeżdzę: Sportage-2,0CRDi wr XL DARK GUN METAL+AWD+NAVi

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: AWP » 28 sie 2011, 21:09

+szulczyna+ pisze:zamawiałem 3 marca termin odbioru do 31.08. własnie wracam z salonu ani widu vinu. Informacja od dilera od końca przerwy technologicznej nie dostali jeszcze ani jednego sportka z 1,6. Zaczynam szykować sie na negocjacje :galy: bo jak widzę przed koncem września chyba nie dostane autka. pozdrawiam



Witam
Ja również zamówiłem 3 marca (zaliczka 10 marca). 25 sierpnia 2011 r. dostałem telefon z salonu "WROBUD", że samochód jest już gotowy do zafakturowania :D . Jutro jadę odebrać fakturę, kartę pojazdu i takie tam do zarejestrowania [zlosnik2], tzn. że w ciągu tygodnia (półtora) będę jeździł moim Sportage XL. Łącznie czekałem prawie 6 miesięcy zgodnie z zamówieniem.
Dal mnie zgodnie z planem, bo właśnie we wrześniu planowałem wyjazd z rodziną [ura] w Bieszczady nowym autem :D .
Sportage III 2,0CRDi, wrXL, DARK GUN METAL, AWD, NAVi


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap