Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
maja123
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 06 lis 2010, 00:08
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: maja123 » 24 lip 2011, 19:08

Ja przy odborze w salonie w Łaziskach(salon ETRANS )zostałem poczęstowany szampanem wraz z żoną, resztą szampana zostały oblane koła w Kia a do tego wino do ręki na oblewanie w domu :pub: .
KIA SPORTAGE XL 2,0 DOHC DARK GUN METAL

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: excile » 25 lip 2011, 10:04

Trochę żenujące nie uważacie?(oczywiście zazdrość przeze mnie przemawia bo ja odbierałem samochód w iście ekspresowym tempie - spieszyłem eis do pracy:)) Już widzę jak przy zakupie pralki czy telewizora odprowadza mnie chór śpiewających sto lat kasjerek. Na dziedzińcu sklepu wystrzela fajerwerki a skąpo ubrane hostessy załadują tv do samochodu.
Kurde samochód to przedmiot jak każdy inny i sam nie wiem co tu świętować...
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

Awatar użytkownika
seth
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 22 kwie 2011, 17:49
Czym jeżdzę: 2.0CRDI 184KM 4WD XL AT, dach kluczyk18-alu
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: seth » 25 lip 2011, 15:24

zgodzę sie z excile - zakup to zakup, nawet jeśli za większe pieniądze niż TV to trzeba swoje odbić w rabacie itp a nie na butelce wina ;) btw schodzimy z tematu - mnie bardzo ucieszyły wieści ze wzrostu produkcji na Słowacji. Ktoś ma może jakieś kolejne wieści?

dkotus
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 08 lis 2010, 20:06
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: dkotus » 25 lip 2011, 22:07

masz rację schodzimy z tematu, czy ktoś ostatnio odebrał 1.6 gdi zamówioną w lutym?

recento
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 03 mar 2011, 23:33
Czym jeżdzę: Toyota
Avensis kombi 1,6 VVTI

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: recento » 25 lip 2011, 23:35

rozmawiałem dzisiaj z dealerem , mówił ,że mój VIN jest w systemie i samochód ma być w tym tygodniu / w zeszłym mówił to samo.../ zamawiana 7.02 [papa]

dkotus
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 08 lis 2010, 20:06
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: dkotus » 26 lip 2011, 13:34

dzięki za info, to może w końcu się niedługo doczekamy:)

wlodek3
Bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 15 mar 2011, 19:55
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 CRDI 184KM 4WD
Lokalizacja: Warsaw

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: wlodek3 » 26 lip 2011, 23:44

Panie i Panowie, tak jak mówiłem: nie znana jest data ani godzina.

Kiedy zamawiałem 8-go kwietnia profilaktycznie mnie uprzedzano: odbiór to będzie może listopad, albo w ogóle miejmy nadzieję że w tym roku. Więc generalnie o zamówionej furze dawno zapomniałem, z myślą że zacznę sobie o niej przypominać późną jesienią.

A tu dzisiaj idę sobie ulicą, a tu nieznany telefon - odbieram - dealer - samochód już jest w Polsce, tylko czy będę go w stanie odebrać - tzn czy mam już na niego kasę. Muszę przyznać że spodziewając się fury pod koniec roku będę musiał trochę teraz spiąć tyłek, tym bardziej że fura nie taka tania. Ale cóż, może na wakacje się jeszcze gdzieś nią skoczy:)

Morał taki - nie czekasz z dnia na dzień, nie zależy ci - to się udaje. Dzwonisz do dealera co tydzień, złościsz się że ciągle nie ma - to czekasz do tej pory. Złośliwość rzeczy martwych (i żywych). :lol:

Mam odebrać podobno w przyszłym tyg. Pozdrawiam wszystkich, i może za jakiś czas poruszę też inny wątek niż CZEKANIE.

P.S. Zamawiałem u Ballauna w Wawie.
Cieszę się swoim 2.0 CRDI 184KM 4WD, ATE, SRK, LST, NVN, SRN, AW8, MET, itp.. itd..

dkotus
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 08 lis 2010, 20:06
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: dkotus » 27 lip 2011, 11:44

zgadzam się z tobą, natomiast jeśli dobrze rozumiem zamówiłeś 2.0 CRDI dla których czas oczekiwania jest krótszy około 3-4 miesięcy. Na 1.6 gdi czeka się pół roku, chyba że jakiś fart. dzięki za info i pozdrawiam

Awatar użytkownika
Matox
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 08 lut 2011, 13:34
Czym jeżdzę: 1.6GDI XL BLACK + NVN + SRK + SLS
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: Matox » 27 lip 2011, 11:54

dkotus pisze:zgadzam się z tobą, natomiast jeśli dobrze rozumiem zamówiłeś 2.0 CRDI dla których czas oczekiwania jest krótszy około 3-4 miesięcy. Na 1.6 gdi czeka się pół roku, chyba że jakiś fart. dzięki za info i pozdrawiam


2.0 CRDI 184KM 4WD kolega zamówił w styczniu (tzn. zamówił słabszy, ale dealer zaproponował zmianę - miało być szybko). Samochodu dalej nie ma i nie wiadomo kiedy będzie. Myślę, że kolega naprawdę miał szczęście tak szybko otrzymując autko. [papa]

Preccel
Uzależniony
Posty: 186
Rejestracja: 08 maja 2011, 14:17
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: Preccel » 27 lip 2011, 12:59

Witam, właśnie mam informację od dealera, że fabryka w Zilinie w poniedziałek rozpoczęła 2-u tygodniowy urlop i w związku z tym produkcja stoi ... wznowienie produkcji dopiero od 8-go sierpnia... hmmmm oni chyba mają DUUUŻY DOBROBYT na Słowacji
Kia Sportage 1,6 GDI XL (E5B-WK):
zamówiona: 15.03.11 # termin odbioru: 17.09.11 # odbiór: 08.11.11 czyli 238 dnia

sieben70
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 26 lut 2011, 17:25
Czym jeżdzę: OPEL ASTRA CZEKAM NA 1,6 L

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: sieben70 » 27 lip 2011, 13:34

Preccel pisze:Witam, właśnie mam informację od dealera, że fabryka w Zilinie w poniedziałek rozpoczęła 2-u tygodniowy urlop i w związku z tym produkcja stoi ... wznowienie produkcji dopiero od 8-go sierpnia... hmmmm oni chyba mają DUUUŻY DOBROBYT na Słowacji

TAK mają wszystkie koncerny to czas na konserwacje linii produkcyjnej :!: :!: Opel w Gliwicach też od poniedziałku ma postój :!: :!:

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: aBARTh » 27 lip 2011, 15:25

No co Wy chcecie, napracowali się.. tyle już Sportków zjechało z linii, że aż im się rolki na prowadnicach zaczerwieniły. Muszą teraz ostygnąć.

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: saber » 27 lip 2011, 15:44

Uff, jakie szczęście, że zdążyli moją wyprodukować :) Wczoraj byłem na pierwszej "randce" z moją pomarańczką - stała biedna sama w podziemnym garażu u dealera - piękna i jeszcze dziewica :) Zafoliowane prawie wszystkie elementy wnętrza, emblematy itp. Planowo na weekend ma być już moja! Ech, pojeździmy maleńka! :kierownik:

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: aBARTh » 27 lip 2011, 19:33

No to domyślam się, że w weekend to Cie nikt z auta nie wyciągnie :) :kierownik:

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: saber » 27 lip 2011, 20:27

No weekend rezerwuje tylko dla niej - z manualem w ręku będę ją poznawał ... od środka ;) Nie wykluczone, że w końcu pojedziemy do rodziny więc będzie okazja przelecieć ją :) w trasie.

ps. właśnie żona dała mi w łeb, żebym pisał bez podtekstów :oops: ale co ja na to poradzę, że jestem nakręcony Obrazek

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: kasia_mm » 27 lip 2011, 20:37

niech się żona cieszy, będzie miała minimum week spokój ;) hihihih

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: aBARTh » 28 lip 2011, 00:06

będzie zazdrosna teraz o auto. tak jak moja mi ciągle wypomina, że w kompie mam 95% zdjęć to samochód, a tylko 5% jej samej :)

ale "miłość" do samochodu to nic złego ;)

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: saber » 28 lip 2011, 00:44

aBARTh, następnym razem jak będziesz cykał fotki samochodu, to poproś żonę aby stanęła obok - wówczas zawsze będziesz mógł powiedzieć, że "to przecież Twoje zdjęcie Kochanie, a samochód to tylko wypełniacz kadru, żeby lepiej ostrość łapać" [zlosnikok]

Tosiak
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 08 kwie 2011, 22:23
Czym jeżdzę: Audi
Lokalizacja: Łódź

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: Tosiak » 28 lip 2011, 11:12

Czytam te Wasze posty i ciągle czekam, czy już pobiłem wszystkie rekordy?:) Ciekawe które mam miejsce...

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: saber » 28 lip 2011, 11:30

Tosiak - na marne "pocieszenie" dodam, że kilka dni przede mną samochód odbierał Klient, który zamawiał w sierpniu 2010! Na realizację Twojego zamówienia z przełomu października/listopada daj sobie czas do końca września. I odpuść sobie prawników, szkoda kasy - ubierz krawat, jak ktoś tu już sugerował przykładem filmu MIŚ :) i rozmawiaj z KMP jak z ludźmi. Opieranie swoich roszczeń na straconym VATcie nie ma sensu, bo było wiadomo, że gwarantowana dostawa była dla zamówień złożonych do 15 września - jeśli dealer powiedział inaczej, to po prostu wprowadził Cię w błąd lub wręcz okłamał (być może przez swoją niewiedzę). Olej już utarczki z dealerem, bo znając wzory umów/zamówień jakie stosują nie masz szans żeby cokolwiek wskórać, a jeśli nawet to jakim kosztem czasu, pieniędzy i nerwów - szanuj się człowieku, Twoje zdrowie jest więcej warte od tego VATu czy nawet samochodu! :). Ten czas poświęć dla firmy, którą prowadzisz, a lepiej na tym wyjdziesz. A jak firma dobrze prosperuje, to poświęć go rodzinie :) Wierz mi lub nie, ale "krawatem" i uprzejmością jesteś w stanie wywalczyć upusty bliskie straconemu VATowi. Cierpliwość się opłaci.

Tosiak
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 08 kwie 2011, 22:23
Czym jeżdzę: Audi
Lokalizacja: Łódź

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: Tosiak » 28 lip 2011, 13:02

Słuchaj Saber moje auto stoi od ponad miesiąca w salonie ja czekam na homologację. A co do ubioru to dajmy spokój bo potrafię się ubrać:). Co do wygranej w sądzie to praktycznie mam w kieszeni gdyż podstawą moich roszczeń będzie strata z powodu pewnych zapisów w umowie leasingowej. Co do strat wynikających z braku samego auta to już inna sprawa sąd może to różnie potraktować, ale co do zapisów w umowie to jest pewne:) KMP to nie jest poważna firma za każdym razem przesuwają termin, ostatni minął we wtorek...:) Co do utarczek z dealerem to też ich nie mam bo ludzie z którymi rozmawiam na drugie imię z reguły mają "nie wiem" :)


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap