Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
Awatar użytkownika
mune
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 15 mar 2011, 16:59
Czym jeżdzę: Sportage1.6 GDI Techno orange
Lokalizacja: Kraków

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: mune » 12 lip 2011, 13:57

mint pisze:Oczywiście że jest to możliwe, bo może akurat taką L-kę dealer zamówił na stok w pażdzierniku bądź w listopadzie.

Raczej nie przypuszczam, miałam dobry kontakt ze sprzedawcą, przecież nie ściemniałby, jak mi mówił, jakie mają sportki zamówione. Jeszcze pamiętam, że przykazał mi złożenie zamówienia koniecznie przed 13 maja, bo raz w miesiącu wysyłają. Kolega z biurka obok powiedziałm, że mam sie nastawiać raczej na listopad, dlatego też korespondowałam z dealerem w innym mieście, który ogłasza na allegro, że ma takie auto zamówione i przewiduje dostawę w kolejnych kilku tygodniach, dla mnie to było atrakcyjniejsze niż ew. czekanie do października/listopada, więc w tym przypadku też sekretu nie ma, że auto mają na produkcji. I jeszcze jedno, jak zmieniałam zamówienie, to specjalnie patrzyliśmy ze sprzedawcą w komputer, czy przypadkiem czegoś nie ma już na produkcji, co by mnie interesowało, ale nie było, więc raczej tę tezę odrzucam.

pozdrowienia!
Nareszcie śmigam 1.6 GDI Techno orange L + pakiet orange premium

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: mint » 12 lip 2011, 14:56

No to miałaś wyjątkowe szczęście, oby to faktycznie była prawda a będziesz się cieszyć swoją kjanką :)
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

Awatar użytkownika
mune
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 15 mar 2011, 16:59
Czym jeżdzę: Sportage1.6 GDI Techno orange
Lokalizacja: Kraków

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: mune » 12 lip 2011, 15:21

Dopóki nie zobaczę nie uwierzę, a jeśli rzeczywiście okaże się, że to fakt, to przyznam bez bicia, że mam akurat w tej sytuacji szczęście. :D Ponoć do piątku ma być w salonie. Cóż, okaże się pod koniec tygodnia.

pozdrawiam z KRK [papa]
Nareszcie śmigam 1.6 GDI Techno orange L + pakiet orange premium

makuwa21
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 10 paź 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sorento 2,0 DOHC XL SUNSET RED
Lokalizacja: Pawłowice

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: makuwa21 » 12 lip 2011, 21:39

Mam nadzieję ze trafiłeś na normalny salon i nie każą Ci czekać półtora tygodnia na odbiór auta.
O tym jak można komuś spier..... radość z odbioru samochodu opisałem w wątku o salonie Moto- Gabra BB.

Tosiak
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 08 kwie 2011, 22:23
Czym jeżdzę: Audi
Lokalizacja: Łódź

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: Tosiak » 12 lip 2011, 22:29

Witam chciałbym poruszyć temat troszeczkę od innej strony. Słuchajcie jeżeli chcemy żeby dealerzy i KMP zachowywali terminowość w dostawach musimy wszyscy się o to starać nie tylko żalić się na forum. Już nie chce się rozpisywać ile czekam itd. kto czyta ten wątek może odszukać moją historię. W każdym razie zamawiałem w 2010. Ze sprawą interweniowałem w KMP, u Pana Bodyła z TVN Turbo, byłem u prawnika, który wystosował odpowiednie pismo a i jeszcze w funduszu leasingowym, żeby przyciskał dealera ze swojej strony. Co prawda auta jeszcze nie mam ale po wielu interwencjach uważam, że coś zaczyna się dziać bo kombinują ze wszystkich stron i są widoki na załatwienie sprawy.
Niestety wszyscy solidarnie się żalą a kiedy pytam na priv co konkretnie lub ile konkretnie wywalczyli, jak załatwili sprawę w niektórych przypadkach dość patową taka jak moja to jest cisza. Przykro mi, że przelewanie swojego smutku w tym wątku idzie nam sprawnie ale już współpraca tak sobie. Przepraszam wyszystkich tych których moje słowa dotknęły, ja nie mam do nikogo żalu, wiem że tu każdemu chodzi o własny interes a nie interes innych ale napisałem o swoich odczuciach. Pozdrawiam

miodek77
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 lut 2011, 20:13
Czym jeżdzę: XL Sand Track 2.0 CRDi 4x4

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: miodek77 » 13 lip 2011, 16:38

witam wlasnie dostalem telefon od dilera ze samochodzik jest juz w salonie, w piatek odbior [ura] zamawiany w listopadzie 2010 [papa]

rafham
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:29
Czym jeżdzę: 1.7 CRDi ORANGE

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: rafham » 13 lip 2011, 23:21

Mój, 1.7 CRDi L zamówiony 9 maja, jutro 14 lipca odbieram:) Info, że jest do odbioru dostałem już 5 lipca. Nie spodziewałem się że będzie w terminie (miał być 9 sierpnia), a co dopiero, że przyjdzie szybciej!! [ura]

Awatar użytkownika
misia175
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 25 gru 2010, 20:56
Czym jeżdzę: sportek L

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: misia175 » 17 lip 2011, 17:44

Dziś się dowiedziałem od pani z Hiundaia że oni nie zbierają zamówień na ix35 1.6 i 2.0 bo nie ma produkcji i sama wie że jest taki sam problem ze sportage a najleprze jest to że w sierpniu jest przestój całej lini związany z przeniesieniem lini do czech ix35
rozmowa byłą na niedzielnej wystawie jednego ze śląskich dilerów.Ja na to jak to przeniesienie podobno już przenieśli tak ale na papierze [zly1] jeszcze miesiąc i rezygnacja z 1.6 xl czarna perłą + orange.Na 100% pan nie odbierze mamy ten sam problem z ix35 zresztą to ta sama firma przy dobrych wiatrach na grudnia
kupiona czarnulka wersia L a miała być xl

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: kijaS » 17 lip 2011, 18:50

Jak na mój gust to dilerzy wiedzą czasem jeszcze mniej od nas. I wszystkie ich gdybania można sobie wsadzić o tu -> :doopa3:
Nie wiem jak się do tego mają dilerzy Hyundaia, ale nie sądzę, aby byli jaśniej oświeceni. Więc co będzie produkowane a co nie to mogą sobie tylko zgadywać i to zarówno jeśli chodzi o markę macierzystą jak i bliźniaczą. I jak widać z postów poniżej, kolejka ma się nijak do tego co się dzieje jeśli chodzi o odbiory. Jedni czekają 9-mcy a inni jeżdzą już po 2-óch. Co się akurat Słowakom wymyśli, żeby wyprodukować :niewiem:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Awatar użytkownika
mune
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 15 mar 2011, 16:59
Czym jeżdzę: Sportage1.6 GDI Techno orange
Lokalizacja: Kraków

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: mune » 17 lip 2011, 20:40

Święte słowa kijaS. Mnie w salonie wcale nie pocieszali, drugi sprzedawca, który przysłuchiwał się mojej rozmowie o terminie, z miną wskazującą na super zorientowanie w temacie dostaw stwierdził, że powinnam się raczej nastawiać na listopad, lub nawet grudzień, że raczej nie ma jakichkolwiek szans, że odbiorę jeszcze w wakacje (na czym mi zależało, co zrozumiałe). A tu masz, papiery przyszły niespodziewanie....Widać, że nie ma reguły. Ja już stwierdziłam, że jak nie będzie terminowo, to biorę QQ i koniec kropka. A tu widać QQ nie był mi pisany :).
Mam wrażenie, że produkują partiami, jak ktoś bierze bardziej popularny kolor i wyposażenie, to raczej jest szansa na stosunkowo szybki odbiór. W moim przypadku tak chyba było. Jak się przegląda forum to z tego co pamiętam, był np. jednorazowy wysyp odbiorów zdaje się automatów....teraz chyba wypluli partię oranżadek, i tak dalej, jak się trafi...
Nareszcie śmigam 1.6 GDI Techno orange L + pakiet orange premium

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: saber » 20 lip 2011, 21:34

Ja pierdziu! Nie wierzę jeszcze, ale dzisiaj otrzymałem wiadomość od samego Pana Sebastiana z KMP, że mój samochód jest już na składzie w W-wie i zlecono transport do dealera. Na razie mam VIN teraz czekam na resztę :)
W KOŃCU kurde, po 10 miesiącach oczekiwania! Alleluja!!!

kkk58
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 15 lut 2011, 14:35
Czym jeżdzę: jeżdzę już - XL, AT,Navi sirus silver 2.0crdi 4x4
Gadu Gadu: 35395477
Lokalizacja: Łódź

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: kkk58 » 20 lip 2011, 23:29

masz fajnie - i co pogadaliście o rabatach co szyszko obiecał ?
Mozna wiedziec jakie rabaty Ci dali ?
Pozdrawiam

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: saber » 20 lip 2011, 23:59

W każdym przypadku to sprawa indywidualna dlatego szczegółów nie ma sensu omawiać bo każdy ma też różne oczekiwania - dla mnie warunki są akceptowalne.

Jest szansa, że inni też się doczekają - z tego co się dowiedziałem, był jakiś zwis systemu i mimo, że samochody stały na składzie to nie wiadomo było jakie i dla kogo ... W końcu dzisiaj się wyjaśniło.

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: MarekA » 21 lip 2011, 07:37

Saber - gratulacje, bo Ty to chyba zająłeś pierwsze miejsce :winner: , jako rekordzista w oczekiwaniu na samochód na tym forum?!

Jest ktoś "lepszy" od niego? Ale takie rzeczywiste czekanie - a nie zamówiłem ale zrezygnowałem , albo chciałem zamówić ale mi sie odwidziało [hihihi]

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: kasia_mm » 21 lip 2011, 09:54

no Saber gratulacje:) w końcu się doczekałeś! :)

Tosiak
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 08 kwie 2011, 22:23
Czym jeżdzę: Audi
Lokalizacja: Łódź

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: Tosiak » 21 lip 2011, 10:41

no chyba nie, pierwsze niestety chyba będzie moje. Auto już stoi miesiąc w salonie i kombinują dalej:)

Tosiak
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 08 kwie 2011, 22:23
Czym jeżdzę: Audi
Lokalizacja: Łódź

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: Tosiak » 21 lip 2011, 10:44

Z drugiej strony Saber coś jednak w tym jest, że wszyscy opowiadają swoje historie a jak przyjdzie do odbioru to nikt się nie chwali co i jak załatwił. Od kilku osób próbowałem się dowiedzieć i wszyscy milczą jakby to właśnie indywidualna tajemnica była... Ja jak odbiorę opowiem, warto wymieniać się takimi doświadczeniami, żeby inni wiedzieli na co mogą później liczyć, lub którego dilera wybrać bo np. coś tam dał od siebie...

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: saber » 21 lip 2011, 12:46

No ale dlaczego Cię to dziwi? To jest element tajemnicy handlowej - dealerzy wcale nie chcą się chwalić jakie upusty i komu dali... O to samo proszą Klientów. Najlepszy salon to w cale nie jest ten, który daje największe upusty - dealerzy działają w sieci i muszą respektować pewne zasady, a sprzedaż po możliwie najniższych kosztach wcale nie jest jedną z nich. Tak jak wspomniałem, każdy Klient ma inne oczekiwania - jeden ucieszy się z dywaników, drugi będzie wściekły że dostał tylko 4 tyś. upustu. Sam prowadzę działalność i wcale nie jest mi na rękę aby moi Klienci chwalili się warunkami umowy jakie im proponuję - bo to zależy od wielu czynników. Wiadomo, zależy mi aby sprzedać produkt/usługę jak najkorzystniej - ale ta korzyść musi być obustronna.

To samo dot. ustaleń z KMP - wielu to już utyskiwało na dyrekcję, P.Szyszko, jednocześnie pisząc jego nazwisko z małej litery ... Zgoda, może na to zasłużył prezentując momentami mało poważną postawę. Ale ja wyznaję zasadę tzw. "kultury biznesowej" i staram się z każdym rozmawiać z należnym mu szacunkiem, grzecznie ale i stanowczo. Zapewniam, że taką postawą więcej zyskasz niż pieniactwem. Jeśli czujesz się skrzywdzony i źle potraktowany i masz jednocześnie propozycję (rozsądną), która załagodzi gorycz którą kipisz, to rozważ wizytę w W-wie w KMP - może te parę stówek wydane na bilet i kulturalna rozmowa zaowocuje uzyskaniem większych korzyści. Z drugiej strony rozmawiaj też z dealerem - nie kłóć się upust cenowy, bo ten możesz uzyskać tylko w porozumieniu z KMP, zaś dealera możesz przekonać aby zapewnił Ci np: pierwszy przegląd gratis.

Ale tak jak wspomniałem - wiele zależy nie tylko od woli w/w stron ale i Twojej postawy. Jeśli już zapowiadasz, że oznajmisz wszem i wobec komu i ile z gardła wyciągnąłeś, to zapomnij o dobrej woli ze strony KMP czy dealera ... Taka moja rada.

Awatar użytkownika
Matox
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 08 lut 2011, 13:34
Czym jeżdzę: 1.6GDI XL BLACK + NVN + SRK + SLS
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: Matox » 21 lip 2011, 13:44

No to w końcu i ja odbieram swoje autko. Czarna XeLka 1.6GDI. [ura]
Ściągnięta z placu po rezygnacji innego klienta (zamówiona przeze mnie grafitowa L - jeszcze w produkcji)

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: saber » 21 lip 2011, 13:57

Cool! Czarny co prawda wyszczupla, ale w rozmiarze XL powinno być OK ;)

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Czas dostawy nowej KIA - wątek reaktywacja

Postautor: MarekA » 21 lip 2011, 13:59

Stanowisko Sabera , jest godne pochwały ;)
Wiadomo ze każdy by chcial wiedzieć ile może wytargowac i co uzyskać - ale zawsze obowiazuja jakieś zasady, gdy takie ustalenia sie prowadzi indywidualnie , a częścią ich moze byc i zachowanie tajemnicy - jest to tez sprawa indywidualna co do oczekiwań.

Ważne że można coś uzyskac - lepiej dojść do porozumienia i zakończyc transakcje , niż gdyźć sie miesiącami czy by jeszcze stówki nie wytargować
Tosiak odbieraj i śmigaj :D

Matox , dokonałeś słusznego wyboru - czarne :D . Jak spotkasz na ulicach Olsztyna taką samą , to pozdrówka odemnie [papa] . Na razie na numerach olsztyna i okolic nie widziałem czarnulli


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap