GPF - Gasoline Particulate Filter

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
Awatar użytkownika
AldenteSaba
Uzależniony
Posty: 299
Rejestracja: 16 gru 2010, 10:12
Czym jeżdzę: Cosmo Blue 1,6 t-gdi 7 dct AWD GT-Line, Yamaha FJ1200
Lokalizacja: Opole

Re: GPF - Gasoline Particulate Filter

Postautor: AldenteSaba » 11 mar 2020, 23:36

Legal pisze:Ok. Oczywiście, że nie ma różnic w RM 2020 względem poprzednich rozwiązań po liftingu 2018, chyba takie, których nie widać :)

Właśnie bardziej widać niż coś konkretnego:
https://www.youtube.com/watch?v=dP5xo9YpUgA

Legal pisze:W skrócie: po wakacjach mamy do czynienia z rokiem modelowym "n+1".

Hmmm.... to wg Twojej teorii dlaczego na stronie KIA są cenniki na rok modelowy 2021? Dostępne już teraz?

jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Re: GPF - Gasoline Particulate Filter

Postautor: jarmk » 12 mar 2020, 08:32

AldenteSaba pisze:... to wg Twojej teorii dlaczego na stronie KIA są cenniki na rok modelowy 2021? Dostępne już teraz?


Podaj link do takiego cennika, bo nie mogę znaleźć.

Napisałem do KIA wiadomość w sprawie wyjaśnienia montażu filtrów GPF.

Awatar użytkownika
AldenteSaba
Uzależniony
Posty: 299
Rejestracja: 16 gru 2010, 10:12
Czym jeżdzę: Cosmo Blue 1,6 t-gdi 7 dct AWD GT-Line, Yamaha FJ1200
Lokalizacja: Opole

Re: GPF - Gasoline Particulate Filter

Postautor: AldenteSaba » 12 mar 2020, 10:57

Na stronie KIA - zakładka Katalogi i Cenniki Sportage - Cennik i dane techniczne 1 . Przecież napisałem - wystarczy kliknąć. Cennik jest tam już od połowy grudnia 2019!!!!! Szybcy są. W sumie to chyba różnica jest tylko w tym, że dodali tą funkcję połączenia ze smartfonem KIA UVO Connect. W salonie słyszałem, że RM 2021 miał być fizycznie do odbioru od kwietnia 2020

kjs62
Nasz Człowiek
Posty: 491
Rejestracja: 04 paź 2013, 10:40
Czym jeżdzę: Sportage CRDi 150 KM

Re: GPF - Gasoline Particulate Filter

Postautor: kjs62 » 12 mar 2020, 15:25

Legal pisze:Liczyłem, że jest ktoś na forum, kto po VIN może sprawdzić wiarygodnie pełną specyfikację techniczną mojego auta i potwierdzić lub zaprzeczyć, że jest wyposażone w GPF..

No ale fizycznie masz jakieś objawy wypalania czy nie?
Zazwyczaj w czasie wypalania GPF w niektórych autach są podniesione obroty biegu jałowego i widać wzrost spalania.
automaciek pisze:Nie odczuwam tego, kontrolka (chyba :)) jest ale nie sygnalizuje faktu regeneracji.

Taa i ta kontrolka zazwyczaj się zaświeci jak już jesteś pod domem więc albo przerywasz procedurę albo jedziesz na nieplanowaną wycieczkę.
Dramat.
I wszystko dobrze póki przebieg jest niski a potem się zacznie....

Awatar użytkownika
Legal
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 07 mar 2013, 22:07
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI M+SMT full LED
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: GPF - Gasoline Particulate Filter

Postautor: Legal » 12 mar 2020, 18:59

Moją intencją, kiedy zabierałem głos, było głównie uzyskanie wiedzy, czy mój egzemplarz ma filtr GFP, czy go nie ma.
I tej wiedzy nadal nie posiadłem.
Również, tak jak 'jarmk' wysłałem zapytanie do KMP i czekam już 2 dni na odpowiedź.

Dyskusja o roku modelowym mnie nie kręci, to rzeczywiście chwyt marketingowy. Nie odpowiem, dlaczego KIA wyceniła jeszcze w grudniu 2019 RM2021.
Według domniemanych reguł sztuki powinni to zrobić gdzieś w maju 2020 a samochody z RM 2021 sprzedawać od sierpnia/września 2020 :)
W moim VIN-ie na 10 miejscu jest L co oznacza RM 2020. I tyle wiem.
Nigdy nie wiesz wszystkiego ... Inni wiedzą więcej i mogą się tym podzielić z Tobą.

jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Re: GPF - Gasoline Particulate Filter

Postautor: jarmk » 12 mar 2020, 19:47

Legal pisze:Również, tak jak 'jarmk' wysłałem zapytanie do KMP i czekam już 2 dni na odpowiedź.


Mnie w KMP zbyli... napisałem więc tak jak polecili do ASO w którym kupiłem auto.
Załączniki
skren.png
Ostatnio zmieniony 12 mar 2020, 21:18 przez jarmk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 748
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: GPF - Gasoline Particulate Filter

Postautor: gisio » 12 mar 2020, 21:05

jarmk oraz pozostali userzy pamiętajcie o RODO i ochronie danych osobowych nie wspomnę o klauzuli zawartej poniżej stopki osoby odpowiadającej. Ustawa działa we dwie strony. Jakbyś wkleił podobnego maila z moimi danymi osobowymi to za tydzień w poczcie miałbyś pozew.

Legal zgodnie z prawem KMP na udzielenie odpowiedzi ma 14 dni. Skoro masz takie problemy w ustaleniu w jakiej kompletacji zamówiłeś auto i musisz pisać do KMP to wielce prawdopodobne jest, że nie odróżniasz wlewu oleju od wlewu płynu do spryskiwaczy.

No cóż ale wszędzie znajdą się ludzie którzy blokują telefon infolinii lub wysyłają bzdurne maile tylko dlatego, że nie doczytali I.O., homologacji itp. danych. W tle tej historii jest zapewne jakaś potrzebująca osoba , która czeka na pomoc no ale musi czekać bo linię blokuje jakiś (...).
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Awatar użytkownika
Legal
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 07 mar 2013, 22:07
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI M+SMT full LED
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: GPF - Gasoline Particulate Filter

Postautor: Legal » 12 mar 2020, 21:49

gisio pisze:Legal ... wielce prawdopodobne jest, że nie odróżniasz wlewu oleju od wlewu płynu do spryskiwaczy.

Myślę, że KMP ma leszych adwokatów od Ciebie gisio i nie potrzebuje wsparcia w postaci steku inwektyw w moim kierunku.
Nie życzę sobie takich uwag pod moim adresem. Zgłaszam Twój post do moderacji.

Jeśli Twoja stopka jest szczera, to chyba nie jesteś w dobrej formie, a może ... pierwszy warunek nie jest spełniony.
Nigdy nie wiesz wszystkiego ... Inni wiedzą więcej i mogą się tym podzielić z Tobą.

Awatar użytkownika
AldenteSaba
Uzależniony
Posty: 299
Rejestracja: 16 gru 2010, 10:12
Czym jeżdzę: Cosmo Blue 1,6 t-gdi 7 dct AWD GT-Line, Yamaha FJ1200
Lokalizacja: Opole

Re: GPF - Gasoline Particulate Filter

Postautor: AldenteSaba » 12 mar 2020, 22:20

gisio pisze:jarmk oraz pozostali userzy pamiętajcie o RODO(...)
Legal zgodnie z prawem KMP na udzielenie odpowiedzi ma 14 dni.

No to mieliby w sądzie niezły ubaw. Pokaż mi gdzie w ustawie o RODO stoi, że daną wrażliwą jest mail i telefon do infolinii koncernu samochodowego, który oni zamieścili na ogólnie dostępnej stronie w internecie. Gratulacje za znajomość prawa.
W drugim przypadku też nie znasz przepisów. KMP ma 30 dni na odpowiedź.
Z taką wiedzą nie jesteś w stanie nikogo skrzywdzić. Najwyżej rozśmieszyć.
Pozdrowienia

jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Re: GPF - Gasoline Particulate Filter

Postautor: jarmk » 12 mar 2020, 22:26

gisio pisze:... wszędzie znajdą się pajace którzy blokują telefon infolinii lub wysyłają bzdurne maile tylko dlatego, że nie doczytali I.O., homologacji itp. danych. W tle tej historii jest zapewne jakaś potrzebująca osoba , która czeka na pomoc no ale musi czekać bo linię blokuje jakiś kretyn.


Nie doczytałem, bo nie ma tam nic o istnieniu filtra GPF, dlatego też ja również chciałbym się dowiedzieć czegoś konkretnego i uzyskać pomocy tu na forum, które wg mnie powinno do tego służyć.
A ty obrońco RODO i "ucieśnionych" na infolinii, jeśli nie masz nic sensownego do napisania w kwestii GPF, to lepiej się nie wtrącaj.

jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Re: GPF - Gasoline Particulate Filter

Postautor: jarmk » 13 mar 2020, 17:24

Legal pisze:......uzyskanie wiedzy, czy mój egzemplarz ma filtr GFP, czy go nie ma.


Zobacz, dostałem dzisiaj kolejnego maila i jest tak jak mi mówiono podczas odbioru auta rok temu, czyli każdy benzyniak od momentu ostatniego liftu posiada filtr GPF.
Załączniki
bn.png

Awatar użytkownika
Legal
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 07 mar 2013, 22:07
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI M+SMT full LED
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: GPF - Gasoline Particulate Filter

Postautor: Legal » 13 mar 2020, 22:22

Wielkie dzięki. Czyli mój też powinien mieć GPF. Tylko czemu mój szef serwisu widzi to inaczej w serwisowej bazie danych... A jest to świetny i wiarygodny gość. Pozostanie obejrzeć auto dokładnie na podnośniku i tyle.

P.S.
Ciągle czekam na odpowiedź z KMP :)
Nigdy nie wiesz wszystkiego ... Inni wiedzą więcej i mogą się tym podzielić z Tobą.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: GPF - Gasoline Particulate Filter

Postautor: Owca007 » 14 mar 2020, 08:48

Nie przejmujcie się tym ustrojstwem tylko zacznijcie używać padału gazu i czasami 6tys/obr lub więcej silnik filtr będzie zadowolony. Ja w swoim obecnym wozie monituruje z ciekawości pracę tego cuda i przy moim stylu jazdy on wypala się prawie caly czas i nie ma czasu się zapełnić. Jedyną rzeczą co się zepsuje- zużyje to sonda NOX pewnie.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: GPF - Gasoline Particulate Filter

Postautor: automaciek » 14 mar 2020, 10:03

I sonda NOx pożyje, na początku jak weszły do diesli i do tsi w VAG, to padały. Teraz problemu nie ma, technologię pewnie dopracowali. I masz rację, zamiast siać zamęt i panikę trzeba jeździć, po prostu. A nie kontrolka filtra się zaświeci to jeden z drugim zamiast wykonać jazdę zgodnie z instrukcją, to z pełnymi portkami dzwonią po lawetę.
Mam auto z GPF, nie zwracam na to uwagi, jeżdżę, pali mi 10l/100 km bo musi i już.

mich_biel
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 14 mar 2018, 21:25
Czym jeżdzę: SPORTAGE 1.6 T-GDI GT Line
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: GPF - Gasoline Particulate Filter

Postautor: mich_biel » 14 mar 2020, 13:16

Ja mam 16 tyś. przejechanie i w ogóle nie myślę o tym GPF. Nic mi się nie zapaliło, nie patrzę na spalanie nieraz but i tyle, po to kupiłem wydałem tyle kasy żeby się cieszyć tylko trzeba uważać żeby prawka nie stracić to jedyny minus.

Awatar użytkownika
Legal
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 07 mar 2013, 22:07
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI M+SMT full LED
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: GPF - Gasoline Particulate Filter

Postautor: Legal » 01 kwie 2020, 20:52

Odpowiedzi z KMP nie otrzymałem w ogóle. No comment ...

Przy okazji wymiany oleju na 3000 km, w moim serwisie, zweryfikowaliśmy ostatecznie kwestię istnienia filtra GPF. Otóż moje auto go nie ma - co potwierdziło się oglądowo na podnośniku. Potwierdza to również wcześniejszą wersję szefa serwisu, który sprawdził w aplikacji dealerskiej mój samochód po numerze VIN.
Być może wcześniej (bezpośrednio po liftingu 2018) montowano GPF dla silników wolnossących. Mój egzemplarz (produkcja z końca 2019) go jednak już nie ma. Podejrzewam, że inaczej osiągneli wymogi normy EURO 6. Nie pytajcie mnie jak :)

P.S.
Zaproponowano mi i zalano silnik olejem niskopopiołowym Orlen Platinum Pro V 5w30 (klasa ACEA C3).
Cała operacja - 250 zł (olej i filtr). Robocizna 0 zł.
Nigdy nie wiesz wszystkiego ... Inni wiedzą więcej i mogą się tym podzielić z Tobą.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: GPF - Gasoline Particulate Filter

Postautor: Owca007 » 02 kwie 2020, 08:05

Nie masz filtr więc po co Ci olej o takiej klasie czystości, dziwne w sumie, że nie masz filtra albo słabo szukaliście :).
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: GPF - Gasoline Particulate Filter

Postautor: automaciek » 02 kwie 2020, 11:07

Dziwne że koniec 19 produkcja i bez GPF. Daj nr. nawozia na prv.

mich_biel
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 14 mar 2018, 21:25
Czym jeżdzę: SPORTAGE 1.6 T-GDI GT Line
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: GPF - Gasoline Particulate Filter

Postautor: mich_biel » 03 kwie 2020, 08:25

Ja odbierałem we wrześniu 2018 po lifcie i zapewniali mnie u dilera że mam filtr GPF dziwne to może nie mam jak w 2019 nie ma coś ktoś miesza

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: GPF - Gasoline Particulate Filter

Postautor: automaciek » 03 kwie 2020, 09:00

Zależy jaki masz silnik. Moj T-GDI jest z kwietnia 19r i spelnia EURO 6C czyli z GPF. #Legala GDI jest z października 19r , spełnia EURO 6D i nie ma GPF

jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Re: GPF - Gasoline Particulate Filter

Postautor: jarmk » 03 kwie 2020, 09:35

To musi być ewenement.. bo wszystkie silniki KS IV od lata 2018, bynajmniej sprzedawane w Polsce, również te najprostsze GDI, tak jak wrzucałem wcześniej skreny od KIA, są i muszą być wyposażone w filtr GPF.
Takie jest stanowisko KIA i tak mi odpisano, powiedziano podczas odbioru auta i powiedziano w 2 innych sanonach podczas dzwonienia.

TT | S10+


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap