Porada dotycząca wyboru auta do 20.000 zł

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
nomad89
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 04 mar 2018, 19:43
Czym jeżdzę: A4 B5

Porada dotycząca wyboru auta do 20.000 zł

Postautor: nomad89 » 04 mar 2018, 19:57

Witam wszystkich jako że jestem nowym użytkownikiem tego forum (oczywiście przywitałem się wcześniej w odpowiednim dziale).

Mam nadzieję, że umieściłem temat w odpowiednim dziale.

Postaram się jak najprecyzyjniej opisać swój "problem" i wierzę, że uzyskam tu fachową pomoc.
Jestem na etapie poszukiwań samochodu do 20.000 (max 21.000) zł.
Bardzo spodobały mi się auta terenowe oraz suvy (po przejechaniu się Jeepem Grand Cherokee WJ znajomego - komfort, fotele... coś pięknego). W związku z powyższym pomyślałem, że może zamiast osobówki poszukać właśnie coś z gatunku SUVów. Niedawno miałem też okazję przejechać się Hyundaiem Santa Fe II i o taki komfort właśnie mi chodzi.
Napiszę po kolei składnie co i jak.

kwota: do 20 000 zł / max 21 000 zł
przeznaczenie: 50% miasto / 50% trasa / teren prawie w ogóle - sprawa wygląda tak, że raz w miesiącu jeżdżę trasę ok. 400 km w 1 stronę i z powrotem. Na co dzień auto użytkowane w mieście.
silnik: obojętnie, albo ON, albo PB z LPG - ważne aby ekonomiczny był.
Zależy mi aby auto było tak samo albo prawie tak komfortowe jak ów Jeep Grand Cherokee albo Santa Fe II / A może to ze mną jest coś nie tak i niepotrzebnie upieram się na Suva na trasy i do miasta?
Bardzo chciałbym abyście mi w tej kwestii doradzili.
Skrzynia biegów: preferowany manual

Wybrane typy pojazdów:
* KIA Sorento I
* KIA Sportage II
* Hyundai Sante Fe I
* Hyundai Sante Fe II
* Cheverolet Captiva
* Honda CR-V II
* Nissan X-Trail I
* Audi A6 C5 (wiem, że nie suv ;) )

Aktualnie jeżdżę Audi A4 B5 i jak dla mnie to jest to taczka oraz nie mieszczę się w nim (mam 188cm wzrostu).

Uprzejmie proszę o pomoc i z góry dziekuję :)

Marwi
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 28 paź 2016, 20:44
Czym jeżdzę: Sportage IV 2.0 CRDI AWD

Re: Porada dotycząca wyboru auta do 20.000 zł

Postautor: Marwi » 04 mar 2018, 20:24

Przejdź się wszystkimi i będziesz wiedzial który Ci pasuje-tyle jesli chodzi o komfort.

Jeżeli o silniki to chyba raczej szukał bym używanej benzyny ponieważ są to już leciwe auta.

nomad89
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 04 mar 2018, 19:43
Czym jeżdzę: A4 B5

Re: Porada dotycząca wyboru auta do 20.000 zł

Postautor: nomad89 » 04 mar 2018, 21:12

Dziękuje za odzew.

A wg Was czy taki Sportage II będzie wygodnym autem w porównaniu do np a4?

Marwi
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 28 paź 2016, 20:44
Czym jeżdzę: Sportage IV 2.0 CRDI AWD

Re: Porada dotycząca wyboru auta do 20.000 zł

Postautor: Marwi » 04 mar 2018, 21:17

Dozbieraj i kup KSIII

nomad89
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 04 mar 2018, 19:43
Czym jeżdzę: A4 B5

Re: Porada dotycząca wyboru auta do 20.000 zł

Postautor: nomad89 » 04 mar 2018, 21:36

Marwi - niestety nie jestem w stanie dozbierać kasy, więc muszę wybrać coś z tych powyżej.

kjs62
Nasz Człowiek
Posty: 491
Rejestracja: 04 paź 2013, 10:40
Czym jeżdzę: Sportage CRDi 150 KM

Re: Porada dotycząca wyboru auta do 20.000 zł

Postautor: kjs62 » 07 lut 2019, 14:03

nomad89 pisze:Dziękuje za odzew.

A wg Was czy taki Sportage II będzie wygodnym autem w porównaniu do np a4?


To kompletnie inny rodzaj samochodu i o różnym przeznaczeniu.
Jeżeli nie jeździsz, po terenie, gruntowych drogach, wysokich krawężnikach to odradzam Sportage (każdego SUVa) z racji wyższych kosztów eksploatacji.
Ja jeżdże Sportage 2 CRDi 4WD i uważam że to świetne auto do codziennej harówki - wszedzie wjeżdżam, dużo przewiozę(np rowery górskie szafkę itp)) nie cykam się że ktoś mi lakierek porysuje czy np gałęzie na drodze gruntowej podrapią bo mam ochrony z tworzywa do połowy drzwi.
W górach podjeżdżam wszystko w każdych warunkach i to na oponkach całorocznych to naprawdę fajne ze nie trzeba zmieniac kół i nigdy mnie śnieg czy lato nie zaskoczy.
W trasie spoko 140 po autostradzie jedzie świetnie się trzyma drogi nigdy nie próbowałem V max bo nie byłem nim w Nieczech.
Siedzi się wygodnie - wyżej więc światła tak nie oślepiają - głębokie kałuże zalane drogi nie stanowią problemu - to mi się przydarzyło kilka razy kiedy byłem nad morzem i wyszedłem z tego z suchą podłogą. :D
W Audi nie będzie ww zalet ale z pewnością mniej spali i w zależności jaki będzie miało napęd powinno być szybsze. Nie bedzie też tak funcjonalne.

Auto kupuj w zależności od potrzeb chyba, że masz taki nie inny kaprys.

Jeżeli chodzi o Sportage 2 to lepsze są te po liftingu czyli 2008-2010 z silnikami 150 KM.
Żeby kupić coś nie zajechanego ze skórą dieslem 4WD to na dziś musisz mieć około 30 tys PLN.
Kolega ma Tuskona 2,0 benzynę z gazem i też jeździ ale ja wolę diesla z uwagi na osiągi a problemów którymi straszą (dpf itd) nie zauważam choć jeżdżę w większości po mieście. S2 bardziej mi się podoba ud Tucsona stylistycznie zarówno z zewnatrz jak i wewnątrz.
Jakbym miał się meczyć z benzyną to może ta wersja V6 2,7 litra dałaby radę? Nie wiem.
2,0 140 KM jest do spokojnej jazdy z gazem bedzie ekonomiczny.

Stać by mnie było na nowszy model ale szczerze powiem wolę ten starszy nie tylko od używanych 3 i 4 ale też np od nowgo Dustera itp.
Dlaczego? Bo jest solidniejszy prostszy i klasyczny. Do dziś nic nie skrzypi skóra jak nowa auto ma 10 lat wymieniałem tylko dwumas bo nie wytrzymał strzału przy nagłym hamowaniu (chciałem uniknąć dzwona)
Wkrótce jadę wymieniać pasek rozrządu bo już 10 lat minęło...
Przychodzi mi na myśl żeby zmienić na jakieś nowsze auto ale ciężko dostać coś po cenie przyzwoitego same wydmuszki plastik fantastic szmaciaki na fotelach i ceny po 100 tys PLN np Suzuki Vitara itp.
Jak pomyślę że mam pogorszyć sobie standard albo dopłacić 150 tys PLN to mi przechodzi ochota - żadne auto nie jest tyle warte to są w większości podatki niech Niemcy je płacą skoro zarabiają 5x lepiej.

Tak czy inaczej powinieneś sie przejechać wszystkim co bierzesz pod uwagę bo to kwestia indywidualna.
Ja kupiłem S2 tylko dlatego że szukałem SUVa klasy C a to auto w porównaniu do wszystkiego na rynku miało świetną cenę i dziś podjąłbym taką samą decyzję.


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap