Pierwsze kąpanie- myjnia czy ręczne?

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
mojemyszy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 02 sty 2011, 10:01
Czym jeżdzę: Kia Sportage II, 1,7 wersja L

Pierwsze kąpanie- myjnia czy ręczne?

Postautor: mojemyszy » 13 sty 2011, 10:29

Od tygodnia się zastanawiam( bo od tygodnia mam czarną kijankę :rotfl2: ) jak przystapić do pierwszego mycia. Ręcznie czy zasuwać na myjnię i czy nie porysuje lakieru?
Black Pearl 1,7 CDRi L- miodzio!!!

nekromanta
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:42
Czym jeżdzę: Suzuki... nie doczekałem się Kia
Lokalizacja: Poznań

Re: Pierwsze kąpanie- myjnia czy ręczne?

Postautor: nekromanta » 13 sty 2011, 11:48

Jak masz możliwość samodzielnego recznego umycia to myj sam, i nie tylko za pierwszym razem ale i 10, 100 i 1000
Szczotki myjni nie umyją tak dobrze jak gąbka we własnej dłoni, a mogą jeszcze porysować lakier.
Ja zawsze myje sam, bo zrobię to dokładniej i lubię :)
Obrazek

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: Pierwsze kąpanie- myjnia czy ręczne?

Postautor: dealer » 13 sty 2011, 15:19

jak dobrze nie wypłuczesz gąbki to też porysujesz, fakt mniej niż na zniszczonym automacie ale dla części osób mikroryska na lakierze nowego samochodu to dramat.
Ja zawsze jeżdżę na ręczną ciśnieniówkę a jak mam czas to sam myję (góra raz w roku) jednak myjka ciśnieniowa do użytku domowego to nie to samo co na myjni ale zawsze można się pobawić jeśli ktoś lubi
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi

backuz
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: 09 paź 2010, 00:16
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 GDI L CZARNA PERŁA !!! - jedyny słuszny kolor :)

Re: Pierwsze kąpanie- myjnia czy ręczne?

Postautor: backuz » 13 sty 2011, 16:07

Tylko myjnia ręczna - niestety na większości skasują Cię jak za vana :) o ile mają w cenniku takie coś :) Przynajmniej we Wrocku na większości myjni... o duże auto... buch 30 złoty :) albo i więcej.
KIA SPORTAGE 1.6 GDI L CZARNA PERŁA !!! - jedyny słuszny kolor :)

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: Pierwsze kąpanie- myjnia czy ręczne?

Postautor: dealer » 13 sty 2011, 20:01

hehehehhe
bardziej cwane myjnie mają w cenniku też suv niewiele tańszy niż bus :)
teraz wystarczy poczekać aż w miastach gdzie mieszkańcy słyną z oszczędności pojawi się dopisek "klient w suvie jest bardziej awanturujący się" :lol:
na szczęście jak dla mnie taka myjnia może kosztować i 50 zł dwa trzy razy w roku jak przypada mycie samochodu jakoś przeboleję :)
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi

Awatar użytkownika
Gregory6
Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 31 paź 2010, 20:20
Czym jeżdzę: Kia sportage 1,6GDI

Re: Pierwsze kąpanie- myjnia czy ręczne?

Postautor: Gregory6 » 13 sty 2011, 21:13

Panowie nie myje się gąbką tylko szczotką ,gąbka jak załapie drobinki piasku to porysuje lakier.
1.6 GDI wersja L Czarna perła

Festexx
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 04 lis 2010, 15:17
Czym jeżdzę: CHEVROLET CAPTIVA LT+ 2,2 VCDI 184 KM 4x4

Re: Pierwsze kąpanie- myjnia czy ręczne?

Postautor: Festexx » 13 sty 2011, 22:49

Szczotką ?!!! :o no chyba nie wiesz co mówisz ! Potraktuj szczotką czarną perłe to zobaczysz.
Jeśli mam sie wypowiedzieć to myje się autko specjalną rękawicą z mikrofibry i co chwile ją płucze.
Chevrolet Captiva LT+ 2,2 VCDI 184 KM 4x4

Awatar użytkownika
bryndzio
Uzależniony
Posty: 222
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:08
Czym jeżdzę: autem, rowerem...

Re: Pierwsze kąpanie- myjnia czy ręczne?

Postautor: bryndzio » 13 sty 2011, 22:54

nie ma nic lepszego niż gąbka i ludwik :):)
Na początku stycznia, lutego,marca, może... będzie SportAge 1.6 czarna elka
ps
Na początku stycznia, lutego,marca,kwietnia, maja, może... będzie SportAge 1.6 czarna elka
... i tak od listopada (czytaj: "i tak do zajebania")

Malwin
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 04 lis 2010, 21:56
Czym jeżdzę: skoda fabia 1.4 podstawowa

Re: Pierwsze kąpanie- myjnia czy ręczne?

Postautor: Malwin » 13 sty 2011, 23:51

Wybaczcie, ale odnoszę wrażenie , że za niedługo na tym forum zostanie otwarty wątek typu "Jak wsiadać do Sportage", "Jak zamykać drzwi" , "Jak ruszać", itd. Sportage jest pięknym autem, ale nadal autem i służy do przemieszczania się z punktu A do punktu B. Innymi słowy nie jest przeznaczony tylko do błyszczenia na podjeździe. A jeśli chodzi o temat, to cóż, każda myjnia (automatyczna) jest fajna jeżeli szczotki i gąbki znajdują się w dobrym stanie, jeżeli takiej pewności nie mam to ja bym umył samochód ręcznie.

greeg25
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: 07 wrz 2010, 11:02
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 GDI Black Metalick ( S )

Re: Pierwsze kąpanie- myjnia czy ręczne?

Postautor: greeg25 » 14 sty 2011, 11:35

malwin jak od początku nie zadbasz o lakier to szybko przywitasz się z panią rudą a to nie jest miłe przypuszczam że serwis też powie że to twoja wina i zabulisz za lakierowanie zobaczymy czy też wtedy będziesz taki ogier . Ostatnio byłem na myjce automatycznej i ręce mi opadły nigdy więcej
Kia Sportage 1.6 GDI Black

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Pierwsze kąpanie- myjnia czy ręczne?

Postautor: aBARTh » 14 sty 2011, 17:48

temat mycia samochodu to temat rzeka.
wszystko zależy od indywidualnego podejścia właścicieli. Ja należe do grupy pedantów ( nie mylić z pedałów [rotfl1] )
i przy myciu zawsze jakieś fajne szamponiki woski itp zabawki. do mycia używam specjalnych mikrofibr i irch. Można by długo pisać.

Na pewno trzeba uważać na drobinki piasku i brudu przy myciu gąbką i ściereczki do osuszania powinno się co jakieś 3-4miesiące zmieniać na nowe (koszt to 5zł jednej sztuki, więc nie zbankrutujecie)

Awatar użytkownika
Gregory6
Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 31 paź 2010, 20:20
Czym jeżdzę: Kia sportage 1,6GDI

Re: Pierwsze kąpanie- myjnia czy ręczne?

Postautor: Gregory6 » 15 sty 2011, 14:41

Festexx pisze:Szczotką ?!!! :o no chyba nie wiesz co mówisz ! Potraktuj szczotką czarną perłe to zobaczysz.
Jeśli mam sie wypowiedzieć to myje się autko specjalną rękawicą z mikrofibry i co chwile ją płucze.



Ja nie mówiłem o szczotce drucianej jak się tobie wydawało, tylko o profesjonalnej takiej jak się używa w myjniach ręcznych.
1.6 GDI wersja L Czarna perła

dosent
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 06 lis 2010, 16:50
Czym jeżdzę: Almera 1.4

Re: Pierwsze kąpanie- myjnia czy ręczne?

Postautor: dosent » 16 sty 2011, 21:35

greeg25 pisze:... Ostatnio byłem na myjce automatycznej i ręce mi opadły nigdy więcej


Troche uogolniasz, nie sadzisz? To, ze trafiles na kiepska myjnie automatyczna nie dowodzi, ze wszytskie takie sa. Tak jak nie jest pewnikiem, ze na recznej nie porysuja Ci samochodu. Mam sasiada, ktory po umyciu samochodu w automacie ma do wymiany przednia szybe, ale mi porysowali lakier w myjni recznej w ktorej mylem samochod wielokrotnie przedtem i nie bylo problemow. Ani w jednej ani w drugiej nie poczuli sie do winy.

Ja np myje i sam (bardzo rzadko) i na recznej (troche czesciej) i na automatycznej (najczesciej) i jedyne roznice jakie widze to dokladnosc mycia. Latwo sie domyslic gdzie jest jaka.

Wiec to gdzie umyje wynika z aktualnej sytuacji - czy mam czas, czy jest pogoda (nie umyje na podjezdzie samochodu przy -15 stopniach) czy chce sie przestac brudzic przy wsiadaniu, czy tez bede przewozil kolezanke zony i ma blyszczec i pachniec ;-)

No i przy wyborze koloru lakieru warto wiedziec jakie sie ma przyzwyczajenia w temacie mycia. Mi bardzo odpowiada srebrny metalik bo dlugo wyglada na czysty a poza tym nie widac kazdej ryski tak jak np na czarnym lakierze.

pzdr
d.


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap