Niedoróbki w montażu i spasowaniu, wnętrze/z zewnątrz (zbiorczy wątek)

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
areq10
Uzależniony
Posty: 181
Rejestracja: 05 kwie 2016, 17:23
Czym jeżdzę: Sportage 1.6

Niedoróbki w montażu i spasowaniu, wnętrze/z zewnątrz (zbiorczy wątek)

Postautor: areq10 » 18 sie 2017, 19:19

Chciałbym założyć zbiorczy wątek, w którym każdy może wpisać niedoróbki, wady Waszych Kijanek, które wyszły w trakcie lub zaraz po zakupie.

Mam wrażenie, że montaż autek pozostawia trochę do życzenia. Mój egzemplarz ma kilka drobnych wad, podobnie teraz moja znajoma z pracy po zakupie widzi trochę problemów.

Fajnie by było zebrać kilkadziesiąt postów (nie tylko o Sportage 4, a nawet posty na temat innych Kijanek mile widziane ;) )
Przyda się na przyszłość, bo mając zbiorcze dane, będzie można przy odbiorze auta zwrócić szczególną uwagę na najbardziej "ryzkowne" elementy


------------------------------------------

Wady mojego egzemplarza:
- złe spasowanie przedniego zderzaka w okolicy świateł, oraz bok (od pasażera), nad nadkolami
- trzeszczący podłokietnik
- 7mm średnicy zaciek farby na drzwiach pasażera, od wewnątrz, w dolnej części

Sportage koleżanki (auto ma 2 tygodnie, więc może jeszcze coś znaleźć):
- źle spasowane tylne nadkole
- drzwi kierowcy, równa szczelina, ale drzwi jakby wkleśniete względem linii karoserii w dolnej częsci o 1-2mm

areq10
Uzależniony
Posty: 181
Rejestracja: 05 kwie 2016, 17:23
Czym jeżdzę: Sportage 1.6

Re: Niedoróbki w montażu i spasowaniu, wnętrze/z zewnątrz (zbiorczy wątek)

Postautor: areq10 » 19 sie 2017, 12:45

z innych watków, to co pamiętam, krótkie podsumowanie:

- kilka osób miało problemy z elektorniką - "choinka" kontrolek podczas jazdy,
- problemy z trzeszcząca kanapa,
- szybkie (nawet po 2 tygodniach) korodowanie chromowanych wykończeń,
- nierówne ułożenie/spasowanie drzwi

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Niedoróbki w montażu i spasowaniu, wnętrze/z zewnątrz (zbiorczy wątek)

Postautor: listomek2014 » 19 sie 2017, 21:58

Witam.Ja jak teraz kupowałem 4 to czytałem wszystkie wątki które były zapisane do tej pory i fakt to co piszesz wszystkie te rzeczy typu uszczelka dookoła lamp itp wszystko sprawdziłem i nic nie znalazłem a wierzcie mi jestem gorszy niż baba na chwilę obecną prawie 2tys. i ok 2 miechy i nic nie ma z tego co było opisywane ,nadmienię że wcześniej proponowałem podobny temat odnośnie napraw gwarancyjnych gdzie i co naprawiane ale nie zostało to zaakceptowane a szkoda Pozdrawiam
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

Marwi
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 28 paź 2016, 20:44
Czym jeżdzę: Sportage IV 2.0 CRDI AWD

Re: Niedoróbki w montażu i spasowaniu, wnętrze/z zewnątrz (zbiorczy wątek)

Postautor: Marwi » 20 sie 2017, 19:54

Źle spasowane drzwi kierowcy. Na dole przy błotniku powierzchnię nie licują się. Bylem z tym w ASO i jest to do poprawy bez zbędnego dyskutowania. Na chwile obecna nic z tym nie robilem.

Obejrzałem na YouTube film z odbioru Stingera gdzieś w kraju azjatyckim i tam również były problemy z pasowniem tylnej klapy oraz zaciek na drzwiach :) pan który odbierał samochód taki był podekscytowany ze nie robił z tego problemu tylko zwrócił uwagę delerowi i odjechał :) mamy niepowtarzalne samochody składane ręcznie heh mi to akurat nie przeszkadza ponieważ dodaje indywidualizmu hehe


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap