W motodzienniku wygrała Sportage

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
krzysiek_kpk
KRZYSIU....od szufladek
Posty: 140
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:31
Czym jeżdzę: Biały prosiak 2.0CRDI

W motodzienniku wygrała Sportage

Postautor: krzysiek_kpk » 04 sty 2011, 14:21

Znalazłem przed chwilą dzisiejszy odcinek motodziennika, a w nim na koniec coś pozytywnego o Sportage
http://moto.pl/MotoPL/10,90142,8900687, ... wecji.html

Pozdrawiam
KPK

Awatar użytkownika
Mucieksweden
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 28 gru 2010, 16:29
Czym jeżdzę: New Sportage 2011 1.6GDI 140KM
Lokalizacja: Sweden/Malbork

Re: W motodzienniku wygrała Sportage

Postautor: Mucieksweden » 04 sty 2011, 15:23

dobrze powiedziane!! Czy ktos sie tu jeszcze zastanawia na wyborze pomiedzy ASX - QQ - SPORTAGE??? [zlosnik2]
Miala byc Biala Sportage 1.6 GDI komfort + Panorama dach + Skora + Alu 18 ale nie ma i nie bedzie!

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: W motodzienniku wygrała Sportage

Postautor: aBARTh » 04 sty 2011, 22:42

zawsze znajdzie się ktoś kto będzie gadłę, że Kia to feee, Nissan i Mitsu lepsze. No i odwrotnie. Wiadomo gusta i guściki. Ale jeżeli ktoś mi powie, że w ASX są lepsze plastiki niż w Sportage to go wyśmieję. Szanuje markę Mitsubishi, a Lancery Evolution wręcz ubóstwiam...ale wnętrze ASX to totalna kupa :chore: i powini to poprawić, bo jak już ktoś pisał jedyne co się nasuwa to skojarzenie z Astrą II i to z początków produkcji.

Awatar użytkownika
Mucieksweden
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 28 gru 2010, 16:29
Czym jeżdzę: New Sportage 2011 1.6GDI 140KM
Lokalizacja: Sweden/Malbork

Re: W motodzienniku wygrała Sportage

Postautor: Mucieksweden » 05 sty 2011, 10:10

aBARTh pisze: Szanuje markę Mitsubishi, .


A ja nie!! :strzelac:

Widzial ktos najnowszy pomysl Mitsu gdzie wprowadzili takie manetki przy kierownicy do przezucania biegow przy automacie jak w formule 1.
Doslownie najwieksza tandeta jaka widzialem. Jak mozna takie cos wogule wyprodukowac. Nie to ze sa wielkosci banana :banana: to jeszcze na stale przymontowane do deski rozdzielczej wiec jak sie kreci kierownica to te manetki wcale sie nie przesuwaja a co za tym idzie nie mozliwoscia jest przerzucenie biegu kiedy skrecamy kierownica w prawo czy lewo.

Dla mnie wstyd takie cos miec w aucie doslownie jednym slowem :paw:
Miala byc Biala Sportage 1.6 GDI komfort + Panorama dach + Skora + Alu 18 ale nie ma i nie bedzie!

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: W motodzienniku wygrała Sportage

Postautor: saber » 06 sty 2011, 01:20

Mucieksweden pisze: Nie to ze sa wielkosci banana :banana: to jeszcze na stale przymontowane do deski rozdzielczej wiec jak sie kreci kierownica to te manetki wcale sie nie przesuwaja a co za tym idzie nie mozliwoscia jest przerzucenie biegu kiedy skrecamy kierownica w prawo czy lewo.


Muciek: z bananem nie będę polemizował, ale to mocowanie "na stałe" ma swoje uzasadnienie. Jeśli manetki są zespolone z kierownicą i z nią się kręcą, to może się zdarzyć, że przy częstym i ciasnym kręceniu (np: górskie serpentyny) możesz się pogubić która manetka zrzuca w dół, a która daje w górę. Jak są na stałe to wiadomo bez względu na to ile obrotu wykonała kierownica.

Awatar użytkownika
Mucieksweden
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 28 gru 2010, 16:29
Czym jeżdzę: New Sportage 2011 1.6GDI 140KM
Lokalizacja: Sweden/Malbork

Re: W motodzienniku wygrała Sportage

Postautor: Mucieksweden » 06 sty 2011, 13:34

Nie no spoko ale jak trzymasz obie rece na kierownicy i wykonujesz zwyczajny skret w lewo albo prawo o zaledwie 45 - 90 stopni to juz niemozliwoscia jest wrzucenie jakiegokolwiek biegu - ani w gore , ani w dol bo obie rece znajduja sie w takim polozeniu ze nie siegniesz tych manetek. No ale kazdy producent ma swoje wlasne rozwiazania - jedne musza byc lepsze a drugie gorsze .Tak juz to musi byc.
Miala byc Biala Sportage 1.6 GDI komfort + Panorama dach + Skora + Alu 18 ale nie ma i nie bedzie!

radenio
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 07 lis 2010, 16:50
Czym jeżdzę: 2,0 dizel 4x4

Re: W motodzienniku wygrała Sportage

Postautor: radenio » 23 sty 2011, 16:20

Saber czy możesz napisać co Cię skłoniło do automatu 2,0 crdi i 4x4, XL, bo ja czekam na to samo,i żal mi że nie wziąłem,automatu!
Pozdrawiam.

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: W motodzienniku wygrała Sportage

Postautor: saber » 23 sty 2011, 23:18

radenio - odpowiadając na Twoje pytanie:

1) 2.0 crdi - aktualnie jeżdżę dieslem (1.9 TDI, 140 KM, 300 Nm) i odpowiada mi charakterystyka tego silnika - testówka z 2.0 crdi spełniła moje oczekiwania. Nie jest to taka dynamika jak mój obecny Leon, ale w zupełności wystarcza i żwawo reaguje na pedał gazu.

2) automat - kwestia wygody przede wszystkim - dla żony i dla mnie. Dużo jeżdżę po mieście i wachlowanie lewarkiem zmiany biegów i pedałem sprzęgła - męczy. Płynność zmiany biegów więcej niż przyzwoita, dynamika również.

3) 4x4 - mieszkam co prawda w Krakowie i to w cale nie na zadupiu, ale są strome ulice, które w zimie odśnieżam głównie ja :) Obecny Leon z przednim napędem czasem miewa problemy. Poza tym częste wypady w góry na narty (zimą) i w niekoniecznie asfaltowe rejony (latem) przekonały mnie do tego wyboru.


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap