Pomoc w zakupie :) auta dla żony więc priorytet jest.

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
Awatar użytkownika
GMMalin
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 28 maja 2017, 11:55
Czym jeżdzę: C ds5 ; 308 na sprzedaż a w planach KIA Sportage :)
Lokalizacja: Rzeszów

Pomoc w zakupie :) auta dla żony więc priorytet jest.

Postautor: GMMalin » 28 maja 2017, 12:47

Cześć, ładnie się już przywitałem więc pomęczę ... :) szukam, rocznik minimum 2013 - wyżej niestety ogranicza budżet 55-57tyś brutto. Musi być FV więc też ilość aut na rynku jest ograniczona. Kolor najlepiej jakby był biały. Wersja silnikowa - brak decyzji, ale 4x4 nawet dołączany by się przydał.
Autko jako drugie w domu i z doświadczenia wiem że nie zrobi więcej niż 200-300km miesięcznie. Oscyluję jednak bardziej w auta z PL sieci sprzedaży.
Na razie wpadł mi taki egzemplarz w oko:
https://www.otomoto.pl/oferta/kia-sportage-krajowy-bezwypadkowy-automat-2013-4x4-2-0-163km-lpg-ID6yTC93.html

Co myślicie?

Na pewno ktoś ma taką wersję z LPG więc zastanawiam się jak to się sprawuje, w przyszłym tygodniu chcę się wybrać oglądnąć bliżej.
"Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich..."

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 744
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc w zakupie :) auta dla żony więc priorytet jest.

Postautor: gisio » 28 maja 2017, 13:20

Daruj sobie to auto (szkoda czasu i pieniędzy) - Uwielbiam wpisy pt. "serwisowany w ASO" - czy 2 OT zrobione w ASO na 5 jakie powinny być wykonane oznacza, że serwisowany ASO?
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Kieszko
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: 04 sie 2014, 14:58
Czym jeżdzę: KS IV 1.6 GDI L

Re: Pomoc w zakupie :) auta dla żony więc priorytet jest.

Postautor: Kieszko » 28 maja 2017, 21:29

Czy na takie małe przebiegi miesięczne potrzebujesz auta z gazem? Benzynka leci w dół więc dużo nie zaoszczędzisz. Tak się zastanawiam jaka to wersja. Taki sam miałem licznik w XL ale ta nie ma xenonów. No i ten przebieg 160 tys. Daje nam 40 tys rocznie.

Awatar użytkownika
GMMalin
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 28 maja 2017, 11:55
Czym jeżdzę: C ds5 ; 308 na sprzedaż a w planach KIA Sportage :)
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pomoc w zakupie :) auta dla żony więc priorytet jest.

Postautor: GMMalin » 29 maja 2017, 09:25

Nie, zupełnie nie potrzebuję benzyny z gazem. Co do wersji silnikowej jeszcze nie ma decyzji, ale raczej albo benzyna najmocniejsza albo klekot... byle było by dobre. Przebiegiem też się strasznie nie przejmuję bo to auto max na 3-4 lata
2.0 diesel 132km tylko wygląda mi na dość zniszczone wnętrze:

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-sport ... ySwkP.html
"Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich..."

Awatar użytkownika
11201mariusz
Nasz Człowiek
Posty: 575
Rejestracja: 05 lut 2013, 20:25
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L Bialutka Dama
Lokalizacja: Sopot

Re: Pomoc w zakupie :) auta dla żony więc priorytet jest.

Postautor: 11201mariusz » 29 maja 2017, 19:24

Przy założeniu tak niskiego przebiegu miesięcznego, dla żony czy aby 4x4 potrzebne i mocny silnik ? Nie lepiej XL w 1.6 benzyna, tańsze, mniej pali ...
A czytając opis 140 tyś km i auto jak " nowe " to śmiech mnie ogarnia,a roleta bagażnika jak po zderzeniu z tirem :-)

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 744
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc w zakupie :) auta dla żony więc priorytet jest.

Postautor: gisio » 29 maja 2017, 20:55

GMMalin – za bardzo skupiasz się na cenie a nie zwracasz uwagi na szczegóły. Rozumiem finanse ważna sprawa i ważne, że skupiasz się na szukaniu aut krajowych –niemniej w tym przypadku:

Zwróć uwagę na przeglądy w tym aucie – powinny być wykonywane co 30 tys km ± 1 tys a co mamy:

I OT – 33.863 km – przekroczony! (prawidłowy 30 tys)
II OT – 69.499 km – przekroczony! (prawidłowy 60 tys)
III OT – 95.757 km – przekroczony! (prawidłowy 90 tys)
IV OT – 145.302 km – to już znaczna przesada (50 tysi na jednym oleju?)!

To tyle w temacie zamieszczonych w ogłoszeniu przez sprzedawcę informacji. Ale to jednak nie wszystko …

Pozwolisz, że na tym zakończę swoją aktywność w założonym prze Ciebie temacie.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Kieszko
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: 04 sie 2014, 14:58
Czym jeżdzę: KS IV 1.6 GDI L

Re: Pomoc w zakupie :) auta dla żony więc priorytet jest.

Postautor: Kieszko » 29 maja 2017, 21:49

Również to zauważyłem. Auto po pierwszym serwisie nie zrobionym na 30 tys. straciło gwarancję. Myślę, że wiecej takich kwiatków może wyjść w tym aucie.

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Pomoc w zakupie :) auta dla żony więc priorytet jest.

Postautor: diselboy » 30 maja 2017, 09:37

@gisio@
te przeglądy o niczym nie świadczą, może wbito je do książki później ?
Ja ASiO ma głęboko w d..., zrobiłem tylko I przeglą i jak sobie popatrzyłem na działania "majstrów" to postanowiłem nigdy więcej auta nie dawać do serwisu AUTORYZOWANEGO. Olej wymieniam sam i pozostałe czynności też sam robię, dusponuje programem do serwisu elektroniki, jak czegoś nie wiem to sie dopytam na forum i mogę się założyć o co chcesz ,że moje auto jest w stanie o wiele lepszym niż niejedno serwisowane w ASiO pod każdym względem. Kupowanie auta używanego to zawsze loteria, nigdy nie wiesz jak było traktowane, kolega kupił "idealnego" pod każdym względem Golfa (niemiecka technika, serwis etc) i po pół roku okazało się że silnik to totalna kicha, wyłożył już niemal połowe tego co zapłacił za 4 letnie auto a ciągle są problemy, diagnoza zawsze kręci się wokół : to turbina , to wtryskiwacze, to uszczelka pod głowicą, intercooler dziurawy, przepływomierz, pierścienie, zawory a auto jak dymiło tak dymi i "mundrego" nie ma o mu jest. Ja dla odmiany mam używanego Fiata (przecież dno techniczne, codzienne wizyty w serwisie, awaria co 10 kilometrów) a jest już w domu 15 lat i jedyny problem jaki go dopadł to awaria wspomagania elektrycznego, ,dojechałem z tym do domu z niemiec i nigdy mnie nie zawiódł a ASiO to widział na przeglądzie przedrejestracyjnym i na dodatek trafił do Polski w pierwszym roku produkcji ( czyli powinien byc obarczony chorobami wieku dziecięcego)od początku wszystkie czynności wykonuję przy nim sam. I tyle w temacie.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap