Potrzebna pomoc :)

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
Raf
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 24 wrz 2010, 15:51
Czym jeżdzę: 1.6GDI,L,Phenix Silver Metalic

Potrzebna pomoc :)

Postautor: Raf » 24 wrz 2010, 16:25

Witam

Szukamy samochodu rodzinno - firmowego. Moja żona chce kupić Mondeo a ja Sportage. (Od razu odpowiadam dowcipnisiom: nie stać nas na dwa samochody) . Pomóżcie drodzy koledzy i koleżanki i podajcie mi argumenty za Sportage.
Na razie szala przechyla się w stronę Mondeo: bagażnik Mondeo jest tak ze dwa razy większy od Sportage, a to dla niej ma duże znaczenie - wakacje etc.
Druga sprawa to dwa dni temu pojawiła się bardzo nieciekawa zmiana: Sportage z homologacją ciężarową od teraz jest rejestrowany jako pojazd 4-osobowy. Mondeo z kratą jest rejestrowany na 5 os.
Wymyślcie jakieś argumenty bo mi Sportage odjeżdża sprzed nosa... :))
1.6GDI,L,Phenix Silver Metalic

Awatar użytkownika
olin
Uzależniony
Posty: 161
Rejestracja: 01 wrz 2010, 09:21
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi L Sand Track
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Potrzebna pomoc :)

Postautor: olin » 24 wrz 2010, 19:03

Raf pisze:Witam
Druga sprawa to dwa dni temu pojawiła się bardzo nieciekawa zmiana: Sportage z homologacją ciężarową od teraz jest rejestrowany jako pojazd 4-osobowy. Mondeo z kratą jest rejestrowany na 5 os.
Wymyślcie jakieś argumenty bo mi Sportage odjeżdża sprzed nosa... :))


Co do homologacji to zgodnie z katalogiem jest tak : "wersji ciężarowej 5 - miejscowej (4 - miejscowej dla 2.0 DOHC i 2.0 CRDi w wersji z automatyczną skrzynią biegów i napędem 4WD)"

Wiec zamawiając z silnikiem 1.6 masz 5-osobową co z resztą sam uczyniłem
Bagażnik jest mniejszy ale moim zdaniem dość duży bo sam zamieniam Passata B6 kombi na Sportage Różnice da się pewnie odczuć ale to przy dużej rodzinie w sensie 5 osób

greeg25
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: 07 wrz 2010, 11:02
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 GDI Black Metalick ( S )

Re: Potrzebna pomoc :)

Postautor: greeg25 » 24 wrz 2010, 19:07

jeżeli masz dużo wolnej gotówki na naprawy kup sobie mondeo psują się mocno silniki to wielka porażka a części okropnie drogie brak zamienników
Kia Sportage 1.6 GDI Black

Raf
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 24 wrz 2010, 15:51
Czym jeżdzę: 1.6GDI,L,Phenix Silver Metalic

Re: Potrzebna pomoc :)

Postautor: Raf » 24 wrz 2010, 19:30

olin pisze:Co do homologacji to zgodnie z katalogiem jest tak : "wersji ciężarowej 5 - miejscowej (4 - miejscowej dla 2.0 DOHC i 2.0 CRDi w wersji z automatyczną skrzynią biegów i napędem 4WD)"


Masz nieaktualne informacje. Napisałem że 2 dni temu uległo to zmianie i od teraz Sportage (1.6) jest rejestrowany na 4 osoby.
1.6GDI,L,Phenix Silver Metalic

Buli
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 23 wrz 2010, 19:38
Czym jeżdzę: 1,6 GDI

Re: Potrzebna pomoc :)

Postautor: Buli » 24 wrz 2010, 20:01

Potwierdzam wypowiedź Raf-a. Kia z silnikiem 1,6 GDI rejestrowana jest na 4 osoby. To informacja z przed dwóch dni. Ciekawy jestem tylko co zrobią ludzie, którym zależało na pięciu miejscach i z tego powodu zamówili samochód z silnikiem 1,6 a teraz otrzymają informację że rejestracja będzie na 4 osoby!? Takie rzeczy możliwe są chyba tylko w naszym kraju...

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Potrzebna pomoc :)

Postautor: Kwarcu » 24 wrz 2010, 21:14

Raczej osoby, które zamówiły auto z silnikiem 1.6 przed tą zmianą będą traktowane na starych zasadach. ;) W końcu oni kupowali jak była rejestracja na 5 osób, więc nie powinni robić problemów.

Buli
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 23 wrz 2010, 19:38
Czym jeżdzę: 1,6 GDI

Re: Potrzebna pomoc :)

Postautor: Buli » 24 wrz 2010, 21:55

No tak, tylko jeżeli zamówienie zostało złożone na samochód który trafi do kraju w listopadzie/grudniu i dopiero po dostawie samochodu dokumenty załatwiane są w urzędzie (homologacja) a zmiana weszła 2 dni temu to chyba urzędnicy nie będą zwracać uwagi na to, że klient musiał czekać na samochód który jest dopiero produkowany. Co innego zamówienie w salonie samochodu (zamówienie trafia do producenta), a co innego załatwianie dokumentów (akcyzy, homologacji, itp.) po dostawie samochodu do Polski. Może się mylę, ale w salonie powiedzieli mi, że osoby które oczekują na samochód także będą miały rejestracje na 4 osoby. Co innego jeżeli chodzi o samochody już zarejestrowane które wyjechały na drogi. Im nie mogą już zmienić rejestracji.
Jeżeli się mylę proszę o sprostowanie.

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Potrzebna pomoc :)

Postautor: Kwarcu » 25 wrz 2010, 00:10

Mi się wydawało, że skoro na umowie z zamówienia auta jest zaznaczone, że z homologacją na ciężarowe i tam jest napisane, że rejestracja na 5 osób to nie mogą teraz wystawić klienta do wiatru. W końcu klient zapłacił za auto, które miało być na 5 osób + homologacja na ciężarowe. W takim przypadku powinni jakieś rekompensaty dawać, ewentualnie jeśli klientowi nie odpowiada rejestracja na 4 osoby to powinni oddać zaliczkę i anulować zamówienie bez żadnego ale. W końcu nie z winy klienta wynikł problem.

Awatar użytkownika
olin
Uzależniony
Posty: 161
Rejestracja: 01 wrz 2010, 09:21
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi L Sand Track
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Potrzebna pomoc :)

Postautor: olin » 25 wrz 2010, 19:49

To chyba jakiś żart nie wyobrażam se ze place za auto 80 tys i teraz mi mówią po miesiącu od zamówienia ze sory z 5 miejsc robi się 4 nic tylko żądać zwrotu zaliczki itp Do dziś wisi na stronie ich cennik z zapisem o 5 miejscach ważny od 18 sierpnia W poniedziałek będzie gorąca linia z dealerem A tak ogólnie skąd ta informacja w ogóle na ile pewna?

grzes74
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 11 sie 2010, 21:54
Czym jeżdzę: szkodofka

Re: Potrzebna pomoc :)

Postautor: grzes74 » 25 wrz 2010, 19:50

Raf pisze:Witam

Szukamy samochodu rodzinno - firmowego. Moja żona chce kupić Mondeo a ja Sportage. (Od razu odpowiadam dowcipnisiom: nie stać nas na dwa samochody) . Pomóżcie drodzy koledzy i koleżanki i podajcie mi argumenty za Sportage.
Na razie szala przechyla się w stronę Mondeo: bagażnik Mondeo jest tak ze dwa razy większy od Sportage, a to dla niej ma duże znaczenie - wakacje etc.
Druga sprawa to dwa dni temu pojawiła się bardzo nieciekawa zmiana: Sportage z homologacją ciężarową od teraz jest rejestrowany jako pojazd 4-osobowy. Mondeo z kratą jest rejestrowany na 5 os.
Wymyślcie jakieś argumenty bo mi Sportage odjeżdża sprzed nosa... :))



Nie znam się na podatkach vatach i zabiegach z kratkami....

Ale ieśli szukać konkurencji dla Sportage w stajni Forda to jest to Kuga.

Jeśli nie będziesz korzystał z zalet SUVa (wyższe zawieszenie) - to kup Mondeo.

Ale może niech żona pojeździ jednym i drugim zobaczy co się jej lepiej prowadzi.

Buli
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 23 wrz 2010, 19:38
Czym jeżdzę: 1,6 GDI

Re: Potrzebna pomoc :)

Postautor: Buli » 26 wrz 2010, 13:13

olin pisze:To chyba jakiś żart nie wyobrażam se ze place za auto 80 tys i teraz mi mówią po miesiącu od zamówienia ze sory z 5 miejsc robi się 4 nic tylko żądać zwrotu zaliczki itp Do dziś wisi na stronie ich cennik z zapisem o 5 miejscach ważny od 18 sierpnia W poniedziałek będzie gorąca linia z dealerem A tak ogólnie skąd ta informacja w ogóle na ile pewna?


Informacja jest na tyle pewna, że umawiając się w minioną środę na zamówienie samochodu w salonie oddalonym o 250 km od mojego miejsca zamieszkania zostałem poinformowany, że przyszło oficjalne pismo z KIA ze zmianą ilości miejsc w wersji z kratką i silnikiem 1,6. W miniony poniedziałek było już coś wiadomo ale nie oficjalnie. Ostatecznie w środę złożyłem zamówienie na samochód z silnikiem 1,6 i w systemie automatycznie wyskoczyło, że będzie to wersja 4-osobowa.

Awatar użytkownika
olin
Uzależniony
Posty: 161
Rejestracja: 01 wrz 2010, 09:21
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi L Sand Track
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Potrzebna pomoc :)

Postautor: olin » 26 wrz 2010, 18:05

Ok może przyszło pismo ale ci co zamówili wcześniej rozumiem ze zostają na starych zasadach ja sobie inaczej tego nie wyobrażam i tak mówi logika, jutro będę dzwonić a zamawiałem 08.09

Awatar użytkownika
olin
Uzależniony
Posty: 161
Rejestracja: 01 wrz 2010, 09:21
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi L Sand Track
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Potrzebna pomoc :)

Postautor: olin » 27 wrz 2010, 10:30

No to wszystko sie potwierdza dostali pismo ze 4 osobowa homologacja Dealerzy nie wiedza za bardzo co mówić klientom bo ci co zamawiali jako 5- os mogą odstąpić od umowy bez utraty zaliczki wiadomo Wiec szykują jakaś ofertę żeby zatrzymać tych klientów, zobaczymy poczekamy..

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Potrzebna pomoc :)

Postautor: aBARTh » 03 paź 2010, 11:40

Jak już wcześniej wspominałem jako dawny sprzedawca samochodó nowych, akurat Forda :D
powiem na początku, że ciężko porównywać bezpośrednio Sportage'a do Mondeo, ale postaram się pomóc.

Argumenty ZA Sportagem:
- wysokie zawieszenie, więc bez problemowe pokonywanie naszych asfalto-podobnych dróg ( w Mondeo łatwo uszkodzić przedni zderzak)
- komfort podróżowania ( Mondeo ma twarde zawieszenie, choć prowadzi się genialnie, to czuć nierówności )
- bagażniki pojemnościowo (dane fabryczne) są podobne, choć optycznie wygląda inaczej
- 7 letnia gwarancja ( w Fordzie zapomnij, a pozatym Fordziki lubują towarzystwo "rudej" koleżanki na blachach )
- Sportage jako SUV wygląda bardziej okazale i na droższy niż jest, a Mondeo kojarzone jest z autem przedstawiciela handlowego
- Sportage jest nowym autem, a Mondeo już jest długo pozatym za jakiś czas wejdzie poliftingowy model, więc jak kupić model przed liftingowy to będzie szybciej tracił na wartości (takie prawa rynku).

Jako główny argument możesz podać, że osoba (ja) któa Fordy sprzedawała i zna je dobrze jednak wybrała Kię, która jest po prostu LEPSZA. A porównywalny ze Sportagem Ford KUGA jest dużo droższy, a w środku jest tandetna deska z C-maxa i mało miejsca.

Jak coś jeszcze wymyślę to dopiszę :)
PZDR

Raf
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 24 wrz 2010, 15:51
Czym jeżdzę: 1.6GDI,L,Phenix Silver Metalic

Re: Potrzebna pomoc :)

Postautor: Raf » 03 paź 2010, 21:34

Od zadania pytania minęło trochę czasu, więc decyzja została już podjęta: the winner is...Sportage! Już zamówiony.
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Z pewnością przyda się jeszcze komuś.
1.6GDI,L,Phenix Silver Metalic


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap