Miła niespodzianka

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
Awatar użytkownika
cyberiusz
Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 19 sie 2010, 14:14
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1.6 GDI wersja XL + orange premium
Gadu Gadu: 766557
Lokalizacja: Płock

Miła niespodzianka

Postautor: cyberiusz » 24 wrz 2010, 15:34

Dzisiaj dostałem telefon od swojego dealera z bardzo miła informacją iż zamówiony przeze mnie samochód jest już w Polsce :D Zamawiałem go w połowie sierpnia (czas oczekiwania miał wynosić 120 dni) więc jak dobrze pójdzie to może za jakieś 2 tygodnie będe jeździł swoja wytęsknioną "kijanką" Jeśli tylko wpadnie w moje łapki poinformuje Was o wrażeniach z jazdy.
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2010, 10:19 przez cyberiusz, łącznie zmieniany 1 raz.
KIA Sportage III 1.6 GDI wersja XL (D2A) + orange premium

Buli
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 23 wrz 2010, 19:38
Czym jeżdzę: 1,6 GDI

Re: Miła niespodzianka

Postautor: Buli » 24 wrz 2010, 20:05

Jak już zrobisz trochę kilometrów napisz wrażenia związane z silnikiem. To jak jeździ się nowym Sportage chyba każdy, kto oczekuje na autko wie, największą niewiadomą jest chyba silnik (sam zamówiłem 1,6). Ciekawy też jestem spalania, ale to chyba sprawa indywidualna każdego użytkownika w zależności od stylu jazdy.

roger
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 28 wrz 2010, 21:06
Czym jeżdzę: audi 4 passat 1,8 kia sportage 1,6 GDI

Miła niespodzianka

Postautor: roger » 28 wrz 2010, 21:18

Witam.
Zamowilem kia sportage 2011 1,6 GDI w polowie wrzesnia,mam woz dostac w polowie pazdziernika,az mie zdziwilo ze tak szybko,mam nadzieje ze tak bedzie.Na razie nie ma zadnej informacji o GDI.Sam pracuje jako mechanik ale przy pociagach (nie w polsce) i mam kontakt z roznyni fachowcami i tyle co sie dowiedzialem ze dzisiejsze silniki GDI sa bardzo dobre,byly z nimi klopoty ale dawniej ,trzeba bylo czyscic dosc czesto przepustnice i wzeraly sie sadze w zawory.Sprzedawca u ktorego zamowilem mial probna jazde z GDI i szczerze mi powiedzial ze to nie na wyscigi silnik ale w zupelnosci wystarczy.
mam nadzieje ze nie kupilem kota w worku .
Roger

Buli
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 23 wrz 2010, 19:38
Czym jeżdzę: 1,6 GDI

Re: Miła niespodzianka

Postautor: Buli » 28 wrz 2010, 21:22

Również dostałem dziś miłą niespodziankę - telefon od dealera. Samochód zamówiłem tydzień temu a za tydzień ma być już gotowy do odbioru :). Podobno fabryka się pośpieszyła. Dodam tylko, że samochód który zamówiłem był już w produkcji w czasie mojego zamawiania. Miałem napisane że odbiór listopad/grudzień. A tu taka niespodzianka.
Roger - mam nadzieję, że Twoje informacje się potwierdzą (że ten silnik wystarczy)

Awatar użytkownika
Teel_tl
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 27 wrz 2010, 20:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,6 GDI 2010 XL 18"
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Miła niespodzianka

Postautor: Teel_tl » 28 wrz 2010, 21:44

Panowie !!!
Buli i Cyberiusz oczywiście....

Dajcie znać jak najszybciej, co pokazuje komputer przy różnej jeździe po mieście przede wszystkim. (jak będzie mieć doświadczenia sprzed dystrybutora to oczywiście też....)
Styl jazdy i spalanie + dynamika w odniesieniu do jakiegeoś innego pojazdu, kóry mieliście okazję testowac lub jeździć.
Jak w środku z głośnością przy np 120, 140 .... nie śmiem prosić o więcej.... :D
Pozdro dla szczęśliwców 8-) którzyjuż coś mają....

Buli
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 23 wrz 2010, 19:38
Czym jeżdzę: 1,6 GDI

Re: Miła niespodzianka

Postautor: Buli » 28 wrz 2010, 21:51

Myślę, że więcej będę mógł napisać dopiero pod koniec października. Obecnie jestem w trakcie załatwiania leasingu. Szokiem dla mnie była tak szybka dostawa samochodu dlatego mam też zaległości w sprawach finansowych (nie załatwione formalności). Oczywiście jak tylko będę miał więcej informacji podzielę się ze wszystkimi.

Awatar użytkownika
mkkrk
Bywalec
Posty: 131
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:47
Czym jeżdzę: GT Line HEV AWD, AE+ LTH HAR PNS 2TR
Lokalizacja: Kraków

Re: Miła niespodzianka

Postautor: mkkrk » 28 wrz 2010, 22:19

Witam,

do mnie też zadzwonili w zeszłym tygodniu, że auto gotowe, na dzień dzisiejszy mam wszystko pozałatwiane (finansowanie) czekam na info kiedy samochód będzie w salonie. Z rozmowy ze sprzedawcą wynika, że czekają na homologację. Samochód miał być w czwartek 30.09 ale chyba marne szanse. Jak w końcu będzie to zamieszczę fotki i raport spalania w mega korkach.
pozdrawiam
__________________________
GT Line HEV AWD, AE+ LTH HAR PNS 2TR
Była:
GT Line, 1.6T-GDI, AWD, DCT, FN2, dach
2.0 DOHC, AWD, XL+18 i dach

Buli
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 23 wrz 2010, 19:38
Czym jeżdzę: 1,6 GDI

Re: Miła niespodzianka

Postautor: Buli » 28 wrz 2010, 22:22

czyli trzeba liczyć się jeszcze z załatwianiem homologacji przez salon? To pewnie też trwa kilka dni. Mi to akurat pasuje.

Awatar użytkownika
mkkrk
Bywalec
Posty: 131
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:47
Czym jeżdzę: GT Line HEV AWD, AE+ LTH HAR PNS 2TR
Lokalizacja: Kraków

Re: Miła niespodzianka

Postautor: mkkrk » 28 wrz 2010, 22:32

Buli pisze:czyli trzeba liczyć się jeszcze z załatwianiem homologacji przez salon? To pewnie też trwa kilka dni. Mi to akurat pasuje.

Szczerze mówiąc nie wiem, myślałem, że homologację załatwia importer, a później dealer dostaje odpis czy coś. Coś jest na rzeczy z homologacją, można o tym przeczytać na forum, może czegoś nie dopilnowali?
pozdrawiam
__________________________
GT Line HEV AWD, AE+ LTH HAR PNS 2TR
Była:
GT Line, 1.6T-GDI, AWD, DCT, FN2, dach
2.0 DOHC, AWD, XL+18 i dach

pauls
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 30 sie 2010, 15:50
Czym jeżdzę: Będzie 1.6 GDI wersja M (dark gun)
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Miła niespodzianka

Postautor: pauls » 29 wrz 2010, 09:20

Hej
Moja 1.6 już czeka na mnie w salonie :-)
Planuję odebrać koło 15.10 ...
Już się cieszę :D
A co do homologacji, to Pani w salonie mi mówiła ze mają straszny problem z tymi 5-osobówkami (z kratką), które wg nowej homologacji są 4-osobowe i nie wiedza jak to przeskoczyć ....
1.6 GDI M Dark Gun


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap