Problem z rejestracją nowej Kia Sportage

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
jerry
Uzależniony
Posty: 171
Rejestracja: 23 wrz 2010, 21:58
Czym jeżdzę: Czarny Sportage XL 2.0 CRDI

Problem z rejestracją nowej Kia Sportage

Postautor: jerry » 22 gru 2010, 14:26

5 grudnia odebrałem moją Kijankę i do dnia dzisiejszego nie mogę jej zarejestrować. Cały czas jeżdżę na tymczasowym pozwoleniu.
Problemem jest niezgodność masy pojazdu podanej w homologacji oraz na fakturze z masą w bazie ITS (Instytutu Transportu Samochodowego). Czy ktoś z forumowiczów miał podobny problem?
Wydział Komunikacji mówi, że to wina KMP lub dilera. Diler, że to problem Wydziału Komunikacji lub KMP. Ja zaś jak nie miałem dowodu rejestracyjnego auta tak dalej nie mam! Jak słyszałem w Wydziale Komunikacji to nie tylko ja mam z tym problem.
Auto kupiłem w AS Motors w Warszawie i wszystko do odbioru auta było bez zastrzeżeń.
Mam powoli dość tej spychologii bo jak mi się wydaje w całej tej sytuacji jestem ofiarą, a nie stroną.
Jakieś sugestie zanim napiszę do prasy, pójdę do TVN Turbo, podeślę do Motodziennika?
Pozowlenie tymczasowe jak mniemam ważne jest tylko do 2 stycznia.
Jeżdżę czarnym 2.0 CRDI, XL

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Problem z rejestracją nowej Kia Sportage

Postautor: Meduzes » 22 gru 2010, 14:45

u mnie w wydziale też coś tam szmerali pod nosem ale obeszło się bez większego problemu ... jednak coś było na rzeczy bo "miła" pani bardzo jednoznacznie wykręcała "buźką" [zlolta]

z kolei pół roku temu rejestrowałem forda mondeo na działalność i w tym przypadku sytuacja wyglądała identycznie jak u kolegi wyżej (niezgodność wagi na homologacji i w rejestrze) ... sprawa zakończyła się tym że diler forda załatwiał jeszcze raz homologację ... sprawa się przeciągała i trwała dość długo ale na całe szczęście przyszła nowa homologacja z centrali do dilera a później do mnie i wydziału komunikacji ;)

reasumując:
robią jak chcą ... gdy mają zły dzień czepiają się wszystkiego ... a że mają złe dni codziennie więc trzeba się uzbroić w cierpliwość
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Problem z rejestracją nowej Kia Sportage

Postautor: aBARTh » 22 gru 2010, 16:42

bo prawdopodobnie w homologacji brana jest pod uwage masa wlasna pojazdu gotowego do jazdy ale z kierowcą, ktory przecietnie liczony jest na 75kg
spotkałem już się wcześniej z czymś takim..ale np w karcie pojazdu jest wyraźnie napisane ładowność 525kg. teoretycznie powinni tak nie robići w swiadectwie powinno byc albo notatka o tym, albo nie brać kierowcy do masy gotowego do drogi pojazdu

Awatar użytkownika
daro
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:33
Czym jeżdzę: Sportage Expedition 2.0 ON

Re: Problem z rejestracją nowej Kia Sportage

Postautor: daro » 22 gru 2010, 16:54

idź do dealera niech wyjaśni wszystko i da Ci dokumenty takie, które bez problemu przyjmują w urzędzie do rejestracji ...to Kia sprzedała Ci samochód ...a jak nie chcą to skorzystaj spraw rękojmi i niech dadzą Ci nowy samochód wolny od wad prawnych w tym przypadku (fizyczne - czyli techniczne) ...jako konsument możesz tego żądać do 2 miesięcy od wykrycia tej wady, a jeśli brałeś samochód na firmę to masz tylko miesiąc czasu od wykrycia (czyt. w tym przypadku od zakupu) (art.556 K.C.) Musisz pisemnie złożyć taki wniosek do dealera i do Kia MP bo to oni są głównym sprzedawcą a dealer pośrednikiem.
Obrazek


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap