dzwon

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
Awatar użytkownika
Baraqda
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: 28 paź 2010, 10:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI L
Lokalizacja: Warszawa

dzwon

Postautor: Baraqda » 20 gru 2010, 11:45

Witam,

Dzisiaj na drodze miałem bliskie spotkanie z pryzmą śniegu. Na zakręcie ABS/zimówki nie wytrzymały i pojechałem prosto. Przywaliłem w górę śniegu z przodu (prawa strona) aż mnie odbiło w bok i przestawiło samochód... Myślę sobie - no ładnie - nie mam połowy samochodu, wszystko wisi, urwany zderzak, Bóg wie co jeszcze. Aż się nie chciałem zatrzymywać i wysiadać, żeby się nie załamać. Jednak po pewnym czasie jazdy, po szoku, zatrzymałem się zobaczyć jakie straty mam w samochodzie... a tu: zderzak cały, światło całe... poczekałem jak się widniej zrobiło...oglądam... nawet żadnej rysy nie widzę... przyglądam się bliżej...nic...jedyne co to trochę ułamał się ten mały przedni błotniczek przed przednim kołem - ale minimalnie... SZOK [zdziwiony] Kijanka trochę wygląda jak czołg, ale nie wiedziałem, że też są tak wytrzymałe :mrgreen: . Tak czy owak będę musiał podjechać kontrolnie do serwisu - może na pierwszy rzut oka wszystko jest ok, ale coś tam mogło się uszkodzić... Mam nadziej, że to pierwszy i ostatni raz mam takie atrakcje...
KIA - SPORTAGE 1,6 L czarna perła

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: dzwon

Postautor: Meduzes » 20 gru 2010, 11:56

ja wole nie testować 8-) ale miło słyszeć że wytrzymała ta bestia
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

Awatar użytkownika
Baraqda
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: 28 paź 2010, 10:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI L
Lokalizacja: Warszawa

Re: dzwon

Postautor: Baraqda » 20 gru 2010, 12:27

jak bym mógł - też bym nie testował :niewiem: cóż
KIA - SPORTAGE 1,6 L czarna perła

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: dzwon

Postautor: aBARTh » 20 gru 2010, 18:42

to nie za fajna przygoda..a dopiero co odbierałeś auto. oby faktycznie nic się nie stało pod spodem
a teraz ostrożniej jeździć :nono:

Awatar użytkownika
Baraqda
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: 28 paź 2010, 10:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI L
Lokalizacja: Warszawa

Re: dzwon

Postautor: Baraqda » 21 gru 2010, 09:53

:bajer: teraz trąbią że za wolno jeżdżę :) :killer: :lol:
KIA - SPORTAGE 1,6 L czarna perła

horche52
Bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:51
Czym jeżdzę: kia sorento 2008 2.5 crdi 170KM

Re: dzwon

Postautor: horche52 » 21 gru 2010, 20:41

może nie trzeba było hamować, tylko kontrować?

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: dzwon

Postautor: aBARTh » 21 gru 2010, 21:09

wiesz, lepiej żeby trąbili, a Ty masz auto całe..a jak chcą jechać szybciej niech Cię wyprzedzą i oni sie rozpierniczą gdzieś.
inna sprawa, że kultura na drogach w Polsce to ciężkiiii temat. Ile razy mnie wk [zly1], ja jade w miescie 60-70 co juz i tak za szybko, a Ci z tyłu siedzą na dupie i poganiają :/

albo sytuacja ja jechałem po mieście Peugeotem 607 od ojca..pod maską było 2,7 V6 Bi-Turbo Diesel (205KM 440Nm), a mnie na hama wyprzedza Getz 1.0 litra z 4 dorosłymi chopami w środku.. silniczek wył im nie miłosiernie..ale wyprzedzili zadowoleni. po czym lekko musnąłem pedał gazu i odrazu tam wskakiwało 150km/h i zostali w tyle

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: dzwon

Postautor: jaro » 21 gru 2010, 21:45

Baraqda pisze:...jedyne co to trochę ułamał się ten mały przedni błotniczek przed przednim kołem - ale minimalnie...


Moja żona załatwiła ten plastik przed prawym kole po tygodniu jazdy. Swoją drogą po diabła to jest, jeszcze gdyby było to z gumy to rozumiem ale twardy plastik przed kołem? Po co?
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

resolute
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 19 lis 2010, 09:56
Czym jeżdzę: Sportage 1,7 CRDI L Orange

Re: dzwon

Postautor: resolute » 30 gru 2010, 10:28

Witam. Patrząc jeszcze w salonie na ten wystajacy kawałek nadkola stwierdziłem że jest to pierwszy element do uszkodzenia w warunkach zimowych. Miejmy nadzieję że nie będzie az tak źle.


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap