Podejrzanie tania Kia

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
azupak
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 30 lip 2016, 09:53
Czym jeżdzę: Ford Focus 1.6 silver-x

Podejrzanie tania Kia

Postautor: azupak » 30 lip 2016, 10:01

Witam,
przymierzam się do kupna Kii Sportage i od dłuższego czasu śledzę ogłoszenia w tej sprawie. Dzisiaj rano znalazłem coś takiego

http://otomoto.pl/oferta/kia-sportage-jak-nowa-37000-km-gwarancja-przebiegu-ID6yurqt.html

i biorąc pod uwagę wyposażenie i ten "gwarantowany przebieg" dziwi mnie cena. Patrząc na zdjęcia wydaje mi się, że z prawej strony przy drzwiach pasażera jest lekko porysowana, ale nie widzę innych wad - być może z braku doświadczenia z tym modelem. Czy ktoś ma jakiś pomysł, czemu to auto jest w takiej cenie?

Awatar użytkownika
11201mariusz
Nasz Człowiek
Posty: 575
Rejestracja: 05 lut 2013, 20:25
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L Bialutka Dama
Lokalizacja: Sopot

Re: Podejrzanie tania Kia

Postautor: 11201mariusz » 30 lip 2016, 11:29

:oczko: Jasne, ktoś kupił sobie SUV i robił 513 km miesięcznie - 37000 km : 72 miesiące ? Oczywiście sprzedaje handlarz a dziadek właściciel jeździł do kościoła i Reala po zakupy - 4 niedziele i 4 soboty w miesiącu x 50 km stąd taki przebieg. Kolego nie wierz w cuda, coś w aucie musi być nie halo. Poproś VIN i sprawdź w serwisie przed oglądnięciem. Poza tym za mocno coś świeci się środek - kierownica i gałka biegów - jakby nabłyszczane/odświeżane.Na zdjęciu prawa strona próg dziwnie wygląda plus przy tylnych drzwiach jakby rysa/wgniot.
Ale to moje wrażenie, może to faktycznie rodzynek :oczko:

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Podejrzanie tania Kia

Postautor: Kwarcu » 30 lip 2016, 13:23

6 latek z Niemiec za dobre pieniądze od polskiego handlarza to na 90% samochód po dzwonie, pytanie po jak mocnym dzwonie. Poproś o VIN i poszperaj w internecie a jak masz daleko jechać to wydaj stówkę czy ile tam na jakiś raport o stanie technicznym i będziesz wszystko wiedzieć. Jeśli wóz po dzwonie to przebieg od biedy realny, nie wiadomo jak długo auto stało rozwalone na placu gdzieś u Helmuta. ;) Cena jak przebieg, do negocjacji. :D

azupak
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 30 lip 2016, 09:53
Czym jeżdzę: Ford Focus 1.6 silver-x

Re: Podejrzanie tania Kia

Postautor: azupak » 30 lip 2016, 15:26

Dzięki za podpowiedzi. Przebieg jak dla mnie na 100% nierealny, pytanie czy skręcony z 370 000 czy ze 150 na przykład:) Poprosiłem już o VIN i datę rejestracji, zobaczymy co z tego wyjdzie.

azupak
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 30 lip 2016, 09:53
Czym jeżdzę: Ford Focus 1.6 silver-x

Re: Podejrzanie tania Kia

Postautor: azupak » 30 lip 2016, 15:28

Dostałem przed chwilą odpowiedź i raczej nie napawa optymizmem - brzmi jak szablon dla wszystkich zajeżdżonych aut, które w Niemczech są już prawie w skupie złomu, a u nas idą jako okazja. Cytat z odpowiedzi : "Auto było sprowadzone dla mojego taty. Garażowane, wyjeżdżało raz w tygodniu do kościoła... . Dbał o nią jak o dziecko. rocznie robił nim 800 km. Kupił nowy model i tylko dlatego sprzedaje. Podam vin i resztę danych w poniedziałek, bo auto stoi w komisie. Pozdrawiam"

Awatar użytkownika
11201mariusz
Nasz Człowiek
Posty: 575
Rejestracja: 05 lut 2013, 20:25
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L Bialutka Dama
Lokalizacja: Sopot

Re: Podejrzanie tania Kia

Postautor: 11201mariusz » 30 lip 2016, 17:02

Czyli moja wersja z Kościołem trafiona, jeszcze dopisek o zakupach w markecie i dziadek płakał jak sprzedawał :lol:

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Podejrzanie tania Kia

Postautor: Owca007 » 30 lip 2016, 18:28

I nie zapomnijmy, że Niemiec będzie dzwonił raz w tygodniu żebyś zszedł do garażu włączył silnik i przyłożył telefon bo chce posłuchać czy dalej dobrze chodzi.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Podejrzanie tania Kia

Postautor: listomek2014 » 30 lip 2016, 20:14

A ja uważam że jeśli masz blisko to podjedz i obejrzyj na żywo a jak będzie się podobać jedzi do aso zrób serwis przed zakupem robią takowy ok 400zł w zależność od aso i wiesz na czym stoisz tam będziesz miał wszystko czy bity ogólny stan techniczny itp bo może być okazja ja osobiście zawszę tak robię i dwa razy w życiu straciłem podobną kwotę ale zyskałem tysiące ,jeśli chodzi o przebieg uważam że jest autentyczny w dzisiejszych czasach mamy wszystko na miejscu ja mieszkam na wsi lekarz ,sklep,kościół itp to wszystko mam do dokąd jezdzić ? obecnie mam żniwa w lipcu przejechałem 60km a w sierpniu podejrzewam podobnie chyba że będzie padało Pozdrawiam
W krwi benzyna zamiast Serca turbina


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap