Mniejsza moc silnika niż zakładana przez producenta

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
polnikstudio
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 10 maja 2016, 08:33
Czym jeżdzę: KIA CEED ... już niedługo SPORTAGE :)

Mniejsza moc silnika niż zakładana przez producenta

Postautor: polnikstudio » 12 lip 2016, 10:32

Witam.
Czy w takim wypadku można reklamować samochód jako niezgodny z danymi producenta ?

Zastanawiam się na razie hipotetycznie czy w przypadku stwierdzenia, że moc silnika odbiega od podanych przez producenta można samochód zareklamować ? Zamierzam przejechać się na hamownię i tak poczytałem trochę o silnikach diesla KIA/Hyundai i wynika, że rzadko kiedy trzymają zakładane parametry :)

pozdrawiam
Krzysiek

Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

Re: Mniejsza moc silnika niż zakładana przez producenta

Postautor: paolo82 » 12 lip 2016, 12:10

witaj

ja mam benzynę 2,0 ks 3 i na pewno nie ma tam 163 km . Zrób testa na hamowni sam ciekaw jestem ile ci wyjdzie, pewne jest że będzie dużo mniej koni jak producent podaje.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Mniejsza moc silnika niż zakładana przez producenta

Postautor: Owca007 » 12 lip 2016, 12:21

Co do benzyniaków to nie wiem. Paweł twoja ładnie jedzie tylko trzeba trzymać obroty bo to wolnossący silnik. Ale z dieslami tu się nie zgodzę mój 184 koni po hamowni miał o 1,5 konia i prawie 20 Nm więcej niż podaje producent. Więc nie wiem skąd to stwierdzenie. Robiłem też ze znajomym wersję 136 koni i też wydmuchał i tu zdziwienie bo prawie 4 konie i 35 Nm więcej. Robione w V-Tech na jednej z najlepszej i dokładniejszej hamowni w Polsce. Ale jak stwierdzisz takie niedociągnięcie, że ma mniej niż na papierze to jak najbardziej podlega to reklamacji. Jak była teraz akcja z VW to sprawdzałem od mamy nowego tiguana czy dalej ma tyle koni co mówią. Na szczęście miał :).
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

polnikstudio
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 10 maja 2016, 08:33
Czym jeżdzę: KIA CEED ... już niedługo SPORTAGE :)

Re: Mniejsza moc silnika niż zakładana przez producenta

Postautor: polnikstudio » 12 lip 2016, 12:34

Zastanowiło mnie to po zapoznaniu się z tego typu testami:

http://www.kreatormocy.pl/portfolioentry/projekt-podniesienie-mocy-w-hyundai-ix35-2-0-crdi-136-km/
http://www.kreatormocy.pl/portfolioentry/kia-ceed-ii-1-6-crdi-128-km-podniesienie-mocy/
http://www.kreatormocy.pl/portfolioentry/kia-optima-1-7-crdi-136-km-podniesienie-mocy/

Żaden nie miał fabrycznej mocy :) zapewne podjadę do nich i sprawdzę tylko w sierpniu ponieważ aktualnie mają urlop :)

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Mniejsza moc silnika niż zakładana przez producenta

Postautor: Kwarcu » 12 lip 2016, 14:30

Reklamować? Jeśli zmierzysz moc zgodnie z taką samą normą i w takich samych warunkach jak producent to oczywiście reklamuj i nie mogą tego podważyć. W innym wypadku (a o takim rozmawiamy) - zapomnij o reklamacji.

Podałeś linki do trzech CRDi, powiem tak... nie wiem jaka skrzynia jest w tym ceedzie, ale zauważyłem że problemy z wypluwaniem mniejszej niż katalogowa mocy na hamowni mają CRDi sprzężone z automatami... Tak jakby te skrzynie generowały cholerne straty co zresztą może być dość logiczne patrząc na osiągi w katalogach (automat vs manual). Wszystkie CRDi z manualem jakie widziałem po hamowni trzymały moc katalogową z małym bonusem. Z kolei CRDi z automatami zawsze widziałem spore braki względem katalogu.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Mniejsza moc silnika niż zakładana przez producenta

Postautor: Owca007 » 12 lip 2016, 16:41

Z tego co wiem i widziem to manual ma zawsze więcej koni, a mniej momentu obrotowego. Automat ze względu na budowę sprzęgła wyciąga więcej momentu obrotowego ale i tak może ciągnąć mniej na przyczepę żeby nie spalić głównego wirnika właśnie na sprzęgle.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

kjs62
Nasz Człowiek
Posty: 491
Rejestracja: 04 paź 2013, 10:40
Czym jeżdzę: Sportage CRDi 150 KM

Re: Mniejsza moc silnika niż zakładana przez producenta

Postautor: kjs62 » 22 gru 2016, 14:08

Z dieslami sprawa jest prosta- po pewnym czasie eksploatacji wtryski mocniej dawkują więc w konsekwencji moc i momnt rosną.
Przyrost mocy nie oznacza więc, że silnik jest lepszy tylko pewien stopień zużycia wtryskiwaczy.


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap