Serwis KIA - ku przestrodze ;)

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
areq10
Uzależniony
Posty: 181
Rejestracja: 05 kwie 2016, 17:23
Czym jeżdzę: Sportage 1.6

Serwis KIA - ku przestrodze ;)

Postautor: areq10 » 23 cze 2016, 18:33

Od początku zakupu auta mam 2 problemy - znoszenie w prawo i nierówno zamontowany zderzak.

1 wizyta - wyrównano powietrze w kołach + dociśnięto zderzak i dokręcono. Efekt - jak znosi tak znosiło, po 4 dniach zderzak znów odstaje.

2 wizyta - zrobiono zbieżność, ciągle znosi, sprawdzę jeszcze na autostradzie.

Zderzak:
1) Dzwonią z serwisu, nie podejmiemy się, tu jest jakiś wkręt niefabryczny, tam gdzie Pan kupował coś kombinowano. Możemy zamówić części, lakierować (co, jak nic nie trzeba lakierować ?!), Pan musi za to zapłacić.
2) Dzwonie, mailuje do Kia centrala i tam gdzie kupowałem. Zaraz dzwonią, że jednak wezmą części z innego auta (jakiś ślizg itp.), że wszystko będzie ok itp.
3) Odbieram auto, jest odrobinę poprawionę, ale dalej daleko do równego (nieodstającego) zderzaka. Rozmawiam z kierownikiem, tu akurat było spoko, zabrał mnie na warsztat, przejechał auto czujnikiem lakieru, że na pewno nie było jakiejś stłuczki. Obiecał, żebym się z nim kontaktował i zostawił auto na jeszcze jedn dzień, to tym razem wyrównają na pewno... Tak też zrobię.

Kilka pytań:
- macie jakieś porady apropos zderzaka, jak to rozegrać
- znoszenie. Mam napompowane koła (przez serwis) na 2.5-2.55 na zimnych (mimo że na drzwiach jest napisane 2.4 !) - gdy wielokrotnie się o to dopytuje, mam informację, że tak ma być, bo jak mniej to czujniki wariują (?), zrobiono zbieżność (mam wydruk), co dalej powinni zrobić, jeśli ciągle znosi ? (może spróbuję na autostradzie jak wspomaganie będzie słabsze, bo na prostej drodze, jadąc 50-60 km/h, gdy puszczę kierownicę na wprost, to po kilkudziesięciu metrach prawe koło znajdzie się na innym pasie). Co w dalszym kroku powinien sprawdzić serwis?

PS. Może jestem przewrażliwiony :P, ale po prostu chcę mieć prosty zderzak i prosto jadące nowe auto.

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Serwis KIA - ku przestrodze ;)

Postautor: puder12 » 23 cze 2016, 18:48

Wstaw zdjęcia tego zderzak - łatwiej będzie odnieść się do tego jak źle jest zamontowany.

Co do znoszenia - moim zdaniem Sportage myszkuje, ale ja nie mam doświadczeń w znoszeniu na jedna stronę - może konieczna jest jakaś kalibracja wspomagania?

wicia83
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 09 sie 2015, 22:14
Czym jeżdzę: 1.6GDI Business Line L

Re: Serwis KIA - ku przestrodze ;)

Postautor: wicia83 » 23 cze 2016, 21:27

Jeżeli ciśnienie w kołach jest ok, zbieżność też. To może któryś hamulec lekko trzyma.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Serwis KIA - ku przestrodze ;)

Postautor: Owca007 » 24 cze 2016, 00:42

Wahacz może być krzywy, maglownica popsuta lub 4 ślad możliwości wiele. Ich zbieżność nie ufałbym już im po tym co robią i sam sprawdził geometrię bo ona może być nie do ustawienia jak coś jest nie halo.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Serwis KIA - ku przestrodze ;)

Postautor: mint » 24 cze 2016, 12:55

Ja po trzech latach dowiedziałem się że światła były ustawione za nisko, tak serwisy robią przeglądy zerowe i gwarancyjne. Może być tak jak pisze kolega Owca.
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Serwis KIA - ku przestrodze ;)

Postautor: Owca007 » 24 cze 2016, 13:08

Pojechałbym do nich umówiony na jazdę próbną identycznym modelm i sprawdził czy jemu też zderzak odstaje i czy ciągnie w bok tyle. Resztę akcji pewnie znasz jaką bym zrobił.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
bykman
Uzależniony
Posty: 355
Rejestracja: 16 paź 2014, 14:25
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 205KM
Opel Zafira C Cosmo 2.0 CDTI 200KM
Lokalizacja: PIENINY

Re: Serwis KIA - ku przestrodze ;)

Postautor: bykman » 24 cze 2016, 13:13

K..wa mać!!! Nowe auto... lub wada wieku dziecięcego.
Ja od nowości w swojej kijance aby jechać ròwniutko na wprost musiałem lekko przekrzywić kierownicę w lewą stronę.
Pojechałem na ustawienie zbieżności i samochód już od tej pory jeździ prościutko jak po sznurku, kierownica oczywiscie ustawiona idealnie.
KIA SPORTAGE XL Limitowana 2.0 CRDI AWD MT 205KM 447Nm Sand Track

areq10
Uzależniony
Posty: 181
Rejestracja: 05 kwie 2016, 17:23
Czym jeżdzę: Sportage 1.6

Re: Serwis KIA - ku przestrodze ;)

Postautor: areq10 » 25 cze 2016, 11:13

rozmawiałem z kierownikiem, prosiłem o detale naprawy:

"Rozmawiałem z pracownikiem serwisu , wygląda na to że przy pierwszej próbie (w sobotę) blacharz zastosował dodatkowy wkręt dla poprawy połączenia błotnika ze zderzakiem.
Podczas wczorajszej wizyty już inny pracownik zdemontował wkręt i wykonał połączenie kołkiem (spinką) montażowym .
Rozmawiałem także z pracownikiem w kontekście ewentualnych uszkodzeń ,
potwierdził że podczas poprawiania nie zauważył nic w elementach których połączenie poprawiał co mogłoby wskazywać że odkształcenia które Pan wskazał były wynikiem jakiegoś uszkodzenia .
Myślę że w tej kwestii , biorąc jeszcze pod uwagę wczorajsze badania grubości powłoki może Pan być spokojny .

Co do meritum , tak jak wczoraj proponowałem , proszę poobserwować jaki skutek ma nasza ostatnia poprawka , jeśli Będzie Pan miał wątpliwości co do estetyki tego połączenia to podejmiemy jeszcze kolejną próbę poprawy .
W takiej sytuacji proszę już o kontakt bezpośrednio ze mną.

p.s. Przetestował Pan już kwestię "ściągania" auta ?
"
Jestem skłonny uwierzyć, że tak to własnie było - sami zamontowali tez dziwny wkręt niefabryczny i dwa tygodnie pozniej (jak auto ogladal inny pracownik) się dziwili co to jest xD

Umówię się za dwa tygodnie na poprawkę zderzaka i znoszenia. Jeśli dalej wszystko nie będzie ok, pojadę do niezależnego serwisu.

areq10
Uzależniony
Posty: 181
Rejestracja: 05 kwie 2016, 17:23
Czym jeżdzę: Sportage 1.6

Re: Serwis KIA - ku przestrodze ;)

Postautor: areq10 » 16 lip 2016, 17:42

No trzeba było ich przycisnąć i zderzak mam ładnie wyregulowany :)
Co do jazdy na wprost, zrobiono zbiezność i coś tam jeszcze. Jest dobrze.

karuzel
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 20 sty 2017, 14:44
Czym jeżdzę: Kia Optima 1.7 CRDI

Re: Serwis KIA - ku przestrodze ;)

Postautor: karuzel » 21 sty 2017, 15:42

Nieraz albo sprzęt do zbieżności w ASO mają do dupy albo ludzie nierozgarnięci. Poprzednie pędzidło Passerati B6 - ściągało + kierownica krzywo. Po jednym ASO ściągało mniej ale kierownica dalej krzywo, drugie ASO wyprostowało kierownice ale ściągało bardziej, powiedzieli że się nie da tego zgrać. Podjechałem na stację kontroli pojazdów, facet kazał mi siedzieć w samochodzie i trzymać kierownicę w pozycji jakiej chce. Pokręcił, na wielkim monitorze przy kołach parametry zapaliły się na zielono. Kierownica idealnie prosto i samochód jechał jak przy linijce. Koszt prawie 2x mniej niż ASO.


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap