Czy znacie już termin odbioru auta

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
Awatar użytkownika
bryndzio
Uzależniony
Posty: 222
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:08
Czym jeżdzę: autem, rowerem...

Re: Czy znacie już termin odbioru auta

Postautor: bryndzio » 17 gru 2010, 20:08

no wlasnie przynajmniej mi (mojej zonie) chodzi o kolor i mozemy poczekac.
Jeżeli Ty nie miałeś czym jeździć to się nie dziwię, że szukałeś auta na "gwałt" [hihihi]

ps
dla Ciebie to środek transportu, ok a dla Twojej żony?? kolor nie ma znaczenia??? to dziwne [hihihi]

szacun dla Ciebie kolego, że niby auto dla żony a tak naprawdę dla Ciebie [zlosnik2]
Na początku stycznia, lutego,marca, może... będzie SportAge 1.6 czarna elka
ps
Na początku stycznia, lutego,marca,kwietnia, maja, może... będzie SportAge 1.6 czarna elka
... i tak od listopada (czytaj: "i tak do zajebania")

dosent
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 06 lis 2010, 16:50
Czym jeżdzę: Almera 1.4

Re: Czy znacie już termin odbioru auta

Postautor: dosent » 17 gru 2010, 20:39

bryndzio pisze:no wlasnie przynajmniej mi (mojej zonie) chodzi o kolor i mozemy poczekac.
Jeżeli Ty nie miałeś czym jeździć to się nie dziwię, że szukałeś auta na "gwałt" [hihihi]


Jasne, tak jak napisalem, rozumiem, ze jak sie nie pali i ma sie czas to mozna czekac. Ja szukalem "na gwalt" bo 22% taniej ma dla mnie znaczenie. Nieco wieksze niz kolor ;-)

ps
dla Ciebie to środek transportu, ok a dla Twojej żony?? kolor nie ma znaczenia??? to dziwne [hihihi]


Chyba dla niej to też środek transportu... Nigdy nie rozmaiwalismy o tym, ale z tego co widze, to jej stosunek do samochodow jest podobny do mojego - ma wygodnie, bezpiecznie i niezawodnie przewiezc z miejsca na miejsce. A nie! W jednym sie roznimy - dla mnie wielkosc bagaznika nie jest az tak wazna jak dla niej :-)

Wiesz, mamy z zona za soba kilka rozmow na temat tego co w samochodzie jest wazne ;-) Pare samochodow temu jeszcze wybrzydzala :-) A powaznie - mam bardzo madra zone. Kiedys uwierzyla mi na slowo, ze do kazdego koloru sie przyzwyczai (no, prawie do kazdego) i teraz juz nie mam problemu, ze moze byc kazdy, byle czerwony.

szacun dla Ciebie kolego, że niby auto dla żony a tak naprawdę dla Ciebie [zlosnik2]


A skad wnisek, ze "niby auto dla żony a tak naprawdę dla Ciebie"? Samochod jest rodzinny, bez przypisania do osoby, jezdzi to z nas, ktore akurat ma potrzebe (albo przymus). ;-)

pzdr
d

Awatar użytkownika
bryndzio
Uzależniony
Posty: 222
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:08
Czym jeżdzę: autem, rowerem...

Re: Czy znacie już termin odbioru auta

Postautor: bryndzio » 17 gru 2010, 20:49

bueheheeh, ciekawe czy Twoja żona faktycznie widzi z tego co Ty widzisz, że ona ma taki sam stosunek co Ty do aut.

Kolego, bez ściem.

Trzeba było od razu napisać, że chodzi o VAT.

samochód ciężarowy rodzinny [zlosnik2] [zlosnik2] [zlosnik2] [zlosnik2] [zlosnik2] [zlosnik2] [zlosnik2]
myślałem, że to auto do pracy [hihihi]

szkoda gadanie, dobrze, że nie będzie odliczeń Vat i schodzimy z tematu!!!

Czy znacie już termin odbioru auta [ura] [ura] [ura] [ura]
Na początku stycznia, lutego,marca, może... będzie SportAge 1.6 czarna elka
ps
Na początku stycznia, lutego,marca,kwietnia, maja, może... będzie SportAge 1.6 czarna elka
... i tak od listopada (czytaj: "i tak do zajebania")

dosent
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 06 lis 2010, 16:50
Czym jeżdzę: Almera 1.4

Re: Czy znacie już termin odbioru auta

Postautor: dosent » 17 gru 2010, 21:13

Hmmm... Odnosze wrazenie, ze prubujesz mnie przekonac, ze ja probuje Cie do czegos przekonac... Masz racje, temat zboczyl z topicu, nie ma sensu ciagnac.

Pzdr
d.

Raf1
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:52
Czym jeżdzę: Sportage 1,6 XL + dach+Ikluczyk

Re: Czy znacie już termin odbioru auta

Postautor: Raf1 » 18 gru 2010, 16:52

sirius silver 1,6 gdi xl +dach +ik marzec- kwiecień

Awatar użytkownika
bryndzio
Uzależniony
Posty: 222
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:08
Czym jeżdzę: autem, rowerem...

Re: Czy znacie już termin odbioru auta

Postautor: bryndzio » 18 gru 2010, 16:55

Raf1 a kiedy zamówiłeś? dziś?
Na początku stycznia, lutego,marca, może... będzie SportAge 1.6 czarna elka
ps
Na początku stycznia, lutego,marca,kwietnia, maja, może... będzie SportAge 1.6 czarna elka
... i tak od listopada (czytaj: "i tak do zajebania")

Raf1
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:52
Czym jeżdzę: Sportage 1,6 XL + dach+Ikluczyk

Re: Czy znacie już termin odbioru auta

Postautor: Raf1 » 18 gru 2010, 16:57

Tak, dzisiaj

zbyniek63_63
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 06 gru 2010, 22:05
Czym jeżdzę: peugeot407

Re: Czy znacie już termin odbioru auta

Postautor: zbyniek63_63 » 18 gru 2010, 19:56

ja na swój czekam od 25.08 . 01.12, poinformowano mnie, że przed świętami go otrzymam, a 07.12. poinformowano, że nie prędzej jak w czerwcu 2011. tojest niesamowite lekceważenie potencjalnych nabywców . między zamawiajacym,a sprzedającym jest zawarta umowa handlowa i nas jako nabywców nie powinno interesowac to,że fabryka się niewyrabia. większość z nas z powyższego faktu ponosi straty z niewywiązania się z umowy przez salony. mydlenie , ze dostaniemy upust w przyszłym roku itp.to tylko wybieg by większość z nas przedłużało umowy, a i tak nie ma pewnośći , że w następnym termionie otrzymam samochód. po rozmowach z sprzedawcami wywnioskowałem, że tak naprawdę nie są pewni,żete umowy zostaną zrealizowane w terminie. ja składam pozew przeciwko kia i zachęcam wszystkich do takiego działania. będę się starał odzyskać straty jakie poniosłem i jest to znacznie większa kwota niż ich śmieszny upust. zacznijmy się szanowqać i nie pozwólmy się traktować jak obywatele trzeciego świata.

jawet
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 14 lis 2010, 18:20
Czym jeżdzę: KS 1,7 CRDI Techno Orange

Re: Czy znacie już termin odbioru auta

Postautor: jawet » 18 gru 2010, 20:28

Zamówienie 03.11.2010 (1,7 orange, podobno była w produkcji ) .Odbiór auta miał być za 3-4 tygodnie. Do dzsiaj cicho sza. W umowie z dilerem - odbiór auta listopad/grudzień . Octavia srzedana 18.11.2010, leasing podpisany 25.11.2010.
KS 1,7 CRDI Techno Orange

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy znacie już termin odbioru auta

Postautor: saber » 18 gru 2010, 22:01

zbyniek63_63 pisze:ja składam pozew przeciwko kia i zachęcam wszystkich do takiego działania. będę się starał odzyskać straty jakie poniosłem i jest to znacznie większa kwota niż ich śmieszny upust. zacznijmy się szanowqać i nie pozwólmy się traktować jak obywatele trzeciego świata.


A czy rozmawiałeś w tej sprawie z:
1) prawnikiem ?
2) dealerem ?
3) KMP ?
z opisu Twoich zamiarów wnioskuję, że ani jedno, ani drugie ani trzecie. Nie to, że sam bym nie miał zamiaru dochodzić swoich praw, bo jako pierwszy w apogeum swojego wq...wienia starałem się zainteresować sprawą TVN TURBO viewtopic.php?f=20&t=370&p=2994&hilit=tvn+turbo#p2994
Prawda jest taka, że to nie KMP jest stroną w tym sporze (no chyba, że jako jedyny zamawiałeś samochód w KMP), a dealer. Dzwoniłem do KMP i twierdzą, że dealerzy mieli wyraźne wytyczne, że zamówienia na silniki 2.0 można przyjmować do 10 września (termin realizacji grudzień 2010), a na silniki 1.6 i 1.7 do 12 października. Jeśli dealer przyjął zamówienie po tym terminie i obiecał dostawę w 2010 to jego problem. W każdym innym przypadku KMP oferuje rabat 3,5k-4,5k.
Bez względu na termin zamówienia, każdy dealer ma tak skonstruowaną umowę/zamówienie, że w najgorszym wypadku czyli w przypadku braku możliwości zrealizowania zamówienia zobowiązany jest do zwrotu wpłaconej zaliczki. I tyle.
Jeśli masz na tyle dobrych prawników, dużo zdrowia, czasu i pieniędzy to w najlepszym wypadku uda Ci się odzyskać odsetki od kwoty zaliczki, którą "zamroził" Ci dealer w czasie oczekiwania na niezrealizowane zamówienie. Mocno będę trzymał kciuki za Ciebie i będę pierwszy który poprosi wynik Twojej walki.

jawet
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 14 lis 2010, 18:20
Czym jeżdzę: KS 1,7 CRDI Techno Orange

Re: Czy znacie już termin odbioru auta

Postautor: jawet » 19 gru 2010, 09:23

Ja mam w umowie zadatek w kwocice 3000,00, więc po 01.01.2011 diler musi zwrócić podwójnie.
KS 1,7 CRDI Techno Orange

Awatar użytkownika
darjejek
STEFEK BURCZYMUCHA
Posty: 56
Rejestracja: 09 lis 2010, 08:55
Czym jeżdzę: Kia New Sportage 1.6 GDI M
Lokalizacja: KR

Re: Czy znacie już termin odbioru auta

Postautor: darjejek » 19 gru 2010, 09:41

jawet pisze:Ja mam w umowie zadatek w kwocice 3000,00, więc po 01.01.2011 diler musi zwrócić podwójnie.


Zwrot zadatku w podwójnej wartości występuje kiedy diler wycofa się z umowy sprzedaży. W przypadku niedotrzymania terminów co najprawdopodobniej związane jest z przyczynami niezależnymi sprawa się komplikuje.

Pzd.
KS 1600 M Oliwkowy

jawet
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 14 lis 2010, 18:20
Czym jeżdzę: KS 1,7 CRDI Techno Orange

Re: Czy znacie już termin odbioru auta

Postautor: jawet » 19 gru 2010, 09:54

Jutro będę rozmawiać z prawnikiem , czy niedotrzmanie terminu dostawy auta umożliwia mi zerwanie umowy. O efektach napiszę.
KS 1,7 CRDI Techno Orange

Konrad
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 23 lis 2010, 08:40
Czym jeżdzę: 1.6 benzyna L

Re: Czy znacie już termin odbioru auta

Postautor: Konrad » 19 gru 2010, 10:05

Ja też dołączam się do tematu ,zamówienie 1.6 L benzynka 20.08.2010 do dziś auta brak ,wpłacona kosmiczna zaliczka czy zwała to jak zwał .Najgorsze jest to ,że CENTRALA KIA widzi co piszemy dokładnie i NIC NIC NIC pisząc może nawet pomagamy im w wybraniu optymalnej wersji dla siebie dogodnej ,podejrzewam że jesteśmy w stanie odzyskać stracony wat jakoś ale cy coś więcej ?? Tylko powiedzcie mi dlaczego np. moje auto jest już wyprodukowane -informacja dilera- od 3 miesięcy- i nie można go do kraju ściągnąć -sam bym go przepchnął rekami do tego czasu . UWAGA NA CIEKAWE STWIERDZENIA STOI NA SKŁADZIE CELNYM -SKORO SĄ TĄ SAMOCHODY PRODUKOWANE W UNII -CZYLI BEZ CŁA :) . sKŁAD CELNY TO PEWNIE CIEPLUTKI OGRZEWANY -KLIMATYZOWANY GARAŻ I PIĘKNE PANIE ROBIĄCE CO 3 H POLERKĘ I ZBIERAJĄCE KURZE .( W ŚNIEGU PO DACH) :los2:

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Czy znacie już termin odbioru auta

Postautor: soul » 19 gru 2010, 11:43

No pewnie stoi na składzie celnym bo akcyzę trzeba zapłacić a to pobiera urząd celny.
Obrazek

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Czy znacie już termin odbioru auta

Postautor: aBARTh » 19 gru 2010, 11:51

no wiesz nie spodziewałbym się garażu ciepłego z paniami polerującymi.. jakby chociaż był zadaszony to już by był sukces..a tak to pewnie pusty plac gdzie upychają na max co się da i ile się da. dlatego tak ważne jest potem sprawdzanie szkód transportowych, bo od bramy fabryki do bramy dealera może się naprawdę duuużo wydarzyć.

Awatar użytkownika
leszekkurk
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 07 gru 2010, 10:16
Czym jeżdzę: Sportage
Gadu Gadu: 4062

Re: Czy znacie już termin odbioru auta

Postautor: leszekkurk » 20 gru 2010, 13:26

A ja zamówiłem 11-08-2010 czyli dwa tygodnie wczesniej niz zbyniek63 Myslałem ze to własnie ja bede najdluzej oczekujacym ale okazuje sie ze jak Ci mowia ze w czerwcu to chyba nie wygram konkursu na najdluzsze oczekiwanie. :foch:
Już mamSportage 2,0 Diesel Automat, 4wd, dach, 18 tki Navi. (Cewkałem 8 miesięcy i 5 dni)

makuwa21
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 10 paź 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sorento 2,0 DOHC XL SUNSET RED
Lokalizacja: Pawłowice

Re: Czy znacie już termin odbioru auta

Postautor: makuwa21 » 20 gru 2010, 13:48

Po tych dziewięciu miesiacach czekania życzę Ci udanego porodu. :pub:

Frugo
Uzależniony
Posty: 158
Rejestracja: 07 lis 2010, 14:14
Czym jeżdzę: 1.6 GDI

Re: Czy znacie już termin odbioru auta

Postautor: Frugo » 21 gru 2010, 14:45

Fajny żart, ale mu i innym oczekującym na bank nie jest teraz wesoło. Dla mnie, to poprostu przegięcie. Jeżeli kolega Saber ma wiarygodne informacje, odnosnie ostatecznych terminów zamawiania pojazdów, które zostana dostarczone w tym roku, to jak można zbierac zamówienia na samochody po 12.10 i obiecywać, że będą? Ponad 50% zamówien to samochody na firme, po nowym roku nikt nie odliczy juz od nich daniny. Jeżeli dealer miał tą informację i mimo to przyjmował zamówienia, to coś tu jest nie tak.
Tylko jak to teraz sprawdzić czy ową wiedzę posiadał , jednak przemilczał...
Powiem wam, że coś w tym jest, ja zamawiałem pod koniec wrzesnia, czekałem dwa tygodnie, przy odbiorze usłyszałem tylko że już teraz nie bedzie tak łatwo i niektórzy nie dostaną w tym roku.

Festexx
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 04 lis 2010, 15:17
Czym jeżdzę: CHEVROLET CAPTIVA LT+ 2,2 VCDI 184 KM 4x4

Re: Czy znacie już termin odbioru auta

Postautor: Festexx » 21 gru 2010, 15:54

Jak dla mnie to troche porażka z tymi autami, człowiek zamawia auto w 2010 i oczekuję, że w owym roku będzie się nim poruszał.
Policzcie sobie ile % z samych zaliczek dealer mógł zarobić, obracając tymi pieniędzmi, podejrzewam, że grube kwoty.
Co do aut to prawda, że większość kupowała z myślą o tym żeby odliczyć VAT. Co komu po samochodzie w 2011 roku jak już nie może odliczyć podatku.
No nic ja na firmę nie kupuję, ale rozumiem sfrustrowanie osób czekających na autka.
Ja dopiero zamówię w styczniu/lutym, być może będzie coś ze stocku, bo widziałem sporo aut 1,7 CRDI, no ale mnie interesuje XL, a tu może być problem.
Generalnie jestem ciekaw ile osób zrezygnowało z auta i czy nie było problemów z oddaniem zaliczki.
Chevrolet Captiva LT+ 2,2 VCDI 184 KM 4x4

greeg25
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: 07 wrz 2010, 11:02
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 GDI Black Metalick ( S )

Re: Czy znacie już termin odbioru auta

Postautor: greeg25 » 22 gru 2010, 09:10

z tego co wiem kasa z zaliczek leży na nie oprocentowanych kontach
Kia Sportage 1.6 GDI Black


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap