Zakup Kia Sportage II - kilka pytań technicznych

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
cosmos
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 28 maja 2016, 10:09
Czym jeżdzę: Seat Toledo II 1.9 TDI ASV (110KM@145 KM)
Lokalizacja: Wawa

Zakup Kia Sportage II - kilka pytań technicznych

Postautor: cosmos » 28 maja 2016, 10:49

Panie/Panowie,
jestem na etapie zakupu Kia Sportage (lub Hyundai Tucson, wszak to ponoć bliźniacze konstrukcje) w dieslu 112 lub 140KM. Mam w związku z tym kilka istotnych dla mnie pytań. Znalazłem ogłoszenie z rocznika 2005, wygląda ładnie, ale zanim zadzwonię muszę się upewnić w kilku kwestiach.

1. Wyczytałem o "zapychającym się" zbiorniku paliwa w Sportage 2004-2006. Rozumiem, że jest na to jakiś sposób i da się te paprochy ze zbiornika paliwa jakoś usunąć? Czy pozostaje tylko wymiana całego zbiornika razem z pompą paliwa (co wydaje się kompletnie nieopłacalne)? Czy są jakieś środki chemiczne, którymi można bak wyczyścić?

2. Podpora wału napędowego. Z tego co wiem, w modelach do 2006r (tylko nie wiem czy włącznie, czy w 2006r już to poprawili) jest zintegrowana z całym wałem. Czy da się to zregenerować/wymienić na zamiennik, czy pozostaje ASO i kosmiczna cena? Jaka może być cena takiej naprawy w przypadku regeneracji (o ile możliwa) lub wymiany w ASO?

3. Chiptunning. Czy ktoś robił chipa w samochodzie z silnikiem 112 KM? Bo jak na masę 1,8T moc tego silnika wydaje się kompletnie niewystarczająca, więc zastanawiam się nad zachipowaniem do ok 135-140 KM. Czy to będzie jakoś jechało z tak ciężką budą i czy da się to zrobić do takiej mocy bez wymiany osprzętu w silniku (w 1.9TDi to nie problem, ale CRDI to są nowocześniejsze konstrukcje)?

4. Wyciszenie. Jak jest z wyciszeniem tego samochodu przy 140km/h (i oczywiście niżej)? Z tego co wiem w podobnym Tucsonie jest całkiem nieźle, ale czymś poza wyglądem te auta się pewnie różnią, a Hyundai pozycjonuje Kię niżej (przynajmniej stara się). Więc jak to jest, akceptowalne czy już trzeba "krzyczeć"? To dla mnie bardzo istotne ze względu na komfort podróżowania.

5. Jakie Panie/Panowie macie spalanie przy jeździe 140 km/h? Ponieważ skrzynia 6bieg w wersji mocniejszej daje takie same obroty przy tej prędkości (ok 3000 obr) co wersja 112 KM na 5tym biegu, spalanie będzie bardzo zbliżone... A raporty spalania na autocentrum są chyba pisane przez emerytów dla emerytów...

Na razie chyba wszystko. Liczę na waszą pomoc i obiektywizm, pozdrawiam!

tomgrze
Uzależniony
Posty: 210
Rejestracja: 15 sty 2011, 21:04
Czym jeżdzę: Sportage '07 4x4 2.0 CRDI
CX-7 '08 4x4 2.3 DISI
Lokalizacja: pomorskie

Re: Zakup Kia Sportage II - kilka pytań technicznych

Postautor: tomgrze » 26 cze 2016, 21:33

Mam wersje 140KM wiec wypowiem się tylko na temat pkt.4
Dla mnie jako tako komfortowo można podróżować do 130km/h. Powyżej dają o sobie znać duże opory powietrza (hałas i mocno wzrasta spalanie) a dodatkowo jazda staje się mniej bezpieczna (zawieszenie). Oczywiście również przy niższych prędkościach nie ma co porównywać hałasu Sportage II do limuzyn i kombi klasy średniej. Generalnie zależy czym jeździłeś wcześniej i do czego porównujesz.


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap