Procedura zgłaszania usterek do ASO w ramach gwarancji Sportage III

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
Awatar użytkownika
eng
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 28 sie 2015, 09:45
Czym jeżdzę: Tylko PB
Lokalizacja: Polska

Procedura zgłaszania usterek do ASO w ramach gwarancji Sportage III

Postautor: eng » 10 maja 2016, 11:36

Witam.

Jak wygląda procedura zgłaszania usterek, które ASO powinno naprawić w ramach gwarancji? Nie byłem jeszcze w żadnym ASO, bo autko kupiłem używane - jednak mam wszystkie wpisy w książce oraz gwarancje, która została na mnie przepisana. Zastanawiam się tylko jak to wygląda formalnie. Wybieram sobie ASO najbliżej miejsca mojego zamieszkania - dzwonie mówię, że chciałbym coś zgłosić do naprawy w ramach gwarancji, jadę na umówione spotkanie i wówczas ASO podejmuje decyzje co dalej? Ma to jakieś znaczenie, które ASO wybiorę? Auto było kupione w zupełnie innej części Polski niż ta w której mieszkam. Oczywiste jest, że nie będę jeździł do ASO w którym auto było kupione tylko tam gdzie mam bliżej. W moim przypadku jest to wyprawa ok 45-50 km także nie mogę od tak jechać po drodze zapytać co i jak. Konkretnie skrzypi mi fotel kierowcy i nie wiem jak to rozegrać? Niestety jest to jakiś element wewnątrz oparcia i żadne smarowanie prowadnic nic nie pomoże. Jechać w ciemno do wybranego ASO czy wcześniej zadzwonić powiedzieć, co i jak i się umówić? Pytanie czy takie rzeczy naprawiają/wymieniają na miejscu czy muszę auto tam zostawić. Ew. jeżeli w grę wchodziłaby wymiana fotela to oni zamawiają fotel i przyjeżdżam tylko na wymianę? Czy zostawiam auto u nich i czeka tam ono na zamówiony fotel? Proszę o jakieś rady.

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 917
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Procedura zgłaszania usterek do ASO w ramach gwarancji Sportage III

Postautor: listomek2014 » 10 maja 2016, 12:04

Umawiasz się i jedziesz do najbliższego aso zabierasz książkę serwisową i tyle,być może zrobią na miejscu jeśli nie dadzą rady to ew.pozostawienie auta jeśli wymiana na drugi to pewnie będą dzwonić tak czy siak musisz i tak pojechać .Powodzenia
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

Awatar użytkownika
eng
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 28 sie 2015, 09:45
Czym jeżdzę: Tylko PB
Lokalizacja: Polska

Re: Procedura zgłaszania usterek do ASO w ramach gwarancji Sportage III

Postautor: eng » 10 maja 2016, 16:31

Ale dzwonię i umawiam się na co? Po prostu mówię do chłopa przez telefon: "Dzień Dobry. Panie strzela mi fotel, auto kupiłem w innym salonie, ale jest na gwarancji, kiedy mogę przyjechać?" [hihihi]

Awatar użytkownika
bykman
Uzależniony
Posty: 355
Rejestracja: 16 paź 2014, 14:25
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 205KM
Opel Zafira C Cosmo 2.0 CDTI 200KM
Lokalizacja: PIENINY

Re: Procedura zgłaszania usterek do ASO w ramach gwarancji Sportage III

Postautor: bykman » 10 maja 2016, 17:05

Nie pucuj się z tym salonem, dzwonisz Kia? Tak Kia, a Ty im na to, że się fotel zepsuł i wkoorviłeś się strasznie i kiedy wymienią?
KIA SPORTAGE XL Limitowana 2.0 CRDI AWD MT 205KM 447Nm Sand Track

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Procedura zgłaszania usterek do ASO w ramach gwarancji Sportage III

Postautor: mint » 10 maja 2016, 18:46

Jak powiesz że się wkurw...eś to może zrobią od ręki? Brednie Ci piszą! Dzwonisz, zgłaszasz problem, umawiasz się na wizytę, zabierasz książkę serwisową a reszta to już zależy od tego czy można naprawić od ręki czy to dłuższa wizyta. W wawie Cardroom jest the best w tych sprawach.
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Procedura zgłaszania usterek do ASO w ramach gwarancji Sportage III

Postautor: Kwarcu » 10 maja 2016, 18:47

Nawet książka nie będzie Ci specjalnie potrzebna, bo oni i tak wszystko mają w systemie. Niektóre ASO nawet olewają wpisy do książki, co jest dla mnie trochę dziwne, bo po coś te książki wydają do aut... ale zabrać, zabierz. ;)
Możesz jechać do jakiegokolwiek ASO KIA chcesz. Do każdego na terenie EU na pewno, bo KIA daje gwarancję na terenie EU.

Mówisz, że wyprawa 45-50 km, ale i tak bez dwóch wizyt to się nie obejdzie moim zdaniem. Najpierw musisz jechać dać im auto, żeby zobaczyli co i jak i wystawili diagnozę, a potem pewnie jeśli coś będzie do wymiany to będzie trzeba poczekać np. na dostawę części czy coś, więc i tak będziesz musiał przyjechać drugi raz w późniejszym terminie.
Szczerze to nawet nie musisz dzwonić ich uprzedzać, że będziesz - najzwyczajniej w świecie jedziesz i idziesz zgłosić swój problem do doradcy serwisowego.

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 917
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Procedura zgłaszania usterek do ASO w ramach gwarancji Sportage III

Postautor: listomek2014 » 10 maja 2016, 21:08

Dokładnie jak kwarcu pisze dziś właśnie jechałem z trasy przejeżdżałem obok aso i przypomniałem sobie jak koledzy pisali o nalotach na felgach a ja mam burchel więc pomyślałem zajadę ale nie mam tej książki no cóż a tu wyskakuje gość robi zdjęcia felg tablicy rej. stan licznika i tabliczki znamionowej i mówi że to mu wystarczy i za parę dni się odezwie
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

art211
Bywalec
Posty: 145
Rejestracja: 23 kwie 2016, 11:16
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE III XL, 2.0 CRDI, AWD

Re: Procedura zgłaszania usterek do ASO w ramach gwarancji Sportage III

Postautor: art211 » 10 maja 2016, 21:27

Pytanie do kolegi "Eng":
Napisałeś, że po zakupie auta przepisałeś gwarancje na siebie. kto ci to przepisał i gdzie ?

Awatar użytkownika
eng
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 28 sie 2015, 09:45
Czym jeżdzę: Tylko PB
Lokalizacja: Polska

Re: Procedura zgłaszania usterek do ASO w ramach gwarancji Sportage III

Postautor: eng » 10 maja 2016, 23:47

Auto kupiłem używane, ale sprzedawane było w ASO. Klient po dwóch latach oddał auto do salonu, w którym je kupił i w rozliczeniu z tamte wziął inne nowe. W ASO przy kupnie przepisali gwarancję na mnie. Fakturę też mam z ASO. Dzięki za rady przydadzą się.

geegles
Nasz Człowiek
Posty: 459
Rejestracja: 30 paź 2014, 12:56
Czym jeżdzę: Kia Proceed GT 1.6T 204 KM Full :|
Gadu Gadu: 2382783

Re: Procedura zgłaszania usterek do ASO w ramach gwarancji Sportage III

Postautor: geegles » 14 maja 2016, 22:46

Generalnie mogliby sie przypierdzielic. Brak KG = brak gwarancji.
Jest: Kia Proceed 1.6T 204 KM FULL
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI 245KM GT-Line + ECS + RED + TEC + SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI GT-Line
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

art211
Bywalec
Posty: 145
Rejestracja: 23 kwie 2016, 11:16
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE III XL, 2.0 CRDI, AWD

Re: Procedura zgłaszania usterek do ASO w ramach gwarancji Sportage III

Postautor: art211 » 15 maja 2016, 00:33

geegles, o czym piszesz ? ??

geegles
Nasz Człowiek
Posty: 459
Rejestracja: 30 paź 2014, 12:56
Czym jeżdzę: Kia Proceed GT 1.6T 204 KM Full :|
Gadu Gadu: 2382783

Re: Procedura zgłaszania usterek do ASO w ramach gwarancji Sportage III

Postautor: geegles » 15 maja 2016, 00:51

O tym, ze brak książki gwarancyjnej to brak gwarancji :-)
Jest: Kia Proceed 1.6T 204 KM FULL
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI 245KM GT-Line + ECS + RED + TEC + SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI GT-Line
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

art211
Bywalec
Posty: 145
Rejestracja: 23 kwie 2016, 11:16
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE III XL, 2.0 CRDI, AWD

Re: Procedura zgłaszania usterek do ASO w ramach gwarancji Sportage III

Postautor: art211 » 15 maja 2016, 01:10

:roll:

Awatar użytkownika
eng
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 28 sie 2015, 09:45
Czym jeżdzę: Tylko PB
Lokalizacja: Polska

Procedura zgłaszania usterek do ASO w ramach gwarancji KS3 Fotel skrzypi

Postautor: eng » 07 lip 2016, 08:14

Witam.

Byłem w ASO z tym nieszczęsnym fotelem. Niestety Pan z obsługi usiadł w aucie na zewnątrz salonu w godzinach szczytu (było bardzo głośno) i żadnych niepokojących odgłosów nie słyszał. Pokazał też innego Sportaga gdzie takiego odgłosu nie było, ale to ze względu na brak tzw aktywnych zagłówków. Owszem zaproponował przy okazji zbliżającej się (w listopadzie) wymiany oleju, że mogą ten fotel rozebrać, ale stwierdził, że TTTM. Mi natomiast udało się dokładnie ustalić, co wydaje denerwujący mnie w fotelu dźwięk. W moim fotelu jest mechanizm aktywnych zagłówków. Działa to tak, że jak wystąpi nacisk na dolną część oparcia to zagłówek lekko wysuwa się do przodu. I tu jest cały problem. Jak wsiadam do auta naciskam plecami w dolną część oparcia fotela. Powoduje to ruch jakieś linki wewnątrz fotela (czuć to czasami na oparciu - takie lekkie mrowienie) i dziwny skrzypiący dźwięk w dolnej części oraz z okolic samego zagłówka. Skąd wiem, że idzie tam jakaś linka ano np z tego zdjęcia:

Obrazek

Prawdopodobnie ten czarny mechanizm zlokalizowany właśnie w okolicach dolnej części oparcia wydaje jakiś dziwny dźwięk( plus zagłówek), a sama linka gdzieś tam o coś haczy, co powoduje uczucie mrowienia na plecach. Dzieje się to podczas wsiadania, wysiadania oraz czasami podczas jazdy. I co teraz? Czy ktoś z was miał taki problem?

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Procedura zgłaszania usterek do ASO w ramach gwarancji Sportage III

Postautor: mint » 07 lip 2016, 10:48

Nie miałem. Powiedz temu panu żeby zrobili ten fotel albo niech go wymienią i niech nie pieprzy że TTTM. W suzuki na wolnych obrotach fotel pasażera czasami brzęczał. Wymontowali sprawdzili, ponownie zamontowali i cisza. Trzeba chcieć coś zrobić.
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

Awatar użytkownika
eng
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 28 sie 2015, 09:45
Czym jeżdzę: Tylko PB
Lokalizacja: Polska

Re: Procedura zgłaszania usterek do ASO w ramach gwarancji Sportage III

Postautor: eng » 07 lip 2016, 16:20

Zobaczymy. Po wakacjach ponownie udam się do ASO i tym razem nie dam się spławić. Może ktoś jednak miał z czymś takim do czynienia?


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap