Zakup II

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
MDH
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:06
Czym jeżdzę: Kia Sportage II 2.7 automat
Lokalizacja: Hel

Zakup II

Postautor: MDH » 27 kwie 2016, 10:43

Witam,

Mój pierwszy post, więc witam wszystkich forumowiczów :)

Mam problem :) od czasu kiedy ujrzałem Sportage, zakochałem się :D W końcu udało się zebrać trochę gotówki, wystarczy na Sportage II, ale...
Od zawsze miałem samochody z małym silniczkiem (1.4) z LPG i manualem, chciałbym teraz coś większego i mocniejszego.
Sportage II 2.7 LPG automat czy 2.0 LPG manual, jedno jest pewne, musi być LPG, nie mam "ciężkiego kopyta" ;)
Przejrzałem forum, przejrzałem Googla, ale dalej nie wie, co wybrać - każdy chwali to co ma :D
Ciągnie mnie w automat (2.7 V6), ale nie wiem czy słusznie, nigdy nie maiłem automatu.
Kolejny problem, to że w pomorskim jest straszna bieda, aby coś kupić fajnego, ładnego itp. itd. muszę zasuwać praktycznie na południe Polski :(

Koledzy i Koleżanki, proszę doradźcie co kupić.

Awatar użytkownika
11201mariusz
Nasz Człowiek
Posty: 575
Rejestracja: 05 lut 2013, 20:25
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L Bialutka Dama
Lokalizacja: Sopot

Re: Zakup II

Postautor: 11201mariusz » 27 kwie 2016, 10:55

Poszukaj na stronach dealerów KIA - czasami trafiają się dobre egzemplarze nawet KS II. Ja znalazłem np ciekawe egzemplarze w KIA Łowicz. Wiadomo cena wyższa ale auto jakby pewniejsze i sprawdzić można . A i potargować się da - ja znalazłem Kijanke dla żony w Elblągu - AGROMAX i pojechaliśmy po nią z Sopotu, było warto.

Awatar użytkownika
eng
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 28 sie 2015, 09:45
Czym jeżdzę: Tylko PB
Lokalizacja: Polska

Re: Zakup II

Postautor: eng » 27 kwie 2016, 15:47

MDH pisze: ale...
Od zawsze miałem samochody z małym silniczkiem (1.4) z LPG ... nie mam "ciężkiego kopyta" ;)


Skoro nie masz ciężkiego kopyta to po co Ci taki silnik? Poza tym co ma LPG do kopyta. LPG montuje się w celach oszczędności na kosztach paliwa, a nie dla ciężkiego czy lekkiego kopyta. Może warto pomyśleć o jakimś dieslu? Niewiele palą i obecnie nowoczesne jednostki jeżdżą już całkiem fajnie.

MDH
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:06
Czym jeżdzę: Kia Sportage II 2.7 automat
Lokalizacja: Hel

Re: Zakup II

Postautor: MDH » 27 kwie 2016, 19:08

Po co taki silnik ? aby się nie zastanawiać czy 500m mi starczy aby rozpędzić autko aby wyprzedzić.
Co ma LPG do kopyta ? depnij 140 na LPG to zobaczysz :D w butli robi się czarna dziura :D

Awatar użytkownika
eng
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 28 sie 2015, 09:45
Czym jeżdzę: Tylko PB
Lokalizacja: Polska

Re: Zakup II

Postautor: eng » 27 kwie 2016, 21:06

MDH pisze:Co ma LPG do kopyta ? depnij 140 na LPG to zobaczysz :D w butli robi się czarna dziura :D


Miałem Forda Mondeo Mk3 z 2.5 V6 z instalacją LPG i nie było żadnej różnicy podczas jazdy na LPG lub na benzynie. Zresztą wynik z hamowni to potwierdzał. Widocznie masz coś zepsute w swojej obecnej instalacji skoro jest taka różnica.

MDH
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:06
Czym jeżdzę: Kia Sportage II 2.7 automat
Lokalizacja: Hel

Re: Zakup II

Postautor: MDH » 27 kwie 2016, 23:43

eng pisze:Widocznie masz coś zepsute w swojej obecnej instalacji skoro jest taka różnica.

Pewnie tak, dlatego czas na zmianę :) co proponujecie ?

MDH
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:06
Czym jeżdzę: Kia Sportage II 2.7 automat
Lokalizacja: Hel

Re: Zakup II

Postautor: MDH » 01 maja 2016, 22:10

I kupiłem 2.7 automat :D zakochałem się od pierwszej jazdy :D


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap