Plan zakupu Sportage 4 1.6 GDI M + DFA

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
areq10
Uzależniony
Posty: 181
Rejestracja: 05 kwie 2016, 17:23
Czym jeżdzę: Sportage 1.6

Plan zakupu Sportage 4 1.6 GDI M + DFA

Postautor: areq10 » 05 kwie 2016, 17:31

Witam,

planuję kupić Sportage 4 1.6GDI M+DFA, mam kilka pytań:

1) Wynegocjowałem 5% rabatu na osobę prywatna i kredyt 50/50, czy 5% to dobry wynik ?

2) Kupuje wersje z radiem, później planuje zakupić nawigacje (z chin) i jakoś ją zamontować. Czy tracę wtedy gwarancje, kto coś takiego może mi zamontować ? (widziałem, że tu na forum dużo osób ma tak założoną nawigacje do Sportage 3)

3) Aktualnie jeżdżę Golfem V 1.4MPI 80KM. Wiem, zę silnik 1.6 GDI to nie potwór, ale mama nadzieję, że poczuję skok w elastyczności auta ;) i zarazem skok komfortu w nowym samochodzie :) Czy ktoś jeździł może przed Sportage 3 podobnym autem jak Golf, jak czuliście się po zmianie ?

4) Jakie są typowe bolączki Sportage (wiadomo teraz samochody nie są tak trwałe) ale tym golfem jeżdżę 9 lat bez żadnych problemów, co mnie czeka w nowym aucie ?'

5) Na otomoto widzę bardzo wysokie ceny używanych Sportage, np. 50-60 tys brutto za 4-5 letni samochód. Czy to realne ceny, ktoś to kupuje ? (pytam w kontekście jakiejś odsprzedaży w przyszłości Sportage 4)

Awatar użytkownika
bykman
Uzależniony
Posty: 355
Rejestracja: 16 paź 2014, 14:25
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 205KM
Opel Zafira C Cosmo 2.0 CDTI 200KM
Lokalizacja: PIENINY

Re: Plan zakupu Sportage 4 1.6 GDI M + DFA

Postautor: bykman » 05 kwie 2016, 18:05

Przed Sportkiem jeździłem i nadal od czasu do czasu jeżdżę golfem 4 1.9 TDI 155KM, mój Sportek ma 184Km i jezdzi mi się podobnie ale z przewagą na golfa. Co do jakości i niezawodności to zapomnij obecne samochody to gips i papier toaletowy...
Również mogę porównać Zafira A i Zafira Tourer które mam w posiadaniu 2001 roku jakość spasowanie elementów wewnętrznych samochodu nie ma porównania do roku 2012 na korzyść oczywiście Zafiry A
KIA SPORTAGE XL Limitowana 2.0 CRDI AWD MT 205KM 447Nm Sand Track

lukasz111
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 12 gru 2013, 12:13
Czym jeżdzę: Sorento 2015

Re: Plan zakupu Sportage 4 1.6 GDI M + DFA

Postautor: lukasz111 » 05 kwie 2016, 21:10

Ojciec ostatnio kupił taką kolor czerwony. Moim skromnym zdaniem rewelacja może demon prędkości to nie jest ale bardzo dobrze sobie radzi przy normalnej jeździe. Średnie spalanie około 8,5 litra. Jeżeli chodzi o porównanie nowej sportage z jakimiś starymi golfami czy zafirami to najmniejszego sensu to nie ma. Osobiście miałem sportka full wersje 184km po faceliftingu, po 2 latach użytkowanie sprzedałem go taniej tylko o 11 tys niż zapłaciłem za nowego. Obecnie mam nowe sorento. Za te same pieniądze mogłem kupić 4 letnie bmw x5 z przebiegiem ponad 200 tys i kto wie czy nie składane z 2 egzemplarzy. Wydaje mi się że po przesiadce do nowej sportage już nigdy nie kupisz używanego samochodu.

Posterunkowy
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 18 lut 2016, 06:55
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2016 1,7 CRDI
Lokalizacja: Radom

Re: Plan zakupu Sportage 4 1.6 GDI M + DFA

Postautor: Posterunkowy » 05 kwie 2016, 21:38

lukasz111 pisze: Wydaje mi się że po przesiadce do nowej sportage już nigdy nie kupisz używanego samochodu.

Jestem tego samego zdania. Nowy samochód ma poza tym tę przewagę nad kilkuletnim, że posiada gwarancję. To duży plus w przypadku awarii. Poza tym poziom wykończenia nowej KS jest znacznie lepszy, niż poprzednich wersji tego samochodu, nawet w najtańszym wariancie.

Edgar
Uzależniony
Posty: 341
Rejestracja: 28 cze 2013, 14:26
Czym jeżdzę: Sorento 2016 2.0 XL AWD,
była Sportage III 1,6 GDI L
Lokalizacja: Katowice

Re: Plan zakupu Sportage 4 1.6 GDI M + DFA

Postautor: Edgar » 05 kwie 2016, 21:56

lukasz111 pisze:Obecnie mam nowe sorento. Za te same pieniądze mogłem kupić 4 letnie bmw x5 z przebiegiem ponad 200 tys i kto wie czy nie składane z 2 egzemplarzy. Wydaje mi się że po przesiadce do nowej sportage już nigdy nie kupisz używanego samochodu.

też dodam że mam podobnie, całkowicie polecam nową Kia niż używane 4 letnie, niby klasę wyższą.

Awatar użytkownika
bykman
Uzależniony
Posty: 355
Rejestracja: 16 paź 2014, 14:25
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 205KM
Opel Zafira C Cosmo 2.0 CDTI 200KM
Lokalizacja: PIENINY

Re: Plan zakupu Sportage 4 1.6 GDI M + DFA

Postautor: bykman » 06 kwie 2016, 06:34

Jeżeli chodzi o porównanie nowej sportage z jakimiś starymi golfami czy zafirami to najmniejszego sensu to nie ma.

Kolego @lukasz111 może nie masz porównania. Natomiast ja od 2001 roku średnio co 2 lata kupuje nowy samochód w salonie, więc mogę porównać jaka kiedyś była jakość samochodów a jaka teraz jest.
Pytanie było o golfa piątej generacji i o nową Sportage.
KIA SPORTAGE XL Limitowana 2.0 CRDI AWD MT 205KM 447Nm Sand Track

Edgar
Uzależniony
Posty: 341
Rejestracja: 28 cze 2013, 14:26
Czym jeżdzę: Sorento 2016 2.0 XL AWD,
była Sportage III 1,6 GDI L
Lokalizacja: Katowice

Re: Plan zakupu Sportage 4 1.6 GDI M + DFA

Postautor: Edgar » 06 kwie 2016, 12:16

areq10 pisze: czy 5% rabatu to dobry wynik ?

Postaraj się, ale 8% to podobno max.

Yogi
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 06 mar 2016, 18:14
Czym jeżdzę: 3.0
1.8
1.6

Re: Plan zakupu Sportage 4 1.6 GDI M + DFA

Postautor: Yogi » 07 kwie 2016, 23:43

A jaka cena katalogowa i wynegocjowana? Moim zdaniem fajnie wyposażenie ma dopiero L

1,6 gdi to silnik do spokojnej jazdy
Ojciec przesiadl się z 1.4 75km i w tym gdi jak zaladowalismy się na święta do rodzinki to jest mu mało a szybko nie lata i zawsze szukał możliwie najmniejszego silnika a teraz widzi że 1,6 i ponad 100koni to nie potwór

areq10
Uzależniony
Posty: 181
Rejestracja: 05 kwie 2016, 17:23
Czym jeżdzę: Sportage 1.6

Re: Plan zakupu Sportage 4 1.6 GDI M + DFA

Postautor: areq10 » 08 kwie 2016, 18:56

Cena katalogowa: 83990 (planet blue, wersja M + pakiet DFA (czujniki, automatyczna klima itp.)
moja cena, to 95% oryginalnej - 79700.

Wersja L kosztuje 92900 - jest tam parę nieistotnych bajerów + 2 fajne rzeczy - fabryczna nawigacja i miękkie obicie drzwi.

trochę mi szkoda dorzucić 8k za nawigacje, jak mogę zawiesić telefon, czy kupic cos w stylu:
http://www.aliexpress.com/item/New-Kia- ... 7faeff633a

(pytanie co z montażem i gwarancja na auto ?)
Ale na początek będę wieszał telefon z navi.
Co do silnika, będę jeździł w maks 2 osoby, a głownie pojedynczo.
mam obecnie 1.4 80km, bądź co bądź, liczę na duży przyrost mocy ;)

Yogi
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 06 mar 2016, 18:14
Czym jeżdzę: 3.0
1.8
1.6

Re: Plan zakupu Sportage 4 1.6 GDI M + DFA

Postautor: Yogi » 09 kwie 2016, 20:55

urwij jeszcze ze 2 kzł i będzie dobrze

oprócz navi masz z nią kamerę ? ciekawszą tapicerkę ? keyless - cholernie wygodne ? nie pamiętam czy w M jest zestaw bluetooth ? oraz parę innych bardziej i mniej ale przydatnych gadżetów.
moim zdaniem warto, ks bez dotykowego radia wygląda okrutnie ale to już kwestia indywidualna

co do oczekiwania że mocy będzie więcej przesiadając się z samochodu o 50 KM słabszego to obyś się nie rozczarował
chyba że ja jestem już po prostu za bardzo zepsuty

areq10
Uzależniony
Posty: 181
Rejestracja: 05 kwie 2016, 17:23
Czym jeżdzę: Sportage 1.6

Re: Plan zakupu Sportage 4 1.6 GDI M + DFA

Postautor: areq10 » 09 kwie 2016, 21:18

"urwij jeszcze ze 2 kzł i będzie dobrze"

a ile procent udało się urwać Wam ? (czy też braliście na osobę fizyczna i kredyt 50/50 (bo to może mieć wpływ na zniżki))

"oprócz navi masz z nią kamerę ? ciekawszą tapicerkę ? keyless - cholernie wygodne ? nie pamiętam czy w M jest zestaw bluetooth ? oraz parę innych bardziej i mniej ale przydatnych gadżetów.
moim zdaniem warto, ks bez dotykowego radia wygląda okrutnie ale to już kwestia indywidualna"

znalazłem salon, który montuje nawigacje i kamerę w miejsce radia za 4k (niefabryczna), jeśli radio fabryczne mi nie będzie odpowiadać albo moja nawigacja z telefonu to za parę miesięcy sobie to sprawie.
tapicerka ze wstawkami ze skory ekologicznej na moje oko wygląda tandetnie.
Szkoda mi za to trochę bardziej miększych obić drzwi w wersji L
Yogi pisze:co do oczekiwania że mocy będzie więcej przesiadając się z samochodu o 50 KM słabszego to obyś się nie rozczarował
chyba że ja jestem już po prostu za bardzo zepsuty

jak doczekam w salonie wersji 1.6 gdi do jazy próbnej, to porównam sobie czy czuję różnice.

Ogólnie nie potrzebuje rajdówki, mogę redukować przy wyprzedzaniu, ale ważny jest dla mnie komfort i względna cisza na autostradzie przy 140-150 km/h

Posterunkowy
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 18 lut 2016, 06:55
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2016 1,7 CRDI
Lokalizacja: Radom

Re: Plan zakupu Sportage 4 1.6 GDI M + DFA

Postautor: Posterunkowy » 10 kwie 2016, 09:19

areq10 pisze:trochę mi szkoda dorzucić 8k za nawigacje, jak mogę zawiesić telefon, czy kupic cos w stylu:
http://www.aliexpress.com/item/New-Kia- ... 7faeff633a

(pytanie co z montażem i gwarancja na auto ?)

Pytałem w salonie o tę sprawę, ponieważ noszę się z zamiarem zakupu i zamontowania jakiejś stacji multimedialnej. Powiedziano mi, że nie ma to wpływu na gwarancję, pod warunkiem, że podczas montażu radia nie schrzaniono czegoś, co ma związek z elektryką.

sxill
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: 22 gru 2014, 20:42
Czym jeżdzę: Sportage 2014, 1.7 CRDI, XL, Deluxe White
Lokalizacja: Poznań

Re: Plan zakupu Sportage 4 1.6 GDI M + DFA

Postautor: sxill » 11 kwie 2016, 10:40

Dla mnie najlepszym gadżetem są podgrzewana siedzenia i kierownica. Mógłbym zrezygnować z większości wyposażenia byle mieć grzany tyłek i dłonie :) Poleciłbym celować w wersję, która to ma.

JanuszK
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 10 mar 2016, 13:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 1,6 GDi M
Lokalizacja: Kęty/ k. Bielska-Białej

Re: Plan zakupu Sportage 4 1.6 GDI M + DFA

Postautor: JanuszK » 11 kwie 2016, 12:00

Witam,
areq10 pisze:Witam,
planuję kupić Sportage 4 1.6GDI M+DFA, mam kilka pytań:
1) Wynegocjowałem 5% rabatu na osobę prywatna i kredyt 50/50, czy 5% to dobry wynik ?

Mam taką samą wersję. Rabat 5% dostałem na grupę zawodową. O lepszy rabat na auto , które nie stoi w salonie będzie ciężko.
areq10 pisze:2) Kupuje wersje z radiem, później planuje zakupić nawigacje (z chin) i jakoś ją zamontować. Czy tracę wtedy gwarancje, kto coś takiego może mi zamontować ? (widziałem, że tu na forum dużo osób ma tak założoną nawigacje do Sportage 3)

Też tak planuję. Tylko, że do sportka IV jest na razie mało stacji multimedialnych. Pewnie za niedługo będzie znacznie więcej.
Problemem jest też jak pewna jest firma co to sprzeda w kraju. Np. firma audiocarshop sprzedaje je. Poszukałem po necie ( kilkanaście for samochodowych) i nie znalazłem prawie nic o tych co kupili i chwalili. Wszyscy tylko podawali linki do strony i pytali o oceny.
areq10 pisze:3) Aktualnie jeżdżę Golfem V 1.4MPI 80KM. Wiem, zę silnik 1.6 GDI to nie potwór, ale mama nadzieję, że poczuję skok w elastyczności auta ;) i zarazem skok komfortu w nowym samochodzie :) Czy ktoś jeździł może przed Sportage 3 podobnym autem jak Golf, jak czuliście się po zmianie ?

Przesiadłem się z Punto II 80 KM. W nowym jest na pewno o wiele ciszej. Elastyczność podobna, no może trochę lepsza, ale
redukcja przy wyprzedzaniu niezbędna. W jedną bądź 2 osoby z pustym bagażnikiem jeździ się bardzo przyjemnie. Ale by być obiektywnym w Punto też jeździłem z boksem bagażowym, rowerem i full bagażem w 3 osoby plus duży pies i to prędkościami autostradowymi i spokojnie dało się. A Punto ma tyko 5 biegów.
areq10 pisze:4) Jakie są typowe bolączki Sportage (wiadomo teraz samochody nie są tak trwałe) ale tym golfem jeżdżę 9 lat bez żadnych problemów, co mnie czeka w nowym aucie ?'

Tu nie pomogę. Auto mam parę tygodni.
areq10 pisze:5) Na otomoto widzę bardzo wysokie ceny używanych Sportage, np. 50-60 tys brutto za 4-5 letni samochód. Czy to realne ceny, ktoś to kupuje ? (pytam w kontekście jakiejś odsprzedaży w przyszłości Sportage 4)

Obecnie jest nadal moda na auta typu SUV, więc i ceny wysokie. Co będzie za parę lat - nie wiadomo.

Pozdrawiam
JanuszK

makak
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 24 sty 2013, 11:10
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL
Lokalizacja: Białystok

Re: Plan zakupu Sportage 4 1.6 GDI M + DFA

Postautor: makak » 14 kwie 2016, 14:22

1) Ja miałem podajże 4% rabatu (już nie pamiętam dokładnie), w każdym razie mało. Ale pozycję negocjacyjną miałem kiepska, bo zależało mi od ręki i widać było że jestem napalony konkretnie na Sportage. Przy innych samochodach które rozważałem (Mazda CX-5, Outlander, Audi Q3) rabat byłby procentowo dużo wyższy. Ale żona się na Sporgage uparła :)

2) Zastanów się nad tą navi. Też na początku strasznie napalałem się na navi, ale skoro brałem XL, kamerka cofania mikra w lusterku ale jest, to jeden powód mi odpadł. A nawigacji potrzebuję może 4 razy w roku, więc wtedy po prostu przyklejam na szybę TomToma za 300 zł i wystarczy. Zaoszczędzone pieniądze wydaj na piwo :)

Jak wspomniał kolega wyżej - koniecznie dokup podgrzewanie foteli (bajka), kierownicy (chciałbym to mieć) i chłodzone fotele (pomimo klimy zabiłbym latem żeby to mieć)

3) Ja przesiadałem się z pełnoletniej Corsy w dieslu. Było jak bajka, nawet nie tyle ze względu na silnik, co na komfort.

4) Przez 3 lata popsuł mi się tylko przycisk od tempomatu (nie zawsze stykał). Wymienili spokojnie przy pierwszym przeglądzie gwarancyjnym, choć akurat przy nich działało

5) Jak ciągle widzisz te ogłoszenia, to może znaczy że nikt nie chce kupić? ;)

areq10
Uzależniony
Posty: 181
Rejestracja: 05 kwie 2016, 17:23
Czym jeżdzę: Sportage 1.6

Re: Plan zakupu Sportage 4 1.6 GDI M + DFA

Postautor: areq10 » 02 maja 2016, 18:00

No cóż, za jakieś 2 tygodnie odbieram Sportage :)

Szczerze to nie ma wielkiej różnicy w komforcie czy dynamice jak w moim 8 letnim golfie :P. Jest lepiej, ale bez żadnego 'wow' :P
No ale za 80 tysięcy nie kupię lepszego auta, tym bardziej suva.

W sumie nie mogę się już doczekać odbioru, po dłuższej jeździe niż kilka minut testową wersją napiszę więcej przemyśleń :)

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Plan zakupu Sportage 4 1.6 GDI M + DFA

Postautor: mint » 03 maja 2016, 10:16

Na widok nowego sportage 3 ludzie oglądali się z niedowierzaniem że to KIA. Czwarta generacja już tak nie działa. Niestety przód nowego sportage jest nijaki w porównaniu do nowego tuscona. Teraz hultaj robi u ludzi wow.
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

areq10
Uzależniony
Posty: 181
Rejestracja: 05 kwie 2016, 17:23
Czym jeżdzę: Sportage 1.6

Re: Plan zakupu Sportage 4 1.6 GDI M + DFA

Postautor: areq10 » 03 maja 2016, 16:34

Tucson jest tandetny wewnątrz i dużo droższy - od razu go skreśliłem

Sportage IV wygląda świetnie z tylu, z przodu ok, szczególnie jak się "opatrzy" ;)

Gdyby nie Sportage IV, to nie kupiłbym samochodu KII, od dłuższego czasu zabierałem się za kupno nowego auta, najlepiej SUV'a. Sportage 3 skreśliłem od razu za ekstremalnie tandetne wnętrze (te plastiki wszędzie).

Dzięki Sportage 4, a szczególnie ładnemu wnętrzu i tyłowi oraz akceptowalnemu przodowi zdecydowałem się na KIE.

Awatar użytkownika
11201mariusz
Nasz Człowiek
Posty: 575
Rejestracja: 05 lut 2013, 20:25
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L Bialutka Dama
Lokalizacja: Sopot

Re: Plan zakupu Sportage 4 1.6 GDI M + DFA

Postautor: 11201mariusz » 03 maja 2016, 18:12

No z tymi plastikami to pojechałeś [zlolta] Mam e-Lkę KS III z półskórami i jakoś plastik mnie nie razi. Ja z kolei patrząc na KS IV mam wrażenie że widzę hybrydę kilku aut, nawet nie oglądam się jak je gdzieś przypadkiem zauważe. Z kolei nasze KS III z daleka widzę i delektuje się widokiem. Znajomi też twierdzą że sylwetka KS III jest ponadczasowa i z daleka przyciąga oko a plastiki ma każde auto [papa]

areq10
Uzależniony
Posty: 181
Rejestracja: 05 kwie 2016, 17:23
Czym jeżdzę: Sportage 1.6

Re: Plan zakupu Sportage 4 1.6 GDI M + DFA

Postautor: areq10 » 03 maja 2016, 18:55

to wszystko kwestia gustu.

Podobna CI się Kia 3 - super :)

Mi średnio, przynajmniej nigdy nie zamierzałem jej kupić. Zależy też z jakiego auta się przesiadasz, po prostu dla mnie jakość plastików Kia 3 była nie do zaakceptowania, jeśli wcześniej jeździłbym Fiatem, to pewnie by mi się podobało itp.
Kia 4 na tyle przykuła moją uwagę, że postanowiłem ja kupić, więc coś jest na rzeczy ;)

Awatar użytkownika
bykman
Uzależniony
Posty: 355
Rejestracja: 16 paź 2014, 14:25
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 205KM
Opel Zafira C Cosmo 2.0 CDTI 200KM
Lokalizacja: PIENINY

Re: Plan zakupu Sportage 4 1.6 GDI M + DFA

Postautor: bykman » 03 maja 2016, 20:08

Jeżeli chodzi o nowego TUCSONA to się zgadzam z kolegą, cena również zbyt wysoka jak na tej klasy auto.
Natomiast jeśli chodzi Sportage trzeciej generacji i te ekstremalnie tandetne plastiki wszędzie to kolega przesiada się chyba z ML-a ewentualnie Cayene lub Qsiódemki skoro jest tak zła ekstremalna ocena ;)
Piszę to porównując naszego Sportka z CRV, CX-5, Kugą, RAV-4, gdzie za około 30-40 tysięcy więcej nie ma żadnych fajerwerków, wszystkimi jeździłem więc mam porównanie.
Skok jakościowy materiałów wykończenia wnętrza to już XC60, X3 ewentualnie Q5.
KIA SPORTAGE XL Limitowana 2.0 CRDI AWD MT 205KM 447Nm Sand Track


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap