Co udało wam się wynegocjować przy zakupie auta?

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
Awatar użytkownika
arko_w
Uzależniony
Posty: 174
Rejestracja: 20 cze 2012, 16:44
Czym jeżdzę: Sportage crdi 1.7 L 2WD 2012
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co udało wam się wynegocjować przy zakupie auta?

Postautor: arko_w » 15 paź 2012, 22:02

To co na dwa koła tylko Ci dali :lol:


taka była standardowa oferta jak brało się poprzedni rocznik:

np. W Nadarzynie
4 opony Hankooka zimówki za 1000 PLN
IPAD + kabelek do niego - gratis :) (gratis ipad i kabelek)

Ja niestety ostatecznie kupiłem 2012 więc powyższa lista nie obowiązywała, udało się wynegocjować 5% zniżki i dywaniki gumowe.

Awatar użytkownika
maciej_pk
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 12 paź 2012, 18:28
Czym jeżdzę: 1.6 GDI Biała L
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Co udało wam się wynegocjować przy zakupie auta?

Postautor: maciej_pk » 15 paź 2012, 22:12

Będę dopiero odbierał samochód i stąd moje pytanie. Poczytałem poprzednie odpowiedzi w tym poście i domyślam się, że dywaniki trzeba dokupić lub "wynegocjować".
Maciej

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Co udało wam się wynegocjować przy zakupie auta?

Postautor: Zibi70 » 15 paź 2012, 22:46

kura8566 pisze:Mi sie udało wynegocjować 6,8 tyś i dywaniki:)

Domyślam się, że brałeś 2.0 automat i 4x4 + może jakieś ładne dodatki?

maciej_pk pisze:Będę dopiero odbierał samochód i stąd moje pytanie. Poczytałem poprzednie odpowiedzi w tym poście i domyślam się, że dywaniki trzeba dokupić lub "wynegocjować".

Negocjuj!
Dywaniki to tak na prawdę żadne wyzwanie - jak się dobrze zabierzesz za negocjacje, to powinieneś je miło wspominać i mieć z nich fajne pamiątki. To żaden wstyd starać się o dobrą ofertę.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
gryson
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 11 paź 2012, 18:25
Czym jeżdzę: Czarna eLka 1,7 crdi.
Lokalizacja: Suwałki

Re: Co udało wam się wynegocjować przy zakupie auta?

Postautor: gryson » 16 paź 2012, 17:39

Ja dostałem koło 3 tysięcy poniżej aktualnej ceny wyprzedażowej samochodu testowego (przebieg 1 tyś. km) plus dywaniki i podgrzewanie siedzeń. Do tego zamówiłem już zimówki 16-tki alusy z nokianami (cena w salonie wyszła niższa niż w necie) i zmontują mi to i założą do odbioru w cenie auta, za gratis. W sumie eLka w czarnej perle 1,7 CRDi wyniesie mnie równo 80 tyś (więc jeśli liczyć z utargowanym podgrzewaniem siedzeń to taniej o 11.300,- taniej niż w cenniku, dywaników nie liczę). Muszę tylko jeszcze poczekać na moją "czarnulę" do 20 listopada, bo musi przestać u nich 5 miesięcy, a zarejestrowali ją 18 czerwca.
Czarna eLka czeka na odbiór 20.11.2012

Awatar użytkownika
chiller
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 17 wrz 2012, 11:54
Czym jeżdzę: Sportage IV FL 1.6 GDI 132 KM 6 MT 2WD "M + SMART"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co udało wam się wynegocjować przy zakupie auta?

Postautor: chiller » 16 paź 2012, 18:08

Ja z kolei za auto "bez przebiegu" wynegocjowałem rabat w wysokości 6.25% od ceny katalogowej, za to bez gratisów w postaci dywaników [hihihi]

Przy okazji, z mojego researchu wynika, że większość salonów KIA oferuje na przysłowiowe "dzieńdobry" takie rabaty:
- 2% rabat salonowy
- 5% rabat flotowy (posiadanie min. 4 pojazdów różnych marek nie starszych niż 4 lata)
- 6% rabat specjalny (zatrudnienie w służbach mundurowych, bądź zaświadczenie o niepełnosprawności)
- 7,5% rabat VIP

Ja się - stety albo niestety - nie zaliczam do żadnej z tych grup specjalnych...
Zapraszam serdecznie do obejrzenia mojej GALERII

Awatar użytkownika
gryson
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 11 paź 2012, 18:25
Czym jeżdzę: Czarna eLka 1,7 crdi.
Lokalizacja: Suwałki

Re: Co udało wam się wynegocjować przy zakupie auta?

Postautor: gryson » 16 paź 2012, 18:19

Jeśli liczyć procentowo, to ja dostałem ponad 12 % upustu, no i dywaniki! :mrgreen:
Czarna eLka czeka na odbiór 20.11.2012

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co udało wam się wynegocjować przy zakupie auta?

Postautor: marcinK » 16 paź 2012, 18:42

chiller pisze:Ja z kolei za auto "bez przebiegu" wynegocjowałem rabat w wysokości 6.25% od ceny katalogowej, za to bez gratisów w postaci dywaników [hihihi]

Przy okazji, z mojego researchu wynika, że większość salonów KIA oferuje na przysłowiowe "dzieńdobry" takie rabaty:
- 2% rabat salonowy
- 5% rabat flotowy (posiadanie min. 4 pojazdów różnych marek nie starszych niż 4 lata)
- 6% rabat specjalny (zatrudnienie w służbach mundurowych, bądź zaświadczenie o niepełnosprawności)
- 7,5% rabat VIP

Ja się - stety albo niestety - nie zaliczam do żadnej z tych grup specjalnych...

Tylko, że tych rabatów nie można łączyć...niestety...A szkoda.
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
chiller
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 17 wrz 2012, 11:54
Czym jeżdzę: Sportage IV FL 1.6 GDI 132 KM 6 MT 2WD "M + SMART"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co udało wam się wynegocjować przy zakupie auta?

Postautor: chiller » 17 paź 2012, 09:57

marcinK - fakt, szkoda. Jakby się te rabaty dało łączyć, to byłoby chyba nawet lepiej niż w Mercedesie, gdzie możliwości negocjacji są chyba największe [hihihi]

gryson gratuluję wynegocjowanego rabatu! 12% od ceny reularnej musi robić wrażenie! Zwróć tylko uwagę, że de facto kupiłeś autko używane (jak by nie patrzeć - będziesz jego drugim właścicielem). Wiadomo - auto używane niewiele (ja 1k km zrobiłem przez tydzień i nie powiem, żeby coś się przez ten czas zuzyło), ale wiadomo też, jak "się" jeździ takimi demówkami... Najlepiej wiem to po sobie, jak dostałem Sportka na wyłączność do jazdy testowej na 30 minut ;) Życzę bezawaryjności!
Zapraszam serdecznie do obejrzenia mojej GALERII

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co udało wam się wynegocjować przy zakupie auta?

Postautor: marcinK » 17 paź 2012, 10:11

Podobnie było ze mną, też dostałem samochód na 30 min do własnej "dyspozycji". Dealer nawet podpowiedział którędy mogę sobie pojechać , żeby wszystkie możliwości sprawdzić (wertepy, kawałek drogi z wieloma "leżącymi policjantami", kilka km prostej S8 do bicia rekordów prędkości i hamowania awaryjnego).
Powiem tak, nie wypożyczył bym swojego samochodu na pół roku do takich testów, gdyby mi ktoś za to dał 5 czy 6 tysięcy.
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
gryson
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 11 paź 2012, 18:25
Czym jeżdzę: Czarna eLka 1,7 crdi.
Lokalizacja: Suwałki

Re: Co udało wam się wynegocjować przy zakupie auta?

Postautor: gryson » 17 paź 2012, 10:34

Wiem jak odbywają się jazdy testowe u dilera w Suwałkach, bo sam taką odbyłem. Nie dostaniesz auta na wyłączność, jedziesz z pracownikiem salonu, trasą przez miasto, i to przez centrum, od świateł do świateł, stała trasa, nie ma szans poszaleć. Dlatego o zużycie jestem spokojny. A dla 12% upustu warto wziąć 5-miesięczny samochód, to konkretna kasa. Bałbym się wziąć takie auto od osoby fizycznej po kilku miesiącach jeżdżenia, tutaj nie mam obaw. A na problemy z bezawaryjnością mam gwarancję :) Wiem, wiem, Wy tak z zazdrości... :)
Czarna eLka czeka na odbiór 20.11.2012

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Co udało wam się wynegocjować przy zakupie auta?

Postautor: Zibi70 » 17 paź 2012, 11:02

Gryson - masz swój rozum więc się nie martw. Jedni lubią Beethovena, inni jak im skarpetki śmierdzą [hihihi] Słowem każdy ma jakieś swoje priorytety i odpowiadające - indywidualne kalkulacje. Jeśli auta są używane jak mówisz - powinieneś być spokojny. Sprawdź tylko dokładnie czy nie było jakiejś obcierki i malowania, bo to może się zdarzyć w każdych warunkach.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co udało wam się wynegocjować przy zakupie auta?

Postautor: marcinK » 17 paź 2012, 11:11

Z zazdrości to chyba nie , bo samochody testowe są przecież dostępne, trzeba się tylko za tym zakręcić.
Najważniejsze, że Ty jesteś z takiego samochodu zadowolony, tak jak każdy z nas. Ja oczywiści mówię o sobie, bo miałem taką samą sytuację jak Ty. Albo wziąć samochód testowy z upustem ok. tych 10% (ale rocznik do tyłu jazda przez 1000 klientów od świateł do świateł) albo nowy w sumie z upustem ok. 4% za wszystko. Wybrałem to drugie.
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
chiller
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 17 wrz 2012, 11:54
Czym jeżdzę: Sportage IV FL 1.6 GDI 132 KM 6 MT 2WD "M + SMART"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co udało wam się wynegocjować przy zakupie auta?

Postautor: chiller » 17 paź 2012, 11:33

Po raz potwierdza się zatem zasada, że wszystko jest kwestią gustu [hihihi]

Ja tej "demówki" którą jeździłem też bym raczej nie kupił przy dodatkowym rabacie rzędu 5 tys. zł. Nawet wsiadając do auta zauważyłem kilka rys i zadrapań na karoserii (a że kolor był czarny, nie było o to trudno). Później miałbym pewien niesmak - że niby nówka, a jednak nie do końca. Poza tym pierwsze 1000 km jest krytyczne dla silnika, jeśli myślimy o dłuższej eksploatacji - jest kilka zasad - przynajmniej wg instrukcji :-) (np. starać się nie kręcić powyżej 3k rpm) Mój dealer określił takie auto jako "auto z korektą".

Z drugiej strony, gdybym miał pewność (np. jako pracownik serwisu), że auto było eksploatowane normalnie i nie miałoby żadnych usterek lakierniczych, to może bym się skusił na ten rabat i auto lepiej wysposażone. Gwarancja w końcu jest taka sama, jak na każde auto. Najważniejsze, żeby być zadowolonym, czego życzę sobie i wszystkim :D
Zapraszam serdecznie do obejrzenia mojej GALERII

xxrobson20xx
Uzależniony
Posty: 287
Rejestracja: 11 lut 2011, 13:35
Czym jeżdzę: Biala 1.6 GDi + L + szklany dach
Gadu Gadu: 3780833
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Co udało wam się wynegocjować przy zakupie auta?

Postautor: xxrobson20xx » 17 paź 2012, 15:02

od swiatel do swiatel tez mozna krecic autko do odciecia :) Nawet przy gosciu z salonu co siedzi na fotelu obok. Przeciez od tego jest samochód :) Tak samo sprawdzanie hamulców itd :) Ja pamietam ze testówke ostro potraktowalem ;)

Belor
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 21 lis 2011, 22:31
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL Black Pearl

Re: Co udało wam się wynegocjować przy zakupie auta?

Postautor: Belor » 18 paź 2012, 19:31

Hej,

Ja wynegocjowałem warunki jak poniżej:

- 3300 PLN od ceny auta
- komplet opon zimowych NOKIAN
- dywaniki welurowe
- ubezpieczenie 2,9%
- jeszcze może nakładki na progi się uda :)

Myślę że jakbym jeszcze pomęczył Pana sprzedawce to coś jeszcze by dorzucił

Pzdr

Awatar użytkownika
kura8566
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:37
Czym jeżdzę: 2.0 cdri xl sand, crv 2.4, grizzly 700
Gadu Gadu: 3444122
Lokalizacja: Elbląg

Re: Co udało wam się wynegocjować przy zakupie auta?

Postautor: kura8566 » 11 lis 2012, 22:45

Brałem manual, napęd na przód trochę dodatków, konfigurator ze strony 113000, ja zszedlem na 103000 zmieniają też cennikową navi na chinczyka, więc czysto wyszło 6,8 tyś. W grę wchodził upust flotowy po zatwierdzeniu przez kmp.
Zbyt mało wiem by być niekompetentnym

1807ip
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 04 lut 2013, 09:02
Czym jeżdzę: Sportage czarna perła GDI ,1,6 L
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co udało wam się wynegocjować przy zakupie auta?

Postautor: 1807ip » 25 lut 2013, 08:59

Witam .Ja na dziendobry otrzymałem stacje multimedialną z kamerą cofania CLATION nx702 e, którą miałem zamiar założyć wartość całości to 5000 zł no i upust 5000 zł wysprzedaż rosznoka 2012 .Samochód zamówiłem w połowie grudnia 2012r. odebrałęm na początku stycznia 2013r .Cały upust wyniósł około 10000zł. A dotyczy KS czarna L 1,6 benzyna. [ura]

makak
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 24 sty 2013, 11:10
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL
Lokalizacja: Białystok

Re: Co udało wam się wynegocjować przy zakupie auta?

Postautor: makak » 25 lut 2013, 09:30

U mnie coś kiepsko, więcej niż 3%, dywaniki i pierwsza wymiana oleju gratis sprzedawca nie chce zaproponować - rocznik 2013 :(

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Co udało wam się wynegocjować przy zakupie auta?

Postautor: Zibi70 » 25 lut 2013, 12:34

Szukaj u innego dealera - da się - uwierz :)
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

pawel_j
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 25 lut 2013, 12:00
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI

Re: Co udało wam się wynegocjować przy zakupie auta?

Postautor: pawel_j » 28 lut 2013, 08:32

Kupowałem auto z wyprzedaży rocznika 2012. Standardowo - 6000 zł.
Do tego -1800 zł od dealera.
Wyposażenie dodatkowe bez dopłaty z mojej strony:
- alufelgi drugi komplet z oponami zimowymi 17' (Alutec Shark + Nokian WR)
- parktronic tył
- listwy na drzwi
- listwy progowe
- dywaniki gumowe

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Co udało wam się wynegocjować przy zakupie auta?

Postautor: puder12 » 28 lut 2013, 14:25

To bogato Cię doposażyli. A jaką wersję kupowałeś skoro dali od KMP 6000,- - w reklamie było 7000,-


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap