Moja opinia na temat autka

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Moja opinia na temat autka

Postautor: Meduzes » 06 gru 2010, 12:01

Witka wszystkim

ponieważ jestem już szczęśliwym posiadaczem Sportage chciałbym pokrótce zreferować wam moje spostrzeżenia odnośnie autka, a zwłaszcza jego zalety i wady ...

Posiadamy przeze mnie model to:

KIA Sportage III
silnik 1.6 benzyna
wersja XL + navi
przejechane 300km


Wygląd:
===========
Autko prezentuje się świetnie i podoba się ludziom 8-) bryła przyciąga uwagę, wszyscy się oglądają więc na miano straszydła nie zasługuje 8-) jeżdżąc tym autkiem można czuć się dowartościowanym ... zaskoczenie na widok znaczka KIA - bezcenne :D
dodatkowe bajery typu ledy, xenony, przyciemniane szyby potęgują walory estetyczne tego autka ...

komfort jazdy:
==============
silnik bardzo cichy i elastyczny ... moje obawy że autko będzie mułowate były bezpodstawne ... pojemość 1.6 zdecydowanie wystarczy do codziennego przemieszczania się z miejsca na miejsce.
zawieszenie dość twarde ale komfortowe, dobrze wybiera nierówności na drogach, za kółkiem czuję się pewnie ... widoczność do przodu bardzo dobra ... niestety do tyłu już tragiczna :/ współczuje tym co mają kratki a nie mają kamery cofania
wszystkie przełączniki w zasięgu ręki... sterowanie po szybkim zapoznaniu bardzo proste także również wielki plus
brakuje troszkę lepszych siedzeń ... bardziej wyprofilowanych ... trzymających lepiej w zakrętach

na razie nie odczułem nieprzyjemnego stukania które zgłaszali inni użytkownicy autka ... mam nadzieje że ta przykrość mnie ominie

Wyposażenie dodatkowe:
=========================
klima - szybka w działaniu, łatwa w obsłudze, intuicyjna, rzeczowa, konkretna na temat .... wielki plus
navi - duży dotykowy ekran, dobra widoczność wyświetlanych detali, łatwa obsługa ... nie powala ale zapisujemy ją na plus
audio - niestety jakość dźwięków mimo wzmacniacza i dodatkowego głośnika niskotonowego nie nacieszy fanatyków dobrej jakości brzmienia :cry: scena odsłuchu jest tragiczna ... przez chwilkę zastanawiałem się nawet czy na pewno grają wszystkie głośniki ... przyznaje ze złością że w wiekowym oplu corsie grało to zdecydowanie lepiej i to na 4 głośnikach (największy zawód w tym aucie)
podgrzewane siedzenia - rozkosz dla mojego tyłeczka 8-) polecam wszystkim ciepłolubnym ... super sprawa
kamera cofania - zdecydowanie polecam gdyż widoczność do tyłu jest mocno ograniczona ... duży plus
sterowanie z kierownicy - intuicyjne i proste ... czyli czego więcej trzeba
komputer pokładowy - przyciski usytuowane w złym miejscu ale widok prezentowanych danych na liczniku autka rewelacyjny ...
LEDY - jak przystało na nowoczesne autko pełna kultura i zadowolenie ... wielki plus bo na tle konkurencji właśnie tym się autko najbardziej wybija
Sterowanie głosowe z koła kierownicy i system głośnomówiący - wadą jest to że nie działa w języku polskim ale poza tym rewelacja :P super sprawa bo nie zajmuje rąk a jakość odsłuchu bardzo dobra ...

Resaumując:
==============

największy zawód - system audio ...
największy atut - wygląd i bogate wyposażenie

Czy kupił bym go ponownie ?!? zdecydowanie i kategorycznie TAK :lol:
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

Bandi
Uzależniony
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:03
Czym jeżdzę: Kia Optima SW GT-Line FULL
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Moja opinia na temat autka

Postautor: Bandi » 06 gru 2010, 14:48

Reasumując kolego kupił byś go ponownie ale bez systemu Audio (chodzi mi o nawigację) nie jest warta tych pieniędzy pytam się bo mam zamiar ją zamówić. Czy lepiej pomyśleć nad czymś innym co możesz podpowiedzieć.

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Moja opinia na temat autka

Postautor: Meduzes » 06 gru 2010, 16:03

ujmę to tak:

audio gra ... i tyle że gra :cry: na tle innych udogodnień i nowinek technicznych w tym aucie wygląda to blado ... samo navi bez zarzutu i tu złego słowa powiedzieć nie mogę ... zadając pytanie czy warte to jest 4 tyś zł ?? odpowiem stanowczo NIE
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Moja opinia na temat autka

Postautor: jaro » 06 gru 2010, 20:12

Meduzes pisze:
Sterowanie głosowe z koła kierownicy i system głośnomówiący - wadą jest to że nie działa w języku polskim ale poza tym rewelacja :P super sprawa bo nie zajmuje rąk a jakość odsłuchu bardzo dobra ...



Jak to nie działa w języku polskim? Przecież nawet mówi po polsku, reaguje doskonale na polskie komendy głosowe...

Sorki, nie zauważyłem, że masz wersję z navi. U mnie BT po polsku działa idealnie.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

toa
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 29 wrz 2010, 18:15
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 Crdi L AWD

Re: Moja opinia na temat autka

Postautor: toa » 07 gru 2010, 18:52

Co do audio to się zgadzam choć mam wersję bez Navi - ogólnie to gra bardzo słabo - mam wrażenie, że o wiele słabiej niż w Ceed.
Poza tym auto super.
--
Jeżdzę niezbyt udanym Sportage III 2.0 CRDI AWD :(

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja opinia na temat autka

Postautor: saber » 07 gru 2010, 22:11

jeśli mimo próby ustawień systemu audio, wciąż gra słabo to może dobrać się do głośników? Nie sądzę, aby oszczędzali na końcówce mocy w audio, natomiast mogli nie przemyśleć doboru głośników - może ktoś ze szczęśliwych posiadaczy zaglądanie pod maskownice co tam siedzi ? :) Można spróbować podmienić sam głośnik na jakiś lepsiejszy - u mnie w leonie po zmianie samych głośników na Philipsa odsłuch poprawił się kolosalnie! Niektórzy nie wierzyli to fabryczne radio.

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Moja opinia na temat autka

Postautor: Meduzes » 08 gru 2010, 10:45

myślę że tu bardziej chodzi o akustykę wnętrza oraz rozmieszczenie samych głośników :? Owszem wymiana głośników na jakieś firmowe da lepszą jakość ale odsłuch i rozchodzący się dźwięk raczej pozostanie ten sam ... Chyba pozostaje powiedzieć że "ten typ tak ma" bo wnętrza raczej nie planuje zmieniać 8-)

Za to autko rekompensuje wszystko całą gamą atutów 8-) więc narzekać nie można 8-)
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Moja opinia na temat autka

Postautor: aBARTh » 08 gru 2010, 14:35

jak chcecie dobre audio w samochodzie..to zaczynamy od:
- wygłuszenia całego samochodu matami, drzwi, klapa bagaznika, podłoga bagaznika
- zebranie dobrych komponentów, czyli odseparowany zestaw na przód np. firmy Morell (dla lubiących dudnienie i bass a z ograniczonym budżetem mogą byc głośniki Helix Dark Blue 62.1 lub firmy PowerBass) odradzam stosowanie zabawek typu JBL, SONY, Pioneer itp
- w zależności od słuchanej muzyki może być malutki woofer w zamkniętej skrzyni przeliczonej pod dany głośnik
- osprzęt musi mieć odpowiedni prąd, czyli zewnętrzny wzmacniacz + jakieś zwrotnice i dobry kondensator
- tweetery (wysokotonowe) musiałby zmienic swoje miejsce z drzwi na podszybie i skierowane w strone pasażerów
- ustawić większą siłę sygnału na przedni zestaw.. tylne głośniki mogą jedynie robić tło, ale "scena muzyczna" zawsze w przodzie

Niestety nasza 7 letnie gwarancja wyklucza takie zabawy..i co najwyżej można sobie zmienić fabryczne głośniki na coś lepszego i jesli korzystamy z muzyki na USB to najwyższej jakosci pliki mp3, bo nawet najlepszy głośniki nie zrobi cudów z chałowego mp3 z 128-256kb bitrate

stefex
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 20 paź 2010, 17:45
Czym jeżdzę: 1.7XL navi półskóra
Lokalizacja: KRK

Re: Moja opinia na temat autka

Postautor: stefex » 08 gru 2010, 14:58

Czy jest ktoś w stanie sprawdzić średnice głośników w dzwiach i subwoofera ?? Jeszcze lepsze były by modele sprzętu

pozdr
1.7 XL

Awatar użytkownika
darjejek
STEFEK BURCZYMUCHA
Posty: 56
Rejestracja: 09 lis 2010, 08:55
Czym jeżdzę: Kia New Sportage 1.6 GDI M
Lokalizacja: KR

Re: Moja opinia na temat autka

Postautor: darjejek » 11 gru 2010, 07:57

My audiofile (autofile) nie zapominamy też o "wygrzaniu" sprzętu audio przed jego ostateczną oceną ;)

Co do kratki nie wiem czy są różne rodzaje ale moja tragicznie ogranicza widoczność, niestety.

Po ok 1000 km wyłączam ten system podpowiedzi zmiany biegów i ergonomicznej jazdy, uważam że wymusza ich zmianę na za niskich obrotach.

Poza tym auto wydaje się super.



Pzd.
KS 1600 M Oliwkowy

backuz
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: 09 paź 2010, 00:16
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 GDI L CZARNA PERŁA !!! - jedyny słuszny kolor :)

Re: Moja opinia na temat autka

Postautor: backuz » 11 gru 2010, 10:22

A mi system podpowiedzi nie przeszkadza, nauczyłem się tak jeździć, że przełączam biegi wtedy kiedy pokazuje już bez patrzenia na wskazania - jazda powolna, ale mi się nigdzie nie spieszy :)
KIA SPORTAGE 1.6 GDI L CZARNA PERŁA !!! - jedyny słuszny kolor :)

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: Moja opinia na temat autka

Postautor: dealer » 11 gru 2010, 15:05

ja zauważyłem, że podpowiadacz "uczy się" naszego stylu jazdy i przy dynamiczniejszej jeździe pokazuje moment wrzucenia wyższego biegu przy prawie 3000 obr/min dotyczy to diesla 1,7
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi

rouman01
Uzależniony
Posty: 246
Rejestracja: 29 paź 2010, 18:28
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI
Lokalizacja: Niemcy, Bawaria

Re: Moja opinia na temat autka

Postautor: rouman01 » 11 gru 2010, 20:35

Drogi Mezudes, dzięki za rozbudowaną opinię użytkownika.
Nie rozumiem tylko jednego: dlaczego "autko"?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Re: Moja opinia na temat autka

Postautor: color1 » 12 gru 2010, 02:07

toa pisze:Co do audio to się zgadzam choć mam wersję bez Navi - ogólnie to gra bardzo słabo - mam wrażenie, że o wiele słabiej niż w Ceed.


moje spostrzeżenia - audio jako takie + akustyka, są bardzo dobrej jakości, zastrzeżenia mam do samego tunera radiowego - faktycznie jakość średnia (ale nie porażająca) w porównaniu do CD i MP3, no i trochę kiepsko stroi (lub słaba antena)
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

adh
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 04 lis 2010, 20:40
Czym jeżdzę: KIA Sportage "L" 1.6 GDI Techno Orange + navi +szklany dach ;)

Re: Moja opinia na temat autka

Postautor: adh » 13 gru 2010, 21:20

IMHO system audio gra bardzo dobrze. Proponuję spróbować posłuchać muzy z jakiegoś lepszego źródła niż pendrive z MP3, np. CD lub iPod.
Sportage "L" 1.6 GDI Techno Orange + orange premium + navi + dach.

Awatar użytkownika
Baraqda
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: 28 paź 2010, 10:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI L
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja opinia na temat autka

Postautor: Baraqda » 13 gru 2010, 22:12

ja też nie wiem co wy do tego audio macie... kwestia źródła. Dobra płyta CD, odpowiednio dostroić bas, wysokie tony itp i jest super :oki:
KIA - SPORTAGE 1,6 L czarna perła

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Moja opinia na temat autka

Postautor: Meduzes » 14 gru 2010, 10:39

po dłuższym użytkowaniu mogę stwierdzić że kiepska jakość występuje przy tunerze radiowym [zlolta] jakość jak z wiadra... mono bo stereo tego nie nazwę ... tragedia [zlolta]

co do CD rzeczywiście całkiem inaczej się już w autku słucha i tu przyznaje że byłem mile zaskoczony :D przeskok jakościowy z radia na CD jest porażający :!: czyli reasumując: odwalili lipę z radiem :wmur:
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Moja opinia na temat autka

Postautor: jaro » 14 gru 2010, 19:44

Po pierwszym zachwycie autem zaczynam już chłodno zauważać różne niedopracowania. Ale akurat do radia praktycznie nie mam zastrzeżeń - dźwięk jest dobry, czułość rewelacyjna - łapie mi Chili Zet tam, gdzie dość drogi Pioneer w drugim samochodzie dość silnie szumi. Jedyna wada to dość wolne szukanie alternatywnych częstotliwość (AF) dla stacji z rds, której zanika sygnał -czasami sam muszę przeskanować pasmo.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

Awatar użytkownika
morgun
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 04 lis 2010, 12:48
Czym jeżdzę: Fiat Panda 1.1
Kia Sportage III 1.6 GDI M
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja opinia na temat autka

Postautor: morgun » 26 gru 2010, 14:02

sportage 1.6 wersja M
Przejechałem kijanką około 350km - głównie poza miastem.

Wrażenia z jazdy :
cicho, przestronnie, wygodnie, dobrze trzyma się drogi, system audio jak dla mnie bardzo dobrze. radio dobrze odbiera.

silnik : obawiałem się braku mocy ale naprawdę spokojnie wystarcza do rozpędzenia się na trasie i wyprzedzania

zużycie paliwa: cykl mieszany na spokojnie ok 8,2-8,5.

parkowanie: dzięki gigantycznym lusterkom parkowanie do tyłu nie sprawia większych problemów.

Awatar użytkownika
darjejek
STEFEK BURCZYMUCHA
Posty: 56
Rejestracja: 09 lis 2010, 08:55
Czym jeżdzę: Kia New Sportage 1.6 GDI M
Lokalizacja: KR

Re: Moja opinia na temat autka

Postautor: darjejek » 27 gru 2010, 00:34

IMO KS 1.6 GDI
Samochód dla praktycznego, umiarkowanie agresywnego kierowcy, lubiącego przyrodę. Dla mieszkańca terenów pozamiejskich bądź obrzeży dużych aglomeracji. Optymalny na krótsze trasy ok. 100 km, szczególnie na drogi nie szybkiego ruchu.
Wyśmienity dla użytkownika z Polski południowej i terenów mało-średnio górzystych.
Doskonały na parkingi targowisk, lokalnych sklepów, a szczególnie na te niezagospodarowane. Mimo wspaniałej zwrotności potrzebuje ze względu na gabaryty miejsca do parkowania. Pod centrum handlowym ewidentnie się dusi. Niezastąpiony na drogach do dzikich kąpielisk, leśnych, bocznych oczywiście bez przesady. Ale generalnie jak zobaczymy w z pozoru niedostępnym miejscu dwa zaparkowane samochody znaczy, że jest tam też miejsce dla naszej Kijany.
Nie bardzo nadaje się na ostre starty spod świateł. Szczególnie z powodu tego dołu mocy na 1 i 2 biegu w przypadku za szybko przyciskanego pedału przyspieszenia przed odpuszczeniem sprzęgła.
Z widocznością też jest specyficznie. Samochód łatwo wyczuć jeżeli chodzi o długość przodu. Ale kąt widzenia szosy przed maską jest dość płaski i widzimy tylko droge w dość dużej odległości. Nie możemy za bardzo podnieść fotela bo z kolei będziemy mieli pewne kłopoty z widzeniem górnych sygnalizatorów świateł na skrzyżowaniu.
O gadżetach i audio się nie wypowiadam bo to kwestia gustu raczej.
Spalanie w nawiązaniu do początku postu, w przypadku eksploatacji samochodu np. w mieście unikając zabójczych korków przy jeździe umiarkowanej tzn. zmianie biegów pomiędzy 2k -3k obrotów oscyluje około 9 l/100km.

Pzd.
KS 1600 M Oliwkowy

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Moja opinia na temat autka

Postautor: Meduzes » 27 gru 2010, 11:17

no i po świątecznej trasie 1000km kolejne spostrzeżenia:

- autko na trasę bardzo komfortowe, wygodne, przestronne
- system klimatyzacji i podgrzewania siedzeń rewelacja
- system anty oblodzeniowy wycieraczek także OK
- autko dość ciche
- nawigacja chodź nie polska ma dość świeże mapy i działają bez zarzutu ... spodobało mi się zwłaszcza podpowiadanie zajętego pasa ruchu i kierowanie na odpowiedni ... przelot przez Warszawę stał się bardzo prosty :D
- spalanie na całym dystansie 7-7,3l przy prędkościach 60-120 i przejazdach przez duże miasta takie jak np Warszawa

wady:

- niestety troszkę brakuje mocy... nie mam ciężkiego buta ale dla silniczka 1.6 przy wyprzedzaniu brakuje tych kilku koni więcej
- zbędny 5 bieg ... z 4 od razu wrzuca się na 6

tyle ode mnie ... zadowolenie z prowadzenia autka 99% mimo bardzo ciężkich warunków drogowych
KIA Sportage III 1,6 XL + navi


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap