Przecieki wody do wnętrza

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
greniu73
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 28 lut 2019, 23:40
Czym jeżdzę: kia sportage 1.7 diesel

Re: Przecieki wody do wnętrza

Postautor: greniu73 » 13 mar 2019, 00:53

Przeciek ogarnięty! Uszczelka a własciwie uszczelko-podkładka, w którą wchodzi wężyk tylnego spryskiwacza, ta na nadwoziu, nie na klapie była lekko podwinięta od strony dachu. Jak to często w życiu bywa odkryte przez przypadek. Przy wymianie zapasu posypało się trochę kory z drzewa na otwartą klapę i spadło właśnie w to miejsce. Na logikę tez to tłumaczy, że woda zazwyczaj pojawiała się przy parkowaniu tyłem w dół. Woda z całego dachu spływała w szparę pomiędzy nim a klapę a tam znalazła sobie dalszą drogę ujscia. Dzięki wszystkim, którzy zabrali głos i pomogli!

DIMON
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 28 wrz 2021, 08:44
Czym jeżdzę: 1.6 GDI SL

Re: Przecieki wody do wnętrza

Postautor: DIMON » 20 lis 2021, 17:26

Skoro mowa o kanałach z szyberdachu to może jtoś pstryknąć, opisać jak je czyścić? Czy od dołu czy od szyberdachu.
Od strony szybera to tam nic nie widać :/

ddarek_ch
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 31 sie 2020, 21:45
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 CRDi 4WD 103kw 140KM 2008 vin je...

Re: Przecieki wody do wnętrza

Postautor: ddarek_ch » 23 lis 2021, 19:02

Arczi gdzie wypływała woda w Twoim przypadku? Naprawiłeś problem?

Arczi
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 11 wrz 2015, 09:46
Czym jeżdzę: KS III 1,7 CRDI BL Sirius Silver
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Przecieki wody do wnętrza

Postautor: Arczi » 27 sty 2022, 16:49

Cześć,
Serwis naprawił problem. Już chcieli wycinać szybę i wklejać ponownie ale okazało się, że w lewym dolnym narożniku producent nie dołożył kleju i była szczelina tak duża, że trytka 0,4 cm przechodziła na wylot. Woda leciała od nowości, od momentu wyjazdu z salonu, a pojawiała się na wycieraczce pasażera. Wielokrotnie lali tam wodę z węża, rozbierali dmuchawę, schowek, zdejmowali osłony słupków, a otwór o zgrozo był po drugiej stronie. Niestety skutki doświadczam do dzisiaj, ponieważ elektronika radia czasami wariuje.

TexRan
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 12 cze 2023, 22:52
Czym jeżdzę: benz 2.0 163KM XL FWD

Re: Przecieki wody do wnętrza

Postautor: TexRan » 02 sty 2024, 00:08

Tak jak napisałem w innym poście zanim ten znalazłem mnie też dopadła woda w bagażniku i postaram się jak będę miał możliwość wykorzystać informacje zawarte w tym temacie. Mam nadzieję, że uda mi się to naprawić w rozsądnym czasie.


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap