Dostępność modeli w 2011

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Dostępność modeli w 2011

Postautor: saber » 06 gru 2010, 18:43

No ja dzisiaj odebrałem kolejny telefon od dealera - kolejna "dobra" wiadomość: jako, że zamawiałem samochód 23 września (czyli po 15-tym jako terminie gwarantowanego odbioru w grudniu 2010) to nie przysługuje mi rabat 4,5 tyś. Zagotowała się krew w moich żyłach na te słowa [zly2] Dealer ma jeszcze wystąpić z oficjalnym pismem do KMP i decyzja będzie pod koniec tygodnia ...
Nie odpuszczę sprawy to pewne - mam zamówienie na którym widnieje data odbioru grudzień 2010 i maile zapewniające o realizacji zamówienia zgodnie z planem ...
Kur.. a miało być tak pięknie ...

zbyniek63_63
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 06 gru 2010, 22:05
Czym jeżdzę: peugeot407

Re: Dostępność modeli w 2011

Postautor: zbyniek63_63 » 06 gru 2010, 23:37

kia zrobiła przekręt,amorze dilerzy. To oni zamówili auta z słabszymi silnikami i na koniec roku chcą się ich pozbyć. Bo w 2011r. będą musieli zjechać z ceny. Jestem w podobnej sytuacji. Zamówienie złożyłem pod koniec sierpnia,kontaktowałem się z dilerem kilka razy w miesiącu i miałem zapewnienia,że samochód w grudniu otrzymam. I co nagle fabryka się nie wyrabia. Mam spisaną umowę i zrobioną przedpłatę, gdybym sam zrezygnował z zamówienia to bym stracił przedpłatę. A co ma stracić kia. Jak mam czekać do maja i stracić 22% vatu to rozważam założenie im sprawy i będę chciał odszkodowanie. Diler nie dotrzymał umowy i niech cierpi, a kia niech rozlicza się z dilerem. Myślę, że wszyscy co zostali zrobieni w balona powinni założyć dilerom sprawę. To będzie dla nich nauczka i będą nas traktować tak jak rynek niemiecki.

lauek
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 09 lis 2010, 23:47
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC, XL, Sirius Silver

Re: Dostępność modeli w 2011

Postautor: lauek » 06 gru 2010, 23:56

zbyniek63_63 pisze:Myślę, że wszyscy co zostali zrobieni w balona powinni założyć dilerom sprawę. To będzie dla nich nauczka i będą nas traktować tak jak rynek niemiecki.


Jest nas więcej.. można pomyśleć o czymś takim jak "proces zbiorowy"... Nasza strata jest oczywista i nawet nie trzeba jej jakoś specjalnie przed sądem udowadniać... wystarczy tylko wziąć kalkulator i przeliczyć...

witaj w klubie Może założymy osobne forum "MozeKiedysBedzieMojaSportage.pl"

Ja się dopisuję :)

A co do tego automatu i że rzekomo tylko z nim jest problem.. To wcale nie prawda.. Problem jest z większością aut, z tego co widziałem na piśmie z KIA do salonów to im 'bogatsze wersje' tym większa szansa na niezrealizowanie zamówienia/zrealizowanie zamówienia w późniejszym terminie...
Ja miałem mieć silnik 2.0 benzyna w manualnej skrzyni a do tego szklany dach i pełna skóra na fotelach w wersji XL.. Pewnie będę czekał na niego do października 2011 :) a może 2012 :) Żeby tylko na Euro był zrobiony :)

Kufa... jutro idę do dealera pertraktować.. albo upust 10k albo idę do TVN Turbo :)

pozdrówka

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Dostępność modeli w 2011

Postautor: saber » 07 gru 2010, 00:07

No właśnie to jest skandaliczne w tym wszystkim, że informują ludzi o braku możliwości realizacji zamówienia w miesiącu, w którym miał być odbiór zamówionego samochodu :!: . Rozumiem jeśli komunikat mówiłby o 2-3 tygodniowym opóźnieniu, ale kur.... 4 miesiące :?: To jest nieprawdopodobne :!: Jak przy obecnych systemach MRP można wygenerować tak zajebjaszczo duże opóźnienie ?? Tu w grę musiały wchodzić decyzje o bardziej globalnym wymiarze - czyli np: skierowanie najdroższych modeli na rynki bardziej chłonne i bardziej zamożne, gdzie Klienci nie walczą jak lew o rabaty i bonusy ... Wyszło im pewnie, że najmniej strat przyniesie im kuku polskiemu Klientowi, który i tak kupi markę KIA bo tania, a że nie ma rodzimej motoryzacji to i nie ma z kim konkurować... Pozostaje żal i przykre uczucie zbolałej dupy bo brutalnym gwałcie azjatyckich braci na polskiej naiwności :(

marcel05m
Bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 03 lis 2010, 11:04
Czym jeżdzę: sportage 1.6gdi L
Lokalizacja: Stargard (ZST)

Re: Dostępność modeli w 2011

Postautor: marcel05m » 07 gru 2010, 00:28

"Saber" to co piszesz ma sens. Dzisiaj po spokojnej rozmowie ze sprzedawcą dowiedziałem się, że decyzje zapadły poza nimi, KMP musiała dostosować swoje działania kosztem klienta jak to zostało określone "europy środkowej i wschodniej" Tegoroczna produkcja lepiej wyposażonych modeli z mocniejszymi silnikami i dodatkami "idzie: na europę zachodnią. tam nie mogą klienci czekać 5 miesięcy na auto, tamte rynki dla kia są najważniejsze. To wszystko nie zostało powiedziane wprost ale takie wnioski wyciągam.Sprzedawca wprost odradzał mi auto z 2 litrowym silnikiem diesel czy benzyna z wieloma dodatkami. Najbezpieczniej jest zamówić 1.6, 1.7 bez wymyślnych opcji, wtedy jest szansa na auto w kwietniu lub maju z produkcji na 2011.Trzeba będzie zamawiać i cierpliwie czekać, szkoda, że kia tak traktuje polski rynek...
jeżdżę 1.6 GDI L sirius silver (ZST)

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Dostępność modeli w 2011

Postautor: aBARTh » 07 gru 2010, 00:42

Polska niestety jest tak traktowana przez wszystkie marki. Bądźmy świadomi, że nie jesteśmy żadnym gigantem w ilości sprzedawanych samochodów (mówie nie o Kia, ale wszystkich markach). Bylismy, jestesmy i będziemy traktowani po macoszemu..ale to przykre :( bo przez takie coś można się zrazic do marki. Musiałbym dokłądnie przewwertować umowę, ale z tego co gadałem ze sprzedawcą jednym Kii, to maja to tak skonstruowane, że jak sie nie wywiążą z umowy oni, to nic klient nie może zrobić :/

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Dostępność modeli w 2011

Postautor: saber » 07 gru 2010, 01:05

aBARTh, jest dokładnie tak jest jak napisałeś - w moim przypadku dealer zawarł ze mną umowę przedwstępną, która jest podstawą zamówienia. Jest tam jeden punkt, który mówi, że w przypadku braku możliwości zrealizowania zamówienia, Sprzedawca zwróci zaliczkę, i tyle ... Nie zwracałem na to uwagi przy zamawianiu, bo to mój trzeci nowy samochód i do tej pory takich jaj nie było. Owszem na pierwszą ibizę też się wyczekałem prawie pół roku ale wówczas nie było to tak istotne jak teraz, w świetle kończących się ulg i odliczeń, no i ten komunikat z "ostatniej chwili" informujący o kilkumiesięcznej obsuwie ... niepoważne i tyle ...

W sądzie raczej nie powalczymy, ale w telewizji warto to pokazać, żeby koreańcy widzieli, że takie traktowanie Klienta nie pozostanie bez echa, a konsekwencje mogą być bardziej poważne niż im się wydaje ...

ismahel
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 09 paź 2010, 17:15
Czym jeżdzę: Kia Sportage III L 1.7CRDI Techno Orange
Gadu Gadu: 1250534

Re: Dostępność modeli w 2011

Postautor: ismahel » 07 gru 2010, 02:03

cyberiusz pisze:Całe szczęście że ja zdecydowałem się błyskawicznie na zamówienie jeszcze w połowie sierpnia zaraz po premierze i czekałem tylko do 7 października. No i nie wybrałem kratki dlatego ponieważ przechodziłem juz raz w swojej firmie przygodę z kratką. Po leasingu (4 lata) nikt nie chciał kupić zamortyzowanego auta z kratką bo wartość samochodu była za mała żeby sobie zawracać głowę niewygodą zwiazaną z kratką więc aby sprzedać auto musiałem na własną rękę przekwalifikować auto ponownie na osobowe. Oczywiscie ponosząc koszty. Mianowicie 2500 zł kratka przy zakupie auta + tyle samo przy jej oficjalnym demontażu + dodatkowe koszta związane z przegladami rejestracją itd ok 1500 zł wychodzi jakieś ponad 6500 zł kosztów operacji zwanej "auto z kratką". Dopiero wtedy udało mi się sprzedać auto i oczywiscie zapłacić vat bo auto nadal na firmę. Więc doszedłem do wniosku że nie warto zaprzątać sobie głowy jakąś tam kratką i pozornymi odpisami. Sportage to moje trzecie auto na firmę i drugie jako osobowe. Dzięki temu nie mam problemów z przewiezieniem pralki czy telewizora bo siedzenie składam i tyle. No i vat też odpiszę, a mi tyle wystarczy.


No trochę zabobonów tu jednak widzę :

- auto przychodzi z zagłówkiem środkowym i z pasami - przy pomocy zestawu kluczy demontujesz kratkę samodzielnie przed przekwalifikowaniem auta - koszt jakieś 0,5 roboczogodziny .

- przerejestrowujesz auto na osobówkę - koszt badania i opłaty urzędowo to około 500-700 PLN

- Jak sprzedajesz auto wcześniej to wybierasz leasing operacyjny - 36 m-cy z 1% wykupem . Po leasingu auta nie wpuszczasz w firmę tylko sprzedajesz jako osoba prywatna . Nie płacisz VATu ani podatku ( auto sprzedajesz 6 m-cy po wykupie )


Podsumowując koszty "kratki" w KIA przy 3 letnim leasingu - 2k PLN montaż kratki , 0,7k demontaż i przeróbka na osobowy (brutto - minus VAT od kratki + wsio w koszty - realnie nieco poniżej 2k łącznie). Koszt leasingu na 3 lata przy max wpłacie własnej - 6,8% wartości ( oczywiście od wartości netto bo VAt od odsetek z leasingu leci w koszt , same odsetki też więc realny koszt leasingu to jakieś 5,6% ) . Dla auta wartego 80k PLN netto - VAT odliczony : 17.5k PLN - koszt kratki ( montaż demontaż ) 2k PLN - koszt leasingu 4,5k PLN = 11k PLN na zupełnie czysto . To i tak 5 tysięcy więcej niż odliczanie tylko 6k PLN za osobówkę ( lub więcej jeśli osobówka nie szła za gotówkę bo dojdzie koszt kredytu/leasingu ).

Jak do tego dodasz odsetki z kapitału który trzymasz na koncie zamiast płacić za auto full gotówką robi się jeszcze lepiej .

Nikt mi nie powie że kratka nie jest opłacalna . A po 3,5 roku auto się sprzedaje i następne .
Kia Sportage L 1.7CRDI Techno Orange + pakiet Orange + alu 18"

Killerus
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 25 paź 2010, 12:23
Czym jeżdzę: Fiat UNO 1.4, Yamaha Warrior (w planach zakup Sportage)
Gadu Gadu: 855321

Re: Dostępność modeli w 2011

Postautor: Killerus » 07 gru 2010, 11:03

To samo wydaje mi się jest z zaliczką, którą to diler ma obowiązek zwrócić w przypadku rozmyślenia się kupującego !!! Poczytajcie definicję zaliczki, która to często jest mylona z zadatkiem, bo przy zadatku jesli się rezygnuje z transakcji to sie go traci....

Awatar użytkownika
cyberiusz
Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 19 sie 2010, 14:14
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1.6 GDI wersja XL + orange premium
Gadu Gadu: 766557
Lokalizacja: Płock

Re: Dostępność modeli w 2011

Postautor: cyberiusz » 07 gru 2010, 11:34

izmahel: No z tym odkręceniem samemu kratki to nie taka prosta sprawa. Sam sobie nie mogłem odkręcić kratki tylko musiała to zrobić firma która miała odpowiednie uprawnienia do takiej operacji i oczywiście słono za to kasowała (było to jakieś 6 lat temu wiec przepisy były być może nieco inne) To samo tyczy się leasingu nie było wtedy takiego wyboru jak dziś. No i ta historia zdazyła się w praktyce a nie w przypuszczeniach i w prakryce wygląda to zupełnie inaczej niż może się wydawać. Dlatego nie interesuje mnie już od tamtej pory kratka w samochodzie. Po prostu wolę stracić kasę niż zdrowie nie wspominając już o bezstresowym nie oddzielaniu się od bagażnika :)
KIA Sportage III 1.6 GDI wersja XL (D2A) + orange premium

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: Dostępność modeli w 2011

Postautor: excile » 07 gru 2010, 13:11

cyberiusz pisze:izmahel: No z tym odkręceniem samemu kratki to nie taka prosta sprawa. Sam sobie nie mogłem odkręcić kratki tylko musiała to zrobić firma która miała odpowiednie uprawnienia do takiej operacji i oczywiście słono za to kasowała


W rzeczywistości można odkręcić samemu i dostać fakturę od zaprzyjaźnionego serwisu z uprawnieniami chodzi o konkretny wpis w zgłoszeniu działalności gospodarczej.


pzdr
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Dostępność modeli w 2011

Postautor: saber » 07 gru 2010, 13:35

a czy chodzi tylko o sam wpis do EDG ? Sam wpis można teraz uaktualnić za darmo w kilka minut. Wówczas można samemu sobie ściągnąć? Czy może trzeba jakieś dodatkowe uprawnienia ?

kuzyn
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 07 gru 2010, 13:30
Czym jeżdzę: niczym

Re: Dostępność modeli w 2011

Postautor: kuzyn » 07 gru 2010, 14:06

Witam

Zostałem wyrolowany przez KIA tak jak Saber. Zamówiłem 10.10.2010 Sportage XL Orange 2.0 4x4 w automacie w wersji ciężarowej. Dealer gwarantował dostawę do końca roku, na zamówieniu mam dostawa listopad/grudzień. Teraz mnie poinformowano że samochód może być dostarczony w kwietniu 2011. Strata na VAT to ok 12 tys a propozycja dealera to 4,5 tys zniżki. Postanowiłem wnieść sprawę do sądu o odszkodowanie za straty spowodowane zmianami w podatku VAT oraz utratą dochodów (samochód miał służyć do pracy).

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Dostępność modeli w 2011

Postautor: saber » 07 gru 2010, 14:14

Też jestem mocno wq... ale kogo skarżyć ? KMP nie jest stroną, bo zamówienie przyjmuje dealer. Dealer z kolei ma tak skonstruowane druki umów/zamówień, żeby nie podkładać się na wypadek gdyby KMP dała d... na przykład tak jak teraz...
Jeśli konsultowałeś sprawę z prawnikiem to daj znać jaka jest jego opinia ? Obawiam się, że poza próbą medialnego nagłośnienia tego problemu wiele więcej nie zrobimy :(

Jakby co, to domenę www.OszukaniPrzezKia.pl już zarejestrowałem :)

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Dostępność modeli w 2011

Postautor: Meduzes » 07 gru 2010, 14:24

Może sprawą zainteresować TVN TURBO ??
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

darbek
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 25 paź 2010, 09:32
Czym jeżdzę: Avensiss - czekam XL +NAVI

Re: Dostępność modeli w 2011

Postautor: darbek » 07 gru 2010, 14:40

Panowie witam wszystkich zawiedzionych - jestem po waszej stronie i uważam że walka przez prawników będzie bitwą indywidualną a siłą naszą będzie głos ogółu - na NIE takiej postawie importera na Polskę oraz niepoważnym zachowaniom dealerów, którzy choć stanowią oddzielny podmiot gospodarczy to działają pod logo KIA Motor Poland. Wystąpienie na szerszym forum np. TV z pewnością może spowodować mniejszą ilość klientów dla KIA POLSKA. Być może taka akcja zobliguje importera do powożnego traktowania polskiego klienta, a jeśli nie to może spowodować mniejszą liczbę klientów i będzie to najlepszy cios dla importera. Pozdrawiam wszystkich niezadowolonych.
Ja osobiście takiej informacji nie otrzymałem, ale sądzę abym był wyjątkiem - to tylko kwestia czasu. Czekam na 1,6 GDI XL + NAVI - kkoniec roku.
1,6 GDI XL NAVI DACH - biały

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Dostępność modeli w 2011

Postautor: saber » 07 gru 2010, 15:00

Panowie,
przed chwilą wysłałem maila na turbokamera@tvn.pl o poniższej treści:

Witam serdecznie,

postanowiłem napisać do Państwa, w związku z bulwersującą sytuacją jaka przytrafiła się bardzo wielu przedsiębiorcom w tym i mnie, którzy zdecydowali się zamówić kilka miesięcy temu samochód KIA Sportage III - były to zwykle samochody w cenie powyżej 100 tyś zł, z bogatym wyposażeniem no i oczywiście z "kratką" - wszystko w związku z kończącym się w tym roku odliczeniem VATu od takich samochodów.

Bulwersującym był komunikat jaki KMP (Kia Motor Polska) wystosowała do dealerów całej Polsce, a dealerzy przekazali komunikat Klientom. Okazało się "nagle", że w miesiącu w którym większość z nas miała samochód odebrać (data odbioru na zamówieniu: grudzień 2010) i skorzystać z odliczenia 22% podatku VAT, otrzymała wiadomość, że zamówienie nie może być zrealizowane, a najbliższy możliwy termin odbioru to: ...... maj 2011 !!!

Nie muszę chyba opisywać reakcji większości firm, które otrzymały taką wiadomość - zastanawia tylko fakt, jak przy obecnych standardach produkcji - a te w nowej fabryce w Żilinie na Słowacji ponoć są najwyższe - oraz przy zaawansowaniu obecnych systemów MRP można nie przewidzieć takiego opóźnienia! Jak można po kilku miesiącach produkcji samochodu i ocenie możliwości produkcyjnych stwierdzić w ostatniej chwili, że zamówienie wydłuży się ... o kolejne kilka miesięcy ??

Co więcej, ja, jak i inne osoby, staraliśmy się trzymać rękę na pulsie i monitorować stan zamówienia - do ostatniej chwili bo jeszcze w listopadzie dealerzy zapewniali (korespondencja e-mail), że zamówienie idzie zgodnie z planem, żeby się nie martwić i być cierpliwym.

Jakby tego było mało, po ogłoszeniu komunikatu o kilkumiesięcznym opóźnieniu, KMP zaproponowała rozwiązania zastępcze:

1) zamiana na samochody, które akurat są dostępne (najsłabsze wersje silnikowe, bez możliwości wyboru konfiguracji wyposażenia czy koloru)
2) zwrot zaliczki i rezygnacja z zamówienia (a gdzie rekompensata za kilkumiesięczny obrót gotówką z zaliczek, czy starty wynikłe z braku możliwości odliczenia VAT?? )
3) rabat 4,5 tyś zł dla Klientów którzy zdecydują się poczekać do maja 2011

Ten ostatni punkt jest najbardziej wątpliwy, bo okazuje się, że ten rabat przysługuje tylko osobom, które złożyły zamówienie do 15 września b.r. czyli w terminie gwarantowanej dostawy w 2010. Są jednak osoby takie jak ja, które składały zamówienie po tym terminie (moje z dnia 23 września), lub jeszcze z początkiem października i każdy z nas ma wpisany termin odbioru na grudzień 2010 - jednak mimo to KMP nie poczuwa się do odpowiedzialności i odmawia udzielenia rabatu dla tych którzy zdecydują się poczekać.
Pomijam już fakt, że ten rabat nijak się ma do kwoty możliwych odliczeń, gdyby KMP wywiązała się ze swoich zobowiązań.

Wielu z nas zastanawia się nad pozwem zbiorowym przeciwko KMP, ale z pewnością chcemy tą sprawą zainteresować media, bo wielu z nas czuje się oszukanych!
Rozsiani jesteśmy po różnych forach, jedno z nich to http://www.mojasportage.pl - będziemy wdzięczni za zainteresowanie się tą sprawą.

makuwa21
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 10 paź 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sorento 2,0 DOHC XL SUNSET RED
Lokalizacja: Pawłowice

Re: Dostępność modeli w 2011

Postautor: makuwa21 » 07 gru 2010, 19:16

Brawo Saber.
Myślę że jest nas duża grupa oszukanych osób więc może odbije się ta sprawa szerszym echem w naszym cudownym kraju.
Szkoda że duża liczba osób nie wie o istnieniu forum mojasportage (liczba osób zrobionych w bambuko to ponć 400.)
Myślę też z pozew zbiorowy raczej nie wchodzi w grę,ale trzeba spróbowąć ze zbiorowym listem protestacyjnym do KMP.
Niech wiedzą że tak łatwo ten numer im nie przejdzie.
Tak czy siak ja taki list indywidualny wyślę,pewnie go wyrzucą do kosza ,chyba że ktoś łaskawie odpowie i rzeczowo wytłumaczy tą sytuację.
Auto też miało być na firmę ,co prawda bez kratki ,ale straty poniesione choćby z braku możliwości odliczania rat leasingowych są większe niż te 4,5k.
Daj znać co odpisali z TVN TURBO.
Jestesmy wszyscy bardzo ciekawi.
Acha ja zamawiałem auto 2.10 i jestem na liśćie uprawnionych do rabatu 4,5k.
Zresztą gdy podpisywałem zgodę na wydłużenie terminu realizacji ,kazałem dopisać że z jednoczesnym uwzględnieniem rabatu 4,5k
[zly1] makuwa [zly1]

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Dostępność modeli w 2011

Postautor: saber » 07 gru 2010, 19:39

a w jakim salonie/mieście zamawiałeś?

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Dostępność modeli w 2011

Postautor: soul » 07 gru 2010, 19:50

Ja tu nie widzę oszustwa.
Nazywanie kogoś oszustem i pisanie, że oszukał jest natomiast pomówieniem bez prawomocnego wyroku sądu. [wyedytowano] zgłasza się w komendzie najbliższej miejscu zamieszkania.
Widzę natomiast, że padły już jakieś propozycje zwrotu zaliczki i upustów ze strony dealera czy KMP lub zmiany auta na takie ze stocku.
Proponuje zmienić sposób dobierania określeń bo w ten sposób nikt z Was nie dojdzie do żadnego
zadowalającego porozumienia z dealerami czy KMP a narazi się tylko na proces za pomawianie.

Niewątpliwie sytuacja jest niekomfortowa. Jeśli ktoś uważa, że poniósł jakieś straty to powinien złożyć pozew
w sądzie przeciwko sprzedawcy czy KMP - czy warto należy sobie samemu odpowiedzieć lub skonsultować się z prawnikiem.

Proponuje zacząć konkretnie działać tak jak np.saber zamiast [w to miejsce niech każdy sobie wpisze co uważa za stosowne].
Obrazek

walo
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 07 gru 2010, 18:52
Czym jeżdzę: na razie niczym

Re: Dostępność modeli w 2011

Postautor: walo » 07 gru 2010, 20:14

a ja zamówiłem na początku października i miał być w grudniu i dostałem info, że mają problem z automatem i w tym roku nici. Będzie ale w kwietniu, tak mówi sprzedawca powołując się na rzekome pismo od Centrali KIA ?

Pozdrawiam Centralę, mają nas w tyłu, nas Polaków, jestem pewny że na rynku niemieckim lub innym ważnym samochody są.


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap