Czy warto kupić używanego Sportage?

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
Eskulap
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 02 sie 2015, 12:45
Czym jeżdzę: Kia Sportage

Czy warto kupić używanego Sportage?

Postautor: Eskulap » 03 sie 2015, 13:34

Przymierzam się do zakapu Kii Sportage z 2008 r. i przebiegiem 116.000 km sprowadzonej z zagranicy.
Czy warto zainteresować się tą ofertą czy też lepiej poszukać modelu o innych parametrach?

Awatar użytkownika
bykman
Uzależniony
Posty: 355
Rejestracja: 16 paź 2014, 14:25
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 205KM
Opel Zafira C Cosmo 2.0 CDTI 200KM
Lokalizacja: PIENINY

Re: Czy warto kupić używanego Sportage?

Postautor: bykman » 03 sie 2015, 14:26

Przypomina mi się jak szukałem przed Sportkiem BMW X3 na mobile.de, auta również 7-8 letnie z przebiegami 90 000 lub niewiele ponad 100 000km.
KIA SPORTAGE XL Limitowana 2.0 CRDI AWD MT 205KM 447Nm Sand Track

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy warto kupić używanego Sportage?

Postautor: kasia_mm » 03 sie 2015, 17:19

czemu sprowadzanej z zagranicy? nie lepiej kupić auto od pierwszego właściciela, z udokumentowaną i możliwą do sprawdzenia w każdym ASO historią? oczywiście Twój wybór ale na 10 osób które znam a które sprowadziły bardzo różne auta z Niemiec/Francji/Belgii - KAŻDY okazał się w użytkowaniu jakiś felerny, bity, z większym przebiegiem niż miał mieć etc etc.. cena zakupu nie zawsze jest adekwatna do późniejszych kosztów napraw i użytkowania.. poza tym aż takich różnic w cenach aut polskich i zagranicznych nie ma...

Awatar użytkownika
eng
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 28 sie 2015, 09:45
Czym jeżdzę: Tylko PB
Lokalizacja: Polska

Re: Czy warto kupić używanego Sportage?

Postautor: eng » 17 wrz 2015, 08:33

Witam.

Odświeżam temat. Jak uważacie czy warto kupić używanego Sportage III generacji w lepszym wyposażeniu czy pomęczyć się finansowo i kupić nówkę z salonu w wersji S? Szukam Sportage z silnikiem 1.6 GDI 135 KM. W sumie używana L-ka kosztuje ok 58 tyś zł. A najtańsza nowa S-ka obecnie na otomoto czy allegro to koszt w granicach 65-69 tyś zł (są to oferty salonów).

Niestety finanse ograniczają, ale mógłbym się pokusić o nówkę z salonu zakładając, że pół rodziny się dołoży ;) Zastanawiam się też na jakie obniżki cen w KIA można liczyć przy wyprzedażach roczników? Może wówczas udałoby się wymęczyć większy rabat ew kupić lepiej wyposażone Sportage za cenę obecnej Ski?

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Czy warto kupić używanego Sportage?

Postautor: cisco » 17 wrz 2015, 09:24

Witaj,
jeżeli ja miałbym decydować, czy nowa S-ka czy używana L może nawet XL to raczej poszukałbym czegoś 2-3 letniego w pełnym wyposażeniu. Utrata wartości w pierwszych 3 latach jest znaczna więc można coś wybrać.
Sam sprzedawałem 3 letniego i wiem jaki jest mniej więcej rynek.
Szukaj kupionego w Polsce, serwisowanego z pełną dokumentacją, może coś poleasingowego.
Jak już wydajesz 50 tys to S-ka jest trochę skromna w wyposażenie.
pozdrawiam :bigok:
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Czy warto kupić używanego Sportage?

Postautor: puder12 » 17 wrz 2015, 09:35

Uważam podobnie - dobrze utrzymana 3 letnia L albo XL będzie bardziej cieszyć niż nowa S. Warto popytać w salonie, oni już mają odkupione od klienta auta. Sprawdź w HADM- oni często wywieszają ogłoszenia że poszukują konkretnych aut dla klientów. Ode mnie chcieli odkupić auto bo mieli na nie klienta, a mnie namawiali na Sorento.

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Czy warto kupić używanego Sportage?

Postautor: cisco » 17 wrz 2015, 09:37

puder, trzeba było się zdecydować na Sorento :bigok:
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Czy warto kupić używanego Sportage?

Postautor: puder12 » 17 wrz 2015, 09:48

Bym się zdecydował, gdyby nie to że jestem MEGA zadowolony z mojego Sportage, no i kwestia finansowa także miała znaczenie.

Awatar użytkownika
eng
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 28 sie 2015, 09:45
Czym jeżdzę: Tylko PB
Lokalizacja: Polska

Re: Czy warto kupić używanego Sportage?

Postautor: eng » 17 wrz 2015, 12:14

Dzięki za odpowiedź. A jak myślicie na jaki ew rabat można liczyć od KIA w przypadku wyprzedaży rocznika? Może udałby się kupić dobrze wyposażoną "M" w cenie obecnej "S"? Chyba, że na rynku liczy się tylko "L" i "XL" :D i nie ma, co się oglądać za innymi. Trochę boję się używanego auta zwłaszcza, że mam na to przeznaczyć blisko 60 tyś zł. Poza tym kto sprzedaje 2-3 letnie Sportage z ekstra wyposażeniem - skoro jest takie super. Na allegro zdarzają się oferty z przebiegiem nawet 20 tyś. Pytanie dlaczego ktoś sprzedaje takie auto?

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy warto kupić używanego Sportage?

Postautor: kasia_mm » 17 wrz 2015, 12:33

wszystko zależy od salonu, standardowo 2% rabatu mogą dać na każde auto, jeśli zaś jest to np wystawówka (nie jeżdzone ale "macane" przez odwiedzających salon) w zależności od śladów tego oglądania też urwać ładnych parę złotych:) najwięcej dadzą rabatu na testówkach, które jeżdzą około pół roku w danym salonie
Na pewno warto też przeszperać net (otomoto) i mieć ze sobą podrukowane oferty nawet z drugiego końca Polski (zwłaszcza odległe i biedniejsze rejony Polski np Nowy Sącz, wschodnia granica RP) mają dobre ceny. Idziesz wtedy do najbliższego sobie salonu, pytasz o takie auto na jakie takie odległe ASO ma dobrą cenę i negocjujesz:)
Jeśli masz zniżki branżowe (rolnik 6%, nauczyciele i żołnierze bodajże 4%) to też warto z tego skorzystać. No i negocjuj w cenie pierdolety typu dywaniki, listwy boczne, opony zimowe.

Edgar
Uzależniony
Posty: 341
Rejestracja: 28 cze 2013, 14:26
Czym jeżdzę: Sorento 2016 2.0 XL AWD,
była Sportage III 1,6 GDI L
Lokalizacja: Katowice

Re: Czy warto kupić używanego Sportage?

Postautor: Edgar » 17 wrz 2015, 12:39

eng pisze:Witam.Szukam Sportage z silnikiem 1.6 GDI 135 KM. W sumie używana L-ka kosztuje ok 58 tyś zł. A najtańsza nowa S-ka obecnie na otomoto czy allegro to koszt w granicach 65-69 tyś zł (są to oferty salonów).

Po twoim poście przeglądałem otomoto, w tych cenach tylko sprowadzane. 64-68 L, pow 68 XL. Dlaczego sprzedają auta z 20kkm? Bo np podnosi się im prestige po 2-3 latach, bo nie do końca są zadowoleni z wyboru. Szukasz auta jakie posiadam nie sprzedałbym za 58k minimum to 65 przebieg 27kkm. Jesteś zainteresowany ? Pisz na priv. Dlaczego chcę sprzedać? Nie chcę., ale Sorento jest lepsze - bynajmniej dla mnie.
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2015, 12:41 przez Edgar, łącznie zmieniany 1 raz.

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: Czy warto kupić używanego Sportage?

Postautor: dealer » 17 wrz 2015, 12:40

rabaty są bardzo indywidualną sprawą, sporo zależy od salonu. Osobiście wolałbym jednak nowe s lub m od używki bo jednak nowe to to nowe, gwarancja, folia którą trzeba zerwać,, chyba, że miałbym pewność co do ewentualnego używanego. Wiadomo że łatwiej sprzedać używaną l lub xl niż s, bo jednak gadżety i błyskotki z bogatszych wersji przyciągają. Wybór trudny ale do ogarnięcia. Z drugiej strony jest masa używanych samochodów z polskich salonów ze śladowymi przebiegami bo były kupowane jako 3-4 lub któryś z kolei samochód w rodzinie, tylko dlatego, żeby leasingiem zrobić koszty, a jak leasing się kończy to trzeba wziąć nowy samochód na nowy leasing i tak to się kręci. Co do rabatów niedługo wchodzi nowy model więc ten dzisiejszy powinien nieco potanieć. A testówki zazwyczaj mają chyba od M z jakimiś dodatkami w górę. Salony sprzedają często w dobrych cenach samochody zastępcze, tyle, że sportage chyba nie jest tutaj najpopularniejszy.
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Czy warto kupić używanego Sportage?

Postautor: cisco » 17 wrz 2015, 12:41

ja sprzedałem 3-letniego Sportka tylko dlatego że potrzebowałem większego auta i już od premiery chodziła za mną nowa Sorento :bigok: jeździło mi się super i jakbym miał teraz kupwać kolejne auto typu średni SUV to też byłby to Sportek.
jeżeli chodzi o rabat to przy kupowaniu na firmę od razu masz -4% plus dobry pakiet ubezpieczenia i zawsze cos jeszcze możesz urwać. Na wyprzedaż rocznika bym nie liczył bo super im się Sportek sprzedaje. może dostaniesz max 2 tysie.
pozdrawiam
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Czy warto kupić używanego Sportage?

Postautor: Kwarcu » 17 wrz 2015, 12:41

eng pisze:Poza tym kto sprzedaje 2-3 letnie Sportage z ekstra wyposażeniem - skoro jest takie super. Na allegro zdarzają się oferty z przebiegiem nawet 20 tyś. Pytanie dlaczego ktoś sprzedaje takie auto?

Bo im się kończy możliwość amortyzacji kosztów eksploatacji. :czujnik: Różnie bywa, są ludzie, którzy wymieniają po prostu auta co 2-3 lata, jak ktoś chce to nikt mu nie zabroni.

Kupno 2-3 letniego auta z polskiego salonu, od pierwszego właściciela, z pełną historią, nadal na gwarancji to żadne ryzyko. Nawet jak miało jakąś małą kolizję, poprosić o fotki, dokładnie sprawdzić auto przed zakupem i się cieszyć dobrym zakupem.

kasia_mm pisze:Jeśli masz zniżki branżowe (rolnik 6%, nauczyciele i żołnierze bodajże 4%) to też warto z tego skorzystać.

Zniżki branżowe/zawodowe są stałe dla danego modelu w ofercie KIA. Zniżki oficjalnie obejmują: służby mundurowe, rolników, nauczycieli, księży oraz osoby niepełnosprawne (może o kimś tam jeszcze zapomniałem). Na model Sportage było 6% takiej zniżki i przypuszczam, że nadal tyle jest. Także wysokość tej zniżki zależy tylko i wyłącznie od modelu auta i będzie taka sama dla wszystkich osób z powyższych grup zawodowych. Oczywiście zniżki i promocje mogą się łączyć, także jeśli jest rabat KMP przy wyprzedaży rocznika 2-3 tysiące od ceny katalogowej to do tego można sobie doliczyć powyższe 6% dla grupy zawodowej i jeszcze można nawet coś urwać u samego dealera (dodatkowy 1% spokojnie).

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy warto kupić używanego Sportage?

Postautor: kasia_mm » 17 wrz 2015, 13:13

ja sprzedałam swoją pierwszą KS bo skończył się leasing, miała 3 lata i niecałe 60 tyś km przebiegu - więc nie jest tak, że się człowiek pozbywa bo COŚ nie tak z autem
a teraz mam drugą, którą znowu przejeżdzę pewnie 3, może 4 lata i znowu kupię coś nowego :P

sxill
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: 22 gru 2014, 20:42
Czym jeżdzę: Sportage 2014, 1.7 CRDI, XL, Deluxe White
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy warto kupić używanego Sportage?

Postautor: sxill » 17 wrz 2015, 13:38

Kupując nowe masz 3 lata bardzo taniego ubezpieczenia. Kupując 2-3 latka już nie dostaniesz takiego pakietu od dealera. Weź to też pod uwagę.

stencel2004
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 08 lip 2015, 13:15
Czym jeżdzę: 2.0 GDI wersja L
Lokalizacja: Świdnik/Warszawa

Re: Czy warto kupić używanego Sportage?

Postautor: stencel2004 » 18 wrz 2015, 07:20

Ja jestem zdania, że nowy to nowy. Wolałbym nieco uboższą wersję, ale cieszyć się autem od nowości.

Awatar użytkownika
eng
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 28 sie 2015, 09:45
Czym jeżdzę: Tylko PB
Lokalizacja: Polska

Re: Czy warto kupić używanego Sportage?

Postautor: eng » 18 wrz 2015, 07:51

No właśnie są różne opinie. Poczekam i zobaczę jakie będą wyprzedaże i wtedy podejmę decyzje. Ew kredyt KIA 50/50 i bierzemy Lkę :P ....

Ps. ktoś z was korzystał z takiej formy kredytu w KIA? Jak to wygląda w praktyce? Płacę pierwszą ratę połowa ceny i za rok druga rata bez odsetek? Wątpię by KIA była aż dobrym wujkiem.

buster7
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 01 wrz 2015, 14:15
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6GDI 135KM L 2014r
Lokalizacja: Iława

Re: Czy warto kupić używanego Sportage?

Postautor: buster7 » 18 wrz 2015, 10:28

ja byłem na jeździe testowej i dokładnie tak to wygląda jeśli chodzi o kredytowanie
50 teraz drugie 50 za rok
Też mam dylemat czy używaną kupić czy nową
Jednak nówki dużo tracą na wartości już po 3-4 latach więcej niż inne marki

Awatar użytkownika
eng
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 28 sie 2015, 09:45
Czym jeżdzę: Tylko PB
Lokalizacja: Polska

Re: Czy warto kupić używanego Sportage?

Postautor: eng » 18 wrz 2015, 14:03

Czyli jest nas dwóch. Pytałeś może o jakieś rabaty? Nad jaką wersją się zastanawiasz? Powiem szczerze, że nie wiem czy mnie po prostu stać na tak jakby nie patrzeć drogie auto. To w końcu 65-80 tyś złotych, a to jednak sporo. Chyba same szychy na tym forum hehe.

Jakieś ukryte koszty tego kredytu? zakładając, że bierzesz wersję za 80 tyś - dziś płacisz 40 tyś za rok 40 tyś i tyle? Pewnie płaci się jakieś ubezpieczenie kredytu i coś jeszcze? Jak weryfikują Twoją zdolność kredytową? Bo chyba na "gębę" się tego nie załatwia.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy warto kupić używanego Sportage?

Postautor: kasia_mm » 18 wrz 2015, 14:34

czy tak dużo tracą? ja wiem... swoją XL-kę kupiłam za 94 tyś po rabatach a sprzedałam za 68 tyś ... jak na trzyletnie auto to nie jest duża utrata wartości


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap