KIA nie nadąża z produkcją aut i nie dotrzymuje terminów!!

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
kiero
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 07 lis 2010, 04:14
Czym jeżdzę: CRDi 2.0 XL

Re: KIA nie nadąża z produkcją aut i nie dotrzymuje terminów

Postautor: kiero » 10 gru 2010, 19:08

Pomimo tego, że zamówiony przeze mnie samochód nie zostanie wyprodukowany w tym roku, to dealer zaproponował mi zakup wersji demonstracyjnej z ich salonu. Jest to wersja z przebiegiem 5k, różniąca się od mojej tym, że nie ma NAVI; ma za to okno dachowe.

Dodatkowo dostanę komplet opon ziomowych i alufelg, dodatkowo przyciemnione szyby no i oczywiście dywaniki.

Powiem krótko: biorę i mam nadzieję, że już za tydzień będę mógł jeździć.

Pozdrawiam:)
Czekam na 2.0 CRDi, Czarny, 4x4, Automat

krzysiek_kpk
KRZYSIU....od szufladek
Posty: 140
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:31
Czym jeżdzę: Biały prosiak 2.0CRDI

Re: KIA nie nadąża z produkcją aut i nie dotrzymuje terminów

Postautor: krzysiek_kpk » 10 gru 2010, 22:09

Ale chyba z ceny też coś opuścili?

Pozdrawiam
KPK

m75
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 26 paź 2010, 15:25
Czym jeżdzę: NOWY KIA SPORTAGE 1,6 GDI-M-ka

Re: KIA nie nadąża z produkcją aut i nie dotrzymuje terminów

Postautor: m75 » 11 gru 2010, 07:45

kiero pisze:Pomimo tego, że zamówiony przeze mnie samochód nie zostanie wyprodukowany w tym roku, to dealer zaproponował mi zakup wersji demonstracyjnej z ich salonu. Jest to wersja z przebiegiem 5k, różniąca się od mojej tym, że nie ma NAVI; ma za to okno dachowe.

Dodatkowo dostanę komplet opon ziomowych i alufelg, dodatkowo przyciemnione szyby no i oczywiście dywaniki.

Powiem krótko: biorę i mam nadzieję, że już za tydzień będę mógł jeździć.

Pozdrawiam:)

GRATULUJĘ MĄDREGO I ROZSĄDNEGO WYBORU.

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: KIA nie nadąża z produkcją aut i nie dotrzymuje terminów

Postautor: Meduzes » 11 gru 2010, 10:33

jeżeli po 5k nie zeszli z ceny to uważam że nabili ciebie w butelkę !! dodatki dodatkami ale autko w moim mniemaniu jest używane więc cena powinna być stosunkowo niższa ...
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

kaczy
Bywalec
Posty: 116
Rejestracja: 03 gru 2010, 17:24
Czym jeżdzę: Olałem sprawę i już nie czekam :)

Re: KIA nie nadąża z produkcją aut i nie dotrzymuje terminów

Postautor: kaczy » 11 gru 2010, 11:07

I wtedy to już drugi właściel auta !!!

kiero
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 07 lis 2010, 04:14
Czym jeżdzę: CRDi 2.0 XL

Re: KIA nie nadąża z produkcją aut i nie dotrzymuje terminów

Postautor: kiero » 11 gru 2010, 16:33

Spokojnie, dostałem 18k upustu, także uważam, że nie stracę ;)
Czekam na 2.0 CRDi, Czarny, 4x4, Automat

krzysiek_kpk
KRZYSIU....od szufladek
Posty: 140
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:31
Czym jeżdzę: Biały prosiak 2.0CRDI

Re: KIA nie nadąża z produkcją aut i nie dotrzymuje terminów

Postautor: krzysiek_kpk » 11 gru 2010, 16:40

18k to ładny rabacik, to wydaje mi się że zrobiłeś dobry interes

Pozdrawiam
KPK

goseb1
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 11 lis 2010, 22:59
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI L

Re: KIA nie nadąża z produkcją aut i nie dotrzymuje terminów

Postautor: goseb1 » 11 gru 2010, 21:15

Ja zamówiłem 13 listopada-diler sprawdził w kompie że jest taki na produkcji po czym zapewnił mnie że odbiorę go jeszcze przed świętami ,na umowie napisali odbiór w styczniu.Dwa dni temu dostałem tel. od dila że samochód będzie dopiero w lutym a może i w marcu-czyżby wyparował nagle z taśmy produkcyjnej.Jestem tak [wyedytowano] że nawet moja kotka w rójce mnie unika-na zaistniałą sytuację chce mi się :paw2: Co tu jest [wyedytowano] grane



Kolejne niecenzuralne słowa zaowocują
Admin

Awatar użytkownika
darjejek
STEFEK BURCZYMUCHA
Posty: 56
Rejestracja: 09 lis 2010, 08:55
Czym jeżdzę: Kia New Sportage 1.6 GDI M
Lokalizacja: KR

Re: KIA nie nadąża z produkcją aut i nie dotrzymuje terminów

Postautor: darjejek » 12 gru 2010, 14:26

Nie chcę tym postem ani Was pocieszać ani dołować. Stwierdzam tylko fakty, chociażby ktoś napisał a g... mnie to interesuje.

W okresie letnim pojawił się nowy model Kijany. Zachodni dilerze zamówili jak to zwykle bywa po kilka, kilkanaście a może i kilkadziesiąt egzemplarzy. Polscy dilerzy po 1 może 2 a najlepsi 3 :P . Nowy model, nie wiadomo jak się przyjmie, jest recesja, szkoda mrozić kasę, zobaczymy co będzie. Sprzedały się, ale tam też się sprzedały ! To jeszcze po jednym. A zachodni diler 10.
O kurcze ... podoba się. To proszę 2. Fabryka odpowiada, że oki, ale za 2 tygodnie. Za 2 tygodnie poszły od ręki, podobają się, kurcze interes się szykuje. Przyjmujemy zamówienia !!! Proszę 5. Fabryka oki ale za 2 miechy bo niewyrabiamy. A tu nagle telefon. Śwagier dzwoni, że marzy o Kijanie. Jak odmówić śwagrowi. Dzwoni gość co ma 5 różnych kijan. Dzwoni gość z floty bankowej. Dzwoni znajomy znajomego itd. To biednemu trzeba zabrać a dać bogatemu. Proste.

A fabryka ? Fabryka też. Ludzi nowych nie zatrudniła, bo recesja, nowy model, nie wiadomo jak się przyjmie....

W obecnych czasach ten motyw działa w całym zakresie działalności gospodarczej. Jak coś staje się przez jakiś czas hitem sprzedaży staje sie ciężko dostępne szczególnie dla zwykłych śmiertelników.

Przepraszam, za ten essej [papa]

Pzd.
Ostatnio zmieniony 13 gru 2010, 12:34 przez darjejek, łącznie zmieniany 1 raz.
KS 1600 M Oliwkowy

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: KIA nie nadąża z produkcją aut i nie dotrzymuje terminów

Postautor: aBARTh » 12 gru 2010, 15:27

Hehe ja trochę podywaguję z Tobą :)

po części masz rację, ale z dealerami nie koniecznie tak jest jak piszesz. wszystko zależy od wielkości dealerstwa ile zamawiają auto w ciemno.
w takich wypadkach dobry jest motyw robienia konkretnych wersji tak jak ma toyota, a dodatki-opcje mozna domontować w dealerstwie. np. szklany dach ma tylko topowa wersja w standardzie, ale zadna wczesniejsza nie ma tej mozliwości nawet w opcji. za to najwyzsza wersja ma czujniki cofania przód+tył, ale niższe mają np tylko tył lub wogóle z możliwością domontowania przednich lub obojga.
wtedy nie ma wewnetrznego stoku, tylko jeden wielki dostępny dla wszystkich dealerów w polsce i każdy sobie dobiera z tego co tam jest.

a np. w Fordzie jest tak jak w Kii, że ktoś w dealerstwie "planuje" jakie wersje i jakie kolory beda sie dobrze sprzedawać i takie sobie zamawiają. i to jest złudne, bo jak subiektywny osobnik oceni różnorodność gustów klientów.

przypuśćmy Pan "X" jest "planerem" w salonie i zamawiam 10szt. czarnych L i XL , 10 szt srebrnych L i XL, bo to sa dwie najpopularniejsze kolorystyki w Polsce i wersje wyposażeniowe, które się najlepiej sprzedają ( kto kupuje wersję "S" bez LEDów [rotfl1] )
i przychodzi taki klient jak Ja i mowi ze chce pomarancz bo jestem mlody i lubie żywe kolory a na widok srebrnego :paw: , ale ze nie stac mnie az na L lub XL, chce coś tanszego...a on Ci powiem do produkcji, bo nie planował takiego klienta, bo to mogloby sie nie sprzedac


i tak można dłuuuugoooo

Konrad
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 23 lis 2010, 08:40
Czym jeżdzę: 1.6 benzyna L

Re: KIA nie nadąża z produkcją aut i nie dotrzymuje terminów

Postautor: Konrad » 14 gru 2010, 16:54

saber pisze:no leszek, poszedłeś po bandzie :) Ja zamówiłem praktycznie to samo co Ty, tyle że 23 września, ale z tego wniosek, że nie ważne kiedy to zamówienie było ale na co - koreańcy wyprodukowali chyba kilka automatów do samochodów testowych, bo innego wytłumaczenia nie widzę ...



witam ja zamawiałem 20 sierpnia i do tej pory echo a zamawiałem 1.6 L benzynka na którego ponoć się nie czeka długo !! na firmę !! i ECHO

stobek
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 07 gru 2010, 16:05
Czym jeżdzę: cee'd

Re: KIA nie nadąża z produkcją aut i nie dotrzymuje terminów

Postautor: stobek » 15 gru 2010, 14:55

Witam

Dla informacji wszystkich którzy twierdza że "jak zawsze" nasz rodzimy rynek jest nie fair traktowany w kwestii dostaw nowego Sportaga poniżej znajdziecie mam nadzieje ciekawe dane sprzedażowe tego best sellera za okres VIII-XI:

Pierwsza 5 w Europie :

Niemcy - 2.810 szt
Holandia - 2.034
Polska - 1.823
UK - 1.472
Hiszpania - 1.201

BTW brat bliźniak ix35 - 1.295 (sprzedaż w Polsce II-X)

makuwa21
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 10 paź 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sorento 2,0 DOHC XL SUNSET RED
Lokalizacja: Pawłowice

Re: KIA nie nadąża z produkcją aut i nie dotrzymuje terminów

Postautor: makuwa21 » 15 gru 2010, 22:04

Hej.
Nie wiem skąd masz takie dane,ale czy to sa auta sprzedane czy tez wliczają w to zamówione.
Czyli praktycznie sprzedane a odbiór w kwietniu.
Niestety [zly2]

marcel05m
Bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 03 lis 2010, 11:04
Czym jeżdzę: sportage 1.6gdi L
Lokalizacja: Stargard (ZST)

Re: KIA nie nadąża z produkcją aut i nie dotrzymuje terminów

Postautor: marcel05m » 16 gru 2010, 14:51

to mogą być auta sprzedane, sportage jest w listopadzie na 6 miejscu w rankingu sprzedaży w Polsce a to może być kilkaset aut w 1 miesiąc,dodać do tego sierpień wrzesień i październik to może tak być. mogą do tego doliczą starą wersję bo też jeszcze była w salonach w niewielkiej ilości.
jeżdżę 1.6 GDI L sirius silver (ZST)

stobek
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 07 gru 2010, 16:05
Czym jeżdzę: cee'd

Re: KIA nie nadąża z produkcją aut i nie dotrzymuje terminów

Postautor: stobek » 17 gru 2010, 10:42

makuwa21 pisze:Hej.
Nie wiem skąd masz takie dane,ale czy to sa auta sprzedane czy tez wliczają w to zamówione.
Czyli praktycznie sprzedane a odbiór w kwietniu.
Niestety [zly2]



Zafakturowane na Dealerów, czyli dostarczone do Polski

marcel05m
Bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 03 lis 2010, 11:04
Czym jeżdzę: sportage 1.6gdi L
Lokalizacja: Stargard (ZST)

Re: KIA nie nadąża z produkcją aut i nie dotrzymuje terminów

Postautor: marcel05m » 17 gru 2010, 11:05

Dzisiaj na autoinfo jest informacja , że fabryka w Żylinie zwiększa produkcję aut w 2011 roku co prawda o kilkanaście tys. egzemplarzy ale zawsze to coś. Chcą wyprodukować 240 tys aut czyli 3 modele sportage ix35 i cee'd (ciekawe w jakich proporcjach?). Moce tej fabryki są określone na 300 tys. Zobaczymy czy odczują to zamawiający.
jeżdżę 1.6 GDI L sirius silver (ZST)

darbek
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 25 paź 2010, 09:32
Czym jeżdzę: Avensiss - czekam XL +NAVI

Re: KIA nie nadąża z produkcją aut i nie dotrzymuje terminów

Postautor: darbek » 27 gru 2010, 22:01

[angry] Dzisiaj jak poprzednicy - o zgrozo - otrzymałem telefon z informacją o nie dotrzymaniu terminu umowy dostarczenia samochodu do klienta - brak konkretnych przyczyn - postrzegam firmę KIA jako producenta i dystrybutora pojazdów, który potencjalnych nabywców ma głęboko w ...... :fuck2: . Prze cały okres czekania na zamówione auto ( Sportage 1.6 GDI ) byłem informowany, że nie ma zagrożenia w terminie dostawy - po świętach - I co? Gra na zwłokę do końca. Jeżdzę samochodami od 20 lat - nowe samochody kupowałem u Forda - 2 szt, Seata - 2 szt, Toyota - 2 szt. Po raz pierwszy spotykam się z takim podejściem do klienta, że po trzech miesiącach oczekiwania na samochód - dostaję propozycję odczekania kolejnych kilku miesięcy i otrzymania samochodu - w bliżej nieokreślonym terminie roku 2011.
LUDZIE OPAMIĘTAJMY SIĘ - Kreańczycy próbują zrobić z nas klientów - debili. Przestańmy reagować jak stado baranów - przecież nie jest to jedyny, wyjątkowy i ponad czasowy samochód, żeby potencjalnych nabywców nabijać w butelkę - już dziś. Przecież za kolejne pół roku powstaną nowe, nowsze technologiczne projekty samochodów wielu innych producentów. Zacznijmy się szanować i wspólnie zbojkotujmy nabywanie tych pojazdów - to jakaś zbiorowa histeria, że ulegamy dealerom i bez żadnej powtarzam żadnej :nono: gwarancji podpisujecie aneksy na samochody, których nie ma na liście do produkcji. Cały czas informują klienta, że samochód jest w produkcji... :w łeb: ale gdzie ... może mają nieskończenie długą taśmę produkcyjną :rotfl: e należy pozbawić KMP dobrego samopoczucia w temacie produkowania wspaniałych samochodów ... których nie ma..powinni spalić się ze wstydu :zły2: . A my wspólnie powinniśmy ICH w tym uświadomić. PANOWIE I PANIE .... TYLKO W GRUPIE SIŁA. ZASYPMY ICH MAILAMI w celu otrzymania wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. CZEKAMY NA POWAŻNE ODPOWIEDZI.
POZDRAWIAM WSZYSTKICH
Nie informowanie o tym potencjalnych nabywców o tym fakcie , świadczy o niepoważnym NAS TRAKTOWANIU - poza tym MYŚLĄ :foch: że jak się o problemie nie mówi to go nie ma.
1,6 GDI XL NAVI DACH - biały

sabb
Uzależniony
Posty: 271
Rejestracja: 23 gru 2010, 22:21
Czym jeżdzę: sp 2.0 crdi awd 184 km odebrana 30 10 2014 biała perła

Re: KIA nie nadąża z produkcją aut i nie dotrzymuje terminów

Postautor: sabb » 27 gru 2010, 22:41

to dziwne !ja zaliczkę wpłaciłem 3 12 2010 a papiery do rejestracji miałem 23 grudnia a w srode odbieram go!!1.7 w wersji M
mysle ze tu chodzi o operatywnosć dilera

darbek
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 25 paź 2010, 09:32
Czym jeżdzę: Avensiss - czekam XL +NAVI

Re: KIA nie nadąża z produkcją aut i nie dotrzymuje terminów

Postautor: darbek » 27 gru 2010, 22:47

A ja stoję na stanowisku że operatywność nie ma nic do rzeczy. Mi też oferował 1,7 CRDI bo taki ma a nie 1,6 GDI bo chciałem , nie XL tylko L bo taki jest, nie kolor orange tylko grafit - bo taki jest. Tzn że jak kiedyś u Forda można było kupić , FORDA typu T w każdym kolorze pod warunkiem że jest CZARNY. Tylko że to było przed I Woją Światową. Podtrzymuję swoje zdanie - że sprzedają te samochody co wyprodukowane są albo z których, klienci już zrezygnowali. POZDRO
1,6 GDI XL NAVI DACH - biały

sabb
Uzależniony
Posty: 271
Rejestracja: 23 gru 2010, 22:21
Czym jeżdzę: sp 2.0 crdi awd 184 km odebrana 30 10 2014 biała perła

Re: KIA nie nadąża z produkcją aut i nie dotrzymuje terminów

Postautor: sabb » 27 gru 2010, 23:00

pewnie i masz racje ze mają zapas dizla 1.7 ale proponawali mi tez inne modele l i xl ja chciałem M! :) moze tez mieli nie zmienia to faktu ze ja dostałem dokładnie co chciałem :D moze mam mniejsze wymagania?? :killer:

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: KIA nie nadąża z produkcją aut i nie dotrzymuje terminów

Postautor: saber » 28 gru 2010, 00:21

nie no Panowie, było już dużo na tym forum w tym temacie - operatywność dealera nie ma tu nic do rzeczy... chodzi o to co jest jeszcze do wzięcia z tego co się wyprodukowało i zostało

sabb - niesłychaną koincydencją było pokrycie się Twoich wymagań ze stanem posiadania dealera.

W każdym razie, są jeszcze jakieś pojedyncze sztuki, które dealerzy chcą opchnąć, ale nie ma to nic wspólnego ze świadomym i celowym wyborem Klienta, a ogłoszenia tego typu: http://otomoto.pl/kia-sportage-nowy-wer ... 06301.html pokazują dobitnie co się obecnie dzieje - vide komentarz z ogłoszenia: "----CENA JEST WYŻSZA NIŻ W SALONIE ALE AUTO JEST DOSTĘPNE OD RĘKI!!!" Nie wiem jaki desperat się na to złapie, no ale pewnie się taki znajdzie ...

Fakt pozostaje faktem, że KMP dała dupy na całej linii i takie emocje jakie prezentuje darbek wielu z nas podziela - w tym i ja. Sam jestem mocno wq... tym bardziej, że nie wiele da się z tym zrobić... No chyba, że na złość mamie odrmożę sobie uszy :(


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap