KIA nie nadąża z produkcją aut i nie dotrzymuje terminów!!

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
lauek
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 09 lis 2010, 23:47
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC, XL, Sirius Silver

KIA nie nadąża z produkcją aut i nie dotrzymuje terminów!!

Postautor: lauek » 03 gru 2010, 12:13

Od 2 miesięcy czekam na moją kijankę z kratką..
Zamówienie na samochód podpisałem na początku października, ponieważ Salon twierdził, że tylko zamówienia do 10-go tego miesiąca będą jeszcze zrealizowane w tym roku. Zdecydowałem się.. podpisałem..
Od tamtego czasu czekam, czekam cierpliwie..
W tym czasie kilkakrotnie kontaktowałem się z Salonem i potwierdzano mi, że nie ma żadnego zagrożenia w realizacji mojego zamówienia...
Auto na 100% będzie w grudniu.. na początku grudnia najpewniej...

Dziś (3 grudnia) otrzymałem telefon z Salonu, że KIA Polska przesłała im pismo iż moje zamówienie nie będzie zrealizowane w tym roku. (Dla tych co biorą auto z kratką to strata w wysokości kilkunastu a nawet do 20 tyś złotych!! - koniec możliwości odpisywania pełnego VAT z nowym rokiem).
KIA przeprasza, ale mają tak dużo zamówień że nie dadzą rady... Ręce opadają... :(((
Zaproponowano mi w zamian modele, które już są wyprodukowane z dużo słabszym silnikiem niż chciałem (miałem mieć 2.0 w benzynie, dają 1,7 w dizlu), no i oczywiście z innym niż sobie wymarzyłem wyposażeniem... o kolorze auta nie wspomnę...
Do tego rabat w wysokości 4,5 tyś zł.. (sam dizel jest droższy od 'mojej' benzyny o 2,5 tyś)
Ewentualnie mogę poczekać max do KWIETNIA 2011 (!!!) i dostać takiż sam rabat... :(((

Na chwilę obecną jestem w lekkim szoku... Jak sobie to wszystko finansowo policzyłem to jestem kilkanaście tysiaków w plecy nie mówiąc już o czasie...
Jestem przed wizytą w Salonie.. pojadę tam negocjować..

Czy ktoś z Was również dostał już takie 'wesołe info' jak ja dzisiaj??
Co radzicie drodzy koledzy i koleżanki??

P.S. Do administratora forum: nie jestem pewien czy temat dodałem w odpowiedniej kategorii, w razie wątpliwości proszę o przeniesienie go w odpowiednie miejsce..

stefex
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 20 paź 2010, 17:45
Czym jeżdzę: 1.7XL navi półskóra
Lokalizacja: KRK

Re: KIA nie nadąża z produkcją aut i nie dotrzymuje terminów

Postautor: stefex » 03 gru 2010, 13:06

Dostałem takie same info , najśmieszniejsze jest to że ludzie zamawiający dzisiaj mają również czas oczekiwania do kwietnia , ja zamówiłem 14.X . Szkoda że dopiero teraz dali tę informację można byłoby jakieś inne autko zamówić . Możliwość odpisania vatu już chyba przepadła .
1.7 XL

lauek
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 09 lis 2010, 23:47
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC, XL, Sirius Silver

Re: KIA nie nadąża z produkcją aut i nie dotrzymuje terminów

Postautor: lauek » 03 gru 2010, 13:28

stefex pisze:Możliwość odpisania vatu już chyba przepadła .


Będę się jeszcze orientował w tym temacie.. dam znać co i jak jak zbiorę więcej informacji...

mkx
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 30 sie 2010, 13:33
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC XL

Re: KIA nie nadąża z produkcją aut i nie dotrzymuje terminów

Postautor: mkx » 03 gru 2010, 13:49

Stefex - na marne pocieszenie napiszę, że ja czekałem prawie miesiąc dłużej niż Ty . Moje zamówienie - jak już wspomniano kwiecień 2011.

Tak jak lauek teraz siedzę, liczę i myślę. 4,5k vs. kilkanaście straty i opóźnienie półroczne to trochę mało, nawet jak uwzględni się fakt, że nie trzeba będzie już montować kratki, co zmniejsza cenę auta o kolejne cennikowe 2k (chyba, że ktoś dostał kratę za free) plus jest plusem samym w sobie, bo można normalnie złożyć siedzenia.

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: KIA nie nadąża z produkcją aut i nie dotrzymuje terminów

Postautor: excile » 03 gru 2010, 14:29

ja decydowałem się na auto ze stocku i czekałem równo miesiąc zamówienie październik około 10 odbiór 10 listopad... wniosek nie należy specjalnie wydziwiać z wyposażeniem pod koniec roku ;) szczgolnie tego roku w ktorym zegnamy sie z vatem
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

stefex
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 20 paź 2010, 17:45
Czym jeżdzę: 1.7XL navi półskóra
Lokalizacja: KRK

Re: KIA nie nadąża z produkcją aut i nie dotrzymuje terminów

Postautor: stefex » 03 gru 2010, 14:40

Ja szczególnie nie wydziwiałem , wziąłem 1.6 i wszystko co się do niego dało dodać :) Podobno problem jest z autami wyposażonymi w inteligentny kluczyk .
1.7 XL

mkx
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 30 sie 2010, 13:33
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC XL

Re: KIA nie nadąża z produkcją aut i nie dotrzymuje terminów

Postautor: mkx » 03 gru 2010, 14:46

excile pisze:... wniosek nie należy specjalnie wydziwiać z wyposażeniem pod koniec roku ;) szczgolnie tego roku w ktorym zegnamy sie z vatem


Ja wydziwiałem, ale zamówienie było niecałe 3 tygodnie po premierze. Niespecjalnie przewidziałem taki bieg wydarzeń

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: KIA nie nadąża z produkcją aut i nie dotrzymuje terminów

Postautor: soul » 03 gru 2010, 14:54

Czemu mnie to nie dziwi?
Bo tak jest ostatnio ze wszystkim z tą firmą.
Dziwi mnie tylko, że wola robić dla"lepszych" czyt.zachodnia Europa.
Obrazek

Festexx
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 04 lis 2010, 15:17
Czym jeżdzę: CHEVROLET CAPTIVA LT+ 2,2 VCDI 184 KM 4x4

Re: KIA nie nadąża z produkcją aut i nie dotrzymuje terminów

Postautor: Festexx » 03 gru 2010, 15:03

No i jakby mi coś takiego powiedzieli to bym ich olał ciepłym moczem! Poza tym pasowałoby w tym momencie zawierać umowy przedwstępne z terminem odbioru, nie konkretnym, ale miesiąc i rok. No jakbym brał na firmę autko i powiedzieli mi, że nic z tego w tym roku to poszedłbym do innego salonu gdzie sprzedają konkurencyjne autka i wziął auto i tyle.
Jak będą tak traktować klientów to nie wróże im nic dobrego przez najbliższe 2 lata gdzie nie będzie można odliczyć VAT, ciekawe co wtedy zrobią jak będą sprzedawać 1 auto na miesiąc.
No sorry ale jak się bierze autko bez VAT to te kilkanaście tys. zł nie chodzi piechotą.
Chevrolet Captiva LT+ 2,2 VCDI 184 KM 4x4

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: KIA nie nadąża z produkcją aut i nie dotrzymuje terminów

Postautor: excile » 03 gru 2010, 15:12

Festexx pisze:<ciach> No jakbym brał na firmę autko i powiedzieli mi, że nic z tego w tym roku to poszedłbym do innego salonu gdzie sprzedają konkurencyjne autka i wziął auto i tyle.
<ciach>


no i dlatego wlasnie jezdze sportage a nie dacia duster :)) na ktora juz we wrzesniu nie mozna bylo sie zapisac z terminem odbioru w tym roku

pzdr
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

Wojtek
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 28 lis 2010, 23:41
Czym jeżdzę: Kia Cee`d SW

Re: KIA nie nadąża z produkcją aut i nie dotrzymuje terminów

Postautor: Wojtek » 03 gru 2010, 15:39

Festexx pisze:No i jakby mi coś takiego powiedzieli to bym ich olał ciepłym moczem! Poza tym pasowałoby w tym momencie zawierać umowy przedwstępne z terminem odbioru, nie konkretnym, ale miesiąc i rok. No jakbym brał na firmę autko i powiedzieli mi, że nic z tego w tym roku to poszedłbym do innego salonu gdzie sprzedają konkurencyjne autka i wziął auto i tyle.
Jak będą tak traktować klientów to nie wróże im nic dobrego przez najbliższe 2 lata gdzie nie będzie można odliczyć VAT, ciekawe co wtedy zrobią jak będą sprzedawać 1 auto na miesiąc.
No sorry ale jak się bierze autko bez VAT to te kilkanaście tys. zł nie chodzi piechotą.


Jakie kilkanaście tysięcy złotych? Za auto za 100 000zł masz 18 000zł vatu. Minus 2 000zł krata, 6 000zł odliczenie w przyszłym roku + 4 500zł rabatu, co daje nam kwotę 12 500zł. Oczywiście różnica 5 500zł to duża kwota, ale nie trzeba się bujać z kratami i ma się nowszy rocznik.

Festexx
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 04 lis 2010, 15:17
Czym jeżdzę: CHEVROLET CAPTIVA LT+ 2,2 VCDI 184 KM 4x4

Re: KIA nie nadąża z produkcją aut i nie dotrzymuje terminów

Postautor: Festexx » 03 gru 2010, 16:01

No tak kolego ale 5,5 tys zł to niemało. Ja poczekam sobie do lutego-marca wtedy będzie mega zastój i zabiorę się za sprawy związane z wymianą autka :) Bo teraz to jest jakiś horror :D jak w PRL :D
Chevrolet Captiva LT+ 2,2 VCDI 184 KM 4x4

Wojtek
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 28 lis 2010, 23:41
Czym jeżdzę: Kia Cee`d SW

Re: KIA nie nadąża z produkcją aut i nie dotrzymuje terminów

Postautor: Wojtek » 03 gru 2010, 16:19

Oczywiście, że jest dużo, ale to nie kilkanaście tysięcy.

W lutym to kupisz raptem 1.7 CRDI. Czas oczekiwania będzie nawet do maja przy 2.0 CRDI

Festexx
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 04 lis 2010, 15:17
Czym jeżdzę: CHEVROLET CAPTIVA LT+ 2,2 VCDI 184 KM 4x4

Re: KIA nie nadąża z produkcją aut i nie dotrzymuje terminów

Postautor: Festexx » 03 gru 2010, 16:20

No w sumie nie pali się. Bo chce 207 1,4 hdi na Sportage zamienić, więc może być nawet 1,6 także myślę, że coś się wybierze.
Chevrolet Captiva LT+ 2,2 VCDI 184 KM 4x4

Wojtek
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 28 lis 2010, 23:41
Czym jeżdzę: Kia Cee`d SW

Re: KIA nie nadąża z produkcją aut i nie dotrzymuje terminów

Postautor: Wojtek » 03 gru 2010, 16:24

no ok 4 miesięcy czekania.

Festexx
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 04 lis 2010, 15:17
Czym jeżdzę: CHEVROLET CAPTIVA LT+ 2,2 VCDI 184 KM 4x4

Re: KIA nie nadąża z produkcją aut i nie dotrzymuje terminów

Postautor: Festexx » 03 gru 2010, 16:30

No kolego piszesz 4 miesiące czekania, a skąd wiesz jak będzie w lutym ? Może będzie autko na placu, będzie mi pasowało i wezmę, pozostają jeszcze samochody demo :)
Chevrolet Captiva LT+ 2,2 VCDI 184 KM 4x4

Wojtek
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 28 lis 2010, 23:41
Czym jeżdzę: Kia Cee`d SW

Re: KIA nie nadąża z produkcją aut i nie dotrzymuje terminów

Postautor: Wojtek » 03 gru 2010, 16:45

Nie będzie aut w lutym na placu. Mogą być 1.7 crdi

Awatar użytkownika
bryndzio
Uzależniony
Posty: 222
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:08
Czym jeżdzę: autem, rowerem...

Re: KIA nie nadąża z produkcją aut i nie dotrzymuje terminów

Postautor: bryndzio » 03 gru 2010, 18:27

mialem miec grudzien/styczen a dzis sie dowiedzialem, że będzie w marcu
pocieszajace to to ,ze bedzie to już rocznik 2011 i cena z tego roku
Na początku stycznia, lutego,marca, może... będzie SportAge 1.6 czarna elka
ps
Na początku stycznia, lutego,marca,kwietnia, maja, może... będzie SportAge 1.6 czarna elka
... i tak od listopada (czytaj: "i tak do zajebania")

rouman01
Uzależniony
Posty: 246
Rejestracja: 29 paź 2010, 18:28
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI
Lokalizacja: Niemcy, Bawaria

Re: KIA nie nadąża z produkcją aut i nie dotrzymuje terminów

Postautor: rouman01 » 03 gru 2010, 18:41

A kiedy zamówiłeś?

Awatar użytkownika
bryndzio
Uzależniony
Posty: 222
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:08
Czym jeżdzę: autem, rowerem...

Re: KIA nie nadąża z produkcją aut i nie dotrzymuje terminów

Postautor: bryndzio » 03 gru 2010, 18:46

jakoś 20 listopada, auto które już było niby rozpisane na produkcje. Miało być na 100%
Na początku stycznia, lutego,marca, może... będzie SportAge 1.6 czarna elka
ps
Na początku stycznia, lutego,marca,kwietnia, maja, może... będzie SportAge 1.6 czarna elka
... i tak od listopada (czytaj: "i tak do zajebania")

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: KIA nie nadąża z produkcją aut i nie dotrzymuje terminów

Postautor: saber » 03 gru 2010, 18:47

Dzisiaj też miałem telefon od dealera, wstrzymałem oddech kiedy rozmowa zaczęła się od słów "Panie Adamie, no niestety nie mam dobrych wiadomości ..." Widzę jednak, że nie ja jeden taki telefon odebrałem :( Miałem nadzieję, go nie odebrać bo zamawiałem samochód w połowie września.... Propozycję rozwiązań też chyba każdy podobne otrzymał ... Trudno trzeba się pogodzić z tym stanem rzeczy - KMP dała dupy i tyle, szkoda tylko odpowiednio wcześniej nie zweryfikowali planów i możliwości i przez wiele miesięcy trzymali ludzi w przekonaniu, że zdążą z odliczeniem VATu :( ...

Skala obsuwy nie jest mała bo podobno blisko 400 samochodów nie zostanie wydanych w tym roku i dotyczy to głównie wersji bogatszych czyli 2-litrowych diesli/benzyn, szklane dachy, inteligentny kluczyk, automat, itd...

No trudno ... Ci cierpliwi trochę taniej kupią auto młodsze bo już 2011, no i będzie można się pochwalić w odpowiednim dziale tego forum uzyskanymi rabatami :)

Dużo zdrowia i cierpliwości dla siebie i wszystkich, których to spotkało :(


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap