brak opcji wyposażenia dostepnych w cenniku - co robić

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
Awatar użytkownika
daro
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:33
Czym jeżdzę: Sportage Expedition 2.0 ON

brak opcji wyposażenia dostepnych w cenniku - co robić

Postautor: daro » 01 gru 2010, 13:52

Zapłaciłem za autko, odebrałem - szczęśliwy... a tu brakuje opcji wyposażenia które obejmuje cennik i specyfikacja dostępna w salonie i na której podstawie zamawiałem samochód. Co robić?
Obrazek

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: brak opcji wyposażenia dostepnych w cenniku - co robić

Postautor: Meduzes » 01 gru 2010, 14:04

co dokładnie zamówiłeś ?? który model wyposażenia ?? i czego dokładnie brakuje ??
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: brak opcji wyposażenia dostepnych w cenniku - co robić

Postautor: aBARTh » 01 gru 2010, 14:14

a brakuje Ci opcji, które standardowo powinny być w samochodzie, czy brakuje Ci opcji dokupionych do Twojego modelu?
jeśli druga opcja, to może sprzedawca poleciał w c**ja i dał Ci auto, które było na już zamiast zamówić do produkcji z Twoimi doposażeniami, ale wtedy byś mógł se poczekać z odbiorem.

Inna sprawa, że skoro zapłaciłeś za takie auto z bonusami to musisz to wyjaśnić, albo zwrócą Ci różnicę w cenie, albo będą szli w zaparte, że skoro podpisałeś formularz odbioru samochodu to wiedziałeś co bierzesz. To smutne, ale mogą teraz się wypiąć na Ciebie i twierdzić, że oglądałeś przy odbiorze, że wtedy nie zgłaszałeś nic. Podpisanie potwierdzenia odbioru jest mocno wiążące. Oby się to wyjaśniło pozytywnie dla Ciebie. Twoim argumentem może być zawarte w umowie co ma być w doposażeniu i fakt, że dealer się z tego nie wywiązał podstawiając Ci "wybrakowany" samochód, za któr zapłaciłeś wyższą kwotę niż to co oferuje faktycznie.

krzysiek_kpk
KRZYSIU....od szufladek
Posty: 140
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:31
Czym jeżdzę: Biały prosiak 2.0CRDI

Re: brak opcji wyposażenia dostepnych w cenniku - co robić

Postautor: krzysiek_kpk » 01 gru 2010, 14:41

Ja miałem w prosiaku tak, że mi nie dali regulacji natężenia świateł na desce rozdzielczej, zorientowałem się po 2 miesiącach. Sprzedawca poprosił o zrobienie fotek i przesłanie do nich, po tygodniu pojechałem do serwisu i uzupełnili od ręki brak w wyposażeniu.
Więc, na twoim miejscu bym alarmował dilera.

Pozdrawiam
KPK

m75
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 26 paź 2010, 15:25
Czym jeżdzę: NOWY KIA SPORTAGE 1,6 GDI-M-ka

!

Postautor: m75 » 01 gru 2010, 14:44

daro pisze:Zapłaciłem za autko, odebrałem - szczęśliwy... a tu brakuje opcji wyposażenia które obejmuje cennik i specyfikacja dostępna w salonie i na której podstawie zamawiałem samochód. Co robić?

Napisz konkretnie jaki model zamówiłeś- czy masz umowę przedwstępną kupna w której masz wyszczególnione wszystkie opcje z bonusami?!Jeżeli tak to masz sprawę wygraną.Proponuję Ci najpierw zadzwoń DO Kia Motors Polska przedstaw sprawę i poproś o interwencję .Jeżeli miałeś obiecane tylko na gębę -to nie ma o czym mówić -bo czym możesz się podeprzeć.

Awatar użytkownika
daro
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:33
Czym jeżdzę: Sportage Expedition 2.0 ON

Re: !

Postautor: daro » 01 gru 2010, 16:43

Zamawiałem Sportage III - jeszcze nie odebrane - jeszcze 2 tygodnie, tak obiecują. Oraz Sportage II w wersji Expedition - odebrany i tutaj jest ten temat, że brakuje 2 opcji wyposażenia niż Kia MP opisało w cenniku i specyfikacji - na razie Kia MP na maila nie odpowiedziało (tu dealer nie zawinił więc zostawiłem go w spokoju ;) ). Z opcji dodatkowych mam inna navi niż miałem mieć i to wyjaśnia dealer bo to były opcje dodatkowe (różni się wielkością ekranu - mam mniejszy).
Obrazek

Awatar użytkownika
daro
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:33
Czym jeżdzę: Sportage Expedition 2.0 ON

Re: !

Postautor: daro » 03 gru 2010, 13:54

Kia Motors Polska się miga :( i ściemnia ...
Obrazek

Wojtek
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 28 lis 2010, 23:41
Czym jeżdzę: Kia Cee`d SW

Re: !

Postautor: Wojtek » 03 gru 2010, 15:41

daro pisze:Kia Motors Polska się miga :( i ściemnia ...


Na pisz czego nie masz, bo na razie robisz sensacje bez konkretów.

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: brak opcji wyposażenia dostepnych w cenniku - co robić

Postautor: soul » 03 gru 2010, 15:42

Napisał-ma inne radio z navi niż mieć powinien.
Obrazek

Wojtek
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 28 lis 2010, 23:41
Czym jeżdzę: Kia Cee`d SW

Re: brak opcji wyposażenia dostepnych w cenniku - co robić

Postautor: Wojtek » 03 gru 2010, 15:49

No tak faktycznie.

A nawiasem mówiąc w poprzednim sportage nawigacja nie była wyposażeniem fabrycznym, więc jak może być niezgodność?
Nawigacja była oferowana w promocji i pewnie diler zapieprzył sprawe i pokazał inny typ nawigacji.

Awatar użytkownika
daro
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:33
Czym jeżdzę: Sportage Expedition 2.0 ON

Re: brak opcji wyposażenia dostepnych w cenniku - co robić

Postautor: daro » 03 gru 2010, 21:59

Miała byc navi z DVD a jest navi z CD i do tego nie działaja gniazda USB i AUX.

A odnośnie wyposażenia wg cennika ...czekam na odpowiedź bo trzy pewne rzeczy się nie zgadzaja ...
Obrazek

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: brak opcji wyposażenia dostepnych w cenniku - co robić

Postautor: soul » 03 gru 2010, 22:02

Napisz taką rzecz czy Ty miałeś spisane na umowie zakupu jakie ma być wyposażenie punkt po punkcie czy sugerujesz się tymi ulotkami czy też informacjami z internetu na stronie KMP?
Obrazek

Awatar użytkownika
daro
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:33
Czym jeżdzę: Sportage Expedition 2.0 ON

Re: brak opcji wyposażenia dostepnych w cenniku - co robić

Postautor: daro » 05 gru 2010, 00:49

Na umowie miałem zapisane Kia Sportage Expedition wg cennika w ASO.
Czyli to co jest w cenniku dla tego modelu powinienem mieć w aucie.
Np. jeśli jest klimatyzacja automatyczna to taką mam mieć a nie klimatyzację ręczną lub w ogóle.
Na umowie miałem jeszcze inne dodatkowe rzeczy, które już montował dealer... i dealer mówił że dostanę DVD/Navi a w promocji do modelu było CD/Navi ...ale z tym doszliśmy do porozumienia...mam tylko kłopot gdyż zewnętrzne gniazda USB i Aux nie działają z tą CD/Navi - to w innym dziale.
Obrazek

Awatar użytkownika
daro
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:33
Czym jeżdzę: Sportage Expedition 2.0 ON

Re: brak opcji wyposażenia dostepnych w cenniku - co robić

Postautor: daro » 11 gru 2010, 16:42

cały tydzień KMP milczy, nie odpowiada na maile ...czy ma ktoś jakiś konkretny adres mailowy do KMP???? oczywiście oprócz dostępnych na stronie www.
Obrazek


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap