od wczoraj salony w całej Polsce

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
marcel05m
Bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 03 lis 2010, 11:04
Czym jeżdzę: sportage 1.6gdi L
Lokalizacja: Stargard (ZST)

Re: od wczoraj salony w całej Polsce

Postautor: marcel05m » 01 gru 2010, 00:58

rozmawiając ze sprzedawcą zapytałem jaki procent sportage sprzedaje się na firmy, ogólnie w Polsce , nie w skali jednego salonu czy miasta. Uprzejmy sprzedawca odpowiedział, że waha się to w zależności od regionu między 40 -60% czyli połowa kijanek idzie "w kratkę" poza tym zauważył, że listopad i grudzień to będzie głównie wydawanie aut na firmę nawet 70 -80 %.. Sam stwierdził, że po nowym roku wszystko się uspokoi Z moich informacji podobno w połowie listopada odbyło się spotkanie dilerów rożnych marek, na którym instytut samar przedstawiał analizę rynku w 2011 r. i według przewidywań nie wygląda to zachęcająco dla sprzedawców po nowym roku. Tak jak niektórzy z kolegów już wspominali rozpocznie się walka o klienta a sztucznie napędzony popyt bardzo się uspokoi.
jeżdżę 1.6 GDI L sirius silver (ZST)

Awatar użytkownika
Dezet
Uzależniony
Posty: 154
Rejestracja: 22 sie 2010, 20:33
Czym jeżdzę: Ford C-MAX 1,6 Ecoboost 150KM
Lokalizacja: WJ

Re: od wczoraj salony w całej Polsce

Postautor: Dezet » 01 gru 2010, 09:30

ismahel pisze:Dla Was dalej świat kończy się na Polsce ?

Na All.egro widzialem utrzymujące się przez dłuższy czas ogłoszenie z litewskiego salonu w Wilnie. Cena bardzo zbliżona do polskiej.
Tak więc jesli nie u nas, to zawsze można pojechać po auto za granicę. Tym bardziej, że Litwa jest blisko 8-)
Pozdrawiam Dezet

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: od wczoraj salony w całej Polsce

Postautor: excile » 01 gru 2010, 10:36

Słabo ze Sportagem. Na takiego Dustera Dacie to zakończyli przyjmowanie zamówień już we wrześniu ... no i jeżdżę Sportagem:)
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

Awatar użytkownika
Dezet
Uzależniony
Posty: 154
Rejestracja: 22 sie 2010, 20:33
Czym jeżdzę: Ford C-MAX 1,6 Ecoboost 150KM
Lokalizacja: WJ

Re: od wczoraj salony w całej Polsce

Postautor: Dezet » 01 gru 2010, 10:55

Tak, ponieważ np. w Niemczech odsprzedawany ale nowy i nieużywany Duster był (jak za komuny) droższy niż w salonie. O jakieś 1000 euro. Zgadnijcie, kto przodował w odsprzedażach? :lol:
Pozdrawiam Dezet

gnoj
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 04 lis 2010, 23:47
Czym jeżdzę: Rower

Re: od wczoraj salony w całej Polsce

Postautor: gnoj » 01 gru 2010, 15:38

Dziś telefonicznie dowiedziałem się, że silnik 1.6 gdi jest wycofywany ze sprzedaży i ma go zastąpić inny. Jaki? Informacje w połowie grudnia.

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: od wczoraj salony w całej Polsce

Postautor: Meduzes » 01 gru 2010, 15:44

czy to oznacza że 1.6 nie daje rady z tym autkiem >> ?? czy może są wadliwe i nei warte zachodu ?!? zaczynam się martwić bo właśnie taki zamówiłem :cry:
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

Awatar użytkownika
Dezet
Uzależniony
Posty: 154
Rejestracja: 22 sie 2010, 20:33
Czym jeżdzę: Ford C-MAX 1,6 Ecoboost 150KM
Lokalizacja: WJ

Re: od wczoraj salony w całej Polsce

Postautor: Dezet » 01 gru 2010, 16:08

Niekoniecznie 1,6 GDI musi być silnikiem gorszym. Może chca go zastąpić innym, np. słabszym, tańszym lub mniej skomplikowanym w produkcji. Tak więc, paradoksalnie, ci któży kupili go w obecnej wersji moga być "do przodu" :roll:
Ewentualnie zastąpić go takim, jaki zalega im w magazynach i pozwoli na zwiększenie produkcji, np. tym od Ceeda lub Soula. Pojemność taka sama, moc zbliżona.
Pozdrawiam Dezet

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: od wczoraj salony w całej Polsce

Postautor: soul » 01 gru 2010, 16:14

W Genewie w 2009 roku prezentowali silnik 1.6 GDI z turbina o mocy 170 KM-może to będzie ta podmiana.
Nie chce mi się wieżyc że wycofują silnik. Nigdzie nie ma wzmianki o tym a dealerzy czasami tworzą fantasmagorie.
Obrazek

gnoj
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 04 lis 2010, 23:47
Czym jeżdzę: Rower

Re: od wczoraj salony w całej Polsce

Postautor: gnoj » 01 gru 2010, 16:41

Wycofują silnik 1.6 gdi oraz 2.0 diesla. Ci którzy zamówili większego diesla i jeżeli jeszcze nie jest w produkcji będą namawiani na zamianę na inny silnik z rabatem. Mają wprowadzić mocniejszego diesla, podobno jego cena ma również wzrosnąć. Co do zamiennika benzyniaka nie wiadomo.
Informację taką w salonie z którym się kontaktowałem mają od przedwczoraj... Jak coś się rozjaśni mają dzwonić :geek:

Sam jestem zdziwiony, bo z tydzień temu byłem w innym salonie i wyraźnie pytałem czy będą jakieś zmiany co do silników to zaprzeczyli. Do tego sprzedawca dodał, że o takich poważnych zmianach są informowani z dużym wyprzedzeniem...

Dodam jeszcze, że wątpię że najtańsza opcja 66.900 ulegnie zmianie gdyż jest to dobry chwyt marketingowy i złym posunięciem byłoby podnieść dolną cenę modelu, którą umieszcza się w reklamach itd. Mam nadzieję, że cena nie zmieni się diametralnie, a oferta silników urośnie o chociaż jeden, który mnie usatysfakcjonuje [zlosnikok]

Awatar użytkownika
Baraqda
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: 28 paź 2010, 10:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI L
Lokalizacja: Warszawa

Re: od wczoraj salony w całej Polsce

Postautor: Baraqda » 01 gru 2010, 17:32

to trochę lipa - inny silnik - inne części...
KIA - SPORTAGE 1,6 L czarna perła

Bandi
Uzależniony
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:03
Czym jeżdzę: Kia Optima SW GT-Line FULL
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: od wczoraj salony w całej Polsce

Postautor: Bandi » 01 gru 2010, 19:12

Kolego gnoj myślę że nabijają cię w butelkę z tym wycofaniem silnika nie wiem czy wiesz ale większa część samochodów zamówionych w Polsce to z silnikiem 1.6 GDI siejesz nie potrzebnie zamęt i denerwujesz ludzi. Dzwoniłem dziś do salonu i im ten temat podsunąłem a pani mi w delikatny sposób dała do zrozumienia poco likwidować coś co się świetnie sprzedaje. I co najważniejsze mogę u nich zamówić samochód rocznika 2011 ale z warunkami a mianowicie: cena pozostaje taka jak w umowie chyba że central KIA by coś zmieniła w cenniku to salon zobowiązuje się do pokrycia różnicy w cenie jak by wrosła. A jedynie jak by się zmieniła cena z powodu Vatu, akcyzy lub cła to musiał bym ją pokryć ja. A wiadomo w tej kwestii co się szykuje od nowego roku ale do końca nie wiadomo czy centrala podniesie ceny z powodu vatu. A z drugiej strony o zmianę akcyzy na samochody sprowadzane z Korei mają potanieć akcyza w dół ale wiadomo nie dotyczy to Sportage bo jest produkowany na Słowacji. A cennik ma być nowy na 100% jeszcze w grudniu. Sami czekają na niego. Co do gamy innych silników to na pewno się rozszerzy ale nie będzie tak że zastąpi któryś kogoś przynajmniej na razie. To są słowa kierowniczki działu sprzedaży Kia. NIE MOJE proszę nie robić zbędnych komentarzy w moim kierunku, przekazałem to co usłyszałem...

Malwin
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 04 lis 2010, 21:56
Czym jeżdzę: skoda fabia 1.4 podstawowa

Re: od wczoraj salony w całej Polsce

Postautor: Malwin » 01 gru 2010, 19:23

Kurcze, zmartwiliście mnie tym wycofywaniem silnika 1.6 GDi, wydawał mi się najlepszym kompromisem wobec wszystkich silników, zarówno benzyniaków , jak i diesla. Nie chce zamawiać auta z taką samą pojemnością , ale mocą aż 170 KM czy więcej. To już trochę wyżyłowany silnik nawet jak na technologię TSI, i ta turbina mnie przeraża. W Nissanie Juke jest silnik 1.6 turbo - benzyna o mocy 190KM i zastanawiam sie jak długo taki pojeździ, jaką będzie miał żywotność. Po drugie co oni chcą od silnika 2.0 CRDi, przecież to też niezła jednostka. Czy ma ktoś bardziej konkretne info w sprawie silników Sportage, i co jest powodem tak zaskakującej zmiany?

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: od wczoraj salony w całej Polsce

Postautor: soul » 01 gru 2010, 19:46

Spokojne. To jak na razie dywagacje.
Nie ma żadnej oficjalnej informacji KMP.
W soul tez przez pewien czas nie były dostępny jeden silnik , już nie pamiętam czy benzyna czy diesel-wstrzymano zamówienia na te modele. Tak już jest jak popyt przewyższa podaż.
Dopóki KMP nie da oficjalnej informacji na swoich stronach / w cennikach to nie ma się czym przejmować.
Obrazek

gnoj
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 04 lis 2010, 23:47
Czym jeżdzę: Rower

Re: od wczoraj salony w całej Polsce

Postautor: gnoj » 01 gru 2010, 22:55

Bandi pisze:cena pozostaje taka jak w umowie chyba że central KIA by coś zmieniła w cenniku to salon zobowiązuje się do pokrycia różnicy w cenie jak by wrosła

Dziwne, bo z tego co ja słyszałem w dwóch salonach to "gwarancji ceny" Kia nie daje i jeżeli teraz wpłacę zaliczkę za samochód za cenę x to nikt nie daje mi pewności, że za tyle będę mógł go kupić w momencie odbioru (w przeciwieństwie np do skody gdzie dają gwarancje ceny). Jeżeli cena wzrośnie (podwyżka koncernu - nie vatu itd) to ewentualnie będę mógł zrezygnować i zwrócą mi zaliczkę.

Co do moich newsów to tak jak Ty przekazuje dokładnie to co usłyszałem. Więc nie mów, że niepotrzebnie sieję zamęt tylko grzecznie dziele się zdobytymi informacjami...

Co zmienia fakt, że większości ludzie kupują 1.6gdi? Nikt nie kupuje go, bo jest torpedą czy oszczędny w spalaniu tylko dlatego, że jest to najtańsza opcja. Jeżeli wycofają 1.6gdi 135hp i zamienią go na 1.6gdi 170hp to czy Cię to zdziwi? Czy przez to klienci zrezygnują?

W każdym razie jedna informacja jest potwierdzona z wielu źródeł: nowy cennik w grudniu.

Poczekamy - zobaczymy 8-)

mariano
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 11 lis 2010, 11:34
Czym jeżdzę: kia sportage 2litry diesel full
Gadu Gadu: 123

Re: od wczoraj salony w całej Polsce

Postautor: mariano » 01 gru 2010, 23:44

w usa już zmiany sportage 2.4 litra 18.600 dolarów od 2011 wchodzi nowy silnik z turbodoładowaniem powyżej 200 koników,co wy na to , stara cena pozostała.oczywiście automat najlepsza wersja. czuje że u nas też będzie więcej koni w 2litrówce dieslu.wróble ćwierkają że tak około 170 koni. znaczy zmiany modeli ceny stare.

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: od wczoraj salony w całej Polsce

Postautor: aBARTh » 02 gru 2010, 00:07

no 2.0 litra turbo ma mieć 270-274KM w USA, zapewne na rynek Europejski tego nie wprowadzą, a w Polsce tym bardziej kto kupi turbo benzynowego SUVa, tak jak Kuga ma 2.5turbo 200KM i jak pracowałem w Fordzie nikt nawet nie pytał o ten model :) u nas to 2.0 dyzel, dlatego pewnie pójdą we wzmocnienie 2.0CRDi do ok. 170KM

krzysiek_kpk
KRZYSIU....od szufladek
Posty: 140
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:31
Czym jeżdzę: Biały prosiak 2.0CRDI

Re: od wczoraj salony w całej Polsce

Postautor: krzysiek_kpk » 02 gru 2010, 07:58

Co do 2.0 crdi to jest to oczywiste, że wprowadzą wersję 184 konną, przecież taki właśnie silnik jest u brata bliźniaka.
To wg. mnie nie jest i nie było żadną niespodzianką, tylko jest kwestią czasu kiedy?

Pozdrawiam
KPK

Awatar użytkownika
daro
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:33
Czym jeżdzę: Sportage Expedition 2.0 ON

Re: od wczoraj salony w całej Polsce

Postautor: daro » 02 gru 2010, 12:46

wczoraj rozmawiałem z Dealerem i powiedział, że nie przyjmują zapisów do 10 grudnia (takie mają odgórne ustalenia) a co później niewiedzą. Spowodowane jest to sporym zamówieniem = zainteresowaniem i też prawdopodobnie zmianą cenników na rok 2011.
Obrazek

marcel05m
Bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 03 lis 2010, 11:04
Czym jeżdzę: sportage 1.6gdi L
Lokalizacja: Stargard (ZST)

Re: od wczoraj salony w całej Polsce

Postautor: marcel05m » 02 gru 2010, 15:36

w oczekiwaniu na nowe wiadomości, cenniki, ewentualnie zmiany w wyposażeniu sportage..konkurent czyli mitsubishi asx zdrożał o 1500 zł i startuje od 69200 napisane jest w cenniku rok modelowy 2011, zobaczymy jak będzie z kijanka. ja obstawiam zmiany jeśli nastąpią to maksymalnie 1000-1500. zobaczymy. Może KMP zaskoczy nas miło i nie podniesie cen. Oby to zyska rzesze nowych klientów :)
jeżdżę 1.6 GDI L sirius silver (ZST)

gnoj
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 04 lis 2010, 23:47
Czym jeżdzę: Rower

Re: od wczoraj salony w całej Polsce

Postautor: gnoj » 03 gru 2010, 18:18

Nowa wieść jest taka, że silnik 1.6gdi można będzie zamówić najprawdopodobniej do końca stycznia. Czas oczekiwania ok 5 miesięcy. Silnik ten ma być wycofany i zastąpi go mocniejsza - droższa jednostka. Cena 66 900 pójdzie zatem do lamusa. Diesel będzie podmieniony tak jak pisałem wcześniej. Do końca grudnia będzie dostępny nowy cennik :D

Ciekaw jestem jak im pójdzie sprzedaż jak nie obniżą cen aktualnych jednostek (patrząc na konkurencję) do tego wycofując najtańszy produkt...

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: od wczoraj salony w całej Polsce

Postautor: jaro » 03 gru 2010, 21:13

bryndzio pisze:jasne, jak w całej Polsce mają zablokowany system i nikt nie wie co bedzie jutro a Tobie proponowali zamiane.


Oczywiście, że tak. Taką samą jak tym osobom, którym nie dotrzymają terminu w tym roku, tylko bez rabatu.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap