Przyszła zima ,jak oceniacie kianke

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
mariano
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 11 lis 2010, 11:34
Czym jeżdzę: kia sportage 2litry diesel full
Gadu Gadu: 123

Przyszła zima ,jak oceniacie kianke

Postautor: mariano » 29 lis 2010, 15:28

ja jestem miło zaskoczony trasa Kraków Bukowina bez problemu dała se rade ,jedna uwaga abs za szybko się włancza

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Przyszła zima ,jak oceniacie kianke

Postautor: aBARTh » 29 lis 2010, 18:20

no ja się dziś Kijanką pobawiłem :) co prawda ESP (czyli u nas ESC) bardzoo brutalnie daje o sobie znać... ale po odłączeniu już tego problemu nie ma :twisted: ogólnie fajna zabawa. jednak do zimowych zabaw wolałbym cos pokroju Lancera Evo/ Impreze STi

Awatar użytkownika
bielas
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: 21 paź 2010, 23:26
Czym jeżdzę: 1.6 XL

Re: Przyszła zima ,jak oceniacie kianke

Postautor: bielas » 29 lis 2010, 23:28

No tak, do "zimowych zabaw" to poniżej Porshe bym nie schodził, szczególnie, że cena ta sama przecież. <szyderca>

greeg25
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: 07 wrz 2010, 11:02
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 GDI Black Metalick ( S )

Re: Przyszła zima ,jak oceniacie kianke

Postautor: greeg25 » 30 lis 2010, 00:28

jestem bardzo zadowolony ten system zjazdu z górki bajera
Kia Sportage 1.6 GDI Black

rekoy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 05 lis 2010, 12:41
Czym jeżdzę: Kia sportage 1.6 GDI

Re: Przyszła zima ,jak oceniacie kianke

Postautor: rekoy » 30 lis 2010, 14:00

Wczoraj przez trzy godziny pokonywałem nie odsnieżoną trase około 10 km w mega korku w Warszawie na oponach CONTINENTAL ContiCrossContact Winter ( 16) i kia spisała sie bez zarzutów

backuz
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: 09 paź 2010, 00:16
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 GDI L CZARNA PERŁA !!! - jedyny słuszny kolor :)

Re: Przyszła zima ,jak oceniacie kianke

Postautor: backuz » 30 lis 2010, 15:17

Bez napędu na 4 koła - trzeba bardzo ostrożnie na zakrętach - ale ruszanie z miejsca bez problemu :) Jeszcze muszę tylko mocniej się z nią oswoić - bo nie miałem kiedy tego zrobić - odebrana w piątek... tuż przed atakiem zimy :) Opon zimowych kuwa brak [zly2] bo nie ma w Polsce i jak mi napisał miły pan z Oponeo w całej Europie jest wielki deficyt tego rozmiaru.... mam nauczkę, żeby nie czekać tylko zamawiać kiedy są.... trzeba będzie zamówić u dealera i przepłacić jakieś 300 złoty. Bo w necie nie chcieli mimo wszystko przyjąć zamówienia - jak napisałem, że poczekam :)
KIA SPORTAGE 1.6 GDI L CZARNA PERŁA !!! - jedyny słuszny kolor :)

Awatar użytkownika
m00nster
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 23 wrz 2010, 20:39
Czym jeżdzę: kia sportage 2.0 DOHC wersja L
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Przyszła zima ,jak oceniacie kianke

Postautor: m00nster » 30 lis 2010, 17:22

nawet z napędem na przód jest naprawdę dobrze. Na zimowych oponach continental auto sprawuje się dobrze nawet w śniegu.
sportage 2.0 DOHC L black pearl

Awatar użytkownika
olin
Uzależniony
Posty: 161
Rejestracja: 01 wrz 2010, 09:21
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi L Sand Track
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Przyszła zima ,jak oceniacie kianke

Postautor: olin » 30 lis 2010, 23:01

Jak dla mnie super się sprawuje mam oponki Nokian WR G2 SUV Praktycznie 0 poślizgu przy ruszaniu nawet pod górę i tu od razu małe pytanie coś mi się zdaje że czytałem gdzieś że oprócz systemu do kontrolowanego zjazdu ze wzniesienia jest również system wspomagający ruszanie na wzniesieniu aby auto się nie cofało (coś jak system Auto Hold w Volkswagenie)?

W katalogu KIA nazywa sie to HAC System wspomagający ruszanie na wzniesieniu tylko gdzie to jest i jak działa :?:

mariano
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 11 lis 2010, 11:34
Czym jeżdzę: kia sportage 2litry diesel full
Gadu Gadu: 123

Re: Przyszła zima ,jak oceniacie kianke

Postautor: mariano » 01 gru 2010, 21:48

olin działa sprawdziłem osobiście, stajesz w połowie wzniesienia naciskasz na hamulec trzymasz z 2 sekundy i puszczsz hamulec i jazda.Poprostu rusza jak z 2jki przynajmniej u mnie na automacie tak jest . pozdrawiam

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: Przyszła zima ,jak oceniacie kianke

Postautor: excile » 02 gru 2010, 10:00

Mariano akurat na automacie to nie ma takiego znaczenia bo automat z natury rzeczy ruszyć musi do przodu jak puścisz hamulec, natomiast na ręcznej skrzyni tez to działa, nawet fajnie ale wzniesienie musi być dość duże przy małych pochyłościach nie działa co mnie smuci:(
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

Awatar użytkownika
olin
Uzależniony
Posty: 161
Rejestracja: 01 wrz 2010, 09:21
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi L Sand Track
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Przyszła zima ,jak oceniacie kianke

Postautor: olin » 02 gru 2010, 11:32

Aha czyli przy dużych górkach będę testować w VW jest przycisk i działa zawsze jak włączysz i tego sie spodziewałem tu również Jest tylko guzik od systemu do zjazdu z wzniesienia. Oczywiście w automacie nie ma tego problemu

radenio
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 07 lis 2010, 16:50
Czym jeżdzę: 2,0 dizel 4x4

Re: Przyszła zima ,jak oceniacie kianke

Postautor: radenio » 02 gru 2010, 22:29

mariano pisze:olin działa sprawdziłem osobiście, stajesz w połowie wzniesienia naciskasz na hamulec trzymasz z 2 sekundy i puszczsz hamulec i jazda.Poprostu rusza jak z 2jki przynajmniej u mnie na automacie tak jest . pozdrawiam

mariano napisz coś o automacie,jaki napęd i silnik,spalanie...

mariano
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 11 lis 2010, 11:34
Czym jeżdzę: kia sportage 2litry diesel full
Gadu Gadu: 123

Re: Przyszła zima ,jak oceniacie kianke

Postautor: mariano » 04 gru 2010, 19:56

radenio silnik turbodiesel 2 literki ,jeżdze automatami od 10 lat jakoś się przyzwyczaiłem pomimo ze ogólna opinia o automatach brzmi automat to dobry dla emerytów,wszystko zależy do czego nam ma służyć auto .Ja jestem zapalony wędkarz obawiam się że w ulubione miejsca nie dojade jak poprzednikiem pajero.Ale coś za coś spalanie miasto trasa 10 do 12 litrów sądze że dużo .Zbiera się dobrze .Poza tym najważniejsze z jakiego samochodu się przesiadłeś dla jednego to duża fura a dla mnie ciasny.Powiem tak jako suv to sądze że jest super ,cichy zgrabny bezpieczny .Ponieważ nie jeżdze dużo gwarancja na 7 lat wystarczy, znaczy tak długo nie myśle nim jeżdzić .

duzyRoman
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 27 paź 2010, 21:13
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI
cassa white
Lokalizacja: Poznań/Kraków

Re: Przyszła zima ,jak oceniacie kianke

Postautor: duzyRoman » 08 gru 2010, 21:49

mariano pisze:ja jestem miło zaskoczony trasa Kraków Bukowina bez problemu dała se rade ,jedna uwaga abs za szybko się włancza

Bez zarzutu, trasę Kraków/Poznań robiłem z soboty na niedzielę w trudnych warunkach zimowych.Jeżdżę na Goodyearach Wrangler UG 215/70/16
System wspomagania ruszania na wzniesieniach też fajny bajer (sprawdza się nie tylko w terenie, polecam każdemu przy wjeździe do Galerii Krakowskiej [hihihi] [hihihi] [hihihi] [hihihi] [hihihi] Ogólne wrażenie bardzo pozytywne.
1,7 CRDi, wersja M, Cassa White

jerry
Uzależniony
Posty: 171
Rejestracja: 23 wrz 2010, 21:58
Czym jeżdzę: Czarny Sportage XL 2.0 CRDI

Re: Przyszła zima ,jak oceniacie kianke

Postautor: jerry » 08 gru 2010, 23:31

Auto spisuje się rewelacyjnie. Przy obecnej pogodzie parkuje tam gdzie inne osobówki się nie odważa. :lol: Dodam, że nie mam AWD, ale wyższe zawieszenie + zimówki załatwiają cały problem. Dodatkowo auto bardzo dobrze trzyma się drogi. W porównaniu z poprzednim autem, gdy pokonuje tę samą trasę z pracy, w miejscach gdzie poprzednim autem zarzucało na zakrętach tu jadę jak po szynach - rewelka. Ten samochód to miodzio!!!
Jeżdżę czarnym 2.0 CRDI, XL

Awatar użytkownika
Baraqda
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: 28 paź 2010, 10:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI L
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przyszła zima ,jak oceniacie kianke

Postautor: Baraqda » 09 gru 2010, 09:16

od 1-10 = 11 :lol:
KIA - SPORTAGE 1,6 L czarna perła

Awatar użytkownika
olin
Uzależniony
Posty: 161
Rejestracja: 01 wrz 2010, 09:21
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi L Sand Track
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Przyszła zima ,jak oceniacie kianke

Postautor: olin » 09 gru 2010, 09:31

Jeszcze odnośnie tego systemu wspomagania ruszenia na wznieieniu specjalnie chciałem przetestowac na sporej gorce i ... nic nadal się cofa. Mam na mysli manualna skrzynie Może ktoś podzieli się wrażeniami jak mu udało się to uruchomić :roll:

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Przyszła zima ,jak oceniacie kianke

Postautor: Meduzes » 09 gru 2010, 10:00

a ja dodam od siebie że przydał by się system 4x4 :) auto w głębokim śniegu radzi sobie nieźle ale czasami brakuje tego napędu na cztery ... zwłaszcza jak się mieszka poza miastem i do domu się dojeżdża polną drogą :)

a co do systemu wspomagającego ruszania pod górki to jeszcze nie sprawdzałem :)
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

kaczy
Bywalec
Posty: 116
Rejestracja: 03 gru 2010, 17:24
Czym jeżdzę: Olałem sprawę i już nie czekam :)

Re: Przyszła zima ,jak oceniacie kianke

Postautor: kaczy » 09 gru 2010, 10:17

System wspomagania ruszania pod górkę działa jedynie przez 3 sekundy od puszczenia pedału hamulca i nie włącza się go, on sam sie aktywuje.Jak stoimy pod górkę np. na skrzyżowaniu po puszczeniu hamulca jeszcze przez 3 sekundy zaciśnięte są szczęki, po to żeby można było przełożyć noge z hamulca na sprzęgło ,dzięki temu auto nam sie nie cofa co np. w korku na skrzyżowniu może spowodowac uszkodzenie auta stojącego za nami. A system wspomagający zjazd ze wzniesienia aktywujemy sami guzkiem wtedy kiedy potrzeba i auto wykorzystując hamulec pilnuje żeby nie przekroczyć 3 km/h. W zasadzie można by wysiąść zbiec z górki i poczekać, aż samochód do nas dojedzie :)

Awatar użytkownika
olin
Uzależniony
Posty: 161
Rejestracja: 01 wrz 2010, 09:21
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi L Sand Track
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Przyszła zima ,jak oceniacie kianke

Postautor: olin » 09 gru 2010, 10:25

hmm jakoś nie zauważyłem aby trzymał hamulec sprawdze może od górki to zależy potestuje jak nie bedzie za mna nikogo :mrgreen: Co do prędkości zjazdu ja zrozumiałem ze działa ten system do 35 km/h max

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: Przyszła zima ,jak oceniacie kianke

Postautor: excile » 09 gru 2010, 11:31

tyle ze gorka musi byc solidna, mi sie tylko na jednym dosc stromym podjeździe ten hamulec aktywuje, na lekkich łagodnych górkach nic się nie dzieje i samochód toczy sie do tylu jak inne ;(
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap