Przyszła zima ,jak oceniacie kianke

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
Awatar użytkownika
selva
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 23 lis 2010, 11:10
Czym jeżdzę: Sportage III 2.0 benzyna maści brąz 'M'

Re: Przyszła zima ,jak oceniacie kianke

Postautor: selva » 15 gru 2010, 12:05

Ja kupiłem zimówki GoodRide 215/65/16 za 300zł + fela alu Enzo R za kolejne 300 i mam całe koło za 600zł.

Nie jest to, delikatnie mówiąc, najwyższa półka, ale wygląda całkiem nieźle a i 160km/h jedzie się prosto bez bicia (choć mechanik z Kia naładować musiał niestety nieco odważników przy wyważaniu).

Trasa Kraków-Warszawa, lewy pas do wyprzedzania biały, po kostki śniegu, a Kia jedzie prościusieńko, żadnych 'turbulencji', a i pewnie przystępuje do wyprzedzania, gdy inni przy 50km/h slalomem ledwo jadą po prostej drodze.

Ważna :nono: porada - rekomenduje każdemu 4x4 kierowcy Sportaga, aby przy powolnych manewrach w śniegu (np parkowanie w zaspie, czy wyjazd na zaśnieżony krawężnik pod skosem) wyłączył ESP. System strasznie tłamsi silnik gdy zabuksują koła i nie pozwala się 'wtoczyć' na pszeszkodę.
_________________
Brązowy Sportage III 2.0 CVVT 4x4
_________________

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: Przyszła zima ,jak oceniacie kianke

Postautor: excile » 15 gru 2010, 13:30

[quot e="selva"<ciach>
Ważna :nono: porada - rekomenduje każdemu 4x4 kierowcy Sportaga, aby przy powolnych manewrach w śniegu (np parkowanie w zaspie, czy wyjazd na zaśnieżony krawężnik pod skosem) wyłączył ESP. System strasznie tłamsi silnik gdy zabuksują koła i nie pozwala się 'wtoczyć' na pszeszkodę.[/quote]

nie tylo 4x4 na 2 lapach tez wylaczenie esp sie przydaje. Wczoraj przy podjezdzie pod stroma gorke z esp stanalem prawie w miejscu mimo krecacych sie kol i dopiero po wylaczeniu systemu udalo sie podjechac ;)

pzdr
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

backuz
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: 09 paź 2010, 00:16
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 GDI L CZARNA PERŁA !!! - jedyny słuszny kolor :)

Re: Przyszła zima ,jak oceniacie kianke

Postautor: backuz » 15 gru 2010, 17:48

KIA SPORTAGE 1.6 GDI L CZARNA PERŁA !!! - jedyny słuszny kolor :)

Awatar użytkownika
Baraqda
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: 28 paź 2010, 10:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI L
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przyszła zima ,jak oceniacie kianke

Postautor: Baraqda » 15 gru 2010, 18:22

jak ktoś chce przetestować system automatycznego hamulca przy stromej górce w Warszawie polecam ulicę Belwederską pod belwederem (taka górka). Jak się stanie prawie na szczycie podjazdu - system zadziała ;) (sprawdzone - fajne wrażenie ;)) [ura]
KIA - SPORTAGE 1,6 L czarna perła

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Przyszła zima ,jak oceniacie kianke

Postautor: aBARTh » 16 gru 2010, 21:49

Panowie, dziś przetestowałem Kijankę w nieco ekstremalniejszych warunkach.
Jak to Polacy mają w zwyczaju nie utrzymywać bezpiecznego dystansu od poprzedzającego pojazdu i gdyby nie świetne właściwości trakcyjne Sportage i odrobina mojego refleksu byłbym 4tym, który wręcz "fruwał" na drodze. Niestety jeden z nich zakończył podróż w rowie,a inni jej cudem unikneli. Na szczęście dla mnie ABS zadziałał prawidłowo i samochód mimo agresywnego manewru na dość śliskiej nawierzchni ładnie utrzymał stabilność !!

mariano
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 11 lis 2010, 11:34
Czym jeżdzę: kia sportage 2litry diesel full
Gadu Gadu: 123

Re: Przyszła zima ,jak oceniacie kianke

Postautor: mariano » 18 gru 2010, 14:31

No trasa Wiedeń Kraków zaliczona kijanka szła jak burza filtr cząsteczek przeczyszczony Jedna moja uwaga brak pogrzewanych wycieraczek zawsze ten bajer miałem więc brak odczuwam po parkowaniu na mrozie ,chętnie bym zrezygnował z podgrzewanych tylnych foteli wzamian za wycieraczki.

Lorkovsky
Uzależniony
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2010, 21:17
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange XL

Re: Przyszła zima ,jak oceniacie kianke

Postautor: Lorkovsky » 18 gru 2010, 15:51

NIe wiem jaką masz wersje ale jeśli masz siedxzenia podgrzewane to xl a tam są wycieraczki podgrzewane

malinabend
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 15 gru 2010, 21:05
Czym jeżdzę: focus2 1.6 tdci

Re: Przyszła zima ,jak oceniacie kianke

Postautor: malinabend » 18 gru 2010, 15:56

koledzy a jak kijanka sprawuje sie tak w okolicy 150kmh moze jakieś porownanie z innym autkiem macie

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: Przyszła zima ,jak oceniacie kianke

Postautor: dealer » 18 gru 2010, 18:30

jedynie mogę powiedzieć, że do 150 km/h można się pewnie rozpędzić z każdym silnikiem
1,7 na pewno ale na dłuższe sprawdzanie auta przy takich prędkościach nie wystarczyło czasu, najpierw samochód "na dotarciu", później spadło dużo białego dziadostwa :(
Jedyne co udało mi się zauważyć to podatność na boczne podmuchy wiatru. Może to była wina tego, że było mokro, może trochę winy opon, na pewno dużo w tym winy wiatru wiało około 7-8B ale jedno jest pewne samochód jest wysoki i wiatr będzie przeszkadzał zwłaszcza przy wyższych prędkościach
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi

mariano
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 11 lis 2010, 11:34
Czym jeżdzę: kia sportage 2litry diesel full
Gadu Gadu: 123

Re: Przyszła zima ,jak oceniacie kianke

Postautor: mariano » 19 gru 2010, 13:53

Lorkovski mam kijanke 2 literki diezel automat 4x4 full wypas oprócz skóry bo to jakiś pakiet orange ,mam dwa przyciski do rozmrażania przedniej i tylnej szyby plus lusterka boczne ale zawsze miałem dodatkowy przycisk na rozmrażanie wycieraczek jakiś przewód był wtopiony w szybe tam gdzie wycieraczki efekt był super .Czy ktoś z was próbował bajer z kluczykiem smart ponoć jak słaby akumulator to się go wkłada w specjalny otwór i zapala ,ale na czym to polega to nie kumam .Odnośnie prędkości 150 km to pikuś .Jechałem z Wiednia na autobanie 180 ale odpuściłem choc było jeszcze co przycisnąć .Fakt spalanie nawet nie pytajcie.

mariano
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 11 lis 2010, 11:34
Czym jeżdzę: kia sportage 2litry diesel full
Gadu Gadu: 123

Re: Przyszła zima ,jak oceniacie kianke

Postautor: mariano » 19 gru 2010, 14:09

sorrki już wszystko wiem przy włączeniu rozmrażania tylnej szyby rozmraza wycieraczki i lusterka .

Awatar użytkownika
Marysia_
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 28 lis 2010, 12:40
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDi "M" , Sand Track :)

Re: Przyszła zima ,jak oceniacie kianke

Postautor: Marysia_ » 27 gru 2010, 22:27

pytanie do Kolegów posiadających diesle: jak wygląda u Was sprawa z odpalaniem silnika, macie jakieś problemy przy obecnej aurze? moje autko stoi na tym okrutnym mrozie :cry: i mam pewne obawy ...dodajecie może jakieś 'specyfiki', czy raczej nie kombinować...? :?:

sabb
Uzależniony
Posty: 271
Rejestracja: 23 gru 2010, 22:21
Czym jeżdzę: sp 2.0 crdi awd 184 km odebrana 30 10 2014 biała perła

Re: Przyszła zima ,jak oceniacie kianke

Postautor: sabb » 28 gru 2010, 12:13

mam tez 10 letniego dukato dizla i jak nie chce palic to mu psikam samostartem :lol: i pali

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Przyszła zima ,jak oceniacie kianke

Postautor: saber » 28 gru 2010, 15:40

Marysia_ pisze: jak wygląda u Was sprawa z odpalaniem silnika ...


Nie wiem jaką dokładnie masz wersję, ale jeśli z "normalnym" kluczykiem i stacyjką to pamiętać trzeba aby przed uruchomieniem silnika, przekręcić kluczyk o jeden "skok", żeby zapaliły się kontrolki (czyli po prostu włączyć zapłon) odczekać kilka sekund, żeby rozgrzać świece żarowe - jak zgaśnie kontrolka świec żarowych można odpalać i tyle - musi odpalić. No chyba że to kilkunastoletni ropniak, to wówczas można kombinować (np: rozpalić ognisko pod silnikiem :))

Acha, no i trzeba pamiętać, żeby nie kręcić wysoko silnika, dopóki dobrze się nie wygrzeje - deptanie do podłogi na zimnym silniku szybko ukatrupi turbinę ...


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap