Czy przeglądy pogwarancyjne muszę robić w ASO?

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
majbo
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 29 maja 2012, 10:33
Czym jeżdzę: kia sportage II

Czy przeglądy pogwarancyjne muszę robić w ASO?

Postautor: majbo » 11 sty 2015, 17:57

Witam,
od niedawna jestem posiadaczem auta Kia Sportage z 2008 r. Samochód jest już po gwarancji mechanicznej, natomiast jest objęty jeszcze gwarancją na korozję perforacyjną. W związku z tym mam następujące pytanie – czy żeby zachować gwarancję na blachy muszę wykonywać w ASO wszystkie przeglądy (w tym mechaniki), czy tylko przeglądy stanu nadwozia?
Pozdrawiam

krzysztofem
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 05 maja 2014, 08:29
Czym jeżdzę: 1.6, L

Re: Czy przeglądy pogwarancyjne muszę robić w ASO?

Postautor: krzysztofem » 11 sty 2015, 19:17

Zadzwoń do ASO i spytaj jakie są warunki gwarancji. Na ściemniaj, że wychodzi rdza i chcesz reklamować. Zobaczysz co powiedzą.

Kiedyś kupiłem Forda, i tam chcieli żeby przeglądy w ASO były.

majbo
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 29 maja 2012, 10:33
Czym jeżdzę: kia sportage II

Re: Czy przeglądy pogwarancyjne muszę robić w ASO?

Postautor: majbo » 12 sty 2015, 10:37

Problem polega na tym, że w dwóch serwisach dostałem dwie różne odpowiedzi. W jednym twierdzą, że wszystkie przeglądy muszą być nadal robione w ASO co dla mnie jest głupotą. Skoro nie mam gwarancji na mechanikę to dlaczego mam roić jej przegląd w ASO. W drugim serwisie powiedziano mi, że muszę robić tylko przegląd blach, ponieważ tylko na nie jest gwarancja. Stąd też moje pytanie na forum. Może ktoś spotkał się z podobną sytuacją?

marcins06
Bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 16 lis 2013, 23:05
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6GDI M Dark Gun Metal
Lokalizacja: Białystok/Lublin

Re: Czy przeglądy pogwarancyjne muszę robić w ASO?

Postautor: marcins06 » 12 sty 2015, 11:18

Nie wiem jak jest w przypadku Sportage II, ale w przypadku Sportage III trzeba wykonywać co roku (+-30 dni licząc od daty zakupu auta) przeglądy powłoki lakierniczej. Taki jest warunek gwarancji na nadwozie i jego perforacje. Czy trzeba do tego wykonywać przeglądy mechaniczne-wydaje mi się że nie bo przecież na mechanikę w tym przypadku gwarancja już się skończyła.

Najlepiej doczytać w książce gwarancyjnej o warunkach gwarancji, tam to powinno być napisane.

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Czy przeglądy pogwarancyjne muszę robić w ASO?

Postautor: Kwarcu » 12 sty 2015, 17:52

Przegląd nadwozia i powłoki lakieru to osobna sprawa. Stąd dla podtrzymania gwarancji na perforację, itp. wystarczy robić przeglądy tylko nadwozia. Widać jeden z dealerów chce na Tobie więcej zarobić. Zadzwoń do KMP i dopytaj dla jasności oraz rzuć okiem do książki serwisowej, gdzie na pewno jest wzmianka o warunkach gwarancji dotyczących perforacji. ;)

synek1111
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 02 sty 2014, 18:17
Czym jeżdzę: Kia Sportage FL 1,6 GDI XL

Re: Czy przeglądy pogwarancyjne muszę robić w ASO?

Postautor: synek1111 » 12 sty 2015, 20:37

No właśnie jak to jest z tym przeglądem powłoki lakierniczej? U mnie w książce jedyna wzmianka jaką udało mi się na ten temat znaleźć to to, że należy go zrobić przy każdym przeglądzie mechanicznym. W takim razie przy 1,6 GDI pierwszy taki przegląd jest po 24 miesiącach lub 30000 km. Mam rację???
Odebrana 29.03.2014

majbo
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 29 maja 2012, 10:33
Czym jeżdzę: kia sportage II

Re: Czy przeglądy pogwarancyjne muszę robić w ASO?

Postautor: majbo » 13 sty 2015, 10:14

Mam odpowiedź z KMP, z której wynika, że w takiej sytuacji obowiązkowe są tylko przeglądy blach oraz ewentualne prace antykorozyjne. Dla mnie jest to zresztą logiczne. Dlatego zaskoczyła mnie informacja z jednego serwisów, że aby zachować gwarancję na blachy wszystkie przeglądy muszę wykonywać w aso.


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap